Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ревю] Acer Iconia Tab B1
#1

[Изображение: Acer%20Iconia%20Tab%20B1%204.jpg]

[box]
Цитат:
Измина доста време откакто не сме ви представяли някой интересен таблет. В днешното ревю сме ви подготвили едно бюджетно предложение от Acer, което беше представено на CES 2013. Той се казва Acer Iconia Tab B1-A71 - удобен и предвиден за непретенциозни потребители.
[/box]


Цитат:[h]
Характеристики
[/h]

Цитат:
•7.0-инчов TFT капацитивен дисплей с резолюция 600 x 1024 пиксела
•TN матрица
•~170 ppi гъстота на пикселите
•197.4 x 128.5 x 11.3мм
•310 грама
•Android 4.1 Jelly Bean
•Dual-core 1.2 GHz MediaTek 8317 процесор
•Power VR SGX531 CPU
•512 MB RAM
•8/16GB вътрешна памет
•microSD карта до 32GB
•VGA, 640x480 камера
•Wi-Fi 802.11 b/g/n
•Bluetoоth v4.0
•GPS
•3.5 мм аудио жак
•Li-Po 2710 mAh батерия


Подробното ревю можете да видите тук.
Цитирай
Аксесоари
#2

Искам само да добавя че не поддържа флаш плеър! Имам го от 2 дена и освен че имам вече изгорял пиксел, съм доволен... за 100 Евро толкова Smile
Цитирай
#3

Можеш да пробваш ето това. Честито за покупката, таблета не е лош, за тези пари е направо екстра.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#4

mittkoz написа:Искам само да добавя че не поддържа флаш плеър! Имам го от 2 дена и освен че имам вече изгорял пиксел, съм доволен... за 100 Евро толкова Smile


Имам го от около 2 месеца. Поддържа флаш, през вградения браузър (не google chromе, а вградения). Естествено трябва да сложиш самата програма "флаш плеър" Big Grin . Имам 16 ГБ бройка от Технополис. Нямам изгорели пиксели. Отиди на гаранцията и им кажи за изгорелия пиксел. За сега съм пробвал игри като: Subway Surfers, Jetpack Joyride, Dead Triger, Temple Run. Нито една игра не ми лагва и забива.
Към таблета имам няколко забележки:
HD видео от vbox7, гледано през флаш от вграденият браузър лагва.
И това, че не поддържа USB OTG (не могат да се свързват флашки, мишки, клавиатури и т.н.)

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#5

Благодаря за инфото, аз опитах с вградения браузър но ми исписа че устроиството ми не поддържа флаш плеър(при опит да пусна клип в фесбуук) сега след инсталацията си върви но ми крашна 2 пъти браузъра, трети път не съм и пробвал(не ми е толкова важен флаш-а) На мен ми замина първия таблет в същия ден в които писах поста(замина тъч-а) добре че съм в Германия та ми го смениха без расправий, и точно за 5 мин. (а аз се бях приготвил за бой Big Grin! Не съм го натоварвал много навигация и някои друг плеър за филми, един рийдър, и уиджет за времето но си замина, Сега за 3те дена от както съм с новия нямам забележки, а и нямам изгорял пиксел вече Wink
Цитирай
#6

Искам да попитам, има ли начин да инсталира БГ език на този таблет?
Цитирай
#7

Здравейте, аз инсталирах MoreLocale 2 за български, най-вече заради навигацията (NAVIGON Europe v4.7.1).

Lenovo K3 Note K50-t3s
Цитирай
#8

Пробвах с more locale2 но не ми е всичко на български с него. За навигация ползвам Sygic, изцяло на български е и до сега не ме е подвеждала никога а я ползвам почти всеки ден.
Цитирай
#9

Тук също може да намериш информация за acer iconia b1
Цитирай
#10

Оопс - за друго място ми е коментара Smile
Цитирай
#11

А как стои въпроса относно батерията, защото по характеристиките виждам слаб капацитет. Искам да купя въпросния таблет за малката си дъщеря да играе игрички и се притеснявам за късия живот от зареждане до зареждане.

Alcatel One Touch Idol 6030x root
LG G3 6.0 stock Huawei MediaPad T1 root + Asus MeMo Pad HD 7 root


Цитирай
#12

Въпреки малкия капацитет батерията държи прилично.

Lenovo K3 Note K50-t3s
Цитирай
#13

Имам го таблета вече някъде от месец. За тези пари се държи много добре. Батерията при максимално натоварване държи около 4-5 часа. А в режим на готовност така да го наречем държи 5-6 дена. Вади добър звук, гледала съм HD филми на него, само RAM-та му идва малко ако позлваш много приложения наведнъж- най-често skype се самоизключва, бавен рефреш на скрийна при сетнат live wallpaper. Купих го на промоция от технополис за 199лв, така че какво по-хубаво Smile
Цитирай
#14

Вчера купих B1-710 16GB основно за навигация и скайп.
Първи впечатления в сравнение със Самсунг: отвратителен таблет макар и за тези пари.
Слаб звук,на моменти така лагва..че направо ми идва да го тресна в земята.Още повече че е с 1г рам.Няма нищо на него само скайп и навигация.Дисплея се цапа страшно много.Все едно пръcтите са ми намазани с мазнина!?!??!
Умишлено няколко човека го пробваха при всички едно и също.
Отвратителна версия на андроид,без български!За възрастен човек или такъв които не разбира английски предполагам кошмар.Дадох го на тъста си,гледа го и не разбира човека.Може ли в 21в да няма опция за български!?!?
MoreLocale 2 не върши работа.
Ако се пусне навигацията и скайп почва да цикли като Правец 8.
От ACER не са си мръднали пръста да добавят нещо или да променят
Най-грешно дадените 250лв.

Huawei Pad T3,Huawei 10 Pro,Huawei P30 Pro
Цитирай
#15

Абсолютно, а и за тези пари какво повече марково?

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#16

имам го от 2-3 седмици живея в чехия и от тук си го купих , не мога да инсталирам viber и не мога да намеря надежден софтуер за сваляне от торентите, помогнете с инфо за това инак е перфектен таблета за парите си.
Цитирай
#17

сложих utorrent и взе че тръгна тоя път, добър сие таблета за тия пари купих го от tesco за по малко от 100 евро от чехия само viber ми се опъва и пише че не става за това устройство но може и да измисля нещо да го излъжа помогнете за вайбъра Smile
Цитирай
#18

Привет! Надявам се някой да ми помогне, защото вече месец се блъскам с проблем който не мога да го реша. Та, искам да преместя приложения да бъдат инсталирани на SD card на таблета. Ровя и не мога да открия такава опция. Има ли вариант самото инсталиране да бъде винаги на картата а не в паметта на таблета. Надявам се, че не говоря глупости.

Поздрави!
Цитирай
#19

cabernet написа:Привет! Надявам се някой да ми помогне, защото вече месец се блъскам с проблем който не мога да го реша. Та, искам да преместя приложения да бъдат инсталирани на SD card на таблета. Ровя и не мога да открия такава опция. Има ли вариант самото инсталиране да бъде винаги на картата а не в паметта на таблета. Надявам се, че не говоря глупости.

Поздрави!

Не,не говориш глупости,за мн. хора това е важно да питат или по-скоро да знаят,че това няма как да стане без ROOT-ване на таблета!(ПОНЕ НА МЕН НЕ МИ Е ИЗВЕСТНО!)Ако си навитак и си наясно :confused: относно това има достатъчно теми из форума!Късмет с Android и честито за придобивката! :thumbup:
Цитирай
#20

majarov написа:сложих utorrent и взе че тръгна тоя път, добър сие таблета за тия пари купих го от tesco за по малко от 100 евро от чехия само viber ми се опъва и пише че не става за това устройство но може и да измисля нещо да го излъжа помогнете за вайбъра Smile

Как ще ти пише че не става за таблета!?Съвместим е Viber с Acer Iconia TAB B1-A71,предполагам щом пишеш ТУК в ревюто на таблета предполагам него имаш и не виждам как не е съвместим!Устройството ти регистрирано ли е в Google Play!? Дай малко повече информация,за да ти бъдем полезни!

Виж прикачения файл където съм снимал таблета в Google Apps/Viber да видиш че е съвместимо!
[Изображение: 6762633l.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)