Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Връщане от JB към V10K
#26

hektor93 написа:Каквото и да правя няма промяна забива , игрите крашват постоянно , когато слушам музика от слушалките и си вляза в facebook-a се рестартира телефона или музиката спира или фейсбука крашва.....

Колега, пише го в темата, но ще повторя и тук - връщането от JB към V10K става с флашване на телефонния модул за ICS, след това - флашване на стоков ROM V10D или по-стар и чак тогава - префлашване на някой custom ROM.

ПРЕДИ и СЛЕД всяко префлашване се прави пълен wipe от CWM Recovery. Работата е за около 2-3 часа и не е много сложна, а само досадна и изисква доста внимание, да не се пропусне някоя стъпка.
Цитирай
Аксесоари
#27

Още преди да си флашна рома си направих backup на Jelly Bean и сега , като си сложих ICS пак ми прави проблеми възможно ли е заради backup-a той да прави нещо и по какъв начин мога да го изтрия ако е възможно ,защото доста забива телефона нямам инсталирани viber , facebook , ccleaner , taskkilleri и други глупости.Изтеглих си играта Smash Hit и започвам да играя и след около минъта ме изхвърля от играта при играта CSR Racing графиката е много зле все едно се слива... Правя пълен Wipe дори и частта в system .

Alcatel Idol 2 white 6037y /v4.2.2
Цитирай
#28

hektor93 написа:
hektor93 написа:Още преди да си флашна рома си направих backup на Jelly Bean и сега , като си сложих ICS пак ми прави проблеми възможно ли е заради backup-a той да прави нещо и по какъв начин мога да го изтрия ако е възможно ,защото доста забива телефона нямам инсталирани viber , facebook , ccleaner , taskkilleri и други глупости.Изтеглих си играта Smash Hit и започвам да играя и след около минъта ме изхвърля от играта при играта CSR Racing графиката е много зле все едно се слива... Правя пълен Wipe дори и частта в system .
?????
???????

Alcatel Idol 2 white 6037y /v4.2.2
Цитирай
#29

Докато играя някоя игра и телефона се рестартира доста често не постоянно но го прави в седмицата 2 пъти.
Сложих си v10j и след това с приложението от телефона за автоматичната актуализация си го актуализирах до v10k. Да не съм объркал като съм го актуализирал така. ?!

Alcatel Idol 2 white 6037y /v4.2.2
Цитирай
#30

?????????????????????

Alcatel Idol 2 white 6037y /v4.2.2
Цитирай
#31

Здравейте , след процедурата телефона ми не намира обхват.
Пише телефонът е заключен със сим ,
като го взех беше заключен към водафон германия ,от интернет го отключих и нямах проблеми.
Какво да правя
Цитирай
#32

(2013-09-30, 09:43:29)tromto написа:  
hektor93 написа:Да това е стоков РОМ и не нямам CWM recovery

Следвай същата процедура като в първия пост, но флашни официалния V10D през KDZ (линкове за сваляне на всички официални ROM-ове има в "универсалната тема").

Като го флашнеш, отключи телефона и инсталирай CWM Recovery, както е описано в тази тема.

ВАЖНО - до този момент все още ще си с телефонния модул за Jelly Bean и телефонът ти няма да "вижда" телефонната мрежа. Всички тези операции се правят с цел да се флашне коректно по-старият телефонен модул, работещ с ICS!

Т.е., след като вече имаш CWM Rеcovery, флашваш само стария радиомодул, както е указано в този пост.

Сега вече трябва да имаш работещ телефон, но със стара версия на ROM-а. Вече можеш да флашнеш рутнатата и отключена версия V10K - нея пак я вземаш от "универсалната тема".

И аз имам същия пролем. Би ли ми казал кой точно стоков ром да използвам, за да въна ICS както си описал в поста ти. Този v10d в сайта от темата го има само от Бразилия. Пробвах с него - влезнах в емърдженси моуд, нагласих настройките от компютъра и пуснах - след известно време телефона се рестаритра и отново остана на логото. Моля, помогнете ми!
Цитирай
#33

(2013-09-30, 09:43:29)tromto написа:  
hektor93 написа:Да това е стоков РОМ и не нямам CWM recovery

Следвай същата процедура като в първия пост, но флашни официалния V10D през KDZ (линкове за сваляне на всички официални ROM-ове има в "универсалната тема").

Като го флашнеш, отключи телефона и инсталирай CWM Recovery, както е описано в тази тема.

ВАЖНО - до този момент все още ще си с телефонния модул за Jelly Bean и телефонът ти няма да "вижда" телефонната мрежа. Всички тези операции се правят с цел да се флашне коректно по-старият телефонен модул, работещ с ICS!

Т.е., след като вече имаш CWM Rеcovery, флашваш само стария радиомодул, както е указано в този пост.

Сега вече трябва да имаш работещ телефон, но със стара версия на ROM-а. Вече можеш да флашнеш рутнатата и отключена версия V10K - нея пак я вземаш от "универсалната тема".
Може ли да ъпдейтнеш линковете, защото не се отваря нищо. На моя телефон имам само CWM Recovery. Може ли да направя това от първия пост, или трябва да направя това което ти казваш.

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай
#34

Някой ще помогне ли? РОМ-ът ми е V20F и имам само CWM Recovery и искам да се върна до 4.0.3. Ако флашна РОМ-а от първия пост и след това инсталирам отново CWM Recovery както е посочено в тази тема https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=38911 , и инсталирам радио модула за този ром v10k ще имам мрежа нали?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)