Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Navigation вече и в България

И ако отправната точка е кръстовище може да си представите какво представление се получава...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
Аксесоари

Накъдето е насочена горната част на телефона би трябвало натам да ви сочи стрелката. Ако не е така, то компаса не е калибриран. За да го калибрирате на Google Maps трябва да докоснете синята точка на настоящата ви позиция и Google Maps ще ви покаже какво да направите за да калибрирате компаса. За по-запознатите - трябва да направите "осмици" във въздуха с телефона. Не е нужно да бъде пуснат Google Maps за да се калибрира компаса, но там е единствения начин да разберете дали има нужда от калибрация по осписания по-горе начин.
Цитирай

Не е само до компаса, предполагам всеки е виждал как се променя точността на позициониране особено в движение и особено в градска среда и понякога тези промени в точността се приемат за движение...
Между другото има модели телефони , които имат само gps а нямат магнитен датчик и компаса работи по gps
Цитирай

Устройствата без компас за които говориш са доста стари модели.

Иначе си прав. Виждал съм как се променя точността на позициониране, но в рамките на 20-30 секунди вече имам точна позиция, а телефона ми сочи позицията в която съм го насочил. Ако не успях да ти помогна - съжалявам.
Цитирай

Бюджетните китайци са без компас , дори устройства от миналата година... Колко човека ползват компас на телефона... маниаците като част от пишещите в тая тема обаче сме малък процент от ползващите а производителите се опитват да изцедят всеки цент
Аз да кажем държа тутурутката да има доста неща, а освен всичко да е ударо и водоустойчива... ама аз съм бяла врана
Цитирай

Ами компаса в Google Maps за мен е важен. Дава ми посока дори и да е приблизителна. Това ми е от помощ особено ако съм на кръстовище в чужбина. Не ме бърка обаче дали телефона ми е ударо и водоустойчив.

За бюджетните китайци не мога да кажа нищо. Нямам бюджетен китаец и нямам намерение да си купувам.
Цитирай

Направих си експеримент с търсене в gsmarena - въведох част от изискванията които аз имам за телефон без изискване за компас и водоустойчивост.... от 8-10000 телефона в базата останаха около 700... сложих компас и останаха 300, сложих и четец за отпечатъци, останаха 70, сложих компас и останаха 30-40.....

при добавяне на водоустойчувост останаха 7 Wink а като добавих и безжично зареждане показа 0 ...
говоря за телефони до 300-400 евро

Е моя го няма в базата им данни, както и някои от бюджетните китайци

Изпратено с Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikolay_Milev за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

https://www.digital.bg/google-maps-veche...14852.html

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на denko1 за това мнение:
  • buci59, siebel
Цитирай

Някой с хуавей има ли проблем с google maps?
Работи без приблем до момента в който не стартирам даден маршрут. Изхвърляме.
Цитирай

И с двете ми устройства си работи коректно, пробвай с изтриване на кеша, данните.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

(2019-05-28, 19:17:14)denko1 написа:  https://www.digital.bg/google-maps-veche...14852.html
Някой успя ли да види на "живо" тая екстра, при мен излиза бутон само за добавяне на камера, даже след като добавя, не я виждам.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай

Аз. Карах към Русе преди две седмици. Както си навигира и започна да вика че има камера. Само стационарните.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
Цитирай

(2019-06-20, 05:45:17)Mikk написа:  Някой успя ли да види на "живо" тая екстра, при мен излиза бутон само за добавяне на камера, даже след като добавя, не я виждам.

Няма как да я видиш, тя остава зад теб. Виждат я тези, които преминават през тази точка-тези зад теб и срещу теб.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай

Аз до момента никаква не съм видял, нито стационарна нито докладвана в Maps или Waze. Maps -a ми се упдейтва поне 2 пъти след като тази новина излезе, затова ми беше любопитно дали при някой е излязла.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай

(2019-06-20, 17:28:09)Mikk написа:  ......., затова ми беше любопитно дали при някой е излязла.

Аз ги ползвам и двете.Преди няколко дни,пътувах по направление Балчик-Добрич.Имаше катастрофа и при двете карти ме информира за случая.Същото направих и аз.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай

Май тази тема е най-подходяща за новината! Започват нови снимки за гуъл мапса от 26.03.2021.

https://money.bg/macro/google-street-vie...ign=footer

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • sapiora, tough
Цитирай

Миналата или по-миналата седмица видях в София (Младост) кола на tomtom да обикаля и да снима.
Сега и Google ще обновява.
Нека, хубаво е да е актуална информацията.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай

В Пловдивско село също видях кола на tomtom,да обикаля.
Цитирай

https://digital.bg/%d0%b5%d1%82%d0%be-%d...%b8%d0%bc/
обновяване на гугъл мапс през 2022

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro, sapiora
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)