Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Prestigio GeoVision 7780
#51

XAMCTEPA написа:След като добавите ръчно новата точка за достъп и въведете данните (в моя случай на Глобул),не се дава запамети,а се изчаква малко и се сейва автоматично(връщате се с бутона Back).Избрах тази точка да е активна и нета тръгна!
Колкото и да чакам все не става. Пробвах със стик на Виваком и Мтел и не иска да я запамети и това е...

Пратих ти сборка на лична.
Цитирай
Аксесоари
#52

Vami написа:
XAMCTEPA написа:След като добавите ръчно новата точка за достъп и въведете данните (в моя случай на Глобул),не се дава запамети,а се изчаква малко и се сейва автоматично(връщате се с бутона Back).Избрах тази точка да е активна и нета тръгна!
Колкото и да чакам все не става. Пробвах със стик на Виваком и Мтел и не иска да я запамети и това е...

Пратих ти сборка на лична.
Не знам,може за тези стикове наистина да няма драйвери.С Глобул работи.
п.с.Мерси за сборката

Samsung Galaxy S5 ; iPhone 5 ; iPad Air ; Samsung S4 Mini ; MK808B ; Prestigio GeoVision 7780 - GPS, DVB-T, 1.2GhZ, 1GBRAM
Цитирай
#53

Vami написа:И как е? Харесва ли ти работата на Garmin-а на нашите таблетчета?
Така, както обещах, да кажа впечатления от работата на Garmin StreetPilot (изцяло благодарение на Vami) на нашите леко дървени таблетки: В режим "автомобилно навигиране" работи гладко и доста адекватно. При все това, обаче, не мога да кажа, че върши по-добра работа от Navitel или iGO. Даже, с последните като че ли въвеждането на адрес за търсене става малко по-интуитивно. Така че, засега за автонавигация смятам да продължа да ползвам тях. Напоследък iGO-то ми е най-любимо, но и при мен подобно на @XAMCTEPA са ми скрити наполовина долните бутони =( . Най-големите ми очаквания от Гармина бяха свързани с пешеходния туризъм. Явно обаче ще трябва да тъся по-подробни топо карти, защото наличната е доста обобщена - хоризонталите са през 25 м, не можах например, да намеря хижа Вежен или х. Бенковски в Рибаришкия Балкан, където бях вчера. BGTopompas е по-подробна, хоризонтали през 10 м, има ги хижите, обаче по някаква причина със StreetPilot-а се вижда много зле и затова я ползвам с OruxMaps. Иначе с туристически GPS на Гармин е ОК. Това са наблюденията ми засега ... Поздрави на всички.
Цитирай
#54

cotac написа:не можах например, да намеря хижа Вежен или х. Бенковски в Рибаришкия Балкан, където бях вчера.
Аз изолиниите в повечето случаи ги крия. Проблема ти е в картата. При мен намира и двете хижи, както и пътеките към тях. Както ти написах, аз ползвам друга карта, но не мога да я дам, защото ми е дадена от приятел и съм обещал...
Като излезе новата версия, мога да ти дам старата или ти си потърси от приятел. Моята е от акаунт за GPS Nüvi 265.
Цитирай
#55

Притежавам Geovision 7777 и имам проблемите, описани по горе с ъпдейта и Google Play. Но за съжаление, файла с ъпдейта вече го няма. Искам да помоля да ми кажете от къде мога да го сваля. Предварително благодаря.
Цитирай
#56

Ето - update_googleplay.zip
Цитирай
#57

Vami написа:Ето - update_googleplay.zip


Благодаря!
Цитирай
#58

Опитвам се да руутна 7780. Но не мога да сложа ADB. Компютъра търси драйвер GV7780 и не мога да го намеря. Не намирам и в сайта на Prestigio. Как се оправихте с това?

Поздрави

Edit: На компютър с XP стана.

SGS 7 Edge
Цитирай
#59

Здравейте! Имам проблем със същият таблет, не ми чете субтитрите на филмите излизат ми китайски субтитри. Някой ще можели да ми помогне да оправя това, ако е възможно ще съм много благодарна.
Smile
Цитирай
#60

Какъв плеър използваш за възпроизвеждане на филми?

Lenovo Vibe Z2, Lenovo P70, Lenovo S850, SONY Xperia SP, ARCHOS 80 G9 tablet, Samsung Galaxy Tab 2 7.0 P3110 8GB, Nexoc pad 7
Цитирай
#61

Здравейте,може ли някои да ми каже как да направя ъпдейт на навигацията.Мисля,че като се закупи таблета може да се ъпдейтва 2 години безплатно.
Цитирай
#62

Сори за тъпия въпрос, но как може да се махне черната лента с бутоните, когато е пуснато примо.НА по китайските таблети като се натисне веднъж бутона на изключването и лентата изчезва, но тук не е така. Другия проблем е че няма звук при натискане на екрана и светване и изгасяне, а са отметнати и двете, иначе звука във видео, аларми,тв и т.н. си работи.

HTC ONE X
Цитирай
#63

Katia90 написа:Здравейте! Имам проблем със същият таблет, не ми чете субтитрите на филмите излизат ми китайски субтитри. Някой ще можели да ми помогне да оправя това, ако е възможно ще съм много благодарна.
Smile
За един въпрос ли само се регистрира? Дори не си направи труда да отговориш какъв плеър ползваш,а щеше да получиш отговор,че ти трябва МХ плеър,който можеш да си изтеглиш от маркета и други щяха да имат полза от твоя въпрос.Лошо се развива раздела за Престижио,наблегна се на навигационни въпроси,а за общи проблеми никой не взема отношение.Въпроса за рутване не е обяснен добре а само е даден линк към чуждоезичен форум,от където ако не знаеш английски няма да разбереш нищо конкретно.Единствено vami поддържа "огъня" във форума за Престижио защото има интереси към навигациите и е напред с материала.На въпроса на mrezata мисля,че vami отговори,че веднага е деинсталирал вградената навигация,което е съвсем логично,защото колкото и да се ъпдейтва си остава съвсем куц кон,като навигация и карта,дори на няколко пъти се наложи да рестартирам за да се спася от блокирането на таблета след обновяване на навитела.
Цитирай
#64

niko09 написа:Сори за тъпия въпрос, но как може да се махне черната лента с бутоните, когато е пуснато примо.НА по китайските таблети като се натисне веднъж бутона на изключването и лентата изчезва, но тук не е така.

Инсталирай си някое от приложенията за фулскрийн от маркета, само така става.

По въпроса с филмите... на този не гледам, но пък гледам телевизия. На големия таблет от подписа ползвам BS плеар (само той ми подкарва всичко). Субтитрите са си ок. Ако искаш обаче за да ти излязат както трябва и на телевизора през HDMI, трябва от настройките на плеара да промениш декодирането на софтуерно.

mrezata написа:Здравейте,може ли някои да ми каже как да направя ъпдейт на навигацията.Мисля,че като се закупи таблета може да се ъпдейтва 2 години безплатно.
lubok58, е прав. Наистина веднага го махнах Navitel-а, но от време на време следя новите неща. Мисля, че ъпдейта е само за картата, поне това знам аз. Лошото е, че новия релийз на картата Q2-2013 е съвместим с Navitel версия 8.0.0.0 и следваща. Това автоматично прави така, че да не можеш да ъпдейтваш. Може би е трик на Navitel-ци да сменят формата на картите...

Между другото вчера пробвах Navitel 8.0.0.0 и ми направи впечатление, че с доста бързи темпове се развиват. Работи трафик информацията и мисля, че е коректна, поне сега в отпускарския сезон в София. Метеото също работи, 3D сградите вече са с реална височина. Направени са прозрачни, за да не пречат. До края на годината обещават да изкарат истински релеф и други неща. Който му се пробва, може да опита Smile
Цитирай
#65

Със зарядното за колата колко време може да се ползва?Някакво загряване или други особености.Става дума за 4 -5 часа нонстоп.
Цитирай
#66

Ползвал съм го над 5-6 часа непрекъснато в режим навигация с включен трансмитер и музикален плеър - доста се затопля, но не създава никакви проблеми, като забиване например. При това както е сложен на вакуумната стойка на предното стъкло, през по-голямата част от пътя го пече слънце ...
Цитирай
#67

Аз съм го монтирал така, че една от духалките да го охлажда и никога не може да загрее. Иначе и аз като тръгна на път, ми е постоянно включен в зарядното Smile
Цитирай
#68

Vami написа:Аз съм го монтирал така, че една от духалките да го охлажда и никога не може да загрее. Иначе и аз като тръгна на път, ми е постоянно включен в зарядното Smile

Това е добра идея!Благодаря за споделения опит!
Цитирай
#69

Снощи посетих сайта на Навител (раздела на който съм регистрирал устройството) и ми позволи да изтегля и инсталирам версия 8.0.0.0. След инсталацията се появи и опция за ъпдейтване на картата с Q2-2013. Ъпдейтнах и нея, така че засега обещанието за двугодишна безплатна поддръжка се изпълнява на 100%! Cool
Цитирай
#70

cotac написа:Снощи посетих сайта на Навител (раздела на който съм регистрирал устройството) и ми позволи да изтегля и инсталирам версия 8.0.0.0. След инсталацията се появи и опция за ъпдейтване на картата с Q2-2013. Ъпдейтнах и нея, така че засега обещанието за двугодишна безплатна поддръжка се изпълнява на 100%! Cool

Би ли ми обяснил как точно става зада го направя и аз.Отидох на сайта navitel.ru и после се регистрирах и натам не ми е ясно какво трябва да направя зада си инсталирам версия 8.0.0.0. Излиза ми това

Navitel Navigator Android (R 8.0.0.0) для всех разрешений,
Navitel-full-8.0.0.0.apk, 98.0 Mb

Navitel Navigator Android (R 8.0.0.0) xlarge,
Navitel-xlarge-8.0.0.0.apk, 43.0 Mb

Navitel Navigator Android (R 8.0.0.0) small,
Navitel-small-8.0.0.0.apk, 22.1 Mb

Navitel Navigator Android (R 8.0.0.0) normal,
Navitel-normal-8.0.0.0.apk, 67.7 Mb

Navitel Navigator Android (R 8.0.0.0) large,
Navitel-large-8.0.0.0.apk, 65.3 Mb
Цитирай
#71

Изтегляш и инсталираш това: Navitel Navigator Android (R 8.0.0.0) large,
Navitel-large-8.0.0.0.apk, 65.3 Mb
Цитирай
#72

След ъпдейт на картите, таблета стига до екрана с Prestigio e-reader и върти но не продължава нататък. Какво трябва да се направи, да се префлашне или...... И другото как се прави хард ресет в такъв случай ?
Цитирай
#73

djundi написа:След ъпдейт на картите, таблета стига до екрана с Prestigio e-reader и върти но не продължава нататък. Какво трябва да се направи, да се префлашне или...... И другото как се прави хард ресет в такъв случай ?
Най-напред пробвай няколко пъти да го изгасиш и стартираш наново, като го изчакваш да мисли поне 4-5 минути евентуално да сработи. За хард ресет засега нямам идея, но мисля, че ще подкара ...
Цитирай
#74

Сложих тази (последна) версия на Навител.Не издържа изпитанието за нова карта.В Севлиево има едно кръгово кръстовище,което е поне от 3 години и е възлово(на пътя София-Габрово) и улицата ,на която живея от 54г ги няма на картата.На iGO и Sygic ги има и то от миналогодишните им карти.Може и аз да съм лаик,но не намерих начин да ускоря демонстрация на маршрут,която имат споменатите по-рано навигации.Не съм я пробвал в реални условия(само демонстрация,защото сега я качих),но и глас не чух при демонстрацията.Няма да я пробвам в реални условия,защото няколко пъти ми блокира таблета още преди да му дам да навигира,а такива са и отзивите на повечето(във форума за Navitel-последна версия), опитващи новите програми за навигиране.
Цитирай
#75

cotac написа:Изтегляш и инсталираш това: Navitel Navigator Android (R 8.0.0.0) large,
Navitel-large-8.0.0.0.apk, 65.3 Mb

Има някакъв Activation file това за какво е знаеш ли?Това е някакъв текстов документ с много числа и букви.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)