Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM] [15.05.13] myONEdx+ RC1.0 (JB | Sense 4+ Lite)
#1

[ROM] [15.05.13] myONEdx+ RC1.0 (JB | Sense 4+ Lite)


[Изображение: d88fcc45f65700ef.png]



Особености:
[box]
Версия на ъпдейта 2.20.401.5 Sense 4+ Lite
Android Jelly Bean 4.1.1 (JRO03C)
Кернел: 3.4.0-g0bcf09f
Напълно деодекснат и Zipaligned
Руут и busybox
Init.d поддръжка
Многоезичен - Full WWE
[/box]


Списък с помрени:

[box]
15 май 2013 - myONEdx+ RC1.0
Разширено Power Menu (Включване,изключване,рестарт и т.н) портнато от HTC One
Всички програми са ъпдейтнати до последната версия
Инсталирани до момента 8 теми (Default, Concrete, Graphite, Steel, Aluminum, Serene, Matte and Infinite)
7 типа на заклщючване (Wallpaper, Productivity, Photo Album, Friend Stream, Weather, Music and No Lockscreen)
* World Clock with Globe Animation
* Weather with weather video animation
[/box]


Изисквания:

[box]
Unlocked bootloader & Custom Recovery fixed for Jelly Bean
Отключен буутлоадър и инсталирано къстъм recovery фикснато за Jelly Bean (Препоръчва се neXusRecovery за hboot 1.25.0002 (JB hboot))
TWRP за hboot 1.24.0000 и по-ниска версия (ICS hboot)
[/box]


Инструкции:

[box]
За hboot 1.25.0002 (JB hboot)
Поставяте myONEdx+_RC1.0.zip в главната директория на SD картата
Make sure you already have the neXusRecovery installed (NOT the stock recovery)
Уверете се ,че вече имате инсталорано neXusRecovery (Не стоковото recovery)
fastboot flash the boot.img
Reboot to recovery
Make a full wipe is recommended
Инсталирате myONEdx+_RC1.0.zip от SD картата
Рестартирайте веднъж и сте готови
За hboot 1.24.0000 и по-ниски версии (ICS hboot) - погледнете пост #3 ТУК
[/box]


Бъгове:
[box]
Всички бъгове който ги има и в стоковия ром (the status bar bug not refreshing when scrolling)
[/box]

Линкове:
[box]
Изтеглане на ром-а
http://sourceforge.net/projects/jbdesire...myONEdx%2B
Boot.img
http://forum.xda-developers.com/attachme...1368596438

[/box]

Screenshots:

[Изображение: screenshot2013051512340.png] [Изображение: screenshot2013051512340.png]
[Изображение: screenshot2013051512402.png] [Изображение: screenshot2013051512343.png] [Изображение: screenshot2013051512350.png]
[Изображение: screenshot2013051512352.png] [Изображение: screenshot2013051512362.png] [Изображение: screenshot2013051512371.png]

Оригинална тема:
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2279302

PS:
Аз флашвам по следния начин:
1.Свързвам тела с PC-то
2.Влизвам в boothloader-а и после fastboot
3.Слагам boot.img файла в local disck c за по-лесно флашване.
4.Отварям cmd:
cd c:\fastboot
fastboot flash boot boot.img
5.Влизам в recovery - Wipe all
6.Инсталирам ром-а
Ако се получи някакъв проблем и компа не разпознава тел-а най-вероятно проблема е с драйверите.


Мнения :
Crazy

Батерията се държи прекрасно ( калиблирах я от рековарито на нексуса ) Разредих до нула и я заредих на макс !!!
Анимациите и лок скрина са невороятни .
Има много блакинки като рестартираш ( Буутлоадер , рекавъри , и тн.... ) доста е удобно.
Има пълен РООТ .
Аве с две думи са добавени липсващите неща , който правят цялата цигания buga
Бъгове не съм открил , освен нормалните който не ме дразнят в стоковият JB .
Ако имате стоков JB горещо препоръчвам тоя Ром ще останете доволни .
След почти 24 часа ползване на телефона + GPS мобилен нет и тн... твърдя че е супер .
Цитирай
Аксесоари
#2

Само да попитам как флашвате самият боот имг. Че нещо не ми се получава !
Може ли командите ?

HTC Desire X Black |mySENSEdx5_RC4.0 | JB 4.1.2 | HTC Sense 5 | PhilZ Touch Recovery | C800 hard shell (Black) | KINGSTON 16GB Class 10 |
Цитирай
#3

ми зависи къде ти е папката fastboot. ако е във C, тогава командите са следните :

cd c:\fastboot
fastboot flash boot boot.img

ако не е директно в C директорията тогава навигираш до мястото където е
Цитирай
#4

Пак нестава така с тея команди , ползвам една друга схема аз която работи безупречно .
Ето го и архива , не гледайте името всичко е точно в него за тоя РОМ . Слагате в C и цъкате на bat файла той си върши работата сам , после инсталирате от картата памет Рома . сега го настройвам и се наслаждавам Smile


HTC Desire X Black |mySENSEdx5_RC4.0 | JB 4.1.2 | HTC Sense 5 | PhilZ Touch Recovery | C800 hard shell (Black) | KINGSTON 16GB Class 10 |
Цитирай
#5

Аз съм си записал всики команди Big Grin на едно txt по-късно ще напиша как го правя по принцип, не с този ром понеже още не съм го пробвал.
Цитирай
#6

А как може да си смениш hboota на 1.25

Xiaomi Mi10t pro, Honor View 20 ,Iphone 7 Nexus 6 ;LG G2  ;HTC Desire X ;HTC Desire;
;Nokia 6130 ;Motorola E1000;
Цитирай
#7

До сега си играя с тоя ром и твърдя че е невероятен, Нещата които са добавени са супер заслужава си.

HTC Desire X Black |mySENSEdx5_RC4.0 | JB 4.1.2 | HTC Sense 5 | PhilZ Touch Recovery | C800 hard shell (Black) | KINGSTON 16GB Class 10 |
Цитирай
#8

Crazy написа:До сега си играя с тоя ром и твърдя че е невероятен, Нещата които са добавени са супер заслужава си.

Това звучи много добре :proud: Скоро и аз ще го пробвам ,че ме мързи Tooth

@vinety ще погледна по-късно в xda дали няма нещо подобно.Може да се сложи ром-а и на hboot 1.24 но е малко по-сложно.
Цитирай
#9

vinety написа:А как може да си смениш hboota на 1.25
само с официален ъпдейт от hTC може да си смениш hboot-a...поне така съм чувал Smile
Цитирай
#10

Ей ужас неможе ли да се смени през рековарито

Xiaomi Mi10t pro, Honor View 20 ,Iphone 7 Nexus 6 ;LG G2  ;HTC Desire X ;HTC Desire;
;Nokia 6130 ;Motorola E1000;
Цитирай
#11

Още малко мнения .
Батерията се държи прекрасно ( калиблирах я от рековарито на нексуса ) Разредих до нула и я заредих на макс !!!
Анимациите и лок скрина са невороятни .
Има много блакинки като рестартираш ( Буутлоадер , рекавъри , и тн.... ) доста е удобно.
Има пълен РООТ .
Аве с две думи са добавени липсващите неща , който правят цялата цигания :bow:
Бъгове не съм открил , освен нормалните който не ме дразнят в стоковият JB .
Ако имате стоков JB горещо препоръчвам тоя Ром ще останете доволни .
След почти 24 часа ползване на телефона + GPS мобилен нет и тн... твърдя че е супер .
Дано съм ви бил полезен .

HTC Desire X Black |mySENSEdx5_RC4.0 | JB 4.1.2 | HTC Sense 5 | PhilZ Touch Recovery | C800 hard shell (Black) | KINGSTON 16GB Class 10 |
Цитирай
#12

LongPressBackToKillApp
As mentioned before, here is the Longpress Back key - kill App mod for myONEdx+ only (not for stock JB)

This MOD add to longpress key functionality to kill on top Application.

Big credit to lyapota for his great source file

Download the zip file and flash in recovery.


LongPressBackToKillApp.zip

HTC Desire X Black |mySENSEdx5_RC4.0 | JB 4.1.2 | HTC Sense 5 | PhilZ Touch Recovery | C800 hard shell (Black) | KINGSTON 16GB Class 10 |
Цитирай
#13

Мога ли да помоля някой да преведе как става инсталацията точно за hboot 1.24.Предварително благодаря Smile

Xiaomi Mi10t pro, Honor View 20 ,Iphone 7 Nexus 6 ;LG G2  ;HTC Desire X ;HTC Desire;
;Nokia 6130 ;Motorola E1000;
Цитирай
#14

Тука от 1-2 дена едно приложение ми иска супер права :wall:
Резет нещо си , някой с тоя проблем ?
Аз му позволих да се рови в телефона и не ме е притеснявало Smile
Или да го забраня ?

HTC Desire X Black |mySENSEdx5_RC4.0 | JB 4.1.2 | HTC Sense 5 | PhilZ Touch Recovery | C800 hard shell (Black) | KINGSTON 16GB Class 10 |
Цитирай
#15

Да, при мен.От Superuser-a от настройките слагаш отметка на Trust system app.Колкото до hboot 1.24 ще се опитам да го преведа.
Цитирай
#16

Ще ти бъда много благодарен че съм зле с английския и не искам да объркам нещо Smile

Xiaomi Mi10t pro, Honor View 20 ,Iphone 7 Nexus 6 ;LG G2  ;HTC Desire X ;HTC Desire;
;Nokia 6130 ;Motorola E1000;
Цитирай
#17

Има ъпдейт на супер юзъра, но приложа ли го трябва да направя нещо през рековъри за да се приложи? Кое да пипна да стане магията?

HTC Desire X Black |mySENSEdx5_RC4.0 | JB 4.1.2 | HTC Sense 5 | PhilZ Touch Recovery | C800 hard shell (Black) | KINGSTON 16GB Class 10 |
Цитирай
#18

Това през рековерито цъкни другото не става. С 2 думи иска да упдейтне някакви библиотеки в рековери май. Поне при мен така се получи. Ребутна се в рековери и после си продължи норманолда да работи.
Цитирай
#19

сваляш и флашваш SuperSU.zip през recovery ----> http://download.chainfire.eu/324/SuperSU...eve_file=1 :cheers:
Цитирай
#20

Само едно нещо немога да разбера :wall:
Защо потребителя нафталинчо отговаря и помага на всички а те даже едно плюсче не му дадът за помоща Confusedtupid:
Благодаря ти стана флашнах мерси много , ъпдейта падна :thumbup: .

HTC Desire X Black |mySENSEdx5_RC4.0 | JB 4.1.2 | HTC Sense 5 | PhilZ Touch Recovery | C800 hard shell (Black) | KINGSTON 16GB Class 10 |
Цитирай
#21

Моля за помощ как да сменя hboot на 1.25 че да мога да инсталирам този ром. Confusedtupid:

Xiaomi Mi10t pro, Honor View 20 ,Iphone 7 Nexus 6 ;LG G2  ;HTC Desire X ;HTC Desire;
;Nokia 6130 ;Motorola E1000;
Цитирай
#22

Само с OTA update можеш да го ъпгрейднеш до 1.25...
Цитирай
#23

vinety написа:Моля за помощ как да сменя hboot на 1.25 че да мога да инсталирам този ром. Confusedtupid:

Има упътване на 1ва страница, ако направиш всичко стъпка по стъпка по инструкциите няма да имаш проблем!
Цитирай
#24

Снощи си сложих ромчето .Като цяло е добро .Батерията наистина ме впечатли .Като се прибрах от работа беше с 20 процента повече от нормалното преди .Галерията също много ми допадна .Само две неща ми направиха впечатление .Първото е че немога да го рестартирам нормално а винаги през рековъри .При нормалното рестартиране телефона забива на черен екран и трябва да вадя батерията .При вас така ли е ?Другото е че са махнати анимацийката за времето (прочутата чистачка на htc )

Xiaomi Mi10t pro, Honor View 20 ,Iphone 7 Nexus 6 ;LG G2  ;HTC Desire X ;HTC Desire;
;Nokia 6130 ;Motorola E1000;
Цитирай
#25

флашни още веднъж boot.img... би трябвало да се оправи Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)