Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[УРОК] Увеличаване на вътрешната памет чрез /sd-ext разширение
#51

Spliddo написа:
Wizzy95 написа:Знам, че въпросът не е по темата, но забелязах, че имаш android 4.2.2 би ли ми казал от къде изтегли този ROM ? И добавка с 5830-i съм надявам се да го намеря за -i. Или както казваш си взел снимите от XDA и ти не си с него ?
е то ти 4.2.2 за s5830i
http://problemasproandroid.blogspot.mx/2....html#more
аз съм с него

Снимките за вътрешната памет са от мен направени. Рома е за 5830 без И-то.
СНимките от Partition Tool-а са от Xda.

Samsung Galaxy Ace S5830i&Galaxy Grand Neo Duos
Цитирай
Аксесоари
#52

какво ли пробвах и нищо не се получава :wall:

Samsung Galaxy Ace S5830i&Galaxy Grand Neo Duos
Цитирай
#53

kyosev написа:Работи перфектно на телефона на жена ми, Но имах малки проблеми докато го инсталирам: картата се разделя безпроблеми, използвах ext3, флашнах зипа int2ext+ без проблеми уж, но вътр. памет си оставаше със същия размер. Пробвах ръчно да преместя файлчето 40int2ext както е описано,и след рестарт на телефона получих един хубав буут луп. Стигаше до анимацията и до там. Наложи се фактори ресет през CWM, след което всичко си дойде на мястото - имам свободна вътрешна памет 1300МВ /преди се чудех как да освободя няколко МВ та да има поне 20МБ свободни/.
Браво, темата е повече от важна!
Здравей,сподели каква карта памет ползвате(клас и гб Wink ).
Цитирай
#54

ekotodorov написа:
kyosev написа:Работи перфектно на телефона на жена ми, Но имах малки проблеми докато го инсталирам: картата се разделя безпроблеми, използвах ext3, флашнах зипа int2ext+ без проблеми уж, но вътр. памет си оставаше със същия размер. Пробвах ръчно да преместя файлчето 40int2ext както е описано,и след рестарт на телефона получих един хубав буут луп. Стигаше до анимацията и до там. Наложи се фактори ресет през CWM, след което всичко си дойде на мястото - имам свободна вътрешна памет 1300МВ /преди се чудех как да освободя няколко МВ та да има поне 20МБ свободни/.
Браво, темата е повече от важна!
Здравей,сподели каква карта памет ползвате(клас и гб Wink ).

NoName, 8gb :thumbup:

Да уточня: описаното по-горе е за къстъм ром, който обаче не ми хареса защото много лагваше. Сега флашнах оригинален 2.3.6 и повторих всичко. ГРЕДА. Нямах видима папка init.d. Инсталирах Init.d Toggler от Гугъл плей,init.d се появи и в нея копирах 40int2ext със съответните пермишъни, но нищо не се получава. ХЕЛП

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#55

kyosev написа:
ekotodorov написа:
kyosev написа:Работи перфектно на телефона на жена ми, Но имах малки проблеми докато го инсталирам: картата се разделя безпроблеми, използвах ext3, флашнах зипа int2ext+ без проблеми уж, но вътр. памет си оставаше със същия размер. Пробвах ръчно да преместя файлчето 40int2ext както е описано,и след рестарт на телефона получих един хубав буут луп. Стигаше до анимацията и до там. Наложи се фактори ресет през CWM, след което всичко си дойде на мястото - имам свободна вътрешна памет 1300МВ /преди се чудех как да освободя няколко МВ та да има поне 20МБ свободни/.
Браво, темата е повече от важна!
Здравей,сподели каква карта памет ползвате(клас и гб Wink ).

NoName, 8gb :thumbup:

Да уточня: описаното по-горе е за къстъм ром, който обаче не ми хареса защото много лагваше. Сега флашнах оригинален 2.3.6 и повторих всичко. ГРЕДА. Нямах видима папка init.d. Инсталирах Init.d Toggler от Гугъл плей,init.d се появи и в нея копирах 40int2ext със съответните пермишъни, но нищо не се получава. ХЕЛП
init.d е отключен на къстъм ромовете. За стоков ром трябва да го отключваш сам.Автора на темата го е написал!
Цитирай
#56

slawitoo написа:
Spliddo написа:
Wizzy95 написа:Знам, че въпросът не е по темата, но забелязах, че имаш android 4.2.2 би ли ми казал от къде изтегли този ROM ? И добавка с 5830-i съм надявам се да го намеря за -i. Или както казваш си взел снимите от XDA и ти не си с него ?
е то ти 4.2.2 за s5830i
http://problemasproandroid.blogspot.mx/2....html#more
аз съм с него

Снимките за вътрешната памет са от мен направени. Рома е за 5830 без И-то.
СНимките от Partition Tool-а са от Xda.
аз успях да го подкарам на 5830 i
eto:https://www.androidbg.com/forum/topic754...30mic.html
снимките тука са от моя телефон

Samsung Galaxy Ace S5830i&Galaxy Grand Neo Duos
Цитирай
#57

Как се отключва init.d на оригинален ром?

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#58

нищо не става с тая памет,какво ли не пробвах :wall: :wall: :wall:

Samsung Galaxy Ace S5830i&Galaxy Grand Neo Duos
Цитирай
#59

Има ли възможност да си увелича капацитета на вече съществуващия ехт4 без да изтривам нишо.. ? : )

Xiaomi RedMI Note 4

Samsung Galaxy SIII Neo stock
Цитирай
#60

tWic3 написа:Има ли възможност да си увелича капацитета на вече съществуващия ехт4 без да изтривам нишо.. ? : )
НЕ!
Единственият начин е да бекъпнеш приложнията (например с Titanium Backup).
После ги деинсталираш, триеш партишъна и правиш нов.
Сега ги ресторваш през Titanium Backup.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#61

На шестнадесетия опит стана! Да знаете без FACTORY RESET ще ви стане ама никога! Не мога да повярвам,че това е моят телефон
Цитирай
#62

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2531807

Това проработи перфектно при мен, който е добър с чуждите езици може да го преведе.
Цитирай
#63

Потвърдено получи се на Samsung Galaxy mini S5570

SM-N910C  5.0.1
Цитирай
#64

jodimitrow написа:Здравейте , направих всичко точно по урока , но не стана .. Пробвах и по двата начина а и между другото това "format /sd-ext" при мен го няма.. С 5830i съм .. Моля ви помогнете , много го искам този скрипт.. :wall: :capitulation:

Колеги , помогнете моля ви .
Цитирай
#65

НЕ се получи при s5830i , пробвах и с двата описани скрипта Ext2 - през CWM, а Ext3 ръчно. Картата ми е 2гб, беше в комклект с телефона.
Цитирай
#66

Вземи друга карта. И да е по-висок клас. Най-добре клас 10.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#67

4GB ще стане ли

За всичко си има решение Smile
Цитирай
#68

Въпроса е бързината на картата. А в този случай, е от значение.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#69

А мога ли някак да разбера бързината ?

За всичко си има решение Smile
Цитирай
#70

Да, определя се от класа на картата. Затова и препоръчаха по-горе клас 10.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#71

Как да разбера кои клас е ?

За всичко си има решение Smile
Цитирай
#72

ji4ko0 написа:Как да разбера кои клас е ?

Тази е клас 4 над надписа 8GB има едно С и в него цифрата е класа на картата

Таблет BRONCHO A710 Sony Ericsson Xperia NEO V
Neobux Paid-to-click Service
Цитирай
#73

при мен не иска да ми създаде частта от картата която да е ext3 - изписва ми че уиндоус разпознава само първия партишън и неможе да ползва втората част
как направихте тази стъпка при вас
Цитирай
#74

Споко де, нормално да не го разпознава. Телефона ще ти го разпознае после.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#75

В интерес на истината ( извинявам се за това " малко " късничко появяване ) и на мен не ми се получи даже на 10клас карта с памет докато не пробвах няколко глупости.

Та малко помощни средства:

Едно от тези може да помогне:


-След инсталиране на скрипта wipe partition/ext
-unmount / mount партишъните
-Инсталирайте INT2EXT+ ( не 4ката)

Точно обяснение не мога да дам вече. Не ползвам ЕЙС-а конкретно, но е с Custom rom в ръцете на роднина, сложил съм му INT2EXT+, а не INT2EXT4+.

In iOS you can get some apps, set a wallpaper, listen to music.. You know, the basic. In Android you can do all above and System.Console.WriteLine("Hello World!");
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)