Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Гимнастики с батерията, за по-добро здраве!

Изписа,но пак не ми отваря нищо

(2017-01-13, 11:00:36)wasntmeer написа:  а на Приложения с интензивно използване на енергия ми показва Messenger,facebook и viber. Въпроса ми тук е да ги затварям ли или и тук няма смисъл при положение

А като ги затвор след това неполучавам съобщенията
Цитирай
Аксесоари

(2017-01-19, 08:42:43)dobs7z написа:  Нещо я яде на заден фон.
Не знам дали помага, но може да пробваш опцията "Лимит на фонови процеси", която се намира в "Опции на програмиста".

На стандартно си е
Цитирай

Ще използвам темата, за да споделя моя проблем. Купих нова батерия за моя телефон - естествено, не е оригинална. Сложих да се зарежда, стигна до 89% заряд и повече не вдигна. Проблемът е, че индикаторът продължава да показва, че тече зареждане, диодът си свети в оранжево (при напълно заредена батерия свети в зелено), но процентите не мърдат. Въпросът е дали може да стане някой сакатлък? Иначе батерията си кара доста по-дълго от старата, което ме навежда на мисълта, че е заредена, макар да показва 89%. Пробвах всякакви калибровки и хард ресет, но без резултат. Остана възможността да купя едно универсално външно зарядно и да опитам с него да заредя до 100%, но може и да не стане, защото подобно външно зарядно за батерията на SGS3 на жена ми зарежда батериите до 90% - вероятно китайците са се презастраховали.
Старата ми батерия е 2070мАч (зарежда нормално до 100%), новата е 2400мАч според означението. По принцип телефонът - Asus Zenfone 2 Laser - се предлага и с двата вида батерии, но в България се продава само с малката от 2070мАч. Някакви съвети?

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Именно. Ако нещо работи и ти върши работа не ъпдейтвай.
(2017-01-13, 01:11:08)dobs7z написа:  Ако счетеш, че новостите в него биха ти помогнали.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Цитирай

Здравейте ,за втори ден телефона ми прави проблем с батерията .Както е на 51-52 процента изписва- батерията е празна телефона ще се изключи след 30 секунди- изключва се и след като го включа към зарядното и го включа ,показва 56-57 процента заряд.Скоро му правих заводски настройки.Интересно ми е ,че при напълно зареден с изключване в 23.00 и включване 05.50 заряда е 84-83 процента.Дали батерията е заминала.Благодаря на всички .Телефона е HUAWEI P10 LITE
Цитирай

Заредете до 100%. Наберете *#0228# и дайте quick start. Ще изгасне за няколко секунди и ще светне сам. Ако мръднат процентите надолу, ще се дозареди. Тази процедура калибрира батерията.

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай

(2019-03-31, 22:41:06)petio_venkov написа:  Заредете до 100%. Наберете *#0228# и дайте quick start. Ще изгасне за няколко секунди и ще светне сам. Ако мръднат процентите надолу, ще се дозареди. Тази процедура калибрира батерията.

Този код при Huawei не работи
Цитирай

Цитат:не работи
Цитирай

Да попитам по-запознатите. Защо когато си зареждам GSM-а понякога го зарежда за около 2 ч., а снощи например го включих точно в 00:00 ч. /тогава ми свирна/ и в 8:00 ч. беше зареден на 95%? Зареждането го започвам от момента на подаване на сигнала за изтощена батерия. Апарата е Леново А328. Това го прави понякога и при зареждане през деня, ако има някакво значение, използвам оригиналното зарядно. Почти винаги използвам един и същи контакт.
Цитирай

Може би си заминава батерията и контролера не отчита точно.
Цитирай

Хм, телефона го купих септември 2015 г, май батерията ще се окаже виновника, 3.5 г. май са доста за нея, как мислите?
Цитирай

Зарядно оригинално МDY-09-EW на mI 5V/2A ми зарежда батерията средно с 1600/1700 mA не повече, при вас с колко mA става заряда (който е с такова стандартно Xiaomi зарядно)

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

Flashlight , flash, torch, light
https://play.google.com/store/apps/detai...flashlight
Цитирай

Здравейте,колеги!

Скоро си взех таблет,два пьти разреждах - батерията до 0% и зареждах до 100%.Нормално ли е за 10ч.батерията да падне с 20-30% без да сьрфирам и работя с таблета?
Цитирай

Тези харастеристики добри ли са?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

ClockWorkMod e recovery за root-нати телефони Smile Ако не сте с такива не си хабете времето да търсите - нямате го  Smile

Huawei P20 Pro
Xiaomi MI 10T Pro
Samsung A52s
Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black
Цитирай

Моята гимнастика с батерията беше следната (копи-пействам от друг форум, където я написах, че ме мързи да го пиша пак):

Цитат:Като взех Нокията (G21), батерията свършваше за максимум 2 дни и мислех, че тя просто си е боклук. Но се оказа, че проблемът бил в мухлясалия лончър, който от гугъл са решили да идва по подразбиране с Андроид 11. Инсталирах Nova Launcher, убих процеса на Quickstep Launcher-а на гугъл, зададох график, по който пестенето на батерия да работи и... вече втори ден батерията стои на 96%. Big Grin Вчера съм говорил по телефона 6 мин. и 15 мин. сърфирах из нета, през останалото време стои със заключен екран. За тия 16-17 мин. дори с 1% не падна. Отделно, че и на 4-5 приложения съм им разрешил да вървят в бекграунда, защото ми трябват, всичко останало е ограничено от вървене на заден фон. Едва тази сутрин, когато алармата се включи, загуби 2% заради нея, докато се пресегна да я спра.

Та, ако имате Quickstep Launcher (иконката му е една зелена къщичка на бял фон), махайте го това лакомо чудовище и инсталирайте Nova Launcher.

А графика за пестене на батерията (от колко до колко часа приложението за пестене на батерия да работи) го направих да се включва в 00:01 ч. и да се изключва в 00:00 ч. Така реално погледнато приложението работи почти 24 часа. Първоначално го бях задал от 00:00 до 00:00, но това доведе до един бъг и затова го промених по споменатия начин, в противен случай приложението за пестене на батерия се изключваше, когато си иска без никаква причина.

Без Боза от 14 Юли 2022 г.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Валсо за това мнение:
  • pipetko
Цитирай

Искам да попитам ,дали е нормално консумацията от батерията на телефона ми  да е около 700ma ?Пада ми за 5,6 часа.700ma ми е като разглеждам само приложението за батерията и нищо друго.Как да разбера кое гълта толкова ток?Намалях яркоста,затварях приложения и пак същото.При заключен телефон,за 1час ми пада с 15%.Ако някоѝ може да ми помогне ,ще съм благодарен ! Телефонът е Самсунг s7,а батерията е нова.
Цитирай

При нова батерия й трябва известно време и цикли за заряд-разряд - за да се калибрира.

 
Цитирай

Тя е от 1месец вече,но нещо много бързо е бута.
Цитирай

(2023-05-19, 15:33:41)boco написа:  Как да разбера кое гълта толкова ток?Намалях яркоста,затварях приложения и пак същото.При заключен телефон,за 1час ми пада с 15%.Ако някоѝ може да ми помогне ,ще съм благодарен ! Телефонът е Самсунг s7,а батерията е нова.
Инсталирай си приложението AccuBattery, Ако не ти разпознае капацитета,го задай ръчно,то показва и живото на батерията,но според потреблението,приблизително,показателите варират(примерно-ако ползваш телефона малко и батерията държи по-дълго,изчислява че батерията има повече % живот,но ако го ползваш интензивно съответно процентите падат,но пак е ориентир).

Huawei P30
Цитирай

Благодаря!Аз от това приложение разбрах за тази консумация,но как да разбера откъде идва ?
Цитирай

Wakelock Detector или BetterBatteryStats - тествай батерията си за дрейн с едното от тях.

 
Цитирай

(2023-05-20, 15:07:57)boco написа:  Благодаря!Аз от това приложение разбрах за тази консумация,но как да разбера откъде идва ?
Маркирай готе в дясни 3-те точки
-настрийки
-подробен отчет,затвлри пфиложението,като го отвориш пак,скролваш на долу и ще ти ги покажевсички кунсоматори.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Be6i4, buci59
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)