Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефонът не се включва! Червен диод на смъртта (Red LED of Death).
#26

Това със обхвата има 2 варианта. Единият е да се е денсталирал радио модула, а другият да ти се е прецакал. При мен беше 2рият случаи и ми смениха дъното. А иначе за това,че не се включва, щом влиза в рекавъри не е страшно. https://www.androidbg.com/forum/topic502...olkit.html Теглиш този тулкит, инсталираш драйвърите и от там автоматично ще ти изтегли google stock image и ще трябва да влезеш в фастбуут (това където избираш рекавърито). Ако не можеш да се оправиш ми пиши на лично да помагам.

| Nexus 4 | Stock 4.4.2 | Rooted | 31.07.2013 |
| XMP sk17i | Android 4.0.4 Stock | 09.10.2012 | - drowned
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте.Имам същия проблем с Nexus 4 red light of death.Махнах батерията,но проблемът си остана.Според вас телефона умря ли?
Цитирай
#28

Малко вероятно, но възможно.
По-скоро е дропнала батерията или поне може да се надяваш на това.
Трябва да откачиш батерията и да я възбудиш. Трудничко е, но с тънки игли става номера. Зареждащите понове са средните два (май така беше, дано не бъркам)

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#29

Остави телефона с оригиналното зарядно да постои включен 12ч. Ако не се получи прочети тази тема http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2250454 , за да видиш как са си решили проблема. Ако по леките варианти не сработят, правиш описаното в първия пост на темата.

NEXUS 4
Цитирай
#30

Аз имам подобен проблем Sad

Телефонът не е руутнат. Вчера малко ме наваля и вечерта ми даваше някакър проблем със сим картата. Като я извадих и подсуших с 1-2 рестарта всичко се оправи. Сега се прибирам от работа батерията падна на 18%, сложих го на зарядно. На 40% гледам нещо почна да премигва - хем зарежда, хем не. Викам си кабела ли се е прецакал, кво ли и го изключих и пак го пуснах. И телефона заби на логото на Нексус с четирите кръга и сега не мога да направя абсолютно нищо... Нито през юсб, нито зареждане в тока, нищо. Сега съм го отавил да се върти да се изтощи да видя какво ще стане. Някой да предложи съвет какво да направя?!?

Nexus 4 16 GB 4.4.2 stock
Цитирай
#31

Със задържане на power бутона за 10 секунди не се ли изключва?
Цитирай
#32

Изключва се и като го пусна отново тези кръгчета започват да се въртят Angry

Nexus 4 16 GB 4.4.2 stock
Цитирай
#33

Изтегли си nCry ToolKit и пробвай да преинсталираш през него, като преди това виж дали влизаш в bootloader mode.
Цитирай
#34

Влезнах в някакъв даунлоуд моуд с наторе-надолу и вкарване в усб. Как да продължа сега? Този N-Cry нещо не го схващам защото е на холандски ли, немски ли и аз не мога да разбера Sad

От филмчето за разглобяването до четвъртата минута ли само го правя и после сглобявам пак?

Nexus 4 16 GB 4.4.2 stock
Цитирай
#35

Няма нужда да го разглобяваш, проблемът ти е софтуерен, а не хардуерен. А за езика - предполагам, че ще може да се смени. Аз като си го изтеглих ми беше на английски. Търси цъкни върху 1-click menu (1-ви правоъгълник), после цъкаш на S.R. Mode (2-ри правоъгълник от новоотворения прозорец) и ще започне да ти сваля ROM-а. Сега специално заради тебе пробвах, но и без това нямах много програми. ВАЖНО!!! Изтри ми всичко в телефона - снимки, музика и т.н.
Цитирай
#36

Въпреки голямата помощ от 1520 успях да отключа буутлоудъра, флашнах 4.3 и ми заседна на Х-са (четирицветното стартово лого). След това свалих СДК и 4.4.2, флашнах и пак ми заседна на стартовия екран :mad: :capitulation: Още някоя идея...

Едит: оправих работата с Unified Android Toolkit с инсталиране на 4.2.1 и изтриване на паметта преди това. Нямах подходяща отвертка да махна болтовете на конектора за батерията иначе щях да кажа дали и това ще подейства. Иначе във фастбуут влезнах като включих телефона към юсб, задържам нагоре и пауър, след като се появи батерията със светкавица изчаквам докато започне анимацията за зареждане и тогава натискам трите едновременно.

Отново благодаря на 1520 :cheers:

Edit 2: След като ъпдейтнах до 4.2.2 нямаше проблем, но като качих 4.3 се получи същата работа Angry Сега пак върнах 4.2.1. Някой да има идея какво му е станало на телефона ми и дали може да се оправи ако го руутна и му сложа къстъм РОМ?

Nexus 4 16 GB 4.4.2 stock
Цитирай
#37

http://forum.xda-developers.com/nexus-4/...h-t2250454

Ето го решението
Цитирай
#38

bozhidar1975 написа:Здравейте.Имам същия проблем с Nexus 4 red light of death.Махнах батерията,но проблемът си остана.Според вас телефона умря ли?
Ако му сменя батерията,дали ще се включи?
Цитирай
#39

Трябва да я възбудиш, прави се с карфички, но трябва да замериш на кои пинове се слагат. С една дума, т някое старо зарядно взимаш напрежение и го подаваш с жица на 2 карфички, те се бучкат в пиновете на батерията, но наистина не си спомням кои бяха.
Така събудих умрял Н4 на един колега от форума

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#40

jorrddan написа:Трябва да я възбудиш, прави се с карфички, но трябва да замериш на кои пинове се слагат. С една дума, т някое старо зарядно взимаш напрежение и го подаваш с жица на 2 карфички, те се бучкат в пиновете на батерията, но наистина не си спомням кои бяха.
Така събудих умрял Н4 на един колега от форума
Имам предвид да му сложа чисто нова батерия.В ebay продават нови за 5-10$.
Цитирай
#41

Аз ти казах какво може да направиш тази, иначе с друга батерия би трябвало да стане

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#42

Това е най-полезната тема, която виждам по проблема търсейки цял ден. И много ми помогнахте! Благодаря Ви, бях почнал съвсем да се отчайвам.
Цитирай
#43

имах същия проблем с тази лампичка при мен става примерно като снимам с камерата дълго време - 10,15 снимки независимо батерията на колко % е телефона умира включвам го на зарядно и светва червения диод мига свети непрекъснато но телефона не се включва открих и решението иманно задържам power бутона за минута без да го пускам докато телефона е в зарядното ако не стане нищо повратям процедурата 2,3 пъти и става просто дръжте power бутона минута че и повече и гарантирам че от някоко опита ще се включо
Цитирай
#44

Аз попаднах на това, при мен помогна от раз, без разглабяне на апарата:

http://forum.xda-developers.com/showpost...stcount=27

Както са го обяснили, излиза, че е нещо като софтуерно разкачване на батерията.
Цитирай
#45

Това е ценно и за да не се прецака линкът ще го пусна.
1. Unplug phone from charger
2. Press and hold the volume UP button plus power button for 60 seconds.
3. Release buttons.
4. Plug into charger
5. Wait about an hour for it to charge.

1. Изключете телефона от зарядното!
2. Натиснете и задръжте за 60 секунди бутона за увеличаване на звука и този за включване.
3. Освободете бутоните
4. Включете зарядното устройство!
5. Изчакайте 1 час да се зареди

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)