Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung I9305 Galaxy S3 4G
#76

Model: GT-I9305
Country: Germany
Version: Android 4.3
Changelist: 2051278
Build date: Thu, 28 Nov 2013 04:17:40 +0000
Product Code: DBT
PDA: I9305XXUEMKC
CSC: I9305DBTEMJ4
MODEM: I9305XXUEMK1

Huawei Mate 20 Pro Blue
LG G5 Silver
Цитирай
Аксесоари
#77

Ясно, значи при мен е друг - ще си почакам още Smile

Кажи как е след няколко дена. Направи ли ресет?

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай
#78

Не съм го инстал още, чакам да се вдигне малко батерията че беше на 30%, до сега никога несъм правил ресет след като съм инсталвал софт. Трябва ли да се прави?

Huawei Mate 20 Pro Blue
LG G5 Silver
Цитирай
#79

Аз лично след като го флашна този за Germany, ще направя ресет и ще изчистя всичко което мога.
Направил съм data+app backup през Titanium Backup. Чел съм, че е добре да се прави ресет за да няма проблеми новия ром.

Samsung Galaxy S III LTE I9305 , 2GB RAM , 4.4.4 KitKat [STOCK] I9305XXUFNI3
Цитирай
#80

Инсталирах го с всички приложения които си бяха, за сега няма да правя ресет да видим как ще се държи.

Huawei Mate 20 Pro Blue
LG G5 Silver
Цитирай
#81

Това е в момента.По принцип няма логика когато слагаш ъпдейт да трябва да правиш ресет и да си губиш информацията. Според мен само ако флашваш на ново тогава да се прави, така или иначе всички приложения заминават. Smile

Huawei Mate 20 Pro Blue
LG G5 Silver
Цитирай
#82

Аз също го флашнах. Не съм давал все още хард ресет. За момента се държи добре и нищо не е променено от към настройки и аппс.

Някой успя ли да го руутне, защото аз не успявам. А искам да забраня всичките допълнителни приложения от самсунг. Не ми позволява дори след руут. Може би има допълнителна защита, защото излиза Security warning

Samsung Galaxy S III LTE I9305 , 2GB RAM , 4.4.4 KitKat [STOCK] I9305XXUFNI3
Цитирай
#83

Колеги, аз съм със следния baseband: I9305BVALI5 .. излезнал ли е такъв ъпдейт 4.3 за моя? и как да разбера от коя държава е(купих го от интернет и незнам). Smile
Цитирай
#84

Влез в sammobile.com -> Firmware и напиши i9305 в сърча. Оттам нататък си търси телефона

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай
#85

Въпроса ми е следния променен ли е TouchWiz UI като на Galaxy S4 или си е по стара му не става въпрос за настройките а за самите екрани панела за времето и така на татък.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#86

Все си е старата версия на времето и TouchWiz UI .Но при тях има и допълнение - Samsung Knox

http://www.sammobile.com/2013/12/12/andr...-gt-i9305/

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#87

miromir2217 написа:Влез в sammobile.com -> Firmware и напиши i9305 в сърча. Оттам нататък си търси телефона
Колега извинявай, че ти го казвам, но ми отговаряш супер глупаво. Аз преди да постна коментара потърсих и се разрових, щом съм писал, значи не съм се оправил и търся помощ, а ти ми се правиш на много голям... Питам като човек, след като няма моя фърмуер след изброените за ъпдейт 4.3, какво да направя?! Какво ще се случи ако флашна с друг фърмуер??? Smile
Цитирай
#88

vorronin написа:
miromir2217 написа:Влез в sammobile.com -> Firmware и напиши i9305 в сърча. Оттам нататък си търси телефона
Колега извинявай, че ти го казвам, но ми отговаряш супер глупаво. Аз преди да постна коментара потърсих и се разрових, щом съм писал, значи не съм се оправил и търся помощ, а ти ми се правиш на много голям... Питам като човек, след като няма моя фърмуер след изброените за ъпдейт 4.3, какво да направя?! Какво ще се случи ако флашна с друг фърмуер??? Smile

Значи от твоя коментар по-горе трябваше аз да се досетя, че си проверил там вече? Можеш да се вържиш по-любезно с хората ако искаш да ти се помогне за в бъдеще и да ни информираш повече.

А сега по темата: Тъй като навсякъде пише, че твоя телефон е от Optus Australia и има последен ъпдейт 4.1.1, сега с него ли си? Дай повече информация от "About" страницата да видим и другите детайли за рома, защото може да е варианта както за Англия, така и за Germany(Vodafone) (ето хинт: http://www.samdownloads.de/downloads.php?do=file&id=83)

Принципно, би трябвало да можеш да флашнеш през Один някой от вече излезлите 4.3, стига да е за i9305, но имай предвид, че трябва да си правиш бекъп на всичко (и EFS папката включително) и че модема ще е различен след това.

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай
#89

Нищо няма да стане, ще си с фърмуер, предназначен за друг оператор. Ама то не знам да има разлика голяма. Ако нямаш гаранция не те бърка каъв фърмуер слагаш.

Аз флашнах 4.3 снощи и не правих ресет. Телефона се държи нормално, правих бенч марк с Антуту и преди беше 15000, сега направи 18000. Това е добре, не но е показателно. Рама от 600 след рестарт скочи на 800, при спреди неизползваните от мен програми.

Забелязвам че както при i9300 и тук понякога телефона пуска екрана след 2-3 секунти след натискане на power или home копчето. Понякога се замисля малко. Мислех дали да правя ресет, но ако ще правя не е по-нататък. За сега съм доволен, но има някои downgrade - не можеш да имаш иконки за бърз достъп в локсктрийна, иконката за смарт стей свети постоянно, когато е пусната функцията.

И аз не мога да го руутна още, може би след време, когато някой девелъпър успее (малее, кви грозни изглеждат тези думи, написани на кирилица).

KNOX е излишен за мен, само дето го инсталирах и сега се чудя ако го ънинстална дали ще стане чисто.

Това е моето впечатление. Ако пуснат и 4.4 или направи 5.0 за нашите телефони ще се радвам много. Казват че 4.4 е много по-лек, но аз нямам опит.

Samsung Galaxy S III GT-I9305 Titanium Grey 4.4.4 Stock
Samsung microSDHC 32GB Class 10 Plus Grade 1
Цитирай
#90

miromir2217 написа:
vorronin написа:
miromir2217 написа:Влез в sammobile.com -> Firmware и напиши i9305 в сърча. Оттам нататък си търси телефона
Колега извинявай, че ти го казвам, но ми отговаряш супер глупаво. Аз преди да постна коментара потърсих и се разрових, щом съм писал, значи не съм се оправил и търся помощ, а ти ми се правиш на много голям... Питам като човек, след като няма моя фърмуер след изброените за ъпдейт 4.3, какво да направя?! Какво ще се случи ако флашна с друг фърмуер??? Smile

Значи от твоя коментар по-горе трябваше аз да се досетя, че си проверил там вече? Можеш да се вържиш по-любезно с хората ако искаш да ти се помогне за в бъдеще и да ни информираш повече.

А сега по темата: Тъй като навсякъде пише, че твоя телефон е от Optus Australia и има последен ъпдейт 4.1.1, сега с него ли си? Дай повече информация от "About" страницата да видим и другите детайли за рома, защото може да е варианта както за Англия, така и за Germany(Vodafone) (ето хинт: http://www.samdownloads.de/downloads.php?do=file&id=83)

Принципно, би трябвало да можеш да флашнеш през Один някой от вече излезлите 4.3, стига да е за i9305, но имай предвид, че трябва да си правиш бекъп на всичко (и EFS папката включително) и че модема ще е различен след това.
Аз си роот-нах телефона отдавна(вече минаха сигурно 4месеца) и си слагам къстъм ромчета от хда. Но след като видях че има 4.3 сток и реших и аз да го пробвам. Защото така или иначе съм си със 4.3.1 на цианогена, ама ми писна толкова изчистено да го гледам... иначе относно модем-а незнам какво е даже, но bakcup на efs папката имам на няколко места качена... Не ми се рискува, да вземе да стане нещо... Телефона в това положение ми вади 19 000 точки на AnTuTu Benchmark тестове, а и батерията се държи стабилно точно при този ром(последния официален на Cyanogen mod 10.2 - 4.3.1) Smile Android
Цитирай
#91

root-а се получи, макар и малко необяснимо.

Какво направих?
1. Флашнах CMW и след това в recovery флашнах Root_SuperSU.1.02-Busybox.1.21.0.zip . Всичко от тази тема: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1914394

2. От Google Play свалих SuperSU ( не SuperUser )

3. След това през Odin флашвам CF-Auto-Root . Свалих го от тук: http://download.chainfire.eu/232/CF-Root...eve_file=1
Ползвам Odin, който е в архива с CF-Auto-Root.


Сега съм "замразил" всички ненужни stock и samsung приложения и телефона лети. Лично според мен, телефона се държи по-добре от 4.1.2 и общо взето върви по-плавно. С изключение на 1-2 секундното забавяне понякога при отключването. Батерията мисля, че е по-издръжлива.

В AnTuTu Benchmark постига резултат 18 500 , а преди с 4.2.1 не повече от 16 400 ( не съм давал ресет, всички приложения и настройки са същите!)

Samsung Galaxy S III LTE I9305 , 2GB RAM , 4.4.4 KitKat [STOCK] I9305XXUFNI3
Цитирай
#92

@vorronin

Недей така, моля те, с тези резултати ме изкушаваш да руутна Lol А моя още е "девствен"
Като цяло на сток ме задържа най-много камерата. За съжаление, тази в Цианоген има доста да догонва.

Дано до Коледа всички да имаме ъпдейт, че като гледам излиза доста бавно Sad

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай
#93

Колеги според вас трябва ли да се прави ресет и ако да какъв?

Huawei Mate 20 Pro Blue
LG G5 Silver
Цитирай
#94

miromir2217 написа:@vorronin

Недей така, моля те, с тези резултати ме изкушаваш да руутна Lol А моя още е "девствен"
Като цяло на сток ме задържа най-много камерата. За съжаление, тази в Цианоген има доста да догонва.

Дано до Коледа всички да имаме ъпдейт, че като гледам излиза доста бавно Sad
Без притеснения спокойно мога да ти кажа: Телефона няма нищо общо със стоковите ромове! Уникална скорост, досега не е засичал(към това съм много строг и ще го отчета ако се случи) с повечето ром-ове. Не съм правил тестове на 4.4.1 от ОМНИ ром, но ако имате интерес и ме запалите, ще го флашна и ще тествам да ви кажа как стоят нещата там. Единствено не ми е ясно къде отива бекъпа на ромовете в паметта на телефона. Така или иначе бях пуснал тема във форума, никой нищо не каза и не мога и не мога да я намеря!.. Android Smile
Цитирай
#95

Здравейте,

реших да не чакам ОТА ъпдейта, а да сложа 4.3 Германския, и имам няколко въпроса, ще съм много благодарна, ако ми помогнете. След като го ъпдейтна искам да го рутна и да махна всички излишни приложения, които имам, така или иначе не мога да ги ползвам.
Въпроса ми е следния, защо трябва да направя бекъп на ИМЕИ номера и на EFS папка ?

Благодаря Ви предварително !! Tongue Christmas

Xiaomi Mi 4W
Цитирай
#96

Защото при руут/флаш имаш уникалния шанс да си ги загубиш Smile По-добре е да имаш бекъп, пък дали ще ти потрябва... а дано не!

Моя i9305 също е Немски, ама от Те-Мобайл и се чудя дали тази година ще имам ъпдейт по ОТА.... ако флашна с другия немски(предполагам с Один?) дали ще има голям проблем? Ще се промени ли counter-a, т.е. ще бъде ли все още стоков? Smile

Как се държи при вас иначе?

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай
#97

За сега се държи добре, все още има лаг при отключването.

Huawei Mate 20 Pro Blue
LG G5 Silver
Цитирай
#98

miromir2217 написа:Защото при руут/флаш имаш уникалния шанс да си ги загубиш Smile По-добре е да имаш бекъп, пък дали ще ти потрябва... а дано не!

Моя i9305 също е Немски, ама от Те-Мобайл и се чудя дали тази година ще имам ъпдейт по ОТА.... ако флашна с другия немски(предполагам с Один?) дали ще има голям проблем? Ще се промени ли counter-a, т.е. ще бъде ли все още стоков? Smile

Как се държи при вас иначе?

И моя е на те-мобиле Германия но аз ще чакам ъпдейта по ОТА. Няма да се свърши света, ако се забави малко. Предполагам, че до края на годината ще го пуснат...

Galaxy S22 Ultra Phantom Black 12GB/1TB
IPhone 13 Mini, Fenix 6X Pro Solar
Цитирай
#99

Ето ти моя чист е и не е брандиран http://
www.sammobile.com/firmwares/3/?download=23039

Huawei Mate 20 Pro Blue
LG G5 Silver
Цитирай

Колеги, да ви попитам има ли начин на нашето LTE, да си сложим такова време ?
[Изображение: make-stock-weather-widget-transparent-yo...4.w654.jpg]

https://www.androidbg.com/forum/topic774...ather.html
https://www.androidbg.com/forum/topic771...vreme.html

Android Samsung Galaxy S5 Android
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)