Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Navigation вече и в България
#51

Може ли сложим 2 или три точки където желаем да достигнем или трябва една по една га ги въвеждаме.
Цитирай
Аксесоари
#52

friziora69 написа:
AntonGalabov написа:http://www.youtube.com/watch?v=B86XQEWHsCo

това което си дал е много хубаво , но при нас не работи - пише че не е достъпно за нашия район поне за София де Android

kalvin написа:Като за начало супер. Тествана в София центъра и Люлин. Пеша се справя също добре в цялото време в режим street view. С инсталиран SpeechLab говори дори и когато сте пеша с имената на улиците.

как така през цялото време в стрит вию как го пускаш хем да навигира хем да е в стрит вию ?

Варианти много зависи от къде ще подходиш. Пример: карти, горе в ляво пак натискаш карти, навигация, в дясно избираш пеш, кажете направление, изговаряш адрес, пишеш или ползваш от вече използваните маршрути, появява ти се сателитен изглед ,натискаш долу в дясно трите хоризонтални чертички, списък упътвания, от списъка избираш най горното и ще видиш в сателитният изглед в ляво ти се появява човече, натискаш го и си в street view, ходиш и те навигира. За да ти изговаря имената на улиците трябва да имаш инсталиран SpeechLab.

Lenovo K6 Note
Цитирай
#53

janko написа:
DPapazov написа:Ае вий бъзиките ли се бе?
Нито може да се запази карта за офлайн, нито спира да търси местоположение самата навигация? Кви карти, кви навигации. Махах я, слагах я. Данни чистих. ...
В смисъл? Какво имаш предвид да запази. Картите могат да се свалят локално, при това колкото големи ти искаш да са, в който район ти искаш да са и тн. Не виждам какво повече може да се иска от една навигация. За мен слабо място е, че не може да се променя езика без да си сменяш езика на телефона и липсата на предупреждения за висока скорост, камери, пешеходни пътеки и тн. Иначе като навигация е в пъти по-добра от iGO и Sygic. Да не говорим, че подбира определено по-бързите маршрути, не като iGO да ме прекарва през чудновати пътища винаги.
В смисъл виж на шота, че не дава да запаметявам карта. То си пише.... затова съм сложил прикачен файл да гледате,нямам намаляне, няма увеличаване, винаги е недостъно за района...

e01 написа:@DPapazov, е то ако спре да търси местоположение каква навигация е тогава,... модерен вариант на хартиена карта.

При мен проблема е, че не спира да върти на екрана и нищо друго не показва, също съм пуснал шот...

Както и да е, едва ли ще е нещо, което лично аз ще ползвам. Като ми трябва нещо да намеря си пускам мапс и се ориентирам. За другото си имам къде-къде по-добра навигация в лицето на Иго...

Просто ми беше интересно, всичките няква навигация, при мен няма такава.

habib написа:DPapazov за да свалиш картата, не давай толкова голям зум Wink
Пробвах и с по-малки райони. Но то ако ще хваща на две преки от нас да си запаметя карта... то това мога да го запомня Big Grin :rofl:

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#54

DPapazov пробвали да запаметиш по посочения начин през моитр места ?
Цитирай
#55

Някой гледал ли е тази тема?В поста от 07/09/11 има един пич,който казва че има начин да се сменя гласа без да се сменя езика на ОС.Ако някой има време може да си поиграе и да пише.Аз пробвах набързо но понеже съм на път и нещо не съм сигурен че го направих правилно. :angry:

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#56

DPapazov написа:
janko написа:
DPapazov написа:Ае вий бъзиките ли се бе?
Нито може да се запази карта за офлайн, нито спира да търси местоположение самата навигация? Кви карти, кви навигации. Махах я, слагах я. Данни чистих. ...
В смисъл? Какво имаш предвид да запази. Картите могат да се свалят локално, при това колкото големи ти искаш да са, в който район ти искаш да са и тн. Не виждам какво повече може да се иска от една навигация. За мен слабо място е, че не може да се променя езика без да си сменяш езика на телефона и липсата на предупреждения за висока скорост, камери, пешеходни пътеки и тн. Иначе като навигация е в пъти по-добра от iGO и Sygic. Да не говорим, че подбира определено по-бързите маршрути, не като iGO да ме прекарва през чудновати пътища винаги.
В смисъл виж на шота, че не дава да запаметявам карта. То си пише.... затова съм сложил прикачен файл да гледате,нямам намаляне, няма увеличаване, винаги е недостъно за района...

e01 написа:@DPapazov, е то ако спре да търси местоположение каква навигация е тогава,... модерен вариант на хартиена карта.

При мен проблема е, че не спира да върти на екрана и нищо друго не показва, също съм пуснал шот...

Както и да е, едва ли ще е нещо, което лично аз ще ползвам. Като ми трябва нещо да намеря си пускам мапс и се ориентирам. За другото си имам къде-къде по-добра навигация в лицето на Иго...

Просто ми беше интересно, всичките няква навигация, при мен няма такава.

habib написа:DPapazov за да свалиш картата, не давай толкова голям зум Wink
Пробвах и с по-малки райони. Но то ако ще хваща на две преки от нас да си запаметя карта... то това мога да го запомня Big Grin :rofl:
Пробвай с по-голям район, трябва да стане. При всички може, само при теб не може, начи нещо не правиш като хората Smile
Цитирай
#57

Имам молба някой с руутнат телефон да ми предостави българските гласови файлове от Maps или Navigation (незнам в коя апликация са, затова казвам 2-те ), потребител съм на iOS, където засъжаление няма българско меню, а оттам и поддръжка на български глас в Google Maps.
В iOS тези файлове са в Google Maps/Library/Application Support/CannedSpeechBundles/en/metric/1.mp3;2.mp3;3.mp3 ...
където подчертаното en е папката за гласа на английски, на мен ми трябва bg папката от файловата система на андроид ! Искам и при мен навигацията да заговори на български, не че не знам други езици, но си е по-сладко на родния !
Ще съм признателен, ако някой се отзове на молбата ми !
Цитирай
#58

И аз съм за!Не ми се сменя ром-а за една навигация ;-)

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай
#59

tzvetandacov написа:Имам молба някой с руутнат телефон да ми предостави българските гласови файлове от Maps или Navigation (незнам в коя апликация са, затова казвам 2-те ), потребител съм на iOS, където засъжаление няма българско меню, а оттам и поддръжка на български глас в Google Maps.
В iOS тези файлове са в Google Maps/Library/Application Support/CannedSpeechBundles/en/metric/1.mp3;2.mp3;3.mp3 ...
където подчертаното en е папката за гласа на английски, на мен ми трябва bg папката от файловата система на андроид ! Искам и при мен навигацията да заговори на български, не че не знам други езици, но си е по-сладко на родния !
Ще съм признателен, ако някой се отзове на молбата ми !

Намерих аудио файлове в Android/data/com.google.android.apps.maps/testdata/voice/bg_BG.96dfdef2/voice_instructions.zip но са OGG
Ако ти свършат някаква работа


Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...
LG G2 16GB / Xiaomi Redmi Note 8
Цитирай
#60

Свърши ми повече от хубава работа, благодаря ! Сега и моята играчка проговори на български най-накрая с Google Maps !
За да ви улесня тези, които искате да сте на различно от българско меню на телефоа, но Google Maps да ви говори на български - копирайте си файловете от Android/data/com.google.android.apps.maps/testdata/voice/bg_BG.96dfdef2/voice_instructions.zip и ги постевете в Android/data/com.google.android.apps.maps/testdata/voice/xx_XX.xxxxxxx/voice_instructions.zip, където хиксовете съвпадат с езика на менюто ви. Това направете от самото устройство, а не с компютър, ако не искате като мен да оправяте правата на файловете един по един ( около 50 са ).
Менюто на навигацията ви също може да е българско, но незнам кой файл трябва да копирате, нямам и руутнат телефон под ръка.
Успех !
Цитирай
#61

tzvetandacov написа:Свърши ми повече от хубава работа, благодаря ! Сега и моята играчка проговори на български най-накрая с Google Maps !
За да ви улесня тези, които искате да сте на различно от българско меню на телефоа, но Google Maps да ви говори на български - копирайте си файловете от Android/data/com.google.android.apps.maps/testdata/voice/bg_BG.96dfdef2/voice_instructions.zip и ги постевете в Android/data/com.google.android.apps.maps/testdata/voice/xx_XX.xxxxxxx/voice_instructions.zip, където хиксовете съвпадат с езика на менюто ви. Това направете от самото устройство, а не с компютър, ако не искате като мен да оправяте правата на файловете един по един ( около 50 са ).
Менюто на навигацията ви също може да е българско, но незнам кой файл трябва да копирате, нямам и руутнат телефон под ръка.
Успех !
Малко по- нагоре съм дал линк към същата тема но на английски.Пробвах го.....и там е описано по същия начин но не се получи.Има ли някой,при който се е получило?

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#62

Не би трябвало да има причина да не се получава ако местиш файловете чрез самото устройство, поне на iOS не се сменят правата по този начин. Говоря за Оwner-mobile ; Group-mobile ; User - Read,write,execute ; Group - Read,write,execute ; World - Read,write,execute. Така са на iOS, незнам на Аndroid дали е по същия начин.
Цитирай
#63

tzvetandacov написа:Не би трябвало да има причина да не се получава ако местиш файловете чрез самото устройство, поне на iOS не се сменят правата по този начин. Говоря за Оwner-mobile ; Group-mobile ; User - Read,write,execute ; Group - Read,write,execute ; World - Read,write,execute. Така са на iOS, незнам на Аndroid дали е по същия начин.
Явно има нещо което не го правя като хората.....все едно някой друг ще го направи и ще сподели. Offtopic Ще те питам как става за iOS да го направя поне на жената да говори на български Offtopic

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#64

... И при мен не става , смених ЗИП файла и продължава да си говори на Англишки Rolleyes Т.е. при мен не е разархивирано, а си е ЗИП файл и Английския /оригинален/ файл в директорията. Да не да трябва да се разархивирва Smile

P.S> Е мерси @tzvetandacov@ ама пак ни стаа Sad. Пробвах Разархивирано, пробвах архивирано пробвах да местя и да слагам нова папка пак не става. Явно ще го слушаме на Английски докато не вкарат да си избираш език Big Grin.

Samsung Galaxy S III Blekota Note 4 Lite v5.2 With 4.4.4 KitKat + Boeffla v7.9 / Avast! Free Antivirus / ASUS Transformer Pad (TF701T) 
Цитирай
#65

Трябва, трябва ! Smile разархивирай и запази и зип файла в директорията, че ще си го търси и ако не го намери сваля автоматично английски зип и разархивира и не се разбирате после ! Big Grin
Цитирай
#66

След последната актуализация Gogle maps неможе да ми намери местоположението при пуснат само wi-fi. Излиза съобщение "Понастоящем няма данни за текущото ви местоположение". Location service в настройките е с включена отметка на "...wi-fi and mobile networks..".
Когато пусна gps-a открива местоположението макар и бавно...
Цитирай
#67

Има ли как да зададем speedcams, полицаи а също така и повече информация на екрана като с колко КМ караме час на пристигане и тн. Също може ли да се даде междинна точка.
Цитирай
#68

До колкото занам не!

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай
#69

не мога да свалям карти за офлайн навигирането, това е супер тъп бъг.
Пробвах от два различни телефона и резултата е еднакъв.
да попитам дали има някакво решение на този проблем?

HTC s620 Dash > HTC Hero > Galaxy S3 > Galaxy S5 > Xiaomi Redmi 5 Pro
Цитирай
#70

Описано е по-нагоре как става свалянето на офлайн карти Smile Ако го спазваш няма начин да не стане Smile
Цитирай
#71

Защо не пробваш да увеличиш размера на сваляната карта, така да се каже по-голям регион да обхванеш. Малките региони не ги допуска, а големината на регион е около 80мб максимум.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#72

Напротив не става използването на карти в офлайн режим и аз пробвах и един мой приятел но все ми казва неможете да я ползвате в режим навигация. Аз утре тръгвам за Албания и си свалих 5 карти за да достигна до Тирана тъй като може до 80 МБ да е картата и неще и неще офлайн.
Цитирай
#73

Навигацията не работи офлайн.Картите може да ги изтеглиш както си го направил,но изчисляването на маршрута се осъществява онлайн.Идеята на свалянето на картите е да намали трафика,но не и да го спре тотално.
Цитирай
#74

При всички положения ви трябва интернет свързаност, за да върви, няма друг начин. Както казва колегата, ако картите ги имате кеширани, просто намалява трафика.
Цитирай
#75

Здравейте. Може ли да ми кажете от каде да си сваия навигация която да е на Български за Европа. Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)