Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Stock][ROM][Blade III] Стоков ROM за ZTE Blade III (за връщане във фабрично състоян?
#1

[box]
СЛЕДВАТЕ ТЕЗИ СТЪПКИ НА СВОЙ РИСК.
Не нося отговорност за брикнати телефони, такива с липсващ IMEI, както и "изпържени", ударени с чук, хвърлени през прозореца/терасата и т.н. апарати, както и за невалидна гаранция .


Прочетете темата внимателно, дума по дума! Има шанс, макар и нищожен, да брикнете телефона си!

Важно е стъпките да се изпълняват в реда, в който са описани.

НАПИСАНОТО ПО-ДОЛУ Е СЪВМЕСТИМО САМО И ЕДИНСТВЕНО СЪС ZTE BLADE 3 (III) И НЕ Е ПРЕДНАЗНАЧЕНО ЗА ДРУГИ МОДЕЛИ!

Предупредени сте.
[/box]

[h]Възстановяване на фабричния софтуер на ZTE Blade 3 (Mtel)[/h]
По-долу е даден линк към фабричния софтуер на Mtel. С него можете да върнете телефона си към фабрично състояние и да ползвате гаранционен ремонт.
Необходимо е в телефона да има SD карта с поне 350 MB свободно място.
Можете да следвате и инструкциите в приложения към софтуера PDF файл. Тук са дадени накратко:
  1. Теглите този архив.
  2. Поставяте файла update.zip от архива в root директорията на SD картата (т.е. директно на нея, извън всякакви папки). Ако е нужно, използвайте външен четец на карти памет или друг мобилен телефон.
  3. Ако телефонът ви е в работоспособно състояние и със стоков ROM: Избирате Настройки(Settings)>Инфо за телефона(About phone)>Обновяване на системата(System updates)>Обновявания на картата памет(Storage card updates)>OK
  4. Ако телефонът ви е в неработоспособно състояние, но влиза в recovery: Изключете телефона. Задръжте бутон Volume Up (+) и, без да го отпускате, включете телефона. С клавишите за звука се придвижете до apply update from sdcard или apply update from external storage, натиснете Home или Menu за избор, изберете update.zip и потвърдете отново с Home или Menu. След приключване изберете reboot system now.

След рестарта телефонът би трябвало да стартира с фабричния софтуер. Първото стартиране е бавно и може да отнеме над 15 минути.

[h]ВНИМАНИЕ! Инсталацията се прави САМО през СТОКОВОТО recovery, през ClockworkMod няма да се получи![/h]

Стоково рекавъри, благодарение на @tablets7: Сваляне. Можете да го използвате при проблеми с флашването. Инсталира се през CWM. Може и през съществуващото стоково, но не съм сигурен дали zip-a е цифрово подписан. Можете и да разархивирате img файла и да го флашнете чрез fastboot.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
Аксесоари
#2

@shadee, Голям си братле !!!

        
Цитирай
#3

Аз ще се правя на тъп и ще го пробвам на ZTE Blade Confusedtupid:
Айде стискайте палци да тръгне и ще си едитна поста да кажа какво е станало :wall:

Edit: Installation aborted в ClockWorkMod Recovery
Цитирай
#4

Ъм... Недей. Просто недей.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#5

Добре защо аз не мога... Със стоков recovery съм и пак ми дава, Signature Verification failed...
Моля помогнете спешно е...
Цитирай
#6

Това е странно, понеже ROMа е официален, от ZTE.
Виж дали в меню advanced в рекавърито има опция toggle signature verification и я избери, ако има.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#7

Няма advanced опции. Няма нищо...
Цитирай
#8

Добавих стоковото рекавъри, което @tablets7 ми изпрати. С него не е имал проблеми при флашването, така че можете да го инсталирате, ако не успявате да възстановите стоковия ROM.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#9

Само да добавя, че наистина съм го инсталирал само през CWM, за да се върна на стоковия ром, след като съм бил с custom rom. Другите начини, не съм пробвал.
Цитирай
#10

Не съм много наясно, та по-добре да питам. Какви са недостатъците на стоковия ROM, че да слагам фабричния?

now: LG ZERO
ex: Lenovo P70, LG L Fino, HTC Desire 500 Dual SIM, ZTE Blade III
Цитирай
#11

vasildiavolo написа:Не съм много наясно, та по-добре да питам. Какви са недостатъците на стоковия ROM, че да слагам фабричния?

Стоков = фабричен.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#12

shadee написа:
vasildiavolo написа:Не съм много наясно, та по-добре да питам. Какви са недостатъците на стоковия ROM, че да слагам фабричния?

Стоков = фабричен.

Извинявам се, не съм наясно много много... да го обясня по друг начин - телефонът е от Мтел, каква ми е ползата за конкретния телефон да го върна към фабричен ром?

now: LG ZERO
ex: Lenovo P70, LG L Fino, HTC Desire 500 Dual SIM, ZTE Blade III
Цитирай
#13

vasildiavolo написа:
shadee написа:
vasildiavolo написа:Не съм много наясно, та по-добре да питам. Какви са недостатъците на стоковия ROM, че да слагам фабричния?

Стоков = фабричен.

Извинявам се, не съм наясно много много... да го обясня по друг начин - телефонът е от Мтел, каква ми е ползата за конкретния телефон да го върна към фабричен ром?

За да ползваш гаранция примерно, ако е руутнат телефона или е сменян ROMа (т.е. вече не е стоков) или въобще ако нещо е бутано по софтуера. Също е полезно ако телефона не стартира и връщането към фабрични настройки не решава проблема.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#14

Извинете за глупавия въпрос, но телефонът ми е руутнат, ако използвам този РОМ, гаранцията остава нали? Smile

ZTE Blade III->Samsung Galaxy S3->Sony Xperia Z2 5.1
Цитирай
#15

Да, остава.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#16

А всичко ли което съм имал ще се изтрие? Smile

ZTE Blade III->Samsung Galaxy S3->Sony Xperia Z2 5.1
Цитирай
#17

f0zera написа:А всичко ли което съм имал ще се изтрие? Smile
Току що го направих. Всичко се изтри. Само основните неща останаха. Стана бързо, за не повече от 5 минути и поне засега не срещам проблеми.

now: LG ZERO
ex: Lenovo P70, LG L Fino, HTC Desire 500 Dual SIM, ZTE Blade III
Цитирай
#18

Всичко се трие, без съдържанието на SD картата - то остава.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#19

Върнах телефона към фабрично състояние, но от тогава ми прави един проблем. Не съм сигурен дали е свързан с това, но все пак. Както си работи телефона и ми показва, че няма СИМ карта. Разбира се, си е в телефона. Понякога се оправя с рестарт, друг път с вадене на батерията, веднъж се наложи да изкара цяла нощ изключен, че на сутринта да се оправи проблема. Възможно е грешката да е и в СИМ картата, тъй като я пробвах на другия си телефон (Samsung Chat 3222 - без ОС, екстри и т.н.), след като се получи грешка в ZTE-то, и не я прие, дори след като я извадих и сложих другата СИМ карта в Samsung-а, първоначално не я приемаше. Около месец носих въпросната СИМ карта в портмонето си, причините не са интересни, преди да я сложа в ZTE-то. Та може и в нея да е повредата, но интересно, че проблемите започнаха след връщането към фабрично състояние, та затова се обръщам към вас.

now: LG ZERO
ex: Lenovo P70, LG L Fino, HTC Desire 500 Dual SIM, ZTE Blade III
Цитирай
#20

ако имаш пин код на сима го махни и виж дали ще се оправи

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай
#21

По всяка вероятност е от SIM картата.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#22

Друг проблем: След като върнах телефона към фабрично състояние, влязох си в Google Play през телефона с gmail-а ми, с който съм влязъл и в Google Play през лаптопа. Дава ми, обаче, на лаптопа, че нямам синхронизирано устройство към този профил, а реално през телефона съм в същия профил. Преди връщането към фабрично с-ние, нямаше проблем, инсталирах си през лаптопа приложения, което ме улесняваше доста, но сега не става. Някаква идея?

now: LG ZERO
ex: Lenovo P70, LG L Fino, HTC Desire 500 Dual SIM, ZTE Blade III
Цитирай
#23

vasildiavolo написа:Друг проблем: След като върнах телефона към фабрично състояние, влязох си в Google Play през телефона с gmail-а ми, с който съм влязъл и в Google Play през лаптопа. Дава ми, обаче, на лаптопа, че нямам синхронизирано устройство към този профил, а реално през телефона съм в същия профил. Преди връщането към фабрично с-ние, нямаше проблем, инсталирах си през лаптопа приложения, което ме улесняваше доста, но сега не става. Някаква идея?

Това е нормално, до 1-2 дни трябва да се оправи.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#24

Минаха 10-на от връщането във фабрично състояние и оправия няма

now: LG ZERO
ex: Lenovo P70, LG L Fino, HTC Desire 500 Dual SIM, ZTE Blade III
Цитирай
#25

Инсталирай някое приложение от Google Play през телефона, това трябва да го синхронизира.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)