Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Гимнастики с батерията, за по-добро здраве!

Тези, които в момента са в оперативната памет на телефона ти.

 
Цитирай
Аксесоари

това са няколко 

още малко Smile 

последни..

край !


Прикачени файлове Миниатюри
                       
                   
                   
   
Цитирай

(2015-02-07, 20:08:24)NoMaD написа:  Тези, които в момента са в оперативната памет на телефона ти.

Това е софтуерен бъг и за сега не е  "закърпен"  виж тук  :  
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=65966
Цитирай

тук повечето говореха за леново,макар ,че проблемът е аналогичен,от 2 дена инсталирах едно приложение ,днес за първи път ми падна нормално батерията(т.е не се изключи докато говорех и след всеки рестарт който правих периодично процентите не се променяха  , намаляват ,докато не стигнаха лека полека до 15 % и го включих да се зарежда  ),да не казвам голяма дума Smile .ще видим какво ще стане след 2-3 зареждания 
Цитирай

Да беше казал приложението кое е...

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай

ами не съм го споменал ,защото исках да видя дали ще има някакъв ефект ,но като че ли има-втори ден процентите намаляват нормално ,не се изключва ,но инсталирах си 3D launcher ,weather и Battery bot .нет-а ми е постоянно включен ...
Цитирай

засега номера с изгасването след 40 % не го прави,не зацикля брояча,единствено след 30% батерията започва да пада малко по-бързо ,но не е болка за умиране.
Цитирай

На колко процента зареждате телефона (четох, че не трябвало да пада до 0%, а да е над 10-15%), в момента съм още на второто от покупката и го зареждам от 0-100% за 5часа като апарата е изключен, и така 3 пъти, по препоръка от съфорумник.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Чел съм, че не трябва да пада до 0! Като стигне 10-15%, трябва да се сложи на зарядно. Другото, което не е хубаво, е да не се оставя напълно зареден, още време на зарядка.

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай

Няма страшно, ако го разредиш до 0%. Контролера на батерията не позволява разреждането до опасни стойности, така че нулата, не е нула на практика. Зареждаш го когато имаш ток под ръка. Литиевите батерии нямат памет, а живота им като брой цикли не се смята като брой зареждания, а като енергия която е минала през батерията. Примерно го разреждаш до 50% два пъти и го зареждаш докай - това се смята като един цикъл. Не трябва да се вади преди да е заредила батерията на 100%. Трябва да се остави поне още 10-15 минути. Тогава се изпълнява "tricky" цикъла на зареждане - поддържа се максималното напрежение на зареждане със минимален ток и това удължава живота на батерията. Живота на батерията се намалява драстично от прегряване. Не бива да играете игри докато се изпразни батерията и да я оставите да се препече. Калъфите също спомягат за препичане, затова декоративно фолио за гърба е по-добре.
Цитирай

(2015-03-15, 14:25:05)icis4 написа:  Няма страшно, ако го разредиш до 0%. Контролера на батерията не позволява разреждането до опасни стойности, така че нулата, не е нула на практика. Зареждаш го когато имаш ток под ръка. Литиевите батерии нямат памет, а живота им като брой цикли не се смята като брой зареждания, а като енергия която е минала през батерията. Примерно го разреждаш до 50% два пъти и го зареждаш докай - това се смята като един цикъл. Не трябва да се вади преди да е заредила батерията на 100%. Трябва да се остави поне още 10-15 минути. Тогава се изпълнява "tricky" цикъла на зареждане - поддържа се максималното напрежение на зареждане със минимален ток и това удължава живота на батерията. Живота на батерията се намалява драстично от прегряване. Не бива да играете игри докато се изпразни батерията и да я оставите да се препече. Калъфите също спомягат за препичане, затова декоративно фолио за гърба е по-добре.

принципно да, леко коригирам:
Литиевите имат ефект на памет, но той е толкова малък че може да се пренебрегне (Ефекта беше установен относително скоро, преди 2-3 години, за това може би все още витае противоположното мнение).
Цикъл си е цикъл, дали контролера гледа броя цикли или смята енергията е програмно решение.
Тези 10-15мин след като е стигнала 100% е основано на режима на заряд, CCCV (constant current constant voltage) - постоянен ток до достигане на дадено напрежение и след това поддържане на постоянно напрежение. Но как зарежда батерията, пак зависи от контролера.
Най-важното което се пропуска е че няма две еднакви (идентични) батерии, даже на един производител, даже и от една серия, за това нещо което е добро за една батерия, не винаги е добро за друга. т.е. четете мануала и се съобразявайте с него, а не с нещо чуто тук-там.
Цитирай

А искам само да попитам... От това което изчетох - за неруутнато у-во, това всичко което е описано в първият пост - само т.8 ли не се прави или???

По - добре господар в ада, отколкото слуга в рая! 
Samsung Galaxy GT-I9301I S3 Neo  { root }
Цитирай

Да, т.8 не можеш да я изпълниш защото нямаш права в папката без руут.
Цитирай

Зареди телефона на 100% и както е включен в зарядното набери *#0228# и натисни quick start после рестартираш телефона и го оставяш да си дозареди процентите Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Сега последно, тъй като четох сто различни мнения:
1. Нов телефон първо трябва да се разреди или първо да се дозареди?
2. Има ли наистина значение дали се оставя да се зарежда (по принцип, не първите зарядки) до 100% или не е проблем да се изключи преди това?
Цитирай

Никакво значение няма дали ще го заредиш до 100% или не, само не го оставяй никога да пада под 5%

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

А тия "калибрации" веднъж в месеца да изгасне?
Цитирай

Абсурд, това не са старите батерии в днешните си имат елетроника Smile Само махни остатъчния заряд като оставиш телефона без батерия за 10 мин.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Ок мерси. Демек човек си гледа кефа и батерията му служи Smile
Цитирай

За това даваме пари , кефа цена няма Big Grin

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Това за остатъчния заряд не го разбрах, което си добавил..?
Цитирай

(2015-05-14, 11:36:54)rado__8 написа:  Зареди телефона на 100% и както е включен в зарядното набери *#0228# и натисни quick start после рестартираш телефона и го оставяш да си дозареди процентите Smile
Този мехлем ще взема и аз да го опитам Wink

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай

Ами има един заряд, който остава след смяна на софтуер и по-принцип се премахва с програмка или с изваждане на батерията за десетина минутки Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Здравейте хорица! Имам един въпрос към вас: Ползвам Sony Ericsson Xperia Arc S. Апаратчето го имам от около 2-3 години и нямаше проблем до сега, но в последната седмица се появи следния проблем: батерията се изтощава за отрицателно време. Под отрицателно време имам предвид за 4 часа пада от 100% на 0%, без телефона да се ползва дори - т.е. със загасен дисплей, без включен интернет, wifi или каквото и да е друго. Пробвах да го почистя от вируси като му възстанових заводските настройки, пробвах също така да го сканирам с антивирусна програма - Avast, но не даде никакъв сигнал за вирус, а проблема си остава. Смених батерията и отново същия проблем - за 4 часа батерията пада от напълно зареден до изключен телефон. Ако някой може да ми каже каква е причината ще съм много благодарен, понеже се ровичках доста из интернет и не намерих нищо подобно... Благодаря предварително!
Цитирай

Здравей. Снимай екрана на консумация да се види кое най-много харчи от батерията. Батерията с която си я сменил нова ли беше?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)