Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[УРОК] Увеличаване на вътрешната памет чрез /sd-ext разширение
#26

Iveca9 написа:Добър ден, надявам се някой ако може да ми разясни, имали възможност да се увелич
Int-mem при положение че съм със стоков ром. И може ли да стане без да сменям с къстъм? Oпитах и по двата начина и през cwm и със root browser ръчно, но не стана. Ще съм благодарен ако някой ми отговори. Благодаря предварително.

Трябва да го "отключиш" този init.d
Или по-прецизно казано трябва да отключиш Bootloader-а. Той отваря init.d и след това ще можеш и на стоков ром да се сложи скрипта.

In iOS you can get some apps, set a wallpaper, listen to music.. You know, the basic. In Android you can do all above and System.Console.WriteLine("Hello World!");
Цитирай
Аксесоари
#27

Благодаря за отговора :proud: ,само че не съм мниго наясно как се прави това може ли малко пояснение.
Цитирай
#28

Колега,
И при мен не тръгна.
Пробвах и двата начина, с ext2 и ext4.
Пробвах и втория вариант copy, paste.
Със стоков и къстам РОМ.
Явно си е до телефона.
Иначе темата е перфектна и добре обяснена.

Lenovo A5000
Lenovo YT 3 8"
Lenovo Vibe p1m
Цитирай
#29

при мене също не тръгна пробвах всякакви начини...вече се отчаях Sad

Samsung Galaxy Ace S5830i (руутнат) версия на андроид 4.1.1 JellyBlast
Цитирай
#30

При мен се получи така : подготвих СД картата (разделена и сложен скрипта) сложих я на апарата след което влизам в рековъри. Следва флашване или абсолютно всички вайпове (wipe data, wipecache, wipe dalvik cache, и в меню mounts and storage всичките ваипове) след което без да рестартирам тела започвам процедурата с тази тема и чак тогава даваме рестарт на телефона
Цитирай
#31

При мен стана от първият път :cheers: Благодаря на автора на темата,Spliddo :bow: .Получи се по втория начин с местенето!Потвърждавам,че работи на Samsung Galaxy Ace S5830i!!!
[Изображение: 6221322V.png]

След инсталирането на няколко програми,телефона става пълна боза Cry Cry Cry Картата ми е 4гб,направих вътрешната памет 600мб.
Цитирай
#32

Здравейте, аз имам следният въпрос, какво трябва да направя ако не ми се появява в Рековъри мода format/ sd-ext. С къстъм РОМ съм Android 4.1.1 Jeally Bean, имам CWM пробвах поне 10 пъти и ефект нулев. Моля ви помогнете ми. :wall:
Цитирай
#33

при мен всичко стана , както е описано тука. без допълнително копиране без нищо.само дето след буутване на телефона паметта си остава същата - 178 МВ.help plzzzzzz

PP получи се! след като смених class-2 картата с class-10 такава всичко си дойде на място Big Grin
Цитирай
#34

Здравейте,направих всичко като е описано и не ми се получава нито по-първия,нито по-втория начин.. :angry:
Телефона е Samsung Galaxy Ace 5830и..Дайте идеи...къде бъркам.....

Huawei P8 Lite,Huawei P9 Lite
Цитирай
#35

Останах с впечатлението, че на повечето не им тръгва.

Явно ползвате "безплатната" SD карта, която ви я дават с покупката на телефон или тази все популярна 2GB Class 2 в България.

Там повечето случаи скрипта няма да тръгне ако не го вкарате ръчно (обяснено в урока).
При 10класовите 8/16ГБ Тръгват (тествано)

In iOS you can get some apps, set a wallpaper, listen to music.. You know, the basic. In Android you can do all above and System.Console.WriteLine("Hello World!");
Цитирай
#36

Извинявам за тъпия въпрос но как да изтегля скрипта от XDA ? И между другото със STOCK ROM съм 2.3.6 на него ще стане ли ?

| Phone: HTC ONE X
Цитирай
#37

Направих абсолютно всичко точно както трябва но нищо не се получи паметта ми е същата само дето картата ми не е 1,90 гб ами 1гб...

| Phone: HTC ONE X
Цитирай
#38

Правя всичко както е описано и не ми се получава нито по-първия, нито по-втория начин на самсунг галакси айс 5830и. И карта 4гб. клас 10. :wall:

Huawei P8 Lite,Huawei P9 Lite
Цитирай
#39

/init.d , или така нареченото Bootloader някой може ли да обясни подробно как се отключва тази директория?

Samsung Galaxy Ace S5830
Цитирай
#40

И аз ще се радвам някой да даде инфо как се оключва init.d, така де bootloader-а.. че се поразрових из нета и никъде не мога да намеря
Цитирай
#41

Android :cheers: Браво за добрия труд!
ZTE Blade z3 (globul) - Скрипта работи идеално!!! :bow:

_- LG G3 D855 Titanium -_
Цитирай
#42

Форматирах картата, защото ми казваше като искам да сложа скрипт-а Can't mount /sdcard/ и сега пак си е 7,42гб...тоест няма смисъл да слагам скрипта...направих всичко както си му е реда гледах няколко пъти...но ми излезе това, Can't mount /sdcard/ телефона ми е Galaxy ace plus GT-S7500, защо може да става така...някой да ми помогне !? А и като дадох Aply ми излезе някакъв ерор, че уиндолс не можел да поддържа не знам и аз какво, но продължих да правя 2-рият partition... какво да правя!?

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай
#43

И при мен стана (GT-S 5830), но кофти е, че като се свали картата памет не функционира телефона.

Huawei P40 Pro Black, Samsung Galaxy S8 Plus Arctic silver
Цитирай
#44

Ако имате проблем с този начин, може да видите тук.
Опитах 2 пъти на Ейса- и не се получи и се сетих, че съм го правил с Арома скрипта и стана от раз.

https://www.androidbg.com/forum/topic358...irane.html
Цитирай
#45

bam написа:Ако имате проблем с този начин, може да видите тук.
Опитах 2 пъти на Ейса- и не се получи и се сетих, че съм го правил с Арома скрипта и стана от раз.

https://www.androidbg.com/forum/topic358...irane.html

Урока е на практика същия. Можете и този на линка да ползвате. :cheers:

In iOS you can get some apps, set a wallpaper, listen to music.. You know, the basic. In Android you can do all above and System.Console.WriteLine("Hello World!");
Цитирай
#46

Знам, че въпросът не е по темата, но забелязах, че имаш android 4.2.2 би ли ми казал от къде изтегли този ROM ? И добавка с 5830-i съм надявам се да го намеря за -i. Или както казваш си взел снимите от XDA и ти не си с него ?

Samsung Galaxy Ace S5830i Android v 2.3.6 stock rom
Цитирай
#47

Здравейте , направих всичко точно по урока , но не стана .. Пробвах и по двата начина а и между другото това "format /sd-ext" при мен го няма.. С 5830i съм .. Моля ви помогнете , много го искам този скрипт.. :wall: :capitulation:
Цитирай
#48

Wizzy95 написа:Знам, че въпросът не е по темата, но забелязах, че имаш android 4.2.2 би ли ми казал от къде изтегли този ROM ? И добавка с 5830-i съм надявам се да го намеря за -i. Или както казваш си взел снимите от XDA и ти не си с него ?


Снимките за вътрешната памет са от мен направени. Рома е за 5830 без И-то.
СНимките от Partition Tool-а са от Xda.

In iOS you can get some apps, set a wallpaper, listen to music.. You know, the basic. In Android you can do all above and System.Console.WriteLine("Hello World!");
Цитирай
#49

jodimitrow написа:Здравейте , направих всичко точно по урока , но не стана .. Пробвах и по двата начина а и между другото това "format /sd-ext" при мен го няма.. С 5830i съм .. Моля ви помогнете , много го искам този скрипт.. :wall: :capitulation:

Хора дайте някакъв отговор моля ви ...
Цитирай
#50

Работи перфектно на телефона на жена ми, Но имах малки проблеми докато го инсталирам: картата се разделя безпроблеми, използвах ext3, флашнах зипа int2ext+ без проблеми уж, но вътр. памет си оставаше със същия размер. Пробвах ръчно да преместя файлчето 40int2ext както е описано,и след рестарт на телефона получих един хубав буут луп. Стигаше до анимацията и до там. Наложи се фактори ресет през CWM, след което всичко си дойде на мястото - имам свободна вътрешна памет 1300МВ /преди се чудех как да освободя няколко МВ та да има поне 20МБ свободни/.
Браво, темата е повече от важна!

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)