Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Prestigio GeoVision 7780
#26

За и против руут може да намериш инфо в нета. Аз го направих за да му сложа Garmin

[Изображение: 20130517152459.png]
Цитирай
Аксесоари
#27

Какви са ти наблюденията за работата на Гармина в сравнение с NAVITEL? Достатъчно ли е по-добър, за да оправдае гимнастиката по руутването и инсталирането му?
Цитирай
#28

За навигиране съм инсталирал iGO, но Garmin има най-добрата карта за България. Той ми трябва предимно заради топо картата, обичам да ходя в планината. Има почти всички планински пътеки, хижи т.н. Navitel-а го изтрих, не ми трябва. В същност устройството го купих заради това, че на него може да се сложи Garmin, защото на другия ми таблет от подписа, не тръгва. А "гимнастиката" с руутването е толкова лесна, че не ми се вярва да е пречка за някой... Имаш няколко рестартирания и това е.
Цитирай
#29

Искам да ви попитам при вас като зареждате таблета ви имате ли диодче да ви показва когато се е заредил,защото на моя няма или пък фабрино не работи.Ако няма е гадно защото по нищо не се познава когато батерията е заредена.Благодаря предварително за отговора.
Цитирай
#30

Няма диодче, но като батерията стигне 100%, е заредена...
Цитирай
#31

Vami написа:Няма диодче, но като батерията стигне 100%, е заредена...

Е това е ясно но по нищо не се познава че е заредена,на един приятел неговият таблет има диод,когато е празна батерията свети червено а когато се зареди светва зелено Sad
Цитирай
#32

И на таблета от подписа ми има диод, но този въпросния, който е без, е Prestigio... Не очаквай той да прави чудеса. Голямо дърво е, но на него Garmin работи добре, а на този от подписа - не Smile

п.с. Ето в този пост съм дал два инсталационни файла за Garmin за нашите таблетчета. Редактивал съм всичко да е перфектно.
Цитирай
#33

Vami написа:Снощи руутнах навигатора Prestigio GeoVision 7780. Руутва се по същия начин като Prestigio GeoVision 7777. Оригиналната тема тук, а ето и приложението за руут тук(възможно е да иска регистрация, за да го свалите).
Vami, и аз се навих за Гармина, но прави гадния номер с черен екран при повторно стартиране. Прочетох в твоите постове, че без руут май няма оправия и затова смело пристъпих към руут по описанието в оригиналната тема, която посочваш, но не се получава - при стартиране на ICS_Root_Unlocker.bat дава следното:
error: device not found
error: device not found
Press any key to continue . . .
Чекнал съм в ЮСБ позицията да е в "режим на отстраняване на грешки". Пича от оригиналната тема пише нещо за промяна на настройките в Уиндоус 7 - да не вижда неинсталирани драйвери, но нещо не намирам подобна опция. Кажи, моля те, ти как го направи...
Цитирай
#34

Да, няма оправия, поне при мен. При 7777 тръгвало и без руут. Свали и инсталирай Moborobo за изтегляне и инсталиране на ADB драйвера. След като руутнеш деинсталирай.
Цитирай
#35

10x! Руутнах го, но при повторно стартиране на Гармина, отново черен екран =( Явно трябва да направя още нещо ...?
Цитирай
#36

Да, така е. Ето тук съм написал какво как се прави. За задаване на пермишъни аз ползвам Total Commander, изтегли си я от маркета.
Цитирай
#37

Благодаря ти! Ще се опитам да изпълня указанията. Поздрави!
Цитирай
#38

И как е? Харесва ли ти работата на Garmin-а на нашите таблетчета?
Цитирай
#39

Все още не мога да се порадвам на Гармина ...При опит да редактирам файла "system.db" ми дава "недостатъчно памет!" и дотук Sad Може ли да се превъзмогне това?
Цитирай
#40

Не трябва да редактираш файловете, а само да им промениш пермишъните. Инсталирай TotalCommander от маркета и му разреши руут достъп, ще те пита. След това отиди на data/data/com.garmin.android.apps.gmobilext/system/SQLite/ натискаш продължително на файла system.db, от менюто избираш "Атрибути", горе в дясно натискаш на "rwx", променяш атрибутите на "555" и натискаш "Приложи". Същото правиш и за файла .esn, но там атрибутите трябва да промениш на 400. Това се прави като стартираш Garmin, след като хване сателити, минимизираш и действаш.
Цитирай
#41

Vami, дълбок поклон :bow:! Изпълних указанията ти и стана! Сега за да го изпробвам остава да намеря български глас за навигация и, разбира се, карти: една за автомобилна навигация и една подробна топо за пешеходен туризъм ... Сигурно ще прозвучи нахално, но ако можеш на PM да ме насочиш за нещо подходящо ...
п.п. Не е спешно, когато можеш. Поздрави
Цитирай
#42

Здравейте,имам малък проблем с мобилният интернет.Като включа флашката я намира и уж се свързва,но нет няма.
Пробвам със стик от Глобул

Samsung Galaxy S5 ; iPhone 5 ; iPad Air ; Samsung S4 Mini ; MK808B ; Prestigio GeoVision 7780 - GPS, DVB-T, 1.2GhZ, 1GBRAM
Цитирай
#43

XAMCTEPA написа:Здравейте,имам малък проблем с мобилният интернет.Като включа флашката я намира и уж се свързва,но нет няма.
Пробвам със стик от Глобул
https://www.androidbg.com/forum/topic591...id-7p.html

Р10
Цитирай
#44

ssssl написа:
XAMCTEPA написа:Здравейте,имам малък проблем с мобилният интернет.Като включа флашката я намира и уж се свързва,но нет няма.
Пробвам със стик от Глобул
https://www.androidbg.com/forum/topic591...id-7p.html

Мерси,
Като въведа всички данни и му дам запази ,мисли съвсем малко и нищо??
Не се появява новата точка за достъп?
Ще пробвам по-късно отново,че в момента съм на работа и ще пиша...

Samsung Galaxy S5 ; iPhone 5 ; iPad Air ; Samsung S4 Mini ; MK808B ; Prestigio GeoVision 7780 - GPS, DVB-T, 1.2GhZ, 1GBRAM
Цитирай
#45

Мисля, че няма драйвер за този модем, пък може и да греша. Пробвах просто от любопитство, иначе мобилен нет на големия таблет си имам и не ми трябва на Prestigio-то.

п.с. Ако тръгне, пиши в темата.
Цитирай
#46

Vami написа:Мисля, че няма драйвер за този модем, пък може и да греша. Пробвах просто от любопитство, иначе мобилен нет на големия таблет си имам и не ми трябва на Prestigio-то.

п.с. Ако тръгне, пиши в темата.
Сега имах възможност да пробвам и нета тръгна!
След като добавите ръчно новата точка за достъп и въведете данните (в моя случай на Глобул),не се дава запамети,а се изчаква малко и се сейва автоматично(връщате се с бутона Back).Избрах тази точка да е активна и нета тръгна!

Поздрави и благодаря на колегата за инфото Wink

P.S.Остана ми да оправя още един "проблем" само...
Като пусна iGo-то и долните бутони са ми закрити наполовина от таск-бара.При първото пускане си беше наред,но после нещо се прецака.Ако някой знае как да го оправя ще съм му благодарен

Samsung Galaxy S5 ; iPhone 5 ; iPad Air ; Samsung S4 Mini ; MK808B ; Prestigio GeoVision 7780 - GPS, DVB-T, 1.2GhZ, 1GBRAM
Цитирай
#47

Я дай да видим за нета къде какво си въвел, а за Primo, ще ти изпратя една сборка...

п.с. Само номера за достъп *99# не знам къде да въведа.
Цитирай
#48

Значи с включен стик се показват настройките,а като не е точката за достъп която създадох не се вижда.Пробвай да направиш настройките като стика е включен.
В настройки-->Още..-->Мобилни мрежи-->Имена на точки за достъп-->Горе в дясно Ново име за достъп(APN)
Настройките които направих са:
Име: Globul
Име на точката за достъп(APN):globul
Прокси сървър:не е зададено
Порт:не е зададено
Потребителско име:globul
Парола:globul
Сървър:не е зададено
MMSC:не е зададено
MMS прокси сървър:не е зададено
Мобилен код на държава:284
Код на мобилна мрежа(MNC):05
Тип удостоверяване:не е зададено
Тип на името на точката(APN):не е зададено
APN протокол:IPv4
Активиране/деактивиране на името на точката(седи ми неактивно като меню):името на точката за достъп е активирано
Носител:неизвестен

Така нета работи нормално,дано съм помогнал Wink

P.S.Ще чакам да ми пратиш на лично Primо-to(ако имаш сборка с всичко необходимо ще е супер).

Samsung Galaxy S5 ; iPhone 5 ; iPad Air ; Samsung S4 Mini ; MK808B ; Prestigio GeoVision 7780 - GPS, DVB-T, 1.2GhZ, 1GBRAM
Цитирай
#49

Благодаря! Разбрах къде ми е грешката... за мобилен код на държава въвеждах 359, а трябвало 284. Намерих и също настройките за Виваком тук. Довечера на лична ще ти изпратя сборка с всичко необходимо.
Цитирай
#50

Vami написа:...Довечера на лична ще ти изпратя сборка с всичко необходимо.
Благодаря предварително Smile

Samsung Galaxy S5 ; iPhone 5 ; iPad Air ; Samsung S4 Mini ; MK808B ; Prestigio GeoVision 7780 - GPS, DVB-T, 1.2GhZ, 1GBRAM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)