Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Гимнастики с батерията, за по-добро здраве!
#76

Аз пък съвсем съм се отказал от тези процедури. За 5 месеца 1 път съм направил "гимнастика", но после въобще не съм се занимавал. ХТЦ пуснаха един перфектен ъпдейт, който поправи един супер дразнещ бъг батерията да се разрежда с 10% ако телефона се е зареждал повече от необходимото (например през нощта). Сега спокойно си го пълня докато спя до над 4,2 mV и като намалих игрите карам по 3 дни. С час и половина-два включен екран на ден (не броя музика) ми изкарва две денонощия, което е перфектно.

За колежката с DHD :X Както казва един приятел: "Т'ва да ти не е баничка Big Grin"

Nexus 4 16 GB 4.4.2 stock
Цитирай
Аксесоари
#77

Хора, скоро след като качих един live wallpaper с една мацка, дето друса ц*ци и забелязах, че след като съм зареждал тела на зарядно до 100% (~4180 mV) и веднага като го махна от зарядното, батерията пада на 99% и 4160 mV. При положение, че съм изключил GPS, Wi-fi, BT, мобилен и-нет и синхронизация. Бях качил и още приложения като Sygic, PowerAMP, Rock Player, ASTRO, Battery Indicator, 3g watchdog, SlideIt, няколко widget-a, skype, miren browser и няколко български програмки за градския транспорт, но този wallpaper ме съмнява най-много. С Desire 2.2 съм и нова батерия. Мислите ли че, може да е от това или може да е от някое от горепосочените приложения?

HTC Desire Froyo
Цитирай
#78

Според мене е от калибрирането на батерията .... нормално е след като свалиш от зарядното веднага да ти смъкне и напрежението а това че веднага пада на 99% според мене е от калибрирането ....

LG G3
Цитирай
#79

spybreak написа:Хора, скоро след като качих един live wallpaper с една мацка, дето друса ц*ци и забелязах, че след като съм зареждал тела на зарядно до 100% (~4180 mV) и веднага като го махна от зарядното, батерията пада на 99% и 4160 mV. При положение, че съм изключил GPS, Wi-fi, BT, мобилен и-нет и синхронизация. Бях качил и още приложения като Sygic, PowerAMP, Rock Player, ASTRO, Battery Indicator, 3g watchdog, SlideIt, няколко widget-a, skype, miren browser и няколко български програмки за градския транспорт, но този wallpaper ме съмнява най-много. С Desire 2.2 съм и нова батерия. Мислите ли че, може да е от това или може да е от някое от горепосочените приложения?
Не се притеснявай- и аз имам същия тапет с тази мацка.Не е от приложенията ти,нито от батерията ти-просто самото приложение харчи много ток,но ...както се казва красотата иска жертви.Така че ако искаш мацката да си ги друса пред теб все ки път като си погледнеш телефона ще трябва да преглътнеш бързото падане на батерията Smile
Цитирай
#80

mirko72 написа:
spybreak написа:Хора, скоро след като качих един live wallpaper с една мацка, дето друса ц*ци и забелязах, че след като съм зареждал тела на зарядно до 100% (~4180 mV) и веднага като го махна от зарядното, батерията пада на 99% и 4160 mV. При положение, че съм изключил GPS, Wi-fi, BT, мобилен и-нет и синхронизация. Бях качил и още приложения като Sygic, PowerAMP, Rock Player, ASTRO, Battery Indicator, 3g watchdog, SlideIt, няколко widget-a, skype, miren browser и няколко български програмки за градския транспорт, но този wallpaper ме съмнява най-много. С Desire 2.2 съм и нова батерия. Мислите ли че, може да е от това или може да е от някое от горепосочените приложения?
Не се притеснявай- и аз имам същия тапет с тази мацка.Не е от приложенията ти,нито от батерията ти-просто самото приложение харчи много ток,но ...както се казва красотата иска жертви.Така че ако искаш мацката да си ги друса пред теб все ки път като си погледнеш телефона ще трябва да преглътнеш бързото падане на батерията Smile
дам, точно това установих и аз, след като махнах мацката, нещата се нормализираха и батерията си пада с нормални темпове, дори сутринта като изключих от зарядното беше на 4200 mV..Пфу не си залужава, поне да беше без сутиен Smile

HTC Desire Froyo
Цитирай
#81

Имам въпрос към TopGun.
Все още имам проблем с правилното калибриране на батерията ... По никакъв начин не мога да го накарам да не се включва след включване към AC и USB зареждане ... Таа започнах да си мисля от какво е и ... ... май има причина . Доста хора са със различен bootloader/fastboot mode . Те виждат само черен екран , а аз май съм с по-новия , който е като конзолка . Да не би да е от това ?

[colour=darkgreen]SAMSUNG GALAXY S4[/colour]
Цитирай
#82

platis написа:Аз пък съвсем съм се отказал от тези процедури. За 5 месеца 1 път съм направил "гимнастика", но после въобще не съм се занимавал. ХТЦ пуснаха един перфектен ъпдейт, който поправи един супер дразнещ бъг батерията да се разрежда с 10% ако телефона се е зареждал повече от необходимото (например през нощта). Сега спокойно си го пълня докато спя до над 4,2 mV и като намалих игрите карам по 3 дни. С час и половина-два включен екран на ден (не броя музика) ми изкарва две денонощия, което е перфектно.

За колежката с DHD :X Както казва един приятел: "Т'ва да ти не е баничка Big Grin"
И аз съм така.
mirko72 написа:Не се притеснявай- и аз имам същия тапет с тази мацка.
Дайте да го видя тоз тапет бе!
Да не е оня с оная снимка просто дето се помръдва? Търся нещо по-хард Smile
Като аватара на @hacker_didko10 Smile

Gunplay каза: Tелефона, DHD, ми прилича на тухла след тест за съпротивление на материалите. Smile
Цитирай
#83

Здравейте снощи изтощих батерията до под 5 % изключих телефона и го оставих цяла нощ да се зарежда днес станах , пуснах го беше на 100 % така ми показа Battery indicator след няколко минути падна на 99 % нормално ли е толкова бързо ?

Vodafone 845 , Android 2.3.7 v4 - Root
МисЛи под Косата.
Цитирай
#84

Ами.. щом си го оставил да се зарежда цяла нощ е нормално. Телефона се зарежда докрай за около 3 часа и като го оставиш за повече време почва да му пада волтажа и съответно по-бързо да пада и батерията.
Също като при батерията на лаптопа: Зарежда се до 100 и после пада на 97 и така си стои. Не го дръж на зарядното повече от необходимото. Зареди го след като се прибереш и като лягаш го изключи от зарядното и на сутринта най-много 2-3% да е паднала батерията (зависи все пак кво имаш на телефона де Tongue)
Цитирай
#85

7. Вържете обратно телефона към зарядното, докато е загасен телефона. и изчакайте да светне зелената лампичка. Ако светне веднага след като го вържете към зарядното изчакайте още 1 час така.

Които нямаме тази зелена лампичка как да разберем дали трябва да остане още 1 час?

Vodafone 845 , Android 2.3.7 v4 - Root
МисЛи под Косата.
Цитирай
#86

остави го включен 2 часа ..... това са глупави въпроси.... помисли малко преди да пишеш навсякъде.... Confusedtupid:

LG G3
Цитирай
#87

По добре да питам , нали знаеш понякога най малкият пропуск разваля всичко Smile

Vodafone 845 , Android 2.3.7 v4 - Root
МисЛи под Косата.
Цитирай
#88

vencyto написа:Здравейте снощи изтощих батерията до под 5 % изключих телефона и го оставих цяла нощ да се зарежда днес станах , пуснах го беше на 100 % така ми показа Battery indicator след няколко минути падна на 99 % нормално ли е толкова бързо ?


Да нормално е... споко.И аз го мам същия телефон и го зареждам всяка вечер. Smile От Андроид Маркета си качих и Batery Wighet .. също оказва състоянието на батерията Smile
Цитирай
#89

Какво е това роот,че не разбирам?
Цитирай
#90

Телефонът ми не може да стигне до 4187mV някаква идея защо така , изключих го на 4.166 и го оставих дано не се скапе "много"

Vodafone 845 , Android 2.3.7 v4 - Root
МисЛи под Косата.
Цитирай
#91

vencyto написа:Телефонът ми не може да стигне до 4187mV някаква идея защо така , изключих го на 4.166 и го оставих дано не се скапе "много"

нищо му няма добре е ...

LG G3
Цитирай
#92

Според вас за нова батерия ли съм преди малко си заредих телефона , пуснах го и след 10 минути от 100 процента ми падна на 96 телефонът е на 5-6 дни още от началото падаше доста бързо направих гимнастика и пак така.

Vodafone 845 , Android 2.3.7 v4 - Root
МисЛи под Косата.
Цитирай
#93

Просто още не се е разработила батерията,ползвай си телефона и не се притеснявай,всичко ще се оправи като направи поне няколко пълни цикъла.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#94

Как така пълни цикала ? и как бихте ме постъветвали да си зареждам батерията някой казват 30-35 % и я зареждам други казват на 15% изключвам телефона и е зареждам , по добре ли е като ще си зареждаш телефонът да бъде изключен вие как мислите и как го зареждате и също до колко % чакате да падне за да заредите.

Vodafone 845 , Android 2.3.7 v4 - Root
МисЛи под Косата.
Цитирай
#95

Телефона е за да ти служи,ползвай го нормално,все пак не е препоръчително да го оставяш да пада под 15%,той сам ще те предупреди.Иначе аз вечер го мятам на зарядното,колкото и процента да е и се зарежда цяла нощ,не го изключвам,защото ползвам алармата.Не му се шашкай толкова,но и не очаквай някакви постижения,защото това е смартфон и си харчи батерия повече от обикновените телефони.Пълен цикъл е да се зареди и разреди батерията.Щом си правил гимнастиката,значи е разреждан до край,сега си го ползвай нормални и с времето батерията ще влезе в ритъм.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#96

Реших се и аз да направя тази гимнастика, при първото зареждане волтажът ми беше 4230, след второто , волтажът ми беше паднал на 4196 и след третото 4198, та въпросът ми е нормално ли е така да ми падне този волтаж на батерията, леко се притесних :huh2: , понеже нямам руут, последната стъпка е пропусната.

HTC One S, Z520e, 1.5 GHz
HTC 10 Topaz Gold
Цитирай
#97

Първите дни го ползвах доста разбирасе докато го разуча и докато сложа програмки и тнт , но сега почти не го ползвам дано след още няколко зареждания започне да се държи по добре снощи го заредих след 20 минути като лягах вече батерията беше на 82 процента без да правя абсолютно нищо.Мисля че първите 20 процента някаде пада много бързо после се държи по стабилно.

Vodafone 845 , Android 2.3.7 v4 - Root
МисЛи под Косата.
Цитирай
#98

Аз направих вчера процедурата и днеска до 13 часа си работеше отлично .. г/д на 50% след това ми се обадиха и телефона се изключи моментално , опитах се да го включа но не става , нито изписва нещо нито ледовете светят. Като се прибрах веднага го включих на зарядно , светна ледчето ии се включи нормално , след като стана зелено ледчето го махнах и то пак се изключи , пак същия проблем. Дано да не съм си "умъртвил" батерията :/

LG Optimus 2X Official 2.3.4
HTC Tatoo
Цитирай
#99

Значи е лошо за батерията да се оставя на зелена лампа??? Не се ли самоизключва зареждането автоматично? Какво мислите за временните зареждания? Т.е поспаднала е, имам малко време и го зареждам за малко. Но не догоре. Или в колата чакам и искам да цъкам нещо. И го включвам. Тези временни зареждания развалят ли батерията?
Също да попитам, нормално ли е за 7 часа сдендбай да паднат близо 30 %? Имам обновяване на времето...

HTC Desire HD 2.5 stock, Galaxy Note 2 stock.
Цитирай

Направих тези "гемнастики", но не виждам разлика. От два дни обаче много бързо ми се разрежда батерията, направо не ми дава да ползвам каквото й да е. А телефонът през цялото време е съмнително топъл?!?

Sony Xperia M2 D2303
The dark side of the Force!!!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)