Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефонът не се включва! Червен диод на смъртта (Red LED of Death).
#1

Въпросът, в първоначалния си вид изглеждаше така:

Цитат:Здравейте от два дни правя само глупости. Бях с параноид 3 ром и видях някаква тема платиниум параноид .Чак след като е флашнах видях че е за по стара версия.Телефона не искаше да се включи ,зареждаше постоянно логото на параноид .Направих ресторе ,после бакуп -направо омазах всичко.След това реших да флашвам на ново рома.Сложих най-новата версия на параноид и [Kernel]FAUX .Не ми хареса -правеше 10 000 на антуту :x .Флашнах там нещо за зануляване на кернела и след това сложих [DER KERNEL]Trinity Four ,но забелязах че процесора беше останал на 1 800Mhz от стария кернел .Изтеглих Trinity tools и от там направих настойки пак на 1 800 и за дисплея барах .След това пуснах антуту ,на аколу 40 % телефона се изключи и сега не иска да се задейства.Сложил сам го в зарядното ,одолу лед диода премигва постоянно червено ,а телефонът не се пуска Confusedtupid: .Моля помагайте !

Като цяло проблемът се състои в това, че при някои проблеми възникнали в кернела или просто бъг в операционната система (Случвало се е и на напълно стокови телефони), телефонът отказва да се включи и единственият признак на живот е мигащият светодиод в червен цвят.
Ако задържите бутоните за регулация на звука и бутона за включване, може да се покаже надпис Download mode.
Доста търсих и не намерих програмата, с кояото се флашва в този режим. С Odin не може. С една дума, този режим не върши никаква работа.
Опитахме няколко възможни решения на проблема:
Софтуерно:
1. Включвате телефона на зарядно, натискате и задържате бутона за увеличаване на звука и бутона за включване. Би трябвало да влезе в Bootloader mode, като от там може да се флашне през Fastboot или CWM/TWRP recovery.
2. Включвате телефона на зарядно, натискате и задържате бутона за намаляване на звука и бутона за включване. Би трябвало да влезе в Bootloader mode, като от там може да се флашне през Fastboot или CWM/TWRP recovery.
3. Задържате бутоните за увеличаване и намаляване на звука и пъхате зарядното, надяваме се отново да влезе в режим, който да ни позволи да възстановим телефона.
4. Това аз го измислих, може и да стане: Махате зарядното, изчаквате 10 секунди! Слагате го пак на зарядното! След 5 минути натискате и задръжате бутона за включване за около 10-12 секунди.
След това опитвате горните методи.

Хардуерно (Както всъщност е решен проблема):
Махате задния капак на телефона, откачате батерията и пак я закачате.
Дано не ви се налага да четете тази тема!
Редакция: jorrddan

neXus 4
Цитирай
Аксесоари
#2

остави го известно време на зарядното, с надеждата да зацепи и да покаже анимация на зареждане.
Ако не:
Както е на зарядно, натисни и задръж бутона за увеличаване на звука и бутона за включване, би трябвало да те вкара в буутлоадър режим и от там да влезеш в рековъри. Възстанови бекъп!

Тема в XDA http://forum.xda-developers.com/showthre...ht=red+led

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#3

Задържах бутона за увеличаване на звука и бутона за включване за около 30 секунди и телефонът се включи .Страмно е че батерията е на 0% .Има ли някакъв начин за махане на всичко което сам правил ,на всички глупости (връщане точно както е купен) ?

Сега забелязах че не иска да се зарежда.Стоя 10 минути в контакта и е на 0% .Като изключих кабела и телефона се изключи и пак не иска да се пусне :capitulation: .

neXus 4
Цитирай
#4

Остави го за малко и пак същата процедура, като се включи, директно го вкарвай в рековъри, ресет на всичко или възстанови бекъп

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#5

Ще опитам но надали ще стане ,вече няма грам енергия :X . http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2048066 това е същия проблем като моя.

neXus 4
Цитирай
#6

Остави го на зарядното, няма значение какво показва

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#7

Вече 1 час в зарядното и никакъв ефект.Не се включва ,само примигва в червено диода.Отчаях се :x да не се спомина .Лошото е че е от щатите .

Вече не знам какво става.Преди 5 мин задържах volume +/- и power бутона и показа някаква картинка на която пишеше (DOWNLOAD MODE,PLS NO UNPLUG DEVICE ).След това пак се изключи Confusedtupid:

neXus 4
Цитирай
#8

Не пускай поредни мнения, редактирай последното!

Докато телефонът е на зарядното, натисни и задръж бутона за усилване и копчето за включване.
Още ли мига червеният диод

Друго решение:
Както е на зарядното, задръж и трите бутона за 10 секунди. Пусни ги. за една секунда и после пак ги задръж.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#9

jorrddan написа:Не пускай поредни мнения, редактирай последното!

Докато телефонът е на зарядното, натисни и задръж бутона за усилване и копчето за включване.
Още ли мига червеният диод

Друго решение:
Както е на зарядното, задръж и трите бутона за 10 секунди. Пусни ги. за една секунда и после пак ги задръж.

Всичко пробвах ,постоянно примигва когато е включен в контакта и не иска да се пусне !

neXus 4
Цитирай
#10

Махни зарядното, изчакай 10 секунди! Сложи го пак на зарядното! След 5 минути натисни и задръж бутона за включване за около 10-12 секунди. След това пробвай пак да го вкараш в рековъри!
Това аз го измислих, но според мен е логично

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#11

jorrddan написа:Махни зарядното, изчакай 10 секунди! Сложи го пак на зарядното! След 5 минути натисни и задръж бутона за включване за около 10-12 секунди. След това пробвай пак да го вкараш в рековъри!
Това аз го измислих, но според мен е логично

Пробвах всички комбинации ,единствената реакция при задържане повече от 10 секунди на трите бутона лапичката започва да свети непрекъснато ,без да премигва .Когато извадя кабела и веднага го постава отново и задържа трите бутона излиза квадратна картинка на която пише (Download data......да не изваждам кабела докато не свърши)и така си и остава.

neXus 4
Цитирай
#12

Направи отново манипулацията при кояото се включва, но задръж само единия от бутоните, този за увеличаване! Пробвай първо да натиснеш единия, после и другия

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#13

jorrddan написа:Направи отново манипулацията при кояото се включва, но задръж само единия от бутоните, този за увеличаване! Пробвай първо да натиснеш единия, после и другия

Нацяло се прецака :X .Вече не свети лапичка нищо.Въобще не реагира на нищо. Cry

Сега се разрових и намерих че има много хора с този проблем .Името му в интернет е Nexus 4 red light of death

neXus 4
Цитирай
#14

По подобен начин прецаках Motorola Razr, направих си Factory cable, за нея като окъсих едни пинове. С две думи кара телефона да се зарежда докато седи с компютъра. Телефона тогава беше без операционна система а без нея нещеше да се зарежда. Само не съм сигурен дали ще стане. Лошото е че прецакваш така кабела. В понеделник мога да го хвърля към където кажеш за твоя сметка да пробваш с него. Друго не мога да се сетя. Нов с този телефон.

В тази тема. Човека пише че се оправя, след като разкачи батерията и я сложи на ново.

Обесненото от него ми напомня на проблем подобен като на Ubuntu Phone.

Wiki Ubuntu
[box]In rare circumstances, the Nexus4 may get into a state where it may not boot at all after the battery is drained (even into recovery). If this happens, the only way to restore it is to disassemble the back of the phone and unplug/plug the battery connector. See Power Consumption to learn how to avoid discharging the phone completely.[/box]

Съжалявам, нямам време да го превеждам.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#15

Благодаря на всички за отзивите Smile .Оправих телефона :bow: .След като разкачих батерията и я закачих отново всичко се оправи .Специално благодаря на n3tk0 :cheers: .

neXus 4
Цитирай
#16

Идеята беше без да го отваряш да се оправи, но се радвам, че е вече няма проблем.
От много време се чудя защо не са сложили някакъв хардуерен ресет бутон (откачане на батерията), една дупчица с бутонче нямаше да загрози тази хубавиня...

Надявам се да нямаш против, но мисля да редактирам малко темата и да я направя важна.

Цитат:За Данчо: Все още не съм, видял друг начин за оправяне на подобен проблем.

Бяхме длъжни да опитаме. Все пак софтуерните манипулации са за предпочитане... според мен.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#17

За нищо. Точно заради това не ми се тестваше на 4-ката юбунтуто. А като го пуснах на 7-цата се оказа, че все още липсват подробности като аларми и калкулатор, че да го сложа. Tooth

На кратко: Внимавайте, да не оставите телефона без батерия, че да не се случи това. :thumbup:

За Данчо: Все още не съм, видял друг начин за оправяне на подобен проблем.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#18

Да наистина ще е добре тази тема да стана важна и да може да помогне на някого които не дай си боже се сблъска с моя проблем .И настина доколкото четох това е единствения начин за поправка на този проблем.А с отварянето да не ви разказвам колко проблеми имах,не е като на клиповете ужасно гадно се откопчават щивчетата .Просто в един момент щях да се откажа.Откопчея от едната страна ,без да искам натисна и закопчея от другата Big Grin .Доста гадна работа си беше , а и ме беше страх да го натисна този красавец.Пожелавам никой да не се сблъсква с моят проблем . Smile

neXus 4
Цитирай
#19

I feel lucky ... Бях легнал и си гледах клипчета на телевизора, като го бях свързал през телефона , тоест каквото клипче пусна от телефона се пуска и на телевизора , и съм го забравил така. Ставам и гледам, че е изгасен и само си викам OMG FUCK и не съм се пробвал да го включа.Свързах го към зарядното, изчаках 10 минути, задържах power buttona и се включи без boot logo , направо беше на пин кода и имаше 30% батерия. Дали е изпаднало заради някоя програма в някакъв сън или нещо е крашнало?

| Nexus 4 | Stock 4.4.2 | Rooted | 31.07.2013 |
| XMP sk17i | Android 4.0.4 Stock | 09.10.2012 | - drowned
Цитирай
#20

Добре че един приятел с такива инструменти живее близо до нас... вземам телефона, натискам power бутона - никой. Викам сигурно пак ми го е направил номера със super deep sleep. Да ама не, никой. Вкарвам на зарядното - пак никой. Задържам power бутона - премигва червения диод... викам си егати късметлията дето съм. Отидох до тях и за 10 минути го оправихме. Сега отново имам телефон. В момента се зарежда. Трябва да си купя мои лични инструменти.
Цитирай
#21

Ма омазана ти е системата или си оставил батерията съвсем да се смукне

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#22

Тя батерията паднала след това... аз докато съм преписвал уроците. Даже не съм разбрал кога е паднала.
Цитирай
#23

Здравейте!

Преди месец някъде си взех Nexus 4, погледнах тази тема и си викам, дано никога не ми се налага да влизам пак тук, но уви... Smile

Моят проблем е следният: До скоро имах iPhone, който съм го правил какво ли не, но реших новото ми телефонче да не го човъркам, тъй като не разбирам достатъчно и нямам и желание вече. Следователно нито съм root-вал, отключвал и т.н...
Вчера изведнъж ми изчезна обхвата и не можех да се свържа нито с мтел-ска, нито глобул-ска карта, а моята карта на друг Nexus си бачкаше безпроблемно. Пробвах няколко пъти да го включвам и изключвам с надежда да се оправи от самосебе си, но при едно от изключванията, вече не искаше да се включи. Стои ми на логото на Nexus и това е... Батерията е заредена до горе.

Това, което до момента направих е да влезна в "fastboot mode", "recovery mode", след което му дадох "wipe data/factory reset", а после "reboot system now"...за жалост пак си остава на логото. До сега съм пробвал някои от методите, написани по-горе, без CWM/TWRP recovery и други подобни, тъй като не разбирам достатъчно.

Дали би се оправил при разкачане на батерията или при мен ще е от другаде проблемът, тъй като батерията ми е до горе?

Благодаря предварително!

Nexus 4
Цитирай
#24

Според мен, въпросът ти не е за тази тема, но както и да е.
Горещо препоръчвам да си флашнеш стоков ром, но имам опасения, че се касае за хардуерен проблем.
Телефонът има ли гаранция?

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#25

Благодаря ти за отговора!

За жалост няма гаранция, от САЩ е...
Информация за това флашване тук в подфорума за Nexus ли да го търся, или няма значение какъв е телефонът?
Иначе този червен диод ми се появява със задържане на volume up и power - бутона.

ПС: Ще направя нова тема, за да не разводняваме тази, щом не е за тук проблемът. Smile

Nexus 4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)