Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

RQ: GPS за велосипедисти ?
#1

Търся gps програма за велосипедисти. Да има велосипедни пътеки и да работи без интернет.
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз ползвам Орукс за тези цели.... или Гармина с ОФРМ картата
За първата трябва да си изровиш необходимите карти или да си ги компилираш през телефона... а велосипедни пътеки, хм свали си тракове от вело сайтовете и ги зареди в програмата - аз така правя като ходя по планините да карам

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#3

Han_Solo написа:Аз ползвам Орукс за тези цели.... или Гармина с ОФРМ картата
За първата трябва да си изровиш необходимите карти или да си ги компилираш през телефона... а велосипедни пътеки, хм свали си тракове от вело сайтовете и ги зареди в програмата - аз така правя като ходя по планините да карам
Сложих я ама офлайн не става трябва нет а в гората като няма обхват няма и нет Wink Има ли вариант офлайн ?
Цитирай
#4

pastora86 написа:Сложих я ама офлайн не става трябва нет а в гората като няма обхват няма и нет Wink Има ли вариант офлайн ?


Естествено че става Tongue
Орукс мапс ако се зачетеш ще видиш че отваря дори гармински карти - от стария формат каквито са БГМаунтънс или БГТопо мап.
Иначе има доста офлайн карти за орукса ... в официалния сайт на програмата http://www.oruxmaps.com/index_en.html си има даже раздел - maps. Ти до там стигна ли с разглеждането?
има и десктоп програмка с която може да си правиш карти а може и през самия телефон...

А може и да надникнеш тук :

http://www.openandromaps.org/en/downloads/europe

Или тук:

http://download.mapsforge.org/maps/europe/

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#5

Добре де нещо аз ли немога да се оправя ? Изтеглих си картата на България... сложих я в папката mapfiles. Пускам програмата избирам офлайн и ме пита коя карта намира ми България пускам нея ... пускам gps-a и нищо дава ми размазана карта на света ?
Цитирай
#6

Оправих се едната карта която си ми дал линк не става. С другата стана. Също става и като си направиш сам карта от онлайн навигацията и си я отвориш в офлайн.
Цитирай
#7

Wink то едното като го изтеглиш е архив... и като качиш файловете от него на телефона всичко си работи. Аз по принцип предпочитам да си правя картите на настолния компютър с ето това:http://mobac.sourceforge.net/ май не си му обърнал внимание. Преди време / старите версии / бяха още по-добри, ама някои разработчици на карти които имат онлайн карти / между които и Гугъл Rolleyes / му се озъбиха и той ги махна

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#8

ето какво направих за планинарските маршрути, същото е и за велотраковете.

1. Инсталирах си от андроид маркета orux map
2. Свалих си програмата Mobile Atlas Creator, с нея си направих карта на Рила(OpenStreetMap Hikebikemap.de), направих я във формат OruxMaps
3. http://www.gpsvisualizer.com/ влизате в този сайт може да избирате Google Maps, Google Earth KML и т.н., там може да се наслагват трак и карта, но в този си вид не успях да я подкарам, за това на второто (Google Earth KML) избрах един от траковете в bgmountains(GPX формат) и го ъплоуднах, след това се натиска "create KML file". Записания файл се поставя в програмата orux map на телефона в директорията tracklogs и сте готови.

В програмата OruxMaps има опция map offline, като цъкнеш на нея ще ти изкара списък с направените от теб карти.

ето линк за боянското езеро.
ако има проблеми пиши на ЛС

http://dox.abv.bg/files/listtree
Цитирай
#9

В АТВ форумите има такива за Гармин.

Samsung S20 Ultra
Samsung S10+
Samsung Galaxy S9+
Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай
#10

Здравейте, аз ползвам Bike Computеr. Има опция за сваляне на offline карта на почти всички държави включително и България. Има велосипедните и планинските пътеки. Според мен е доста подробна. Работи без Интернет. Има я в маркета.
Цитирай
#11

Цял ден чета, и не мога да разбера как да подкарам топографска карта през Orux.Качвам си избрано парче от картата на България, и ми я изкарва размазана.Как да се оправя с този проблем?
Цитирай
#12

climb написа:Цял ден чета, и не мога да разбера как да подкарам топографска карта през Orux.Качвам си избрано парче от картата на България, и ми я изкарва размазана.Как да се оправя с този проблем?
коя топографска - има една топографска - за Гармин, на цяла България и Орукса я чете нормално

от тук:


The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#13

Ехее благодаря ти много :bow: :bow: :bow: Точно това търсех вече 2-3 дена Smile)) http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/details...014-3.html Ето това е тази, която не можех да подкарам и ми я изкарва размазана... А може ли все пак да ми обясниш защо така се получава?
Цитирай
#14

Ако искаш погледни и тука - Планинарската карта :
А това защо излиза размазано преди да го пробвам може само да предположа - че си го зуумнал над мащаба в който е сканирано

Като имам време ще видя какъв и е проблем

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#15

Благодаря ти много предварително, планинарската не ми върши работа, защото аз я искам за горите около гр.Плевен, а планинската обхваща само планините.
Цитирай
#16

От една година и повече ползвам BikeComputer PRO версията. 
Има си меню на БГ има доста екстри и актуални карти с пътеки и други подробности. Прави запис на изминатите маршрути, води пълна статистика за скорост, изминато разстояние и какво ли още не. 
от GooglePlay безплатната версия ( доста от функциите са орязани ) BikeComputer free
Ето последната версия (излекувана):


Bikecomputer 6.5.0 Pro

 не много доволен собственик на :   Alcatel OneTouch Idol3 5.5   
Цитирай
#17

Актуализирана версия 6.5.4

BikeComputer 6.5.4

 не много доволен собственик на :   Alcatel OneTouch Idol3 5.5   
Цитирай
#18

Тази болна ли е ?
Цитирай
#19

Съвсем излекуванка си е !!!  Lol 
Болничката може да си я намериш в GooglePlay !

 не много доволен собственик на :   Alcatel OneTouch Idol3 5.5   
Цитирай
#20

Актуална излекувана версия към момента 7.0.1
BikeComputer 7.0.1

 не много доволен собственик на :   Alcatel OneTouch Idol3 5.5   
Цитирай
#21

Последна излекувана версия на BikeComputer+Pro-7.0.5P+Google+Play

BikeComputer+Pro-7.0.5P+Google+Play.apk

 не много доволен собственик на :   Alcatel OneTouch Idol3 5.5   
Цитирай
#22

Актуална излекувана версия :

BikeComputer+Pro-7.1.2P+Google+Play.apk

 не много доволен собственик на :   Alcatel OneTouch Idol3 5.5   
Цитирай
#23

BikeComputer+Pro-7.3.1P+Google+Play.apk

 не много доволен собственик на :   Alcatel OneTouch Idol3 5.5   
Цитирай
#24

BikeComputer+Pro-7.4.1P+Google+Play.apk

лекуванко е , ползвайте със здраве

 не много доволен собственик на :   Alcatel OneTouch Idol3 5.5   
Цитирай
#25

Може ли да го качиш пак
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)