Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

PRESTIGIO 4055
#76

Инсталирай си друг лаунчер (Nova, Holo, Apex). И без това стоковия ползва повече РАМ.

:cheers:

Lenovo A820
Prestigio Multiphone 4505 DUO
Цитирай
Аксесоари
#77

Проблем при включване на Prestigio Multiphone 4055 DUO
Здравейте колеги,
Преди около седмица купих на дъщеря си този телефон. Инсталирали сме само Skype, Viber и програма за разписанието на градския транспорт в София. От втория ден при включване на телефона започна да се появява съобщението "Unforunately com.android.phone has stopped". С 5-6 бързи натискания на ОК бутването завършва и телефона се включва нормално. Ако не правим нищо и изчакаме малко телефона пак се включва, но ги няма иконките на двете сим карти и телефона на нищо не реагира. Много неприятна ситуация.
Ако някой може да помогне, ще бъда много благодарен. :bow:

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай
#78

Опитай да направиш Wipe (или заводски настройки от менюто). Все пак си мисля че някой нещо трябва да е пипал, иначе няма как да стане нещо такова (въпреки че всичко е възможно Big Grin )

:cheers:

Lenovo A820
Prestigio Multiphone 4505 DUO
Цитирай
#79

Luke Netwalker написа:
Проблем при включване на Prestigio Multiphone 4055 DUO
Здравейте колеги,
Преди около седмица купих на дъщеря си този телефон. Инсталирали сме само Skype, Viber и програма за разписанието на градския транспорт в София. От втория ден при включване на телефона започна да се появява съобщението "Unforunately com.android.phone has stopped". С 5-6 бързи натискания на ОК бутването завършва и телефона се включва нормално. Ако не правим нищо и изчакаме малко телефона пак се включва, но ги няма иконките на двете сим карти и телефона на нищо не реагира. Много неприятна ситуация.
Ако някой може да помогне, ще бъда много благодарен. :bow:

И аз имах подобен проблем с "com.android.phone has stopped" - като нов още пробвах да прехвърля с MoBoRoBo съдържанието от стария си телефон на новия, успях, обаче при мен имаше следния ефект. На следващата сутрин си включвам апарата, зарежда си всичко нормално, телефона си има нормално обхват, аз мога да се обаждам и по двете карти, обаче ако някой ме потърси независимо по коя карта, телефона ми просто за миг светва и веднага след това се загубва обхвата и на двете SIM карти като с това отсреща на този който ме търси му дава съобщение че "...абоната е извън обхват и ******ком/тел/бул ще предаде..." Естествено след около 5-10 сек. ми идва SMS че имам пропуснато позвъняване от еди_кой_си. Много неприятна ситуация, обаче до обяд вече разбрах какво става и ... просто му дадох Factory reset и се оправи. После като поразгледах забелязах, че онзи мениджър MoBoRoBo си беше натикал някакъв сървиз, който явно е обърквал работата на Андроида. Това го разбрах като пак си поразгледах стартираните приложения и просто вече не видях приложение с име moborobo_нещо_си, а преди го имаше. Може би и тук някакво приложение се е омотало при инсталацията и затова става така.
Е, Factory reset затрива контакти, настройки и инсталирани приложения (това което е на SD картата си остава), но пък телефона отново започва да си работи нормално.
Цитирай
#80

bocko80 написа:Само при мен ли работи GPSa без нет и се свърва за около 30сек.
Изглежда, че да. Би ли ни показал screenshot от GPS Test да ти видим силата на сигнала - на открито и на закрито?
Има ли случай да ти покаже SNR > 40 (т.е., зелени стълбчета)?

Колкото до грешката с com.android.phone, при мен излиза, ако се опитам да сложа карта на Виваком. Предполагам, че има нещо на тази конкретна карта, което го бърка. Само че не мога да разбера какво.
Цитирай
#81

Mihof33
Цитат:Опитай да направиш Wipe (или заводски настройки от менюто). Все пак си мисля че някой нещо трябва да е пипал, иначе няма как да стане нещо такова (въпреки че всичко е възможно)

пpocmaк
Цитат:просто му дадох Factory reset и се оправи
Колеги, благодаря Ви за бързите отговори, но за съжаление проблема си остава. Направих Factory reset и той ме върна на етап финализиране на инсталацията на Андроида. Минах по цялата процедура и бях сигурен, че всичко ще е наред, но не би. Рестартирах телефона без да съм инсталирал нищо, без да е пипано каквото и да било по настройките и пак същата картинка.

mihof33: Нищо не е пипано. Променихме в настройките само Allow USB Debugging [v] за да може телефона да се свързва с компютър.
Пробвах и това:
Цитат:Девайс стал работать не правильно. Ничего серьезного не делал. Может помочь: Сделать wipe data и wipe cash в Recovery,
но не помага. :unknw: Кофти ми е защото това е телефона на дъщеря ми. Sad

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай
#82

oracle написа:Колкото до грешката с com.android.phone, при мен излиза, ако се опитам да сложа карта на Виваком. Предполагам, че има нещо на тази конкретна карта, което го бърка. Само че не мога да разбера какво.

Luke Netwalker, обърна ли внимание на този пост? Пробвай с друга карта все пак, дори и да не си с Вивакомска.

:cheers:

Lenovo A820
Prestigio Multiphone 4505 DUO
Цитирай
#83

mihof33 написа:
oracle написа:Колкото до грешката с com.android.phone, при мен излиза, ако се опитам да сложа карта на Виваком. Предполагам, че има нещо на тази конкретна карта, което го бърка. Само че не мога да разбера какво.

Luke Netwalker, обърна ли внимание на този пост? Пробвай с друга карта все пак, дори и да не си с Вивакомска. :cheers:
mihof33, oracle:
Благодаря!!! :cheers: :cheers: :cheers: Наистина това се оказа ключа от палатката. Сложихме една мтелска карта и проблема изчезна. За съжаление дъщеря ми е към ВИВАКОМ. Аз също, но на 4300 нямам такива проблеми.
Обаче както казват хората, лошите неща никога не идват сами. От Factory reset-а ли, от Wipe-а ли, но се изтри нещо, което не етрябвало да се изтрива и GPS-a спря да действа. А преди това си работеше. Пробвах с програмата AGPS Utility от руския форум, но никакъв ефект. Половин час стоях в градинката пред блока, но ...
Някой има ли идея какво би могло да се направи? Какво би могло да се изтрие при рисета?

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай
#84

Обади се във Виваком и им кажи какво ти прави картата, те да мислят решение Wink
За GPS-а има още една програмка, FasterGPS, в нея се задава местоположението и по лесно определя къде е. Опитай и нея.

https://play.google.com/store/apps/detai....fastergps

:cheers:

Lenovo A820
Prestigio Multiphone 4505 DUO
Цитирай
#85

mihof33 написа:Обади се във Виваком и им кажи какво ти прави картата, те да мислят решение Wink
За GPS-а има още една програмка, FasterGPS, в нея се задава местоположението и по лесно определя къде е. Опитай и нея. :cheers:

Цитат:FasterGPS
версия: 1.7b
Последнее обновление программы в шапке: 28.05.2013
Для функционирования программы необходимы:
- права root пользователя.

- возможность читать и записывать данные на системном разделе.

Цитат:FasterFix
версия: 1.6.1
Последнее обновление программы в шапке: 18.12.2011
Для функционирования программы необходимы права root пользователя.

Страх ме е да не стане така, че накрая да се наложи да купувам нов телефон. Едно се оправи друго се развали. А телефона е на 10-тина дена и не е рутнат. =(

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай
#86

Моя телефон е същият - 4055Duo и GPS модула му не работеше коректно нито преди FactoryReset, нито след това. Това всъщност е един от основните кусури на този телефон - мнооого бавно лови спътници и ако се закачи често дава неточно местоположение. Вече успях и да го руутна, но дали е руутнат или не - пак е същото с GPS-a. E, с тази разлика че сега мога да инстлирам подобни приложения които изискват руут права.
Цитирай
#87

Сори за въпроса, ама на щерката трябва ли и GPS? Tooth Ако не, не се занимавай с него и да си го ползва момичето така :thumbup:

:cheers:

PS: Между другото ,преди седмица четох, че ще има обновяване на софта на новата серия, да се надяваме че ще оправят GPS-а :/

Lenovo A820
Prestigio Multiphone 4505 DUO
Цитирай
#88

mihof33 написа:Сори за въпроса, ама на щерката трябва ли и GPS? Tooth Ако не, не се занимавай с него и да си го ползва момичето така :thumbup: :cheers::/
Ами дори и една програмка за разписанието на градския транспорт изисква GPS. Освен това като са писали, че има GPS трябва да има. В някоя бяла държава биха ги скъсали от глоби за лъжлива реклама. Да не забравяме и че не са осигурили съвместимост със СИМ картите на всички български оператори. Без ни най-малко да защитавам ВИВАКОМ, смятам, че това си е гаф на Престижио. Малко странно изглежда да тръгне човек да си сменя оператора затова, че е имал глупостта да си купи недъгав телефон. В руския форум пишат, че това не е телефон, а бета версия

mihof33 написа:PS: Между другото ,преди седмица четох, че ще има обновяване на софта на новата серия, да се надяваме че ще оправят GPS-а :/
В 4pda са питали и отговора е бил. че се предвижда обновление на софта, но не се ангажират със срокове. :angry:

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай
#89

Съгласен съм че след като казват че трябва да работи, трябва да работи, аз съм готов да върна моя ако ми върнат парите (ама няма как да стане).

За картата - мисля че все пак трябва да се обадиш, има много версии карти, може да я подменят и да се оправят проблемите.

За обновлението - преди седмица четох че е готово, но се чака одобрение. Не зная какво означава това, но това прочетох.

Lenovo A820
Prestigio Multiphone 4505 DUO
Цитирай
#90

Luke Netwalker написа:
mihof33 написа:Сори за въпроса, ама на щерката трябва ли и GPS? Tooth Ако не, не се занимавай с него и да си го ползва момичето така :thumbup: :cheers::/
Ами дори и една програмка за разписанието на градския транспорт изисква GPS. Освен това като са писали, че има GPS трябва да има. В някоя бяла държава биха ги скъсали от глоби за лъжлива реклама. Да не забравяме и че не са осигурили съвместимост със СИМ картите на всички български оператори. Без ни най-малко да защитавам ВИВАКОМ, смятам, че това си е гаф на Престижио. Малко странно изглежда да тръгне човек да си сменя оператора затова, че е имал глупостта да си купи недъгав телефон. В руския форум пишат, че това не е телефон, а бета версия

mihof33 написа:PS: Между другото ,преди седмица четох, че ще има обновяване на софта на новата серия, да се надяваме че ще оправят GPS-а :/
В 4pda са питали и отговора е бил. че се предвижда обновление на софта, но не се ангажират със срокове. :angry:

Здравей колега. Аз съм с две карти на виваком в телефона и нямам никакъв проблем . Първата карта е дата карта от една флашка и я ползвам за интернета а втората е само за разговори и няма проблеми. Ползвам телефона от април месец и за сега съм намерил само един проблем когато е включен блутута със слушалка и телефона сприра да звъни и се чува само един стържеш звук. GPS с навител работи коректно свързва се за около 30 секунди. За картите на виваком по едно време имаха една калпава партида карти и се наложи на фирмата да подменим всички карти така че пробвай с нова карта . Успех.
Цитирай
#91

Здравейте Smile Купих си този телефон преди няколко дни и като цяло съм много доволен. Имам проблем с батерията, обаче. След пълно зареждане, батерията пада много бързо - за няколко минути до 85%. Забелязах, че ако го рестартирам, падането спира за доста дълго време. Не искам да го руутвам. Някой има ли такъв проблем? Благодаря предварително Smile
Цитирай
#92

Просто не отчита правилно. Не се притеснявай толкова. При мен в началото като го зареждах стигна бързо до 99%, а после ~40-50мин до 100 Smile. А скоро реших да изхабя батерията, че почна уж да се изхабява бързо и като стигна 15% не падна на 14% близо един час в интернет и гледане на видео...
Цитирай
#93

Някой може ли да сподели screenshot от GPS Test от този телефон? Да сравним сигнала.
Ето пример:

Тук висим и чакаме gps fix на открито в безоблачно време:
[Изображение: z9rd.png]

Тук 20 мин по-късно вече имаме fix и не изглежда добре - сигналът е слаб, вижда малко спътници и отклонението е огромно:
[Изображение: s5mb.png]

А тук се опитвам да карам с iGO Primo, телефонът е закачен на предното стъкло. Спътници в обхват има, но не може да се определи положение. iGO е практически неизползваемо при мен. Дори да успее да се закачи - скоро отново губи позицията:
[Изображение: kh0p.png]

От Prestigio предлагат безплатно ползване на Navigon за 90 дни. Navigon успява да се ориентира, но пак отклонението е голямо (показва, че се движа по успоредна улица на 100 метра) и отвреме на време губи позиция напълно. И все пак е малко по-добре от нищо.
Цитирай
#94

Това се получава след 3-4 минути от тераса в Пловдив със 180* изглед.ДОВОЛЕН съм и от батерията.
Цитирай
#95

Днес получих този телефон и останах с впечатлението че когато играя игри като Temple Run и Despicable me 2 такива на които телефона трябва да се накланя, трябва да го наклоня адски много за да може да се предвижват героите някави идеи защото съм виждал на други телефони с леки накланяния и става а този трябва адски много може ли да се оправи това ?
Цитирай
#96

Накратко - не може да се оправи, така е произведен.
Акселерометърът на този телефон има само крайни положения, затова трябва много да го накланяш. Практически служи само, за да се върти екрана, не е подходящ за игри.

Като си се включил в темата, можеш ли да извадиш screenshot от GPS Test, за да видим как се държи GPS приемникът при теб?
Цитирай
#97

Ако ми обесниш как става защото не съм много на ти с тези работи Big Grin
Цитирай
#98

По принцип цялата работа отнема 4-5 мин.

Инсталираш си програмката GPS Test от Google Play.
Пускаш gps модула на телефона и отваряш GPS Test. Заставаш на открито и чакаш да се свърже (да светне зелено кръгче в полето GPS On. Ако не иска да се свърже дълго време (над 10 мин) - просто не работи читаво, което е масов случай.
Ако се свърже - задържаш едновременно бутона за изключаване на телефона и бутона за намаляване на звука. После качваш screenshot-a във форума да видим какво ти се е паднало. Smile
Цитирай
#99

[Изображение: 6481566i.jpg]
Цитирай

Благодаря.
Точност от порядъка на 40-50 м. :/
Изглежда този модел горе-долу толкова може.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)