Мнения: 93
Теми: 4
Член от: 2014-09
Репутация:
423
И какъв е проблема всеки път преди пускане на Google Map да си го сменяш на български, а след това да си го връщаш на английски???
Мнения: 1 264
Теми: 8
Член от: 2011-12
Репутация:
351
Устройства: SG S23 U
Колега, навигацията ще ти дава инструкции от сорта "Завийте наляво/надясно", няма да ти обяснява ядрения план на Иран. Мисля, че се подценяваш, че английския ти е слаб.
Мнения: 136
Теми: 7
Член от: 2015-01
Репутация:
8
Устройства: Samsung Galaxy S3 Neo
Както пише, трябва му за човек, който не знае английски. Иначе може да се научат нови (поне за мен) думички - например че кръгово кръстовище е roundabout, slide значи малко по-прав завой и др. интересни неща. А към колегата малко по-рано: ми неудобно си е преди всяко включване на Maps да сменяш и езика на телефона.
Мнения: 15
Теми: 0
Член от: 2011-01
Репутация:
0
(2016-03-27, 08:11:51)tough написа: Както пише, трябва му за човек, който не знае английски. Иначе може да се научат нови (поне за мен) думички - например че кръгово кръстовище е roundabout, slide значи малко по-прав завой и др. интересни неща. А към колегата малко по-рано: ми неудобно си е преди всяко включване на Maps да сменяш и езика на телефона.
Лека корекция: не е slide (пързаляне), а slight (леко). Slight left ще рече уеко в уево
|| Sony Xperia Z3 Black ||
Мнения: 163
Теми: 1
Член от: 2012-04
Репутация:
31
Устройства: Pixel 7
Не знам с кой ъпдейт се е появила функцията за избор на език за навигиране независимо от езика на телефона, но е много добро решение за тези които искат да ползват телефона си на английски, а навигацията да им говори на български. Google maps/ settings/ navigation settings/ Voice Selection.
Мнения: 124
Теми: 0
Член от: 2010-10
Репутация:
7
На стария телефон ми излизаха предупреждения за предстоящи задръствания,за чужбина става въпрос,не знам от мапса ли идваха или от друго приложение,но смених телефона и сега ми липсва тази помощна информация,някой знае ли как се активира.Влязох в мапс и сложих отметка на предупреждения за трафик но не става....мога и да преглеждам трафика преди път но не всеки път помага.
Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Мнения: 45
Теми: 1
Член от: 2011-10
Репутация:
15
Устройства: HONOR 8X MAX
2018-05-06, 15:26:32
Трагично навигиране в Пловдив ! Изпитано лично от мен преди няколко дни в центъра на града в пешеходен режим. Трябваше да намеря най близкия офис/каса/ на една банка. Намери ми най-близката УЖ и ми изписа че е на почти километър, очерта маршрута и се почна ... "вървете на изток", вървя аз ма де е изток ся , минах 20м и пак - "вървете на запад" ... и така в продължение на повече от половин час ме прекара по всички възможни улици и улички из квартала с напътствията " на запад, на изток, на север ", а банката беше на има няма буквално 50м от началната точка от която тръгнах. Бях направо "изнавигиран" от нищото до към нищото ... Да не говоря че картата се въртеше като побъркана на всяка крачка въпреки че държах телефона хоризонтално пред мен стараейки се да не играе в ръцете ми ... Дано има подобрения че засега е неизползваема !
не много доволен собственик на : Alcatel OneTouch Idol3 5.5
Мнения: 183
Теми: 6
Член от: 2012-03
Репутация:
18
Устройства: Samsung Galaxy S22
Здравейте,
Аз я ползвам в София, най-често като съм с колата, но и пеша чат-пат.
Подобни проблеми не съм имал до сега.
Сега в събота търсех един офис на еконт (пеша) и си ме заведе без проблеми.
Мнения: 164
Теми: 6
Член от: 2011-05
Репутация:
32
Устройства: Samsung Galaxy Note8 SM-950F
При мен се получава много комично, когато се опита на английски да изговори името на немска улица. Смених говора на немски, ама тогава остават само базовите напътствия. Явно им е бедна немската база още.
OnePlus 7T HD1900 256GB
Мнения: 164
Теми: 6
Член от: 2011-05
Репутация:
32
Устройства: Samsung Galaxy Note8 SM-950F
Работата на навигацията е да те закара до адреса. Какво има на този адрес и как е описано е задължение на собственика на съответния обект, както и в негов интерес. Човек винаги може да допринесе и да докладва за липсваща или погрешна локация (подплатено със снимка, разбира се) и до няколко дена се отразява в Maps. Аз лично всеки път, когато попадна в такава ситуация, подавам сигнал за корекция или добавям обекта.
OnePlus 7T HD1900 256GB
(Последна редакция: 2018-05-11, 07:38:35 от
HAMMER_T.)
Мнения: 2 089
Теми: 13
Член от: 2012-05
Репутация:
658
Устройства: Panasonic GD 90
Не знам дали е обсъждано в предишните страници, много ми е объркващо, когато започва да навигира с географски посоки, сякаш държа и компас в ръцете си. има ли някакви настройки да ползва прости указания, като ляво, дясно и така в този смисъл?..
VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K
Мнения: 164
Теми: 6
Член от: 2011-05
Репутация:
32
Устройства: Samsung Galaxy Note8 SM-950F
При мен стила на навигиране се променя в зависимост на избрания глас. Вероятно зависи и от самия TTS Engine. Примерно на английски е най-пълно, обаче така комично изговаря имената на немските улици, че ми иде да го сменя. Ама на немски още не може да изговаря улиците и там действа само на "сухи" указания от типа "следващата пресечка наляво" и подобни.
OnePlus 7T HD1900 256GB
Мнения: 70
Теми: 0
Член от: 2015-05
Репутация:
9
Навигацията съвсем съзнателно е направена да казва посоки, когато е в пешехиден режим, никой не знае в коя посока гледате и "ляво и дясно" може да е погрешно... Поне като съм пеш настройката "посоката нагоре" не работи съвсем правилно, може би заради ниската скорост на пешеходеца... и с други навигации ми се е случвало, при това с кола, като спра на светофар и навигацията да се шашне и да ми покаже някаква съвсем друга посока, всичко се оправя, когато тръгна и измина 10-30 метра
Мнения: 2 089
Теми: 13
Член от: 2012-05
Репутация:
658
Устройства: Panasonic GD 90
Не съм съгласен, защото след посочване на обекта е зададено и как да се стигне дотам. Едва ли, когато търся нещо и как да стигна до там от колата бих посочил пешеходен режим. Други навигации се справят доста по-адекватно в случая.
VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K
Мнения: 70
Теми: 0
Член от: 2015-05
Репутация:
9
Във всяка навигация се избира предварително режима ... просто писах че когато спреш или се движиш бавно поради промените на точността на позициониране често устройството ги приема като промяна в посоката и картата в режим "нагоре по посоката на движение" започва да се върти в различни посоки...
Мнения: 592
Теми: 4
Член от: 2015-01
Репутация:
89
Устройства: .
Да,така е-много си прав!В iGO е по същия начин-при начално указание за "цел" (няма значение дали си в режим "пешеходец" или "кола"),започва едни врътки,върти наляво и надясно,дори дава някаква странна посока към целта и когато започнеш движението-в която и да е посока,след 2-3 секунди,дава точните координати!От многото,които съм ползвал,единствено Garmin не се държеше така.Там посоката,която си дал "горе",си остава закована,каквото и да правиш.
Мнения: 70
Теми: 0
Член от: 2015-05
Репутация:
9
Сигурно има по-стрикно филтриране на възможните грешки... и/или по-голям интервал на опресняване на позицията