Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Гимнастики с батерията, за по-добро здраве!

Аз от както изтрих Messenger-а и батерията се пооправи. Сега ми изкарва до 2 дни, а ако го ползвам ден, ден и половина. Не знам какво не и беше на ред на тази програма но гълташе батерия колкото екрана и операционната система взети заедно.
Цитирай
Аксесоари

Има сума ти материали по тази тема. Същия е казуса с FB приложението.
Цитирай

Между другото успях да разредя Леновото си под здравословното напрежение, така че докато покаже нещо на екрана мина половин час. След около час успях да го включа. Номера стана в колата, имах шибано прокъсано кабелче на Хама което както установих после даваше около 90мА. Карах с навигация вероятно тока е около 600мА, но кабелчето подлъгва контролера в телефона че се зарежда и така докато телефона спря от раз, като застрелян.  Big Grin
Цитирай

Днес попаднах на това,може да е полезно някому. Smile

https://batteryland.bg/blog/post/48

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай

Искам да питам има ли някви трикове за удължаване ползването на батерията сега тя ми издържа 2 дена без много ползване телефона ми е Моторола G4 .
Цитирай

Вчера гледам с приложението Trepn Profiler в CPU Usage Monitor, че фейсбука и месинджъра харчат по 20-25% всяко. Деинсталирах ги и ги инсталирах на ново без резултат. След което деинсталирах фейсбука, който беше версия 106.0.0.26.68 и си изтеглих предпоследната версия 105.0.0.21.137 от тук. Така вече със по-старата версия всичко отново е наред. Само в Play store не трябва да ъпдейтвате facebook.

Moto E2 XT1524 / Stock 5.1 / Squid TWRP 3.0.2-r1
Цитирай

Изобщо не ти трябва FB/Messenger, ако кскаш да си запазиш батерията. Браузъра върши чудесна работа.
Цитирай

Браъзъра върши чудесна работа... и харчи повече MB, имайте едно наум.

#TeamPixel
Цитирай

Това как го установи, след като фейсбук компресира снимките, без значение дали се гледат от браузър или моб. приложение. Качеството на клиповете (респ. потреблението) се регулират отново от настройките на браузъра?
Цитирай

Разлика за батерията между приложението и браузъра няма, с изключение на горната явно бъгава версия.

Moto E2 XT1524 / Stock 5.1 / Squid TWRP 3.0.2-r1
Цитирай

Напротив, има. Потреблението на браузъра при отворен един таб (фейсбук) е поне два пъти по-нисък от отворено само приложение. Да не говорим, че постоянно се опресняват нещата от FB/Messenger и това дърпа допълнително батерия на заден план.
Не случайно го наричат най-големият враг на батерията.
Цитирай

Аз затова 6 месеца ми трябваше да намеря начин да се отрегестрирам от фейсбук, но за сметка на това имам облак с 1024 GB пространство и въобще не искам да чуя за фейсбук....
Цитирай

Когато излезе нова версия на някое приложение желателно ли е да го ъпдейтна или не ?
Цитирай

Да, желателно е.

 
Цитирай

Ако счетеш, че новостите в него биха ти помогнали.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dobs7z за това мнение:
  • Diego Armando
Цитирай

а на Приложения с интензивно използване на енергия ми показва Messenger,facebook и viber. Въпроса ми тук е да ги затварям ли или и тук няма смисъл при положение
Цитирай

Ако не ги затвориш ще ти пада бързо батерията.
Цитирай

От известно време имам странен проблем с батерията.Вечер каато си лягам го зареждам и около 2 часа го изключвам от зарядното.На сутринта към 8 часа батерията вече ми е паднала на 94%... а преди ми падаше с 1-2 %
Цитирай

Нещо я яде на заден фон.
Не знам дали помага, но може да пробваш опцията "Лимит на фонови процеси", която се намира в "Опции на програмиста".
Цитирай

Нямам такава опция
Цитирай

Отключени ли са ти опциите на програмиста?
Цитирай

Ненамирам такава опция на програмиста
Цитирай

Влез във "всичко за телефона" и натискай върху "Номер на версията".
Цитирай

Нищо нестава като цъкна там
Цитирай

Чукни интензивно няколко/5-6-7/ пъти докато ти изпише надписа за програмиста.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)