Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Гимнастики с батерията, за по-добро здраве!
#51

Здравейте, няколко пъти зареждам телефона си (htc desire), но волтажа не се качва повече от 4177. Батерията издържа около 40 часа средно 30 мин разговори на ден, 3G и синхронизация през мрежата. Калибрирах веднъж, но волтажа не се повиши. Някакви съвети или предложения как да повиша волтажа? Имам ли причина да се притеснявам от по-ниския (в сравнение с препоръките от първия пост - 4197 и по-високи стойности) волтаж?
Поздрави
Цитирай
Аксесоари
#52

За всички които не могат да влязат в рекавъри мода и не могат да го изтрият тоя въпросен батеристат ето как много по лесно (незнам може да е обяснено в предните постове) :
1.Трябва Ви руут задължително
2. Изтеглете си rootexplorer (напишете това в гугъл 1 към 1 - rootexplorer.apk download и ще Ви го намери )
3. След като сте го инсталирали и е грабнало правата си го пуснете и отидете тук - data/system/ и ще видите battstat.bin-а който искаме да трием
4.задръжте пръстче върху файла и го изтрийте и реснете тела си
5. Това е всичко :-)

ПС: ако в самата data/ имате файл batterytest_дата.месец.година_числа.log го изтрийте и него (ето за по нагледно -batterytest_24.10.10_18:53_atx.log )
Успех:-)

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай
#53

Препоръчително е да си направите бекъп , защото шега със системните файлове не бива .

[colour=darkgreen]SAMSUNG GALAXY S4[/colour]
Цитирай
#54

Прав си Дидко това го пропуснах но не нарочно , а защото преди да го напиша го напрвих на моя си тел и проблеми нямаше дори сега пиша от него :-) но който се притеснява - да , нека си направи бекъп . То това са лог и бин файлове тя системата си ги създава авто . Нарочно и не споменавам за горното бутонче с р/о и р/в него не Ви трябва да го пипате ;-) че то дава едни права които като не знаеш как да ги ползваш после боли глава .
Успех

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай
#55

Много благодаря колега Smile

Това е полезно инфо Smile


RG_PankO написа:9. Манете зарядното. Рестартирайте телефона и сте готови!

Това не го разбрах....

П.С. Добре че го имапше на Английски, защото " Манете"
Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol
Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin


сега като се замисля може би си изпуснал "Х"-то, ама иначе изглеждаше прекалено селско за да е истина

HTC ONE - Android 4.4.2 - Sense 5.5 & Nokia Е52
Цитирай
#56

Здравейте андроиди, днес и аз си заредих батерията докато светна зеления индикатор. Проверих в уйджета за батерията(които си изтеглих от хтц) и ми показа че батерията е на 4236mV. Този волтаж стига на моята легенда за 3 дена(разговори + обновяване на времето) и 2 дена(разговори + използване на нета около 4-5 часа дневно за скупе и браузване). ПОСЛЕПИС: Зареждането на батерията през юсб на лаптоп и персонален ПС, издържа по-малко!!! И с други телефончета съм правил този експеримент. Казвам го заради колегата с миле стоуна, който се оплака че му държи малко батетията когато я е заредил през юсб-то. Това са моите наблюдения Cool

HTC Legend with 2.2 Froyo, Kernel vr.2.6.32.17, SoftNumb 3.15.405.3
Цитирай
#57

Няма собственик на смартфон, който да не иска батерията му да изкарва колкото се може повече да следващото зареждане. Както е казал класикът: "Колкото повече, толкова повече"

Определено след пълен заряд и изваждане на зарядното, индикаторът отчита веднага 99, 98, а в някои случаи дори 97%.

Има какви ли не програми, модове, гимнастики и прочие, но в xda форума намерих едно просто решение, с което ще калибрирате батерията си така, че да да ви служи максимално дълго между 2 заряда.
Единственото, което е необходимо като добавка към Андроид системата ви е да имате инсталиран ClockWork Mod Rrecovery.

Правите следните стъпки (подробно описание):
1. Изключвате телефона си.
2. Връзвате го към зарядното (най-добре е към USB на вашия компютър) и го зареждате, докато зелената батерия не се напълни на 100% и не чуете звуковия сигнал.
3. Влизате в Recovery режим (ClockWork Mod Recovery) и изтривате статистиката за батерията - WIPE battery stats. Това е калибрирането на батерията на горната граница - 100%.
4. Вадите зарядното и рестартирате Android-а. Не се притеснявайте, ако видите показатели от рода на 98%, дори 97%.
5. Започнете да експлоатирате телефона си колкото се може по-активно. Включвайте Wi-Fi, GPS, Bluetooth, синхронизации, играйте на някоя игра с най-висока графика и въобще каквото се сетите, което ще изтощи батерията максимално. Не се притеснявайте, ако пада прекалено бързо. Колкото по-бързо, толкова най-бързо Когато зарядът падне на 15% телефонът ще ви изписка, извибрира и изреве на умряло да го включите към зарядното. Вие му покажете кой е Боса и продължете да го използвате, докато се изключи автоматично. Това ще се случи, когато батерията падне под 1%. Това е калибрирането на батерията на долната граница - 0%.
6. Включете отново зарядното устройство и Андроида и изчакайте, докато батерията се зареди отново на 100% .
По-добре е, ако не използвате телефона през това зареждане.
7. Изключвате зарядното и вече ползвате телефона си с кеф и вече калибрирана батерия.

Правите следните стъпки (кратко описание):
1. Изключете телефона и го заредете на 100%.
2. В Recovery режим нулирайте статистиката за батерията - WIPE battery stats.
3. Извадете зарядното, включете телефона и го ползвайте, докато се изключи автоматично.
4. Включете зарядното и телефона и заредете отново на 100%.

Препоръчително е да калибрирате батерията си след всяко флашване, смяна на РОМ и въобще 1 път в месеца.

Не забравяйте да споделите вашите впечатления и резултати
Успех!

HUAWEI P20 Pro CLT-L09 
Цитирай
#58

koko83, пое сподели от къде си копи-пейстнал инфото ... Иначе лошо няма.
Цитирай
#59

Дали ще трябва да си купувам нова батерия защото оставих телефона да тегли кеша на 1 игра и съм заспал и на сутринта като се събудих и телефона беше изгаснал и като го включих беше на 1% оставих го да се зареди докрай обаче сега пада като луда днес почти не съм го пипал и е на 80%

..:: Crookers - Dr. Gonzo ::..
Цитирай
#60

Направи гимнастиката от един от първите постове и задължително Wipe batt stats! Wink

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#61

Аз нямам лампичка :confused:

..:: Crookers - Dr. Gonzo ::..
Цитирай
#62

Няма нищо, нито пък аз Big Grin
Просто като се зареди батерийката спира да се пълни, независимо дали е включен или не, има си анимация Smile

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#63

Цитат:ClockWorkMod e recovery за root-нати телефони

Как да разбера дали моя телефон е root-нат или не. Имам LG Chic E720 Android 2.2 (Froyo).
Мерси.

Samsung A52s 5G
Цитирай
#64

VesMil написа:Как да разбера дали моя телефон е root-нат или не. Имам LG Chic E720 Android 2.2 (Froyo).
Мерси.
Ами, ако си го купил нов от магазина и не си го root-вал, значи телефона ти не е root-нат.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#65

reaper22 написа:
VesMil написа:Как да разбера дали моя телефон е root-нат или не. Имам LG Chic E720 Android 2.2 (Froyo).
Мерси.
Ами, ако си го купил нов от магазина и не си го root-вал, значи телефона ти не е root-нат.


Ясно ,мерси за инфото. А това с руттването желателно ли е да се направи?

Samsung A52s 5G
Цитирай
#66

Въпрос на избор е. Има достатъчно информация в форума за да се запознаеш какво е руут и дали ще имаш нужда от него.

Xperia X10i Android 2.3.3
Visca Barça!
Цитирай
#67

Как да вляза във ClockWorkMod?Със Самсунг Спика съм.

..:: Crookers - Dr. Gonzo ::..
Цитирай
#68

Androidd написа:Как да вляза във ClockWorkMod?Със Самсунг Спика съм.
Може би искаш да влезеш в ClockWorkMod Recovery??? Влиза се както при всяко друго recovery - с клавишна комбинация от изключен телефон или програмно с reboot recovery. Ако го нямаш - тогава трябва да си инсталираш ROM Manager от маркета и да си го инсталираш. Но гледам, че телефона ти е рутнат, така че най вероятно в твоето recovery имаш такава опция - wipe battery status. Другият вариант е да изтриеш файла съхраняващ статуса на батерита, това което съм писал в 37 пост - /data/system/batterystats.bin.

Човек се учи докато е жив, но като спре да се учи не умира...
Цитирай
#69

Здравейте и от мен Smile. С HTC Desire HD съм, но се налага да го зареждам на около24ч. което ме кара силно да съжалявам че съм го купила, а толкова време го исках... Телефона е на един месец, но нито веднъж нямах щастието да го ползвам повече от ден без да се налага да го зареждам. По 5-6ч съм в нета и до там, умира тотално, казахка ми че е от постоянното ръчкане. Кажете ми какво мога да сторя за да променя това, ужасно е да е постоянно на зарядно. Обръщам се към вас тъй като изобщо не зная къде да бърникам, настройки и прочее, за да го оправя. Благодаря предварително, наистина е голяма мъка.

HTC Desire HD
Цитирай
#70

alystyles написа:Здравейте и от мен Smile. С HTC Desire HD съм, но се налага да го зареждам на около24ч. което ме кара силно да съжалявам че съм го купила, а толкова време го исках... Телефона е на един месец, но нито веднъж нямах щастието да го ползвам повече от ден без да се налага да го зареждам. По 5-6ч съм в нета и до там, умира тотално, казахка ми че е от постоянното ръчкане. Кажете ми какво мога да сторя за да променя това, ужасно е да е постоянно на зарядно. Обръщам се към вас тъй като изобщо не зная къде да бърникам, настройки и прочее, за да го оправя. Благодаря предварително, наистина е голяма мъка.

напълно нормално е това поведение на батерията, особено ако наистина се ръчка 5-6 часа. Даже е впечатляващо ако издържа 24 часа при подобен тормоз. Единственият вариант без да рутва и да се слага след това къстъм ром, с който да се добавят още примерно около 4-5 часа оперативност на батерията, е да се ограничи пипането на слушалката.

Преди всичко обаче не е лошо да се проверят и оптимизират всички енергопоглъщащи операции- включен gps, wifi, бекъпи към google ако има активирани и други. Най-големият консуматор на батерията е екрана- брайтнеса, поне според мен, задължително трябва да е под 50% и в никакъв случай на автоматично регулиране

Google Pixel 6a
Цитирай
#71

@alystyles, замисли се колко време издържа един лаптоп на такова ръчкане, и ще разбереш, че е нормално телефонът да кара толкова (към 50% повече от лаптоп)
Цитирай
#72

Благодаря ви, това за лаптопа и аз съм го мислила като сравнение, с това се утешавам, но все се надявах да има начин да удължа времето от 24 ч, на 72ч, от думите ви обаче разбирам, че това няма как да стане Sad((. Брайтнеса ми е на ръчно,но беше на 60%, промених го вече. Какво да разбирам под "да се ограничи пипането на слушалката" ?

HTC Desire HD
Цитирай
#73

Първо да благодаря на създателя на темата. Наистина тази "гимнастика" ми помогна да увелича издържливостта на батерията ми се удължи от 12 на 60-70 часа :bow:

Другото което е забелязах че този batterystats.bin файл няма нужда да се трие, защото след всяко рестартиране (изключване и включване на телефона) този файл се редактира (следователно данните за калибриране се обновяват), така че по мое мнение няма нужда от триене на този файл през recovery .

LG G3
Цитирай
#74

lmihalski написа:Първо да благодаря на създателя на темата. Наистина тази "гимнастика" ми помогна да увелича издържливостта на батерията ми се удължи от 12 на 60-70 часа :bow:

Другото което е забелязах че този batterystats.bin файл няма нужда да се трие, защото след всяко рестартиране (изключване и включване на телефона) този файл се редактира (следователно данните за калибриране се обновяват), така че по мое мнение няма нужда от триене на този файл през recovery .

Колега, споделете как успяхте да удължите толкова много живота на батерията си? Няма да преувелича като кажа, че мечтая за тези часове, въпреки че от няколко дни съм с нови уж енергоспестяващи настойки, както и нета се спира след всяка свършена работа, но батерията продължава да ми държи 24ч.

HTC Desire HD
Цитирай
#75

Ами аз постнах че преди "гимнастиката" ми издържаше до 12 часа, просто изпълних препоръките който колегата е написал в първия пост ( зелените букви) без последната стъпка ...

LG G3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)