Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Връщане от JB към V10K
#1

След много опити най-накрая успях да се върна към ICS и реших да споделя с хората който също искат да се върнат.

1.Изключете телефона и изкарайте СИМ картата и памет картата.
2.Влезте в emergency mode (при изключен телефон задържате бутона за увеличаване на звука и вкарвате USB кабела)
3.Отваряте KDZ (настройките трябва да са Type:3GQCT ; PhoneMode : emergency)
4.Флашвате с този ром https://docs.google.com/file/d/0BwNpuhsm...sp=sharing (V10K +ROOT + CWM)
5.След флашването трябва да се направи хард ресет през CWM понеже телефона стой само на логото на LG
(В CWM се влиза като задържите едновременно vol+ ; vol- ; HOME ; Power бутоните и ги отпускате едновременно в момента в който телефона извибрира.
Цитирай
Аксесоари
#2

бомба е върнах го стана от първи път Dance :cheers:
Цитирай
#3

Това стоков софт ли е?

SONY Xperia T
Цитирай
#4

Това е стоков ROM+Root+CWM.Ако искате да е напълно чист като нов трябва да флашнете телефона първо с този и след това с стоковия.
Цитирай
#5

Линка не работи.

Samsung Galaxy S6 | Stock 6.0.1
Цитирай
#6

MrYoan написа:Линка не работи.
Редактирах първия пост.
Цитирай
#7

[Изображение: 04k2p0k.png]

Пратих заявка за достъп. yoan.ignatov.bg@gmail.com

Samsung Galaxy S6 | Stock 6.0.1
Цитирай
#8

MrYoan написа:[Изображение: 04k2p0k.png]

Пратих заявка за достъп. yoan.ignatov.bg@gmail.com
Извинявам се вече трябва да е свободно за всеки.
Цитирай
#9

Няма проблем, работи нормално сега при мен. Smile

Samsung Galaxy S6 | Stock 6.0.1
Цитирай
#10

Здравейте!След многобройни опити да модифицирам и олекотя JB V20D...накрая се предадох и реших да се върна на V10-ICS. Обаче ми се искам да го направя през CWM.Естествено с необходимите "вайпове", както е по тази руска инструкция
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry21456350
В нея намерих радиомодула, който ще флашна през рековърито, обаче не мога да открия рутнат РОМ във формат zip-става дума за V10k или турския мод.
Някой да помогне?
Иначе ми се струва рисковано да го правя по начина, описан тук, тъй като не мога да го вкарвам в CWM чрез копчетата-от 10 пъти 1 успявам...и то не винаги.
PS:
Направих "връщането" При това успешно.Ако някои има въпроси, нека ми пише.Телефона се оттърси от едни 100 мб заети от предишния JB.При това без каквито и да е оптимизации за сега.

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128  Limited edition + Mi 10t Pro Lunar Silver. 
Цитирай
#11

Браво на dimyty... :thumbup: Благодаря много!!! Стана от първия път!!! Наистина ICS v10k е по-хубава от JB...
Цитирай
#12

Всичко правя какво трябва, но пише че не ми открива телефона Sad да знаете някакво решение ?

[Изображение: iz6r1s.jpg]

Samsung Galaxy S10e - Prism Black
LG G6 - Silver
Samsung Galaxy S6 - Black
LG G3- Titan - best phone !
Samsung Galaxy S3 Neo GT-i9301i
LG Optimus L7 P700 
Цитирай
#13

Стана, но сега седи само на логото на ЛГ а сега не ми дава да влезна в CWM как да го оправя сега и без телефон останах :Д

EDIT: Добре е направих го мерси за темата :Д Smile велики стеее !

Samsung Galaxy S10e - Prism Black
LG G6 - Silver
Samsung Galaxy S6 - Black
LG G3- Titan - best phone !
Samsung Galaxy S3 Neo GT-i9301i
LG Optimus L7 P700 
Цитирай
#14

А за Л9 ще помогнете ли как става ,че в нашия раздел няма нищо...
Цитирай
#15

При мен не стана постоянно седи на логото на ЛГ дори и след хард ресет. Кажете ми какво да направя .... :wall:

Alcatel Idol 2 white 6037y /v4.2.2
Цитирай
#16

hektor93 написа:При мен не стана постоянно седи на логото на ЛГ дори и след хард ресет. Кажете ми какво да направя .... :wall:

От коя точно версия се "връщаш" към ICS?
Цитирай
#17

tromto написа:
hektor93 написа:При мен не стана постоянно седи на логото на ЛГ дори и след хард ресет. Кажете ми какво да направя .... :wall:

От коя точно версия се "връщаш" към ICS?

От Jelly bean 4.1.2 v20d

Alcatel Idol 2 white 6037y /v4.2.2
Цитирай
#18

Това е стокова или рутната версия? Имаш ли CWM Recovery или не?
Цитирай
#19

tromto написа:Това е стокова или рутната версия? Имаш ли CWM Recovery или не?
Да това е стоков РОМ и не нямам CWM recovery

Alcatel Idol 2 white 6037y /v4.2.2
Цитирай
#20

hektor93 написа:Да това е стоков РОМ и не нямам CWM recovery

Следвай същата процедура като в първия пост, но флашни официалния V10D през KDZ (линкове за сваляне на всички официални ROM-ове има в "универсалната тема").

Като го флашнеш, отключи телефона и инсталирай CWM Recovery, както е описано в тази тема.

ВАЖНО - до този момент все още ще си с телефонния модул за Jelly Bean и телефонът ти няма да "вижда" телефонната мрежа. Всички тези операции се правят с цел да се флашне коректно по-старият телефонен модул, работещ с ICS!

Т.е., след като вече имаш CWM Rеcovery, флашваш само стария радиомодул, както е указано в този пост.

Сега вече трябва да имаш работещ телефон, но със стара версия на ROM-а. Вече можеш да флашнеш рутнатата и отключена версия V10K - нея пак я вземаш от "универсалната тема".
Цитирай
#21

Здравейте. Успях да го върна от Jelly Bean 4.1.2 v20d ,но ми забива някои приложения не вървят както трябва, графиката на играта CSR Racing е много зле кажете какво да правя ???

Alcatel Idol 2 white 6037y /v4.2.2
Цитирай
#22

hektor93 написа:Здравейте. Успях да го върна от Jelly Bean 4.1.2 v20d ,но ми забива някои приложения не вървят както трябва, графиката на играта CSR Racing е много зле кажете какво да правя ???

Флашни пак, но този път направи пълен Wipe преди флашването (wipe data, wipe cache, wipe dalvik cache, format /system) и частичен wipe - след (wipe data, wipe cache, wipe dalvik cache).

Проблемът при такива връщания е винаги в дяла /system, където са всъщност основните библиотеки на операционната система, част от които могат да останат и да пречат на работата на новата флашната версия. Останалото се трие, за да се премахнат връзките между /system и портебителските данни и кешовете.
Цитирай
#23

Пробвах по този начин но продължава да забива приложенията сами се изключват както си играя и изведнъж крашва ли даже и аз не знам какво прави..

Alcatel Idol 2 white 6037y /v4.2.2
Цитирай
#24

Ей тоя форум за к'во е да мълчите и да не ми помогни те ли ........ :facepalm:

Alcatel Idol 2 white 6037y /v4.2.2
Цитирай
#25

Каквото и да правя няма промяна забива , игрите крашват постоянно , когато слушам музика от слушалките и си вляза в facebook-a се рестартира телефона или музиката спира или фейсбука крашва.....

Alcatel Idol 2 white 6037y /v4.2.2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)