Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM][4.1.2][19June]CuBG's Edition v1.2 Online
#26

И аз сложих 1.1.2 и съм супер довоолен.Поздрави на колегата. :bow: :bow: :bow:

huawei p30 pro
Цитирай
Аксесоари
#27

След флаш на Biftor, Alliance, Neat ROM все нещо имаше дето да не ми хареса. Така че този ром е най - доброто за мен в момента. Хубави са, много функции, много нещо, ама все има нещо което да дразни. Ще съм си с него поне докато не излезе нова Омега, този и Омега са май най - доброто за сега за мен Smile
Цитирай
#28

Напълно споделям мнението ти, Degman. Единственото, което ме задържа на Alliance 8 е възможността за къстъмизация на тогълите. Иначе съм съгласен, че предлагат много екстри, но за мен това е вече прекалена шарения, най-вероятно довечера ще си върна бекъпа на CuBG's 1.1.2.
Offtopic Бих искал да попитам има ли възможност за промяна на стандартната картинка за контактите в дайлъра (която се изобразява, когато на контакта не е зададена снимка)? Досега това съм го правил с мисля Fullscreen caller HD. Не съм срещал custom ром с такава възможност. Предполагам, че това е свързано с приложението на дайлъра и мисля, че е логично щом може да се модват цветовете и иконите му, да има възможност и за картинката на контактите (вероятно ще изисква рестарт на телефона, но мисля че би трябвало да е възможно). Мерси предварително, това би могла да е една идея за следващата версия на CuBG's rom :bow:

SGS 2, JellySNAP ROM [v5.5]
Apolo 4.13 Extreme V.0 kernel
Цитирай
#29

Идея: да зададеш картинка каквато ти искаш на всичките си контакти, малко крайно, но без смяна на дайлъра дали стоковия с моднат или допълнителен апк не знам по друг начин как ще стане.

Забравих за въпроса си - с кой кернел си правил бекъпа си? Че аз се пробвах да си върна един направен с PhilZ и телефона не поиска да буутне, а какво ли не правих :unknw:
Цитирай
#30

Започнах всички бекъпи да правя с Jeboo 2.2, НО СЕГА МЕ ПРИТЕСНИ. Аз хубаво съм го направил, но не знам дали ще се ресторне като хората, ще се пробвам най-вероятно довечера. Не знам, при Alliance с Apolo и включен wifi ми дърпа 1% на 1 час и 20 мин., когато не ползвам телефона. С CuBg's 1% за около 40-50 мин. То няма угодия...

SGS 2, JellySNAP ROM [v5.5]
Apolo 4.13 Extreme V.0 kernel
Цитирай
#31

Ами аз затова направих с PhilZ уж да нямам проблеми. Напиши после дали си успял да го върнеш поне да знам че дали с Jeboo става......
Цитирай
#32

Пуснах да върви анкета дали да сложа за новата версия иконите на S4 + прозрачен статус бар и бели иконки в него или да оставя сток изгледа. Ето и няколко снимки да видите как изглежда статус бара, променените иконки и как се вижда пак статус бара повреме на браузване Smile

EDIT: Дракула, мисля че може да се промени снимката като цяло но да добавя опция да си я сменяш едва ли . Намерих къде се намира точно снимката която да изобразява контактите без зададена снимка но трябва игра с Photoshop за да се промени Wink

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#33

Да, защо пък не Smile

Иначе намерих един малък бъг от един от модовете - Home Button LAG Fix. Изразява се в това, че примерно си настроил дисплея да гасне на 15 секунди а да се заключва на 30. След като угасне и натиснеш Home бутона да го светнеш няма той не само светка а те връща на хоум скрийна дори да има отворено приложение, а по принцип не трябва да го прави. Не че е голям проблем ама понякога е гадно както правиш нещо да стане така Smile
Цитирай
#34

Ами мисля че е нормално това защото като цяло функцията на Home бутона е да връща на Home Screen-а и когато няма LockScreen който да прескочи те праща там. Цялото забавяне което го има в СТОК ромовете на Home бутона е в това че когато веднъж се натисне копчето телефона прави едно изчакване за евентуално второ натискане за да включи гласовите команди, и от там идва забавената му реация. Променята в кода се състои в едновременно да изключи това чакане за второ натискане и едновременно да не я изключи тази функция Wink Този мод съм го направил 1 към 1 от XDA туториълите като само съм го портнал и обесненията са точно тези. Вече дали така прави в напълно стоковия РОМ или не немога да кажа тъй като телефона ми СТОК РОМ не е виждал от много време Smile

ЕДИТ: А иначе в момента работя върху промяната на тогълите и се боря да ги накарам да заработят на LSS че са от друг ром и не работят с COPY/PAST Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#35

Ясно, значи така ще е, ще се свиква Smile
Цитирай
#36

Супер новини! Не, че разбирам много, но ако ти е от помощ Allianse 8 e LSS и има настройки на тогълите.

SGS 2, JellySNAP ROM [v5.5]
Apolo 4.13 Extreme V.0 kernel
Цитирай
#37

Ами не точно тези настройки, те всички нови ромове са с на @wanam тогълите http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2032614 @CuBG мисля че прави другите още от времето на LSJ/LS8, които по мое лично мнение са много по - добри и добре изглеждащи Smile Но и тези на @wanam да са пак не са зле стига да не са в синьо като на Омега.....
Цитирай
#38

Охоооооооо, аз как така тази тема не съм я намерил Smile Аз борих тогълите от на @wanam последния ром базиран на LSN но с отваряне на SystemUI файла и търсене на промените в кода и беше доста време в мъчене. Още тази вечер мисля че няма да имам грижи да ги подкарам след като имам тази база Smile Благодарско Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#39

Ами аз така или иначе мислех че правиш други тогъли :huh2: И все пак това е от на SIII раздела, но е точно за 4.1.2 така че би трябвало да ти свърши работа Wink
Цитирай
#40

Ами има доста голяма разлика в кода S2 и S3 но като имам базата трябва всичко да е наред. Прегледах целия туториъл и ще има доста големи гимнастики но в крайна сметка всичко ще си стане. А борех тогълите директно от рома на @wanam защото този гайд не го бях намерил защото търсех в други раздели, а и LSN е стравнително еднаква като база в сравнение с LSS, разликите са минимални но ги има.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#41

Ето и от мен малко скрийншоти за батерията с ром-а и кернела от подписа ми с 2000Ah батерия съм.
Относно дали статус бара дали да е като на С4 според ще е най-добре ако може всеки да си го променя. Също съм за за тогълите да могат да се променят. Като идея може да предложа да добавиш кустомизации за промяна на цвета в статус бар, различни видове локсриинове и др. Нещо като Алианц и Бифтор да се получи.

Edit: Според мен иконите са си ОК.

LG G3 32GB
Цитирай
#42

А как изглежда прозрачния статусбар на локскрийна (с и без водичка, примерно, и като го натиснеш), че преди като го флашвах стоеше малко неугледно.. Tooth

Иначе иконите и аз ги слагам принципно, даже Samsung Apps и Samsung Link ги ъпдейтнаха официално.
Цитирай
#43

И аз реших да го пробвам, че нещо Wanamlite 14.4 + speedmod 5.8 ме издразни... искам да споделя, че при ъпгрейд не тръгна. Наложи се да правя full wipe за да успея да го подкарам.

Огромно ЕВАЛАТА за усилията, @CuBG!! :cheers:
Цитирай
#44

Здравйте колеги,сложих си това ромче и съм много доволен,но едно не разбирам как да си пусна функцията за скрийн шота и има ли въобще такава,на омегата като задържа пауър бутона и излизаше прозорец в който имаше и тази опция..благодаря предварително Android

SGSII |Biftor™ Rom V10 JB XWLSW|Kernel Apolo 4.8b Regular
Цитирай
#45

Home + Power е на повечето Smile Предполагам и на този.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#46

Lam3r4e написа:Home + Power е на повечето Smile Предполагам и на този.
Мерси за бързия отговор колега но не се получава при мен, като ползвах омега някъде в настройки можеше да си зададеш като задържиш Power-a в прозорчето за гасене или рестарт да имаш и опция Screenshot.

SGSII |Biftor™ Rom V10 JB XWLSW|Kernel Apolo 4.8b Regular
Цитирай
#47

sheiha84 написа:
Lam3r4e написа:Home + Power е на повечето Smile Предполагам и на този.
Мерси за бързия отговор колега но не се получава при мен, като ползвах омега някъде в настройки можеше да си зададеш като задържиш Power-a в прозорчето за гасене или рестарт да имаш и опция Screenshot.


Получава се, просто трябва почти едновременно да натиснеш двата бутона и да задържиш. Пробвал съм го.

LG G3 32GB
Цитирай
#48

Дам, Home + POWER ЕДНОВРЕМЕННО натиснати за секунда и половина прави шота Wink

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#49

Home+ power работи Smile
Цитирай
#50

За тези, които ги вълнува нандроид бекъп на рома - пробвано е и всичко е ок след ристор с кърнъл Jeboo 2.2. Днес пробвах

SGS 2, JellySNAP ROM [v5.5]
Apolo 4.13 Extreme V.0 kernel
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)