Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Местене на кеша на игрите и програмите във външната SD карта (external_s
#26

преместване на приложения в мемори картата lg l7 jb някой знае ли как
Цитирай
Аксесоари
#27

Аз в началото бях инсталирал някаква програма RemountSD но не ми се показваха
снимките и музиката и не можех да се свържа с PC и я изтрих
даже трябваше да правя хард ресет но ако искаш я пробвай.

Shit happens !
Цитирай
#28

RemountSD аз също я имям инсталирана но не виждам да има някаква разлика откакто беше без нея даже не мога да разбера дали работи или не :confused:
Цитирай
#29

moro4321 написа:RemountSD аз също я имям инсталирана но не виждам да има някаква разлика откакто беше без нея даже не мога да разбера дали работи или не :confused:

RemountSD си работи идеално. Просто следвай инструкциите в съответната тема.

Най-очевидният признак, че програмата работи е, ако влезеш в System Settings > Storage - там трябва да имаш раздел INTERNAL STORAGE, който да е с размера на външната ти SD-карта (примерно, за карта 16GB ще показва, че имаш 15 и нещо GB). Най-долу пък трябва да имаш един ред SD CARD и НИЩО след него. Т.е. - от гледна точка на операционната система, след монтирането на SD-картата през RemountSD, тя става част от вътрешната памет и "изчезва", като външна карта.

За проблема със снимките, също е писано - просто трябва да се отвори приложението Camera и в опциите му да се каже, че ще записва в Internal Storage.

За проблема с музиката, също има цяла тема и пак е лесно - трябва да се създадат четири нови папки на SD-картата (т.е., картата е най-добре да се извади от телефона и да се работи през card reader) и веднага всичко се оправя.

Ако RemountSD е инсталирана коректно, няма и никакъв проблем да се вижда от компютъра. Ето снимка от екран от моя телефон:
Всички директории на SD-картата ми се виждат чудесно. Самата снимка направих, за да обясня инсталацията на играта Re-Volt, която има доста обемист кеш, който изрично исках да бъде на външната карта (и си е точно там!), а не във вътрешната памет.
Цитирай
#30

там е работата че програмата е инсталирана отивам системни настройки съхранение и ми показва 2,73 гб сд карта 14,91 достъпни 13,75 тоест и със програмата без програмата е едно и също
Цитирай
#31

moro4321 написа:там е работата че програмата е инсталирана отивам системни настройки съхранение и ми показва 2,73 гб сд карта 14,91 достъпни 13,75 тоест и със програмата без програмата е едно и също

Програмата, хубаво, че е инсталирана, а настроена ли е, както са инструкциите в темата, която посочих? Маркирана ли е опцията Enable Remount?
Цитирай
#32

настроил съм всичко по инструкции Interne SD-/mnt/sdcard. External SD-/mnt/sdcard/external_sd.Target External SD Card-/mnt/sdcard. Enable Remount е маркирана и не се получава :confused:
Цитирай
#33

moro4321 написа:настроил съм всичко по инструкции Interne SD-/mnt/sdcard. External SD-/mnt/sdcard/external_sd.Target External SD Card-/mnt/sdcard. Enable Remount е маркирана и не се получава :confused:

Eдин такъв въпрос ми хрумна - телефонът ти рутнат ли е? Защото без това програмата може да се инсталира, но просто няма как да работи.
Цитирай
#34

естествено че е рутнат JB V20A
Цитирай
#35

moro4321 написа:естествено че е рутнат JB V20A
При JB настройките са други. Проблема който при мен се получава след всички операции, е че не открива снимките и MP3-ките които са били на мемори картата.

Това са настройките които правя аз:
Interne SD - /storage/Sdcard0
External SD - /sorage/external_sd
Target external SD card - /storage/sdcard0
Цитирай
#36

не знам опитах и тези но никаква промяна все едно и също все едно съм с предните настройки.а това тук (External SD - /sorage/external_sd) така ли е или си объркал .
Цитирай
#37

извинявай вярно е не се получава и това е
Цитирай
#38

сега проверих пак в настройките на програмата единственото което съм сбъркал е че съм написал Interne SD - /storage/Sdcard0 , в телефона е Interne SD - /storage/sdcard0 (тоест sdcard0 с малка буква). Не знам дали има значение но при мен е точно така. След рестарт всичко си е ОК.
Цитирай
#39

tosho123456 написа:Не знам дали има значение...

Има значение - това е Linux :coffee:
Цитирай
#40

а как да я деинсталирам в смисъл направо да я деинсталирам или трябва да се правят някакви настройки ако се наложи де Android
Цитирай
#41

Първо мaхaш отметките зa aвтомaтичномaунтвaне и другaтa,зaбрaвих кaк беше, рестaртирaш телефонa дa се върне всичко по стaрумо и тогaвa деинстaлирaш.
Темaтa ще бъде присъединенa към другaтa, нямa смисъл дa се обсъждa в 2 теми едно и също. Моля кaто прочетеш постa дa ми изпрaтиш лично зa дa ги пресъединя!


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#42

Не става младежи пробрах всичко да не е от рома а ? С този ром съм https://www.androidbg.com/forum/post890728.html#p890728 пробвах и с настройките на JB които tosho123456 е написал но не става и така =(

Samsung Galaxy S10e - Prism Black
LG G6 - Silver
Samsung Galaxy S6 - Black
LG G3- Titan - best phone !
Samsung Galaxy S3 Neo GT-i9301i
LG Optimus L7 P700 
Цитирай
#43

wallkingdead написа:...пробвах и с настройките на JB които tosho123456 е написал но не става и така =(

Би трябвало да стане с настройките за SlimBean - това пак си е Jelly Bean ROM:

Interne SD - /storage/sdcard0
External SD - /storage/sdcard1
Target external SD card - /storage/sdcard1

От първата страница се избира Storage mode - MTP.
Цитирай
#44

Направих го ето така:
Interne SD - /storage/sdcard0
External SD - /storage/external_SD
Target external SD card - /storage/sdcard0
Само че ся имам проблема с камерата,снимките и музиката не излиза ама видях че има решение на проблема в началото на тема та сега ще прочета и че видим дали ще стане :Д

Не стана младежи помощ направих и това с камерата да се запазват в internal storage но пак ги няма снимките и клиповете също така направих и тези 4 папки но пак нищо имам предвид в settings/ringtone ги разпознава ама като влезна в музиката няма нищо празно е :Д

Samsung Galaxy S10e - Prism Black
LG G6 - Silver
Samsung Galaxy S6 - Black
LG G3- Titan - best phone !
Samsung Galaxy S3 Neo GT-i9301i
LG Optimus L7 P700 
Цитирай
#45

Аз съм JB и тези неща и при мен не излизат (музики и снимки). Основно на мен ми трябва повече място за някои игри които им трябва доста повече място, ето защо аз процедирам по следния начин:
Когато реша да играя някоя игра влизам в Remount SD натискам гаечния ключ, слагам човка на enable remount. След това се връщам в първоначалния прозорец и натискам execute remoun. Излизам от програмата и почвам да играя. След приключване на играта махам поставената човка на enable remount и рестартвам. След рестарта всичко си излиза пак (музика, снимки и т.н.).

От пробите коите съм си правил рестарт трябва да има задължително при първоначално настройване на програмата и ако искаш да махнеш настройките.
Цитирай
#46

И при мен не стана с xperia go съм, но свалих едно приложение от маркета gl to sd. С него всичко е ок
Цитирай
#47

petelqkut написа:И при мен не стана с xperia go съм, но свалих едно приложение от маркета gl to sd. С него всичко е ок

При положение, че си със SONY Xperia Go, то въпросът ти не е за този раздел. Все пак, ако решиш да използваш RemountSD, то в настройките е необходимо да напишеш твоите пътища за монтиране, а не тези за LG L7. Ако правилно си спомням, то

- вградената карта е на адрес - /mnt/sdcard/
- външната карта е на адрес - /mnt/sdcard/External_SD
- адресът за монтиране трябва да е - /mnt/sdcard/

Важно е при изписването да се въвеждат коректно малките и главни букви.
Цитирай
#48

Абсолютно никакъв шанс при мен с тази програма.Главни,малки рестарт... нищо не помага Sad

Huawei Pad T3,Huawei 10 Pro,Huawei P30 Pro
Цитирай
#49

Linkestis написа:Абсолютно никакъв шанс при мен с тази програма.Главни,малки рестарт... нищо не помага Sad

Както питах и други колеги тук - какво точно показва Total Commander за телефона ти? (най-добре - снимка от екран).
Цитирай
#50

tromto написа:
Linkestis написа:Абсолютно никакъв шанс при мен с тази програма.Главни,малки рестарт... нищо не помага Sad

Както питах и други колеги тук - какво точно показва Total Commander за телефона ти? (най-добре - снимка от екран).

След сигурно 20-ят рестарт стана,сега остава да оправя снимките и музиката Smile

Huawei Pad T3,Huawei 10 Pro,Huawei P30 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)