Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Navigation вече и в България
#76

Само да попитам тествах навигацията, хареса ми, но въпроса ми е ако я ползвам с пуснат интернет или предварително изтеглена офлайн карта, ще ми показва ли камерите за скорост по пътищата, защото май онзи ден не ми показваше, че има камери?
Благодаря предварително! Smile

Пази се сам, за да те пази и Господ!
ASUS Zenfone 2 - 4/32/ Intel Atom Z3560
Lenovo A5000 ;
Lenovo P70, OS: 4.4.4 ;
Цитирай
Аксесоари
#77

Google Maps няма функция за предупреждения за камери.

Xiaomi Mi 9 lite
Цитирай
#78

Аха благодаря Smile

Пази се сам, за да те пази и Господ!
ASUS Zenfone 2 - 4/32/ Intel Atom Z3560
Lenovo A5000 ;
Lenovo P70, OS: 4.4.4 ;
Цитирай
#79

Някой забелязал ли е дали изчислява маршрутите според трафика? Направи ми впечатление, че един и същ маршрут ми го даде 2 пъти по различни пътища.
Цитирай
#80

Да, има си нчкакъв алгоритъм, при 3 маршрута избира най-бързия и най-краткия зависи от трафика.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#81

Според мен следи и от къде минаваш по-често, понеже на мен ми дава и малки улички през които минавам често, авно ги научава понеже в началото се опитваше да ме прекара все през главните.

Другото което ми прави впечатление е нотификацията, напоследък сутрин докато пия кафе преди да тръгна за работа ми звънка и ми казва "30 минути до работа (с 8 повече от обикновено, засилен трафик)", както и подобно вечер преди да тръгна за вкъщи пак звънка и казва съответно "22 минути до работа, слаб трафик". Явно научава и кога долу горе пътуваш и за къде.

И третото за което бях писал по рано е звънкането, в началото си мислех, че е когато обновява трафика, но забелязах, че бие камбаната точно на 5 минути преди крайната цел (пак не съм на 100% сигурен за това обаче)

Явно е, гугълците са се постарали да вкарат някаква форма на ИИ, готино, но да се бяха постарали малко и за други шукарийки Wink
Цитирай
#82

Да питам, имали информация, от кога ще можем да я ползваме offline навигация ? Не, че ми е проблем трафика на данни, ама има места де докато изтегли картата на района ти се изчаква чакането.
Цитирай
#83

Не мисля че някога ще стане офлайн Wink
Цитирай
#84

Има ли възможност автоматично да показва снимките от street view докато навигира.

Таблет BRONCHO A710 Sony Ericsson Xperia NEO V
Neobux Paid-to-click Service
Цитирай
#85

http://youtu.be/9KVzHIJA8Jo
Цитирай
#86

AntonGalabov написа:http://youtu.be/9KVzHIJA8Jo
И какво трябва да е това защото пише че видеото е частно и дотам?
Цитирай
#87

Когато съм го писал не беше частен. Демонстрация на новите неща в Мапс променен интерфейс леко и вече влиза в кафета и ресторанти може да разгледаш и ако ти хареса да посетиш.
Цитирай
#88

Да добавя още малко впечатления.

Бях една седмица на почивка в Гърция местността около Апортавала, Кавала, Керамоти и о-в Тасос и още накакви селца по чукарите из някакви пещераци.

Тръгнах от София,
почти през цялото време карах с Google навигацията, искам да ви кажа ЕВАЛА, 6 ТОЧКИ, МАШАЛА, БРАВО Rock и т.н. Държа се мъжки въпреки нежния глас и ми създаде комфорта при шофирането зад граница. Показваше ми удобни пътища по-големи такива, не ме е прекарвало по тесни улички (с изключение на няколко 2-3 пъти за които аз съм си виновен понеже се отклонявах умишлено).

Важното в случая е, че преди това си бях изтеглил квадранти където предполагах, че ще мина (5-6 мисля бяха), с цел да избегна изтеглянето на картите през интернет и роуминг.
При тръгването нямах проблеми, понеже изчисли маршрута още откак си тръгнах от софията, реално интернет се използваше само за изчисляването на маршрута, като наближих границата си спрях данните по време на роуминг за да съм сигурен, и всичко си остана работещо. Идеята е предварително да се знае доло горе къде ще се обикаля да се изтеглят картите, и да се свърза през уифи за изчисляването на маршрута само (хотели, барчета, паркове, навсякъде имаше покритие).
В един от дните, когато обиколих Тасос, не намерих уифи свободно, и пуснах нарочно данните да изчисли в роуминга, стана бързичко, и като гледам не ме е афектнало с кой знае колко, някакви стотинки е, но затова пък си имах готов 120 километров маршрут обратно до хотелчето Smile

Колкото за сравнението реших да пробвам също и sygic и route66 които бях сложил като за всеки случай, и дори и приятелката ми се усети, че нещо не е наред.

Та така, навигацията си е читава, прави добри маршрути, реагира изключително бързо (визирам показването в/у картата и даването на коректна информация на колко метра от завоя си и т.н.)

Относно минусите, за тях няма да говорим, всички си ги знаем, липсата на камери, ограничения на скоростта и т.н., за тях си има знаци Wink

Та това е от мен.
Цитирай
#89

Много добро ревю, колега. Браво! Аз също към момента съм много доволен от навигацията и за момента на дълъг път (София-Разград през Велико Търново и Разград-София през Плевен) не срещнах трудности. Единствено, когато няма хубав Интернет, много бавно зарежда картата дори на моменти не я и зарежда, но това не е проблем на програмата, а на Интернет връзката.
Цитирай
#90

Има ли някакви допълнителни настройки които трябва да се направят за да говори на български?
При мен шпреха на всичко друго но не и БГ.

Другото което ме интересува е, какво да направя за да работи навигацията без интернет?Нямам мобилен, а не вярвам по магистралите да има WI-FI точки и то free Smile

Извинявам се ако повтарям въпроса но от това което четох не видях отговор. Smile

Благодаря ви :cheers:

Asus 771 > HTC Desire 8GB Class 6 > Sony Xperia M4 Aqua > SAMSUNG S6 > S7 32GB SDXC Class 10 > S9 > S10 > S22 Plus till now.
Цитирай
#91

Езика зависи от системния език на телефона, ако телефона ти е на български, значи и навигацията трябва да ти е българизирана.

Самата навигация може да работи без интернет ако си свалиш карти (по това има говорено вече няколко поста назад), това значи, че ще виждаш карта, ще виждаш и ти къде си, но нищо повече.
Самото изчисляване на маршрута става само през интернет, което значи, че, за да ти създаде маршрут се нуждаеш от интернет.
Или по-простичко, за да зададеш крайна точка е задължително да имаш интернет, но после при самото шофиране не е задължително да имаш Wink
Цитирай
#92

След тези въпроси ти предлагам изобщо да не се занимаваш с тази навигация Wink
Цитирай
#93

В крайна сметка не върши никаква работа тая навигация.Много шум за нищо.
То по добре да си ползвам Sygic-а или Igo.

Благодаря за разяснението.

Asus 771 > HTC Desire 8GB Class 6 > Sony Xperia M4 Aqua > SAMSUNG S6 > S7 32GB SDXC Class 10 > S9 > S10 > S22 Plus till now.
Цитирай
#94

Ако те удовлетворяват ползвай ги, аз избрах google nav-a понеже работи по-бързо и точно от тях, и е безплатно.
Мен това което ме учудва, е защо ти е смартфон като нямаш мобилен интернет?!
Цитирай
#95

...Все още има доста какво да се "пипне" по Гоогъл-а , дребни глезотии които ги има в Сиджик и АйГо, но те създават удобство и удоволствие Smile. Като например не бях забелязал, че когато караш със Сиджик в планината ти показва (даже звуково) острите завои. Иначе съм убеден, че доста скоро Гоогъл ще бъдат най-добрите , въпроса е дали ще остане безплатна :thumbup:

Samsung Galaxy S III Blekota Note 4 Lite v5.2 With 4.4.4 KitKat + Boeffla v7.9 / Avast! Free Antivirus / ASUS Transformer Pad (TF701T) 
Цитирай
#96

Просто няма начин да не обовят навигацията в следващия месец, тази при Apple е в пъти по-хубава, затова от Гоогле ще оправят и Картите и Навигацията за Android.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#97

Бях чел, че ще може от настолния компютър да си направиш маршрут и после да си го изтеглиш с новата версия на Google Maps за компютри. Дано да е вярно. Би улеснило доста потребителите.
Цитирай
#98

Какво имаш предвид, това и сега е така, правиш си моя карта и от телефона си я видиш, но тя е от напътствията към Мапс, а не навигацията завой след завой.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#99

След купуването на Waze от Гугъл нещата ще се променят много и то към по-добро. За съжаление няма как да се мине без онлайн връзка. Waze е много популярна в щатите и в част от Европа. Силата и е в големия брой потребители, които в реално време дават информация за пътната обстановка и сами могат да създават карти и маршрути, които по една или друга причина липсват. Дано с Гугъл Waze се разпространи масово и у нас. Ще е чудесно. До тогава само офлайн навигация. За сега твърдо съм на iGO Primo.

SIEMENS C35i --> ME45 --> Sony Erocsson k800i (custom firmware, camera driver, elfpack) --> Samsung Galaxy S III GT-I9300, 32GB, Blue, M-tel, ROM Blekota Note 5 Lite v5.2.2, 4.4.4 KitKat + Boeffla-Kernel v7.9

Цитирай

e01 написа:Ако те удовлетворяват ползвай ги, аз избрах google nav-a понеже работи по-бързо и точно от тях, и е безплатно.
Мен това което ме учудва, е защо ти е смартфон като нямаш мобилен интернет?!

Аз като цяло телефона не ползвам много по предназначение.Само говоря с него и правя снимки,ако ми се наложи.
А пък и тоя интернет където предлагат от глобул не става за нищо.Поне аз така смятам

Asus 771 > HTC Desire 8GB Class 6 > Sony Xperia M4 Aqua > SAMSUNG S6 > S7 32GB SDXC Class 10 > S9 > S10 > S22 Plus till now.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)