Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

PRESTIGIO 4055
#51

Пробвах дали тръгва без нет, тръгва, но не знам колко време след първото ъпдейтване ще работи.

:cheers:

Lenovo A820
Prestigio Multiphone 4505 DUO
Цитирай
Аксесоари
#52

@ billyrozino

Писах ти ЛС - ако има нещо неясно - питай пак Smile
Цитирай
#53

Аз имам един леко тъп въпрос, но за първи път се сблъсквам с тая марка и не съм наясно. Ъпдейтите само ОТА ли са или има някаква програма за ПЦ?
Цитирай
#54

Не са ОТА, update.zip са, но до момента няма ъпдейти за последните модели.

:cheers:

Lenovo A820
Prestigio Multiphone 4505 DUO
Цитирай
#55

Т.е през рекавъри ли? То има ли фабрично или трябва рут и допълнително рекавъри? Blush
Цитирай
#56

npocmak написа:Това добре, ама ако потрябва да ползваш GPS-а а наоколо няма достъпни WiFi мрежи, тогава как е, изобщо намира ли спътници или ... ?
За съжаление без мрежа не намери спътници по този начин с тази програма.В руският форум пише как се оправя но трябва да е рутнат телефона,за засега не искам да го рутвам.Ако ме подразни още малко може да се реша да го оправям по онзи начин.Ако желаеш може да намериш темата и да си го оправиш.Успех.
Цитирай
#57

vaso22 написа:Т.е през рекавъри ли? То има ли фабрично или трябва рут и допълнително рекавъри? Blush


Има си фабрично. Може да си сложиш и CWM ако искаш Wink Проблема е че за момента няма модифицирани РОМове.

:cheers:

Lenovo A820
Prestigio Multiphone 4505 DUO
Цитирай
#58

chicoicho написа:За съжаление без мрежа не намери спътници по този начин с тази програма.В руският форум пише как се оправя но трябва да е рутнат телефона ... Успех.

Макар че телефонът ми е още в сервиза, продължавам да умувам по темата. Какъв е този gps приемник в 2013 г., който не може да работи читаво без връзка с Интернет и дори, когато хване сигнал (след дълго чакане), дава 30-60 метра отклонение? Старите китайски навигации отпреди 6-7 г. без никакъв Интернет хващат сигнал за минута и имат отклонение до 2-3 метра.

Топъл старт, студен старт, AGPS, EPO, ... Вместо да се мъчим да си решаваме частично проблемите с измъчени методи, по-добре да информираме производителя, че има някаква сериозна недомислица. Надявам се да е софтуерна и да може да се оправи, но не е работа на крайния потребител да си руутва телефона и да бърничка някакви файлове, за да си ползва пълноценно функциите.
Цитирай
#59

Да, така е, на крайния потребител не му работа да си "хаква" телефона за да му ползва напълно функциите, които се рекламират че има в него.
И, да, аз се оплаках още преди седмица на моя дилър от който го купих и той съответно е информирал вносителите на Prestigio. Оттам са му обещали да потърсят решение на проблема с GPS модула в най-скоро време, явно не сме само двама или трима недоволните.
Така, че има надежда Smile
Цитирай
#60

Днес писах емайл на подръжката в prestigio,за батерията и за gps.Отговориха ми че работят по проблема.Дано да има ефект. Android
Цитирай
#61

chicoicho написа:Днес писах емайл на подръжката в prestigio,за батерията и за gps.Отговориха ми че работят по проблема.Дано да има ефект. Android
Би ли споделил на кой мейл си писал? Да добавя и аз един глас.
Цитирай
#62

Взех си телефона от сервиза.

Там му бяха инсталирали една програмка, GPS Test, с която ми демонстрираха, че gps приемникът работи порядъчно. За няколко минути успява да хване сигнал и да определи позиция с точност в диапазона 20-40 м (което не е велико, но все пак е нещо).

В никоя друга програма не ми разчита координатите. Google maps и всичко друго, с което тествам, просто изписва "no location data currently available" или нещо в този дух. Т.е., функцията технически погледнато работи, но ми е напълно неизползваема, освен ако не си въвеждам на някоя карта ръчно координатите от GPS test и да гледам къде се пада точката.

Остава вариантът да тормозим Prestigio за някакво решение.
Цитирай
#63

Google maps работи само ако имаш активна интернет връзка.

Prestigio Multiphone PAP5044 DUO
Цитирай
#64

Здравейте !

и аз искам да помоля за mail-а на Prestigio на който сте подали сигнал.. смятам, че колкото повече толкова по- добре Smile

А имате ли идея, изобщо от цялата гама техни телефони- има ли някой на който безпроблемно да работи тази GPS функция, във вида в който си я представяме- включваш картата, намира те за 1 мин.(дори и без интернет) и караш Big Grin (звучи като някаква мечта едва ли не Lol )
Цитирай
#65

4300 и 4500 - както бях писал ей тук, двама мои познати са с такива и GPS функционалността им работи точно и перфектно - гарантирано съм го виждал с очите си, докато на моя 4055 и 4322 на колегата - нъцки.
Цитирай
#66

както писах преди...
стария чипсет си работи. новия е проблемен
Цитирай
#67

oracle написа:
chicoicho написа:Днес писах емайл на подръжката в prestigio,за батерията и за gps.Отговориха ми че работят по проблема.Дано да има ефект. Android
Би ли споделил на кой мейл си писал? Да добавя и аз един глас.
Здравейте,ще се радвам да пишете и Вие,днес направих 500км преход и ме побърка GPS (няма връзка без интернет),харесва ми телефона, не съм имал толкова бърз телефон.Писах от тази страница http://www.prestigio.com/support/feedback само изберете модела на телефона.
Цитирай
#68

След моето оплакване от ГПС и батерия, получих следния отговор:



"Thank you for contacting Prestigio support.

Your product is: MultiPhones / MultiPhone 4322 DUO / PAP4322 / PAP4322DUO

It is necessary to make device diagnostics.
For this purpose you need to address authorized service center. The list is here:
http://www.prestigio.com/support/service-centers
You will have to bring the guarantee coupon, the bill of purchase. The Authorized service center will make repair, in case it's necessary. "

Честно казано нямам намерение да го пращам на сервиз, но силно се надявам скоро да получи ъпдейт, който да отстрани дразнещите бъгове. (в случай, че са софтуерни проблеми, разбира се)

LG G4
Цитирай
#69

В крайна сметка стигнах до положение с gps-a, което е поносимо. След доста наблюдения над програмката GPS Test (тук), горе-долу разбрах какво става. Първо, сигналът е относително лош (не знам от чипа ли, от дизайна на схемата и антенката ли). Второ, спътниците се откриват бавно. Трето, след като открие повече от 3, не изчислява позицията веднага, а продължава още някоко минути да мисли и накрая измисля нещо с доста голямо отклонение - в порядъка на 100 метра, които постепенно намаляват докъм 40 и дори по-малко, ако видимостта е добра. Цялата процедура трае около 10 мин.
Това е положението и за тези пари - толкоз. Цяла неделя го разхождах по улиците на София - не се загуби и в общи линии познаваше в кой квартал съм Wink
Ако искате, инсталирайте си GPS Test и споделете какво виждате - колко спътника открива, за колко време и с какво ниво на сигнала. При мен нивото много рядко и за много малко надхвърля 30. През повечето време е между 12 и 25. (Това е SNR).
Цитирай
#70

Реших проблема кардинално: външен gps Holux. Време за свързване: няколко секунди (сравнено с около 10 мин за вградения), точност: +/- 2 м (спрямо +/- 60 м), не губи сигнал, SNR в интервала 30-45 (спрямо 12-25), ползва 8-10 спътника (спрямо 5-6).

Неудобството е, че трябва да нося още едно устройство, да го зареждам и него и освен това постоянният bluetooth трафик ми изцежда батерията на телефона осезаемо по-бързо.

Изводът е, че вграденият gps приемник на нашите телефончета е много мизерен и работата му е колкото да се каже, че го има. Жалко.
Цитирай
#71

Напоследък само аз пиша в тази тема, но в интерес на обективността, ето какъв отговор получих от Prestigio:
Цитат:Thank you for contacting Prestigio support.
Your product is: null / null / null / PAP4055DUO

Some (not all) of 4055 has the same problem with GPS. Please return device to shop where you bought phone.
Ако са прави, би трябвало да можем да видим потребители, при които ситуацията е по-добра. За тези, които са се занимавали с някакви корекции по gps-a - какъв сигнал ви докладва GPS Test (SNR)? Има ли някой, който вижда зелени стълбчета (SNR > 40)?
Цитирай
#72

Здравейте,аз мисля че намерих оптимален вариант за GPS.
1.Трябва ми Wifi връзка(засега нямам данни от оператора)
2.Пускам GPS.
3.AGPS програмката добавя нови данни за GPS.
4.Изтеглих засега пробна версия на Навигон.
5.GPS се свързва за няма и 1 минута.Тръгвам на тест и този Навигон показва добра работа.Правя тест като по време на теста нямам интернет, само с помоща на GPS модула работи добре.20км пробег без проблеми.
Това ме устройва спирам да се занимавам с него засега.
При мен се оказва че Навигон работи по-добре от Иго и Сиджик. Android
Цитирай
#73

Само при мен ли работи GPSa без нет и се свърва за около 30сек.
С нов тел. на няма и седмица /не е root ван/
Незнам как се прави скрийншот да
каже който знае.
Цитирай
#74

На 4505 е Vol- се натиска заедно със Power бутона. Предполагам че на 4055 е същото.

:cheers:

Lenovo A820
Prestigio Multiphone 4505 DUO
Цитирай
#75

Един леко тъп въпрос. Може ли да се махне Гугъл тулбар-а от хоум скрийн-а, че нещо не ми се получава? Blush
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)