Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Stock][ROM][Blade III] Стоков ROM за ZTE Blade III (за връщане във фабрично състоян?
#26

shadee написа:Инсталирай някое приложение от Google Play през телефона, това трябва да го синхронизира.

И това не помага.

now: LG ZERO
ex: Lenovo P70, LG L Fino, HTC Desire 500 Dual SIM, ZTE Blade III
Цитирай
Аксесоари
#27

Тогава просто нямам идея какво да те посъветвам... Sad

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#28

Може да ви прозвучи смешно, но не съм сигурен дали в момента телефонът ми е руутнат. Уж го руутнах, ама май не съм. Гледам на Мтел си седи едно от приложенията, та ме съмнява. Глупав въпрос, ама как да разбера дали съм успял да го руутна?

now: LG ZERO
ex: Lenovo P70, LG L Fino, HTC Desire 500 Dual SIM, ZTE Blade III
Цитирай
#29

vasildiavolo написа:Може да ви прозвучи смешно, но не съм сигурен дали в момента телефонът ми е руутнат. Уж го руутнах, ама май не съм. Гледам на Мтел си седи едно от приложенията, та ме съмнява. Глупав въпрос, ама как да разбера дали съм успял да го руутна?

Ако имаш приложението Superuser почти сигурно е, че е руутнат.
Провери с програма като Root Checker.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#30

трябва да ти се появи икона SU(super user)

HTC 526 dual sim, HTC A9S 32gb
Цитирай
#31

тръгва да се исталира и в CWM ми пише install aborted. :wall: помощ трябва да му върна фабричния за да го върна защото нещо е дефектен телефона и се рестартира Sad

Грешката assert filed : getprop(''ro.product.name'') == "P772N10_02"
E:Error in /sdcard/upgrate.zip
(Status 7)
Installation aborted.
Цитирай
#32

Monsterzx написа:тръгва да се исталира и в CWM ми пише install aborted. :wall: помощ трябва да му върна фабричния за да го върна защото нещо е дефектен телефона и се рестартира Sad

Грешката assert filed : getprop(''ro.product.name'') == "P772N10_02"
E:Error in /sdcard/upgrate.zip
(Status 7)
Installation aborted.

Не може да се инсталира през CWM, само през стоковото recovery, някъде по-горе беше написано.

Edit: Добавих го в първия пост.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#33

да да мерси и вече не е и роот-нат телефона направо мога да ходя да го давам на тия смотаняци в мтел преди 1 седмица го зимах от ремонт че се рестартираше и сега пак............. :wall:
Цитирай
#34

Хора моля помагайте как да включа сд картата през рековърито./..................................
Цитирай
#35

Няма как. Извади я и използвай четец за карти (друг телефон или фотоапарат с адаптер за microSD ще свърши работа).

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#36

С руутнат телефон съм, ама нещо много ядове дава с рестартиранията. Връщам го към фабричния РОМ в момента, но се чудя дали да не го и unroot-на. Не за друго, ми ако дава ядове пак, да го връщам на Мтел да го оправят. Чух, че от сервиза могли да го върнат, защото бил руутнат, та затова основно. Има ли някакви рискове при unroot?

EDIT: Върнах го към фабричния РОМ, но рестартиранията не спират. Мисля да го ънруутна и ако и това не оправи положението, го връщам в Хенди да го оправят. Само че, май имам проблем с ънруута. Програмата стига до това положение и дотам.

[Изображение: CDd4I1A.png]

Също и как да разбера дали са инсталирани "Всички драйвъри"?

now: LG ZERO
ex: Lenovo P70, LG L Fino, HTC Desire 500 Dual SIM, ZTE Blade III
Цитирай
#37

Утре връщам телефона в Хенди, да го оправят, че проблемът с рестартиранията така и не се оправи. С CM 10.1 1-2 дни се представяше на ниво и дотук. Пак проблеми, няма оправия. РОМ-ът ще го сменя със стоковия, това ясно. Да го ънруутна ли? Ако е руутнат, това няма ли да попречи на гаранцията?

Също и да питам нещо, че да знам дали да не го подскажа на тея от Хенди. Понякога, при рестартиранията, показва, че батерията рязко пада, малко след което пак се рестартира и така докато не си дойде на нивото, на което всъщност е. Дали пък проблемът не е по някакъв начин от нея?

now: LG ZERO
ex: Lenovo P70, LG L Fino, HTC Desire 500 Dual SIM, ZTE Blade III
Цитирай
#38

Браточки, я ми кажете от кутията като се извади тела със какъв софт е? ICS или JB?
Питам просто че ми требва стоков ICS да го рутна само и да му сложа Garmin...друго не ща.
Затова и питам.
Благодаря!

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#39

ICS
Цитирай
#40

Колеги, има ли някой с този ром - cm-10.2-20131011-KonstaKANG-atlas40? Та въпроса ми е как се държи батерията сега, защото с по-стара версия падаше с 50-60% за една нощ. Телефона е на сина ми и не искам да си правя експерименти.

OnePlus 7T Pro Mclaren Edition 5G 
Lenovo YT 2-1050L 
Цитирай
#41

Пробвал съм и двете но от по старата съм доволен повече и като работа и издържловост на батерията.

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай
#42

здравейте бихте ли ми казали как да инсталирам този РОМ по подробно четох в някакви форуми за ROM 4.4.2 и си мислех че по добре ама неми харесва нещо молави не съм толкова умен ако може дами обясните по елементарно как да въстановя телефона Cry Cry Cry Cry
Цитирай
#43

Ами следвай стъпките в първото мнение от тази тема. По-подробно няма как да обясня.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#44

sikritima1989 написа:здравейте бихте ли ми казали как да инсталирам този РОМ по подробно четох в някакви форуми за ROM 4.4.2 и си мислех че по добре ама неми харесва нещо молави не съм толкова умен ако може дами обясните по елементарно как да въстановя телефона Cry Cry Cry Cry


Предполагам си го рутнал и си му сложил CWM. Ако фи нямаш тези работи никой ROM неможеш да си сложиш.

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай
#45

Здравейте, имам Zte Blade 3 но взет от Англия искам да си върна стоковия ром но да не е на англискиа оператор а нормален стоков ром има ли такъв и къде да го намеря
Цитирай
#46

dylgia написа:Здравейте, имам Zte Blade 3 но взет от Англия искам да си върна стоковия ром но да не е на англискиа оператор а нормален стоков ром има ли такъв и къде да го намеря

Прочети внимателно началото на темата. За да сложиш българския стоков ROM трябва да инсталираш стоковото recovery за инсталирене на българския ROM. За изтеглянето му има линк в началто на темата. Инсталирането на стоковото "българско" recovery се извършва през кита на shadee като стартираш опция 7 - стартиране на CWM без инсталиране в телефона. За да протече успешно операцията първо трябва да инсталираш на компютъра си драйверите за ZTE Blade 3 - за тях също има посочен линк.
А стоков ROM с български език можеш да изтеглиш от тук:

http://www.ztedevices.com/support/smart_...e=software

Аз обаче ти препоръчвам да си качиш някой Custom ROM, но това вече си е въпрос на предпочитание.
С CianogenMod телефона работи много добре и е доста по икономичен. Аз лично съм си харесал този:

http://www.modaco.com/topic/360987-devro...droid-422/

Инсталира се през същата опция от кита на shadee.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#47

Мерси, само като изтегля българския стоков ром да не ми нахака някакви глупости от Мтел?
Цитирай
#48

dylgia написа:Мерси, само като изтегля българския стоков ром да не ми нахака някакви глупости от Мтел?

Преди близо година го купих този телефон и бях няколко дни само със стоковия ROM. Доколкото си спомням имаше нещо от MTel, ама не беше кой знае колко. Но за това си има решение. Теглиш от Google Play програмата System app uninstaller - тя ти показва, кои приложения можеш и кои не трябва да триеш. И с нея махаш ненужните приложения от MTel - с тяхното премахване няма проблем, даже не си спомням вече дали не можеше да им се прави дирeктен uninstall.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#49

Колеги не ми е първият телефон когото да се налага да връщам официалния ром но при зте-то както е описано сложих официалното рековари, рестартирах и исках да да инсталира стоковия ром и не страва (signature verification failed) .
Решение ?
Цитирай
#50

djgici написа:Колеги не ми е първият телефон когото да се налага да връщам официалния ром но при зте-то както е описано сложих официалното рековари, рестартирах и исках да да инсталира стоковия ром и не страва (signature verification failed) .
Решение ?


Оказа се, че аз съм недочел в архива който е дал колегата е трябвало да го разархивирам и тогава да го кача на картата, всичко иначе си бачка както си е описано.

:cheers:
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)