Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Универсален инструмент за ROOT, Unlock Bootloader, CWM & TWRP Recovery, Gboot menu, връщан?

vargala81 написа:Набираш от телефонната клавиатура 3845#*880#
така както набираш номер.
унлок е проверих
Цитирай
Аксесоари

Сега свържи телефона с компютъра и с инстромента инсталирай 8. GMod-Boot-Menu. Това има CWM Recovery, TWRP и още други екстри.
edit: В recovery влизаш при изкл. телефон задържаш Volume Down + Power когато се появи логото на LG пусни само Power.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

vargala81 написа:Сега свържи телефона с компютъра и с инстромента инсталирай 8. GMod-Mod-Menu. Това има CWM Recovery, TWRP и още други екстри.
edit: В recovery влизаш при изкл. телефон задържаш Volume Down + Power когато се появи логото на LG пусни само Power.
инсталирах и 8
Цитирай

Ами пробвай ся да влезнеш в recovery, виж горния пост, че го редактирах.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

vargala81 написа:Ами пробвай ся да влезнеш в recovery, виж горния пост, че го редактирах.
направих го сега имам буут team win recovery projekt .... boot stock recovery ......
кое да избера?
Цитирай

team win recoveri projekt


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

vargala81 написа:team win recoveri projekt
направих и това сега от тези менюта кое?
Цитирай

Сега избери backup, маркирай всички квадратчета: boot, system, data - без cache
Ако имаш SD карта на телефона, натисни долу където пише Storage: internal Storage и сложи отметката на external_sd за да може backup-да се направи на картата. Ако нямаш, просто плъзни на дясно долу където пише: Swipe to Back Up и чакай да свърши. Екрана ще загасне по някое време, но след приключването на бекъпа ще светне. След като свърши, върни се назад до главното меню на twrp, може с бутона назад или къщичката. От там избираш Reboot и след това System. Телефона ще се включи, с файлов мениджър влизаш там където си направил бекъпа и търсиш папка TWRP. Отваряш я, отваряш и др. докато стигнеш до файловете. Вътре трябва да има няколко файла: boot.emmc.win, boot.emmc.win.md5 и т.н. Качваш цялата папка TWRP някъде на компютъра за да си я имаш в случай на брик. И това е, ако искаш да инсталираш ром ми кажи кой, препоръчвам ти моя.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

vargala81 написа:Сега избери backup, маркирай всички квадратчета: boot, system, data - без cache
Ако имаш SD карта на телефона, натисни долу където пише Storage: internal Storage и сложи отметката на external_sd за да може backup-да се направи на картата. Ако нямаш, просто плъзни на дясно долу където пише: Swipe to Back Up и чакай да свърши. Екрана ще загасне по някое време, но след приключването на бекъпа ще светне. След като свърши, върни се назад до главното меню на twrp, може с бутона назад или къщичката. От там избираш Reboot и след това System. Телефона ще се включи, с файлов мениджър влизаш там където си направил бекъпа и търсиш папка TWRP. Отваряш я, отваряш и др. докато стигнеш до файловете. Вътре трябва да има няколко файла: boot.emmc.win, boot.emmc.win.md5 и т.н. Качваш цялата папка TWRP някъде на компютъра за да си я имаш в случай на брик. И това е, ако искаш да инсталираш ром ми кажи кой, препоръчвам ти моя.
действам по написаните стъпки от теб и се надявам да стигна до положението с качването на рома който ще е твоя естесвено
Цитирай

petrucci написа:
vargala81 написа:Сега избери backup, маркирай всички квадратчета: boot, system, data - без cache
Ако имаш SD карта на телефона, натисни долу където пише Storage: internal Storage и сложи отметката на external_sd за да може backup-да се направи на картата. Ако нямаш, просто плъзни на дясно долу където пише: Swipe to Back Up и чакай да свърши. Екрана ще загасне по някое време, но след приключването на бекъпа ще светне. След като свърши, върни се назад до главното меню на twrp, може с бутона назад или къщичката. От там избираш Reboot и след това System. Телефона ще се включи, с файлов мениджър влизаш там където си направил бекъпа и търсиш папка TWRP. Отваряш я, отваряш и др. докато стигнеш до файловете. Вътре трябва да има няколко файла: boot.emmc.win, boot.emmc.win.md5 и т.н. Качваш цялата папка TWRP някъде на компютъра за да си я имаш в случай на брик. И това е, ако искаш да инсталираш ром ми кажи кой, препоръчвам ти моя.
действам по написаните стъпки от теб и се надявам да стигна до положението с качването на рома който ще е твоя естесвено
направих написаното но след включване отново нямам файлов мениджър а оттам никакви папки.операцията стана както каза ребот ...систем и се включи но отново по старо му
Цитирай

Не пиши 2 мнения едно след друго, а редактирай предишното.

Сега влез в диспечър на приложения, май там имаше файлов мениджър. Ако не, влез в Play Store и си инсталирай ES File Explorer.
След това си свали моя ром от тук https://mega.co.nz/#!SBgyQBRD!Lq4LZw84X-...PN55SCC_xU
и го сложи на SD картата или във вътрешната памет.
И след това вече пиши в темата за рома.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

vargala81 написа:Не пиши 2 мнения едно след друго, а редактирай предишното.

Сега влез в диспечър на приложения, май там имаше файлов мениджър. Ако не, влез в Play Store и си инсталирай ES File Explorer.
След това си свали моя ром от тук https://mega.co.nz/#!SBgyQBRD!Lq4LZw84X-...PN55SCC_xU
и го сложи на SD картата или във вътрешната памет.
И след това вече пиши в темата за рома.
в диспечера нямам файлов мениджър а както вече написах и никакъв нет.по скоро ще трябва ако има как да се инсталира от лаптопа върху телефона посредством някаква програма.рома го имам от вчера и чака за инсталация.
Цитирай

Щом го имаш, влизаш пак в team win recoveri projekt , натискаш Wipe ->> Advenced Wipe, маркираш Dalvik cache, Cache и Data и плъзгаш Swipe to Wipe.
Когато свърши, натискаш къщичката за да се върнеш в началното меню и избираш Install. Там по подразбиране е /sdcard, демек вътрешна памет. Ако си свалил рома на SD картата натисни Storage: Internal Storage, сложи отметка на external_sd и натисни ок. След това намери рома и му дай да се инсталира. Като завърши натисни reboot system.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

vargala81 написа:Щом го имаш, влизаш пак в team win recoveri projekt , натискаш Wipe ->> Advenced Wipe, маркираш Dalvik cache, Cache и Data и плъзгаш Swipe to Wipe.
Когато свърши, натискаш къщичката за да се върнеш в началното меню и избираш Install. Там по подразбиране е /sdcard, демек вътрешна памет. Ако си свалил рома на SD картата натисни Storage: Internal Storage, сложи отметка на external_sd и натисни ок. След това намери рома и му дай да се инсталира. Като завърши натисни reboot system.
не ми дава да сложа отметка на external_sd-0мб .рома го качих .направих стъпките по горе.телефона си е в същото състояние без файлов менижър и интернет.
Цитирай

Качи рома на вътрешната памет тогава. Или закачиго към компютъра и го премести в някоя папка, да не е в корена на SD картата. Ако и така не стане, не влизай в team win recoveri projekt а в CWM Recovery - не знам точно как беше изписано в GBoot менюто. Само, че там стъпките за инсталация са по-различни, виж ги от темата за рома.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

vargala81 написа:Качи рома на вътрешната памет тогава. Или закачиго към компютъра и го премести в някоя папка, да не е в корена на SD картата. Ако и така не стане, не влизай в team win recoveri projekt а в CWM Recovery - не знам точно как беше изписано в GBoot менюто. Само, че там стъпките за инсталация са по-различни, виж ги от темата за рома.
ннай накрая с помоща на vargala81 телефона заработи.евала за което.качих рома по втория начин.имам нет и файлов мениджър ....всичко е на 6.благодаря още веднъж.
Цитирай

Значиии поиграх си два дни с този роот и инстал с всичко показано и написано в темата. Е повярвайте ми накрая стана нещо , но който чете между редовете е така.
Та досега съм стигнал до флашването на РОМ на варгала81, но пак проблемче, стигам до едно положение с лого и само пресвета. Какво пак не съм направил не знам но продължавам понеже съм инат Иначе всичко сработва до рутванетото и инсталирането на пакета. Ще ви кажа пак какво е станало АКО УСПЕЯ.

УРАААА СТАНА. Просто почаках и воала - Lollipop 5.0 + LG Optimus 4XHD - ROM 4XHD V5.0.2 by vargala81 БРАВО на vargala81.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)