Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung I9305 Galaxy S3 4G

Сега ще пробвам, защото не съм сигурен и ще си редактирам мнението с резултата.

[Редакция] Да, получи се Lol Благодаря за помоща!!!  Buga

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
Аксесоари

Също поставяш длан на екрана или натискаш бутона за вкл./изкл. Sleepy

Xiaomi Mi 4W
Цитирай

Здравейте,колеги!
Наскоро почнах да се ровичкам и да чета за разни къстом ромове и всякакви други неща за Андроид.
Преди 2-3 дни си сложих Cyanogenmod и все още го разучавам.
Преди това още бях със стоков 4.3 Андроид и батерията ми падаше много бързо.Това беше и една от причините да погледна към други ромове.
Сега с Cyanogenmod-a има някакъв напредък откъм издръжливост на батерията ,но ми се струва ,че пак си пада бързо.Като чета по форуми други хора как и колко продължително използват телефоните си с един цикъл на зареждане само,аз съм далеч от истината.

Общо взето с телефона на ден говоря средно 10 минути,facebook или чат около час + Wifi и за игри пак около час,даже по-малко да кажем 30-40 минути с WiFi.Рядко ползвам 3g.Когато не ми трябва интернет го държа изключен.Т.е.  не през целия ден или с часове да ми е включен,просто го пускам ,когато ми е нужен.Дисплея ми е на минимум яркост,на ръчна настройка.И въпреки това като цъкна на батерия,дисплея винаги е на 1 или 2 място по изразходване на енергия.При използване на телефона,най-вече при игра,телефона си грее доста.И за всичко споменато по-горе ми отива почти цялата батерия.
Какви настройки ще ми препоръчате да направя,за да оптимизирам възможно най-добре телефона и да забавя падането на батерията?
Някакви предложения за полезни настройки или приложения точно при Cyanogenmod?
Има ли смисъл от друг launcher на телефона като Apus Launcher или CM Launcher?
Има ли всъщност добри програми ,които помагат батерията да не пада толкова бързо?Дори за телефони с роот?
Има ли смисъл да намаля производителността на CPU с цел по-малко греене и по-бавно падане на батерията?Препоръчайте ми подходящ добър app.
Препоръчайте ми app за премахване на системни приложения и app тип startup manager ,за да премахвам стартиращи приложения,които не искам да се пускат с включването на телефона.
Май доста изписах Big Grin Моля хора с опит,които са изпробвали някои опции или приложения да ми отговарят.Защото в статиите в интернет попринцип за един вид приложения има по 10 предложения,но не всички са добри.
Ще се радвам и на други препоръки и съвети,за неща ,които не съм споменал.
Послепис:препоръчайте ми и техники или app за калибриране на батерията.Както е на 18% и си цъкам на телефона за секунда пада на 10%..поствам и снимка от секцията "батерия" за предния ден,когато съм го ползвал.
--> https://www.dropbox.com/s/ie7przv0l7ztjl...0.png?dl=0

Благодаря предварително! Smile
Цитирай

@vilyo, всичко зависи от начина на ползване на смартфона. От всичко прочето смятам, че имаш т.нар. 'battery drain', който се дължи на работещи приложения в фонов режим. Като съвет за справяне с проблема мога да ти препоръчам приложението Titanium Backup Pro, с него можеш да замразиш или премахнеш приложения, които не ползваш (*вкл. системни), както и приложението Greenify, с което можеш да 'приспиваш' приложения, за да не работят постоянно, като напр. Facebook, FB Messenger, Viber и въобще каквото ползваш. Аз лично съм сложил FB-то в автоматична хибернация и след като дисплея ми угасне, то автоматично 'заспива' и няма да се включи дори някой да ти пише. Което от своя страна води до удължаване живота на батерията. За премахване на стартиращи се процеси с телефона ползвам приложението Clean Master (безплатно е и го има в маркета). За друго в момента не се сещам, но всичко опира до това дали постоянно инсталираш разни приложения и доколко ги ползваш реално или просто си седят и заемат някакъв ресурс, или както вече казах работят в фонов режим и точат батерия, а не ги ползваш.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

(2015-07-28, 08:46:47)Ivan_Bonev написа:  @vilyo, всичко зависи от начина на ползване на смартфона. От всичко прочето смятам, че имаш т.нар. 'battery drain', който се дължи на работещи приложения в фонов режим. Като съвет за справяне с проблема мога да ти препоръчам приложението Titanium Backup Pro, с него можеш да замразиш или премахнеш приложения, които не ползваш (*вкл. системни), както и приложението Greenify, с което можеш да 'приспиваш' приложения, за да не работят постоянно, като напр. Facebook, FB Messenger, Viber и въобще каквото ползваш. Аз лично съм сложил FB-то в автоматична хибернация и след като дисплея ми угасне, то автоматично 'заспива' и няма да се включи дори някой да ти пише. Което от своя страна води до удължаване живота на батерията. За премахване на стартиращи се процеси с телефона ползвам  приложението Clean Master (безплатно е и го има в маркета). За друго в момента не се сещам, но всичко опира до това дали постоянно инсталираш разни приложения и доколко ги ползваш реално или просто си седят и заемат някакъв ресурс, или както вече казах работят в фонов режим и точат батерия, а не ги ползваш.

Ами аз съм описал горе-долу за ден как използвам телефона си.За премахване на приложения използвам System app remover(ROOT),а за премахване на стартиращи се процеси с включването на телефона използвам Startup Manager(Free).Ако твойте програмки смяташ,че са по-добри може да си сложа тях.Иначе наскоро и батерията калибрирах с едно приложение,но ефект нулев.Мисля,че батерията май си е заминала.Максимално съм ограничил включените приложения и пак няма голяма разлика Smile
Цитирай

@vilyo, ако батерията е прецакана каквито и приложения да пробваш нищо няма да помогне. Ако имаш възможност пробвай с друга батерия и ако всичко е наред, знаеш къде е проблема. Иначе, Greenify е много полезно приложение за хубернация на приложения които си работят на заден фон или дори и да излезеш от някой се събуждат от известие или от друго приложение.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

Здравейте,

Имам 9305 от 3 години и още нищо не е пипано по него. Но това ще се промени защото от няколко месеца започна да забива и забавя и му идва времето за смяна на софта.
Като абсолютен новобранец във флашване и тнт ще задам за много от вас доста глупави въпроси, но какво да се прави. Почетох насам натам и това което разбрах е че:
Ако ще флашвам стоков ром, не е нужен руут, а само один и малко време.
Ако ще флашвам къстъм ром ще трябва да руутвам, бекъпвам с някакво приложение нандроид и чак тогава да флашвам.
Ако бъркам моля поправете ме, защото може и да съм не доразбрал нещо Smile

Това което искам да се случи е че искам телефончето да работи пак добре, да няма никакви допълнителни глупости в него (самсунгските му апликации и тем подобни ненужни) и да не забива зверски дори когато дигам на някой. Няма да бекъпвам програми, ще си тегля наново това което ми потрябва когато ми потрябва.
От това което съм описал да се насоча към Немския стоков или към някой къстъм ром(дайте предложение кой, гледах някакви  cyanogen но не схващам защо все нещо не им работи)? Какви са ви вижданията за MUIU?
Благодаря много на който реши да ми помогне в това начинание Smile

Samsung Galaxy S3 I9305 Titanium Gray old and faithful - Samsung J5 2016 служебен - Xiaomi Redmi Note 4X - > Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black служебен звер
Цитирай

Аз съм с чистия немски, след като го сложих го рутнах по начин описан малко по напред в страниците. След това си махнах всичко което не ми трябва или не не ползвам и си работи така вече година без проблеми. Не исках да рискувам с къстъм ромове защото трябва да намериш точно за нашия модел иначе ще си прецакаш телефона а след това става една Smile . А ако не искаш да сменяш каквото и да е било просто си върни твоя до фабрични настройки и би трябвало да се оправи Smile

Huawei Mate 20 Pro Blue
LG G5 Silver
Цитирай

Окей, ще се пробвам да кача немския стоков I9305XXUFNL1_I9305DBTFNL1_DBT и да го руутна пък ако омажа нещо ще пиша, ако ли не пак ще пиша да се похваля Smile

pp: инсталирах въпросната версия от горе, изненадан съм че приложенията които имах на старата почнаха сами да се инсталират отново, но това е добре дошло. Сега само трябва да го руутна за да махна всички самсунг и тнт риложения които не ми трябват нали? ако някой ми и каже точно как ще съм много доволен аз през това време ще търся тук из темата Smile

pp:качих с один CF-Auto-Root-m3-m3xx-gti9305.tar и имам суперсю, проверих със руутчекър и пише че имам руут, отворих суперсю за да махна досадните самсунг аппс и каза че трябва да спере кнокс и сега чакам Smile

ppConfusedupersu спря кнокса, сега като се замисля не знам даже защо ми е но всичко работи много добре и съм доволен Smile

Samsung Galaxy S3 I9305 Titanium Gray old and faithful - Samsung J5 2016 служебен - Xiaomi Redmi Note 4X - > Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black служебен звер
Цитирай

Мисля че не беше нищо сложно нали Smile

Huawei Mate 20 Pro Blue
LG G5 Silver
Цитирай

Колеги дайте идея откъде да си взема нова оригинална батерия?
Подчертавам оригинална ,защото в интернет има на много места,където се продават уж оригинални батерии ама са ми съмнителни.
Някой,ако знае от опит,да сподели Smile
Цитирай

Пробвай в dice, взимах навремето при тях - бяха си оригинални.

 
Цитирай

Колеги, имаме ли шанс за официален lollipop? Има ли някакво становище от Самсунг по въпроса? До колкото знам има телефони с подобни на нашите параметри (ако не и по-слаби), за които се твърди, че ще го получат.
Цитирай

Май няма никакъв шанс.

Xiaomi Mi 4W
Цитирай

Здравейте,
От 20 мин. насам взе да ми изписва Докът е свързан а няма нищо свързано към телефона. Някакви идеи от какво се получава и как да го оправя?

Huawei Mate 20 Pro Blue
LG G5 Silver
Цитирай

Да си мокрил телефона,случайно...

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай

(2015-12-23, 12:46:04)nikolov89 написа:  Да си мокрил телефона,случайно...

Не съм

Huawei Mate 20 Pro Blue
LG G5 Silver
Цитирай

току що получих някакъв ъпдейт фикс на 4.4.4

за колегата по-горе - свали си 360 booster за почистване на тел от активни и системни файлове и 360 security за защита и повишаване на работата на батерията. При мен даде много добър резулт...

Galaxy S22 Ultra Phantom Black 12GB/1TB
IPhone 13 Mini, Fenix 6X Pro Solar
Цитирай

А,ти изобщо прочете ли какъв е проблема на колегата?И с какво ще му помогне и без това този безмислен booster ?
Щом не е писал колегата значи се е оправил,а и според мен проблема е бил от USb входа...

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай

Въпреки че се съмнявам някой да ми отговори, ако някой притежава телефона моля да ми пише на ЛС, защото брат ми го е загледал втора ръка за 120 кинта (от наш приятел) и да задам няколко въпросчета и има ли някой читав Цианоген с лолипоп без бъгове?
Цитирай

На 9305Т, който  е австралийски, може ли да се сложи немския официален ром?

Samsung Galaxy S3 --> HTC One X
Цитирай

Да може колега. Да питам някой дали е наясно защо когато съм на 4g на виваком обхвата ми е макс 2 чертички, а на други апарати покрай мен е пълен. Дали ще е от телефона и ако да може ли да се подобри по някакъв начин.?

Huawei Mate 20 Pro Blue
LG G5 Silver
Цитирай

Търся повреден GT-I9305 LTE но със здрав оригинален дисплей. Просто го изпуснах и замина дисплея а не искам да го махам.

Пускам инфото в тази тема, защото се отнася за много малко потребители в БГ с такъв телефон.

Galaxy S22 Ultra Phantom Black 12GB/1TB
IPhone 13 Mini, Fenix 6X Pro Solar
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)