Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Navigation вече и в България

(2016-03-22, 06:58:51)Belqta написа:  Едно питане относно навигирането с Google maps:
Има ли някаква настройка google maps да ме навигира на Български, но телефона да си ми остане на Английсли? Защото когато го сложа на Английски, телефона ме навигира на Английски, когато телефона го сложа на БГ, ми говори на БГ, но аз не мога да се оправя с телефона на БГ (трудно ми е). Свиканл съм си на да ми е на EN и си знам нещата. И когато възникне нещо и го потърся в нета ми го обесняват на EN, влез там и там и готово. С меню на Български е трудно да се следват стъпките Big Grin

Ми щом в менюто на телефона се оправяш на английски и в нета ти обясняват на английски,значи си добър с английския,нали?Какъв ти е проблема да слушаш напътствията пак на английски? Smile
Цитирай
Аксесоари

(2016-03-22, 06:58:51)Belqta написа:  Едно питане относно навигирането с Google maps:
Има ли някаква настройка google maps да ме навигира на Български, но телефона да си ми остане на Английсли? Защото когато го сложа на Английски, телефона ме навигира на Английски, когато телефона го сложа на БГ, ми говори на БГ, но аз не мога да се оправя с телефона на БГ (трудно ми е). Свиканл съм си на да ми е на EN и си знам нещата. И когато възникне нещо и го потърся в нета ми го обесняват на EN, влез там и там и готово. С меню на Български е трудно да се следват стъпките Big Grin

Виж в същата тема пост #60. Пробвал съм с подмяна на файлове на телефона на приятел и се получи.
Цитирай

И какъв е проблема всеки път преди пускане на Google Map да си го сменяш на български, а след това да си го връщаш на английски???
Цитирай

Благодаря на всички, ще пробвам начина на bse07 и ще видя какво ще стане.
Моя Английски не е толкова добър, просто съм свикнал :Big Grin
Човека който ще кара и ще слуша навигацията не знае Английски, аз да повтарям след всяка думичка какво да прави...

Благодаря още веднъж на всички!
Хубава вечер!
Цитирай

Колега, навигацията ще ти дава инструкции от сорта "Завийте наляво/надясно", няма да ти обяснява ядрения план на Иран. Мисля, че се подценяваш, че английския ти е слаб.
Цитирай

Както пише, трябва му за човек, който не знае английски. Иначе може да се научат нови (поне за мен) думички - например че кръгово кръстовище е roundabout, slide значи малко по-прав завой и др. интересни неща. А към колегата малко по-рано: ми неудобно си е преди всяко включване на Maps да сменяш и езика на телефона.
Цитирай

(2016-03-27, 08:11:51)tough написа:  Както пише, трябва му за човек, който не знае английски. Иначе може да се научат нови (поне за мен) думички - например че кръгово кръстовище е roundabout, slide значи малко по-прав завой и др. интересни неща. А към колегата малко по-рано: ми неудобно си е преди всяко включване на Maps да сменяш и езика на телефона.

Лека корекция: не е slide (пързаляне), а slight (леко). Slight left ще рече уеко в уево

||   Sony Xperia Z3 Black  ||
Цитирай

Благодаря на всички!
Работи това за БГ навигиране при меню на телефона на EN
Днес или утре ще го тествам на Moto E без БГ меню


Edit:
Сега тествах и на Moto E, наистина бяха 3-4 км, но си  говореше на Български!

Замених архива, и извадих всичките файлове от архива за всеки случай и проговори Big Grin

Хубава вечер на всички и приятен уикенд!
Цитирай

Не знам с кой ъпдейт се е появила функцията за избор на език за навигиране независимо от езика на телефона, но е много добро решение за тези които искат да ползват телефона си на английски, а навигацията да им говори на български.  Google maps/ settings/ navigation settings/ Voice Selection.
Цитирай

На стария телефон ми излизаха предупреждения за предстоящи задръствания,за чужбина става въпрос,не знам от мапса ли идваха или от друго приложение,но смених телефона и сега ми липсва тази помощна информация,някой знае ли как се активира.Влязох в мапс и сложих отметка на предупреждения за трафик но не става....мога и да преглеждам трафика преди път но не всеки път помага.

Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Цитирай
Sad 

Трагично навигиране в Пловдив ! Изпитано лично от мен преди няколко дни в центъра на града в пешеходен режим. Трябваше да намеря най близкия офис/каса/ на една банка. Намери ми най-близката УЖ и ми изписа че е на почти километър, очерта маршрута и се почна ... "вървете на изток", вървя аз ма де е изток ся , минах 20м и пак - "вървете на запад" ... и така в продължение на повече от половин час ме прекара по всички възможни улици и улички из квартала с напътствията " на запад, на изток, на север ", а банката беше на има няма буквално 50м от началната точка от която тръгнах. Бях направо "изнавигиран" от нищото до към нищото ... Да не говоря че картата се въртеше като побъркана на всяка крачка въпреки че държах телефона хоризонтално пред мен стараейки се да не играе в ръцете ми ... Дано има подобрения че засега е неизползваема !  Bu

 не много доволен собственик на :   Alcatel OneTouch Idol3 5.5   
Цитирай

А , това въртене на картата е отвратително. И мен ме дразни. Адски яко може да обърка човек. Ей така ме е въртяло докато търся някой хотел , което е на 20-30 м. от мен, обаче аз го търся поне час. Адска побърквация.
Накрая минах на стария , но изпитан метод "с питане и до Америка се стига", и почнах да питам хората на пътя.
Тая навигация е най-точна Big Grin

Също веднъж търсих един офис на Еконт, който го е нямало на това място вече поне 2 години. Отивам - няма. Въртя се, гледам, локализира ме точно, офис - няма. Има къща с двор. Цъкам на streetview-то - офис. Гледам - няма.
А картата уж е актуална. Като питах "човешка навигация" /минувачи/ - ми то нямало там офис отдавна.

Тоя Maps е нож с две много яки остриета.
Цитирай

Здравейте,
Аз я ползвам в София, най-често като съм с колата, но и пеша чат-пат.
Подобни проблеми не съм имал до сега.
Сега в събота търсех един офис на еконт (пеша) и си ме заведе без проблеми.
Цитирай

При мен се получава много комично, когато се опита на английски да изговори името на немска улица. Смених говора на немски, ама тогава остават само базовите напътствия. Явно им е бедна немската база още.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай

(2018-05-06, 17:41:10)alisali1234 написа:  Също веднъж търсих един офис на Еконт, който го е нямало на това място вече поне 2 години. Отивам - няма. Въртя се, гледам, локализира ме точно, офис - няма. Има къща с двор. Цъкам на streetview-то - офис. Гледам - няма.
А картата уж е актуална. Като питах "човешка навигация" /минувачи/ - ми то нямало там офис отдавна.

Тоя Maps е нож с две много яки остриета.

И как това дето описваш е проблем на мапс-а? На стриитвюто си има едно местенце, което пише месеца и годината от която е снимката и няма как да ти е realtime (та като цъкнеш на него да знаеш има ли офис на еконт няма ли) и преди да се въртиш на адреса, защо не провери в сайта на еконт за актуалните адреси на офисите им?

Няма нужда да обвиняване някаква услуга за това, че не знаете как да я ползвате.
Цитирай

Работата на навигацията е да те закара до адреса. Какво има на този адрес и как е описано е задължение на собственика на съответния обект, както и в негов интерес. Човек винаги може да допринесе и да докладва за липсваща или погрешна локация (подплатено със снимка, разбира се) и до няколко дена се отразява в Maps. Аз лично всеки път, когато попадна в такава ситуация, подавам сигнал за корекция или добавям обекта.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай

Не знам дали е обсъждано в предишните страници, много ми е объркващо, когато започва да навигира с географски посоки, сякаш държа и компас в ръцете си. има ли някакви настройки да ползва прости указания, като ляво, дясно и така в този смисъл?..

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

При мен стила на навигиране се променя в зависимост на избрания глас. Вероятно зависи и от самия TTS Engine. Примерно на английски е най-пълно, обаче така комично изговаря имената на немските улици, че ми иде да го сменя. Ама на немски още не може да изговаря улиците и там действа само на "сухи" указания от типа "следващата пресечка наляво" и подобни.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай

(2019-03-07, 21:03:16)alexbg67 написа:  Не знам дали е обсъждано в предишните страници, много ми е объркващо, когато започва да навигира с географски посоки, сякаш държа и компас в ръцете си. има ли някакви настройки да ползва прости указания, като ляво, дясно и така в този смисъл?..

И на мен ми почва да навигира така и винаги се сещам за вица - ако знаех на къде е запад щях да съм капитан на пиратски кораб Smile Като цяло изчакваш да се освести навигацията и чакаш първата реална посока. Всъщност това с объркването в началото на навигирането се случва на всички навигации, докато захапят може да си объркал посоката и да се наложи яко заобикаляне заради това че си хванал на изток вместо запад ама какво да се прави....
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай

Така и не успях да свикна с нея,опитах 2 пъти поне Sad Никога не си сигурен какво ще и щукне,така и не я направиха да работи ефикасно,продължавам си на iGo.Което малко ми е странно,защото няма по-подробно сканиране на улици,адреси и пои от данните на Гуглето!Нарочно ли го правят или просто нямат капацитет в тази област(което пък не го вярвам)!
Цитирай

Навигацията съвсем съзнателно е направена да казва посоки, когато е в пешехиден режим, никой не знае в коя посока гледате и "ляво и дясно" може да е погрешно... Поне като съм пеш настройката "посоката нагоре" не работи съвсем правилно, може би заради ниската скорост на пешеходеца... и с други навигации ми се е случвало, при това с кола, като спра на светофар и навигацията да се шашне и да ми покаже някаква съвсем друга посока, всичко се оправя, когато тръгна и измина 10-30 метра
Цитирай

Не съм съгласен, защото след посочване на обекта е зададено и как да се стигне дотам. Едва ли, когато търся нещо и как да стигна до там от колата бих посочил пешеходен режим. Други навигации се справят доста по-адекватно в случая.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Във всяка навигация се избира предварително режима ... просто писах че когато спреш или се движиш бавно поради промените на точността на позициониране често устройството ги приема като промяна в посоката и картата в режим "нагоре по посоката на движение" започва да се върти в различни посоки...
Цитирай

Да,така е-много си прав!В iGO е по същия начин-при начално указание за "цел" (няма значение дали си в режим "пешеходец" или "кола"),започва едни врътки,върти наляво и надясно,дори дава някаква странна посока към целта и когато започнеш движението-в която и да е посока,след 2-3 секунди,дава точните координати!От многото,които съм ползвал,единствено Garmin не се държеше така.Там посоката,която си дал "горе",си остава закована,каквото и да правиш.
Цитирай

Сигурно има по-стрикно филтриране на възможните грешки... и/или по-голям интервал на опресняване на позицията
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)