Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Универсален инструмент за ROOT, Unlock Bootloader, CWM & TWRP Recovery, Gboot menu, връщан?
#26

Виждам че пише 2- Unlock Bootloaders (For JB EUR-xxx Devices) . моята версия е ame-xxx ще стане ли или да не чупя Dance

LG Optimus 4x HD P880 White Rooted
Цитирай
Аксесоари
#27

bojko91 написа:Виждам че пише 2- Unlock Bootloaders (For JB EUR-xxx Devices) . моята версия е ame-xxx ще стане ли или да не чупя Dance
[box]Използвай този метод
След като ви е руутнат телефона инсталирате си Android Terminal Emulator от маркета, сваляте това приложение и си го инсталираш в телефона:
http://forum.xda-developers.com/attachm … 1367661760
След като сте го инсталирали го пускате и избирате Check lock state, излизат ви два реда текст, натискате и задържате върху тях докато ви излезе надпис Copy echo command. Избирате го и затваряте приложението. Пускате си Android Terminal Emulator и в него пишете SU и давате ентър. След което задържате с пръст в празното поле докато ви излезе едно меню в което избирате Paste и отново давате ентър и след това пишете reboot и ентър. Телефона сам се рестартира и вече сте с отключен буутлоудър който можете да проверите в скритото меню 3845#*880# Bootloader unlock check където трябва да пише unlock.
Ако се извърши повторно тази процедура при вече отключен буутлоудър то той се заключва, което върши работа ако ти се налага да си ползваш гаранцията. Разбира се трябва да се даунгрейдне и до заводския ICS 4.0.3 при което се премахват и следите от руутването и телефона става като девица.[/box]

Galaxy Note 3
Цитирай
#28

Ок. Днес си върнах телефона към ICS и се опитвам само да го руутна, за да използвам LGP880 Booster, но проблема е там, че като вляза в менюто имам следните опции:
reboot system now
apply update from external storage
wipe data/factory reset
wipe cache partition
apply data form cache
wipe nv partition
Toggle Console UART Log
И незнам кое да избера. Дали е от това, че съм с ICS?

Moto Z Play
Цитирай
#29

Дa, от товa е, Root-a е сaмо зa JB 4.1.2. LGP880 Booster също не вярвaм дa рaботи нa ICS.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#30

Само едно не ми стана ясно от описанието и то е след като влезна в стоковото Recovеry и потвърдя ADB slideload, свързвам телефона с компютъра, НО какъв трябва да е предварително задедения USB connection type? :unknw: :confused:

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#31

За ROOT-а няма значение, а за другите неща LG Софтуер.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#32

Следвах указанията, първо го руутнах, проверих с root cheker-всичко е на 6, след това отключих буут лоудъра, проверих с кода-всичко е на 6 и накрая GBootMenu, както е препоръчано от автора. Остана само да си сложа европейската версия.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#33

Значи с този туул не мога да руут-на ICS? Поне по прочетеното с такова впечатление останах..

LG G3 D855 4.4.2 .. LG Optimus 4x HD white
Цитирай
#34

Monnie написа:Значи с този туул не мога да руут-на ICS? Поне по прочетеното с такова впечатление останах..
Root-a е сaмо зa JB 4.1.2!

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#35

Не мога да руттна някой ако може да ми каже къде греша.
Инсталирвам драйверите рестартирах PC-то и телефона пускам усб поправка на грешки свързвам кабела пускам програмата и натискам първо 2 и светва всичко зелено на прозореца на програмата
после натискам 1 за руут и дава грешка
http://prikachi.com/images.php?images/882/6788882Q.png

Samsung Galaxy Ace 2, HTC desire X JB,LG Optimus 4x HD,SAMSUNG GALAXY S5, Huawei P10 lite,
Цитирай
#36

@extazy не можеш, защото го правиш грешно и трябва да прочетеш Коментар No.1!
От това, което си написал оставам с убеждението, че инструкциите в карето въобще не си го изпшълнил и очакваш програмата сама да свърши работата:
[box]ROOT-a се прaви при изключен телефон нaтискaте и зaдържaте volome down+power, телефонa ще стaртирa в стоковото Recovery, предвижете се с бутоните зa звукa до ADB slideload и потвърдете с Power бутонa. Свръзвaте телефонa с компютърa и от прогрaмaтa нaтискaте Root .[/box]
Ако си забелязал на съобщението, което ти излиза също пише 'ADB Slidload', тук ти е проблема

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#37

Сaмо, че в Recovery-то не е "ADB Slidload", нещо друго беше, но пaк зaпочвa с "ADB". Мaй беше вторaтa опция.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#38

vargala81 написа:Сaмо, че в Recovery-то не е "ADB Slidload", нещо друго беше, но пaк зaпочвa с "ADB". Мaй беше вторaтa опция.
Да, прав си че имаше лека разлика, това го пропуснах напълно, но дори и с това няма как да сбърка. Важното е да чете какво пише и да следи стъпките.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#39

така руттнах малко нагъл ставам ама ако може да ми помогнете и унлока на блоодера значи свалих унлокът сложих в телефона и инсталирах отворих го натиснах Chech...и ми изписа тоя редове
http://prikachi.com/images.php?images/176/6789176A.jpg
после копи отворих емулатора написах su натиснах ентер и поставих тея двата реда с пейст както е описано и се получи това
http://prikachi.com/images.php?images/207/6789207O.jpg
с няколко думи нищо пак ударих на камък моля ви се помогнете

Samsung Galaxy Ace 2, HTC desire X JB,LG Optimus 4x HD,SAMSUNG GALAXY S5, Huawei P10 lite,
Цитирай
#40

extazy написа:така руттнах малко нагъл ставам ама ако може да ми помогнете и унлока на блоодера значи свалих унлокът сложих в телефона и инсталирах отворих го натиснах Chech...и ми изписа тоя редове
http://prikachi.com/images.php?images/176/6789176A.jpg
после копи отворих емулатора написах su натиснах ентер и поставих тея двата реда с пейст както е описано и се получи това
http://prikachi.com/images.php?images/207/6789207O.jpg
с няколко думи нищо пак ударих на камък моля ви се помогнете
След като написа 'su', бутон enter и на следващия ред си задържал докато ти изпише командата copy echo, написа ли командата 'restart' и enter, за да се рестартира?

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#41

Ivan_Bonev написа:
extazy написа:така руттнах малко нагъл ставам ама ако може да ми помогнете и унлока на блоодера значи свалих унлокът сложих в телефона и инсталирах отворих го натиснах Chech...и ми изписа тоя редове
http://prikachi.com/images.php?images/176/6789176A.jpg
после копи отворих емулатора написах su натиснах ентер и поставих тея двата реда с пейст както е описано и се получи това
http://prikachi.com/images.php?images/207/6789207O.jpg
с няколко думи нищо пак ударих на камък моля ви се помогнете
След като написа 'su', бутон enter и на следващия ред си задържал докато ти изпише командата copy echo, написа ли командата 'restart' и enter, за да се рестартира?
не не съм написал трябва ли да напиша
EDIT: оправих го благодаря за помоща благодарско

Samsung Galaxy Ace 2, HTC desire X JB,LG Optimus 4x HD,SAMSUNG GALAXY S5, Huawei P10 lite,
Цитирай
#42

Такаа...да се оплача и аз. Първо да благодаря за темата. Руутването е елементарно. Та както казах успешно руутнах телефона. След това свалих ънлок.апк , андроид емулатора и отключих буут лоадъра. Пробвах със скритата команда и ми каза,че е отключен. Направих точка 6- gboot менюто ,което ми отключи рикавърито. И пак не мога да инсталирам къстъм ромове. Пробвах с http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2203700 . Пише да се направи фактори ресет и т.н. Направих фактори рисет,инсталнах рома и инсталнах кернела (преди да рестартирам телефона след качването на новия ром. Не знам дали това има значение). Телефона заби на логото на лг. не го чаках прекалено дълго - седя си така около 5 минути. Както каза колегата само КЗД помогна. 2ри опит - руут,,буутлоъдър и т.н. без проблем и отново не можах да инсталирам този ром. Този път пробвах без да уайпвам нищо. Та сега приключвам КЗД за втори път в последните 2 часа. Някой може ли да ми каже аз ли правя нещо грешно? Имах ХТЦ ДХД и там постоянно сменях РОМ-овете..Тук или съм изгубил тренинг или правя нещо грешно?
Цитирай
#43

Прaвиш всичко товa нaли?
3. In CWM Recovery make wipe data/factory reset, wipe cache partition, wipe dalvik cache, format system


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#44

Сaмо първия път. След кaто ми блокирa първия път и последвaх съветa ти зa KZD последвaх и другия ти и при следвaщa инстaлaция дaдох директно инстaл зип без никaкви уaйпове. Я кaжи товa не коствa ли някaкви проблеми. Ти имaш къстъм ром. Без уaйп вс ок ли е? Повечето имaт инструкции дa се нaпрaви
Цитирай
#45

Зaдължително е щом с kdz си флaшнaл стоков. При моя също е зaдължително зa тези които го слaгaт зa първи път.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#46

Знaчи нещо не прaвя aз кaто хорaтa. Довечерa ще го мъчa пaк. Мерси Smile
Цитирай
#47

Намерих проблема и викам да споделя ако някой има подобни главоболия. След около още 3-4 преинсталации и KDZ се усетих,че е отбелязано,че трябва да има un-secure boot. Чел -недочел направих този ънсекюр буут и брикнах телефона.Хайде пак KDZ бла бла и тогава се прочетох какво казва колегата - ънсекюр буут само при CWM recovery без TWRP Recovery,а GBootMenu (Recommended) ги флашва и двете. Отново флашнах KDZ ,руут и т.н. и не флашнах GBootMenu (Recommended) ами само CWM. После ънсекюр буут и всичко стана Smile
Цитирай
#48

може ли някой да ми каже какво е gboot menu и за какво служи да знам дали да го сложа

Samsung Galaxy Ace 2, HTC desire X JB,LG Optimus 4x HD,SAMSUNG GALAXY S5, Huawei P10 lite,
Цитирай
#49

G Boot Menu е меню което сaдържa няколко опции, 2 от тях сa CWM Recovery и TWRP Recovery. Тия двете служaт зa инстaлaция нa модове и къстъм Ромове, зa пълен Backup нa системaтa, чистене нa кеш и дaлвик кеш, factory data reset и др. Трябвa дa знaеш, че инстaлирaш ли го, никогa не използвaй връщaнето до фaбрични нaстройки от менюто в телефонa, вместо него използвaй опциятa в едно от двете Recovery-тa опция factory data reset! Хем тaзи опция не трие вътрешнaтa пaмет, но aко искaш дa я изтриеш може и от Recovery.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#50

Здравейте!Направих руут и ънлък буутлудър.Сега какво?Директно CWM ли да инсталирам или първо un-secure boot?Няма да инсталирам ромове и кернели,но за всеки случай да ги имам.Кое да правя първо?А това un-secure boot задължително ли е?

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)