Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Всичко за батерията на HTC One. Зарядни. Зареждане.
#26

Не знам, но гледах едно клипче в youtube, на което един пич с камера цъка на HTC One и демонстрира разни функции на телефона. Филмчето беше с продължителност от 8 минути и нещо. Горе вляво в таскбара на телефона бяха изведени процентите на батерията (с Battery Indicator или подобна програма) и забелязах, че на втората минута от клипчето процента на батерията падна от 47 на 46 и не мръдна до края, а тоя доста цъкаше из менютата, влизаше в интернет (беше с включен Wi-Fi) и т.н. Моят НТС One X при подобна експлоатация сваля поне 7-8% батерия. Клипчето не е монтаж, тъй като и часовника на телефона отчете 8 минути в реално време.
С телефон с такава батерия направо бих се преродил, но на фона на останалите недостатъци на модела - луфтове, криви решетки, протриване на панела, ограничен заряд към батерията, невъзможност за отваряне и т.н. май ще се въздържа.

Siemens C45 -> Nokia 6233 -> HTC HD2 -> iPhone 4 / 4s -> HTC One X -> Samsung Galaxy S5 / S7 edge / S8+
Цитирай
Аксесоари
#27

Exilemancer написа:....
С телефон с такава батерия направо бих се преродил, но на фона на останалите недостатъци на модела - луфтове, криви решетки, протриване на панела, ограничен заряд към батерията, невъзможност за отваряне и т.н. май ще се въздържа.

Аз лично имам и двата модела в момента и ти казвам, че ONE X има доста повече недостатъци.
Загрява батерията, в следствие на което се появяват петна по дисплеят
Лагва и крашва доста често
На голя част от бройките има луфтове от не добре залепен дисплей
При мен лично при слушането на музика открих, че за да успея да слушам истинският качествен звук на Beats трябва да извадя жака за слушали докато свирят и после пак веднага да го включа и пусна плеъра ( разликата е СМАЗВАЩО ) голяма
и други такива дребни бъгчета поради които си взех HTC ONE и с ръка на сърцето мога да кажа, че е в пъти по-добър ( поне за краткото време което го притежавам )
:listen: Android

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#28

при мен ,едвам издържам до обед Huh
То верно,че го смачквам от ползване,ма чак пък толкова
Цитирай
#29

avon76 написа:при мен ,едвам издържам до обед Huh
То верно,че го смачквам от ползване,ма чак пък толкова
За кой говориш за ONE ли? Не е възможно!!!

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#30

За него,да
Цитирай
#31

Обясни какво правиш, за да го стопиш до обяд ?
Цитирай
#32

OGIER написа:
Exilemancer написа:....
С телефон с такава батерия направо бих се преродил, но на фона на останалите недостатъци на модела - луфтове, криви решетки, протриване на панела, ограничен заряд към батерията, невъзможност за отваряне и т.н. май ще се въздържа.

Аз лично имам и двата модела в момента и ти казвам, че ONE X има доста повече недостатъци.
Загрява батерията, в следствие на което се появяват петна по дисплеят
Лагва и крашва доста често
На голя част от бройките има луфтове от не добре залепен дисплей
При мен лично при слушането на музика открих, че за да успея да слушам истинският качествен звук на Beats трябва да извадя жака за слушали докато свирят и после пак веднага да го включа и пусна плеъра ( разликата е СМАЗВАЩО ) голяма
и други такива дребни бъгчета поради които си взех HTC ONE и с ръка на сърцето мога да кажа, че е в пъти по-добър ( поне за краткото време което го притежавам )
:listen: Android

На моя Х нямам никакви бъгове - два пъти влиза в сервиза на МОСТ за подмяна на основна платка и жълти петна по дисплея и вече всичко му е ОК Smile Харесвам му това, че поликарбонатът не се протрива, а дори и да се случи си вземам нов от ибей за 50 лв. и нова батерия за 20 лв., сменям си ги сам и пак си е като нов Smile. При One, обаче, всяка драскотина или протриване по панела остават завинаги. Не е податлив на никакви интервенции и манипулации в домашни условия, а аз не обичам така. Колкото до музиката - все още си ползвам старата Нокия 6233 с оригинално хендсфрий - никой от смартфоните, които съм имал (НТС HD2, iPhone 4, HTC One X) не вади такъв звук през слушалките Smile

Siemens C45 -> Nokia 6233 -> HTC HD2 -> iPhone 4 / 4s -> HTC One X -> Samsung Galaxy S5 / S7 edge / S8+
Цитирай
#33

Exilemancer написа:...(НТС HD2, iPhone 4, HTC One X) не вади такъв звук през слушалките Smile
Мисля, че нещата с ONE са идеални вече( сравни и кажи )
Аз и преди и сега го ползвам със слушалки Beats By Dre - Solo HD, но и слушалките в комплекта не са никак зле ( особено сравнено с предходните ) Cool

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#34

Имам един въпрос към собствениците на HTC One тук:
Според Вас ако използвам телефона за умерено браузване - да кажем 15 минути на ден, разговори - 30-40 минути, някоя друга снимка/клип и 15-20 минути навигация, батерията ще ме изкара ли цял ден (или отгоре?).

В момента именно коментари от нет-а и форума ме възпират от модела, защото някак за мен не е сериозно телефона ми да издържа 15 часа, а да съм го зареждал 3-4 часа преди това...

Благодаря предварително!
Цитирай
#35

при тази употреба, ще те издържи и повече.

.:..SONY Xperia Z5 .:..SONY Xperia Z3 Tablet Compact
Цитирай
#36

Моя издържа 2 дена - изключвам го на сутринта и до вечерта на следващия ден батерията е паднала (35 - 40 часа).
Не говоря много от него (имам друг телефон за целта), интернета не е включен постоянно - само като ми трябва - играя 30 минути на ден на Temple Run. Сайтове за новини (когато не съм пред лап топа), Facebook/ Messenger, няколко видеа и малко снимки с камератаSmile

LG Optimus E720 >> hTC ONE M7 >> Xiaomi Mi4 >> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай
#37

Probe написа:Имам един въпрос към собствениците на HTC One тук:
Според Вас ако използвам телефона за умерено браузване - да кажем 15 минути на ден, разговори - 30-40 минути, някоя друга снимка/клип и 15-20 минути навигация, батерията ще ме изкара ли цял ден (или отгоре?).

В момента именно коментари от нет-а и форума ме възпират от модела, защото някак за мен не е сериозно телефона ми да издържа 15 часа, а да съм го зареждал 3-4 часа преди това...

Благодаря предварително!
С това ползване, няма да имаш проблеми с батерията, поне в рамките на деня и ще ти се налага да го слагаш в зарядното, евентуално вечер като си лягаш! Аз вчера, примерно - играх на Max Payne и стигнах до Chapter 3 - което е около 2:30ч. игра. Сърфирах главно през мобилния Интернет и то доста, тряснах няколко снимки и два-три клипа и не съм спрял да говоря с жената, щото техните са ни нагости и явно откача в къщи, а аз бях по улиците да диря Hard Shell - това продължи от 10 сутринта до 18ч. вечерта, когато се прибрах и мушнах зарядното в телефона, обърнах внимание, че батерията е на 21%, от 90% в началото. И бях с изключен "Режим за икономия на батерията". Днес, от 7:30 до сега не съм спрял да слушам музика през телефона, интернет, това-онова, разговори, около час... и батерията показва - 58%. При мен първите няколко зареждания ме бяха панирали, щото телефона от под 15% до 100, се зареждаше за около 4-5ч. Но сега всичко е О.К., заряда се пълни на максимум за около 2-3ч.
Цитирай
#38

Probe написа:Имам един въпрос към собствениците на HTC One тук:
Според Вас ако използвам телефона за умерено браузване - да кажем 15 минути на ден, разговори - 30-40 минути, някоя друга снимка/клип и 15-20 минути навигация, батерията ще ме изкара ли цял ден (или отгоре?).

В момента именно коментари от нет-а и форума ме възпират от модела, защото някак за мен не е сериозно телефона ми да издържа 15 часа, а да съм го зареждал 3-4 часа преди това...

Благодаря предварително!
До вечерта ще ти стигне Smile
Цитирай
#39

При мен батерията в началото падаше от 100 до 13-14 % за полвин ден ... но това е нормално всеки , който има нов телефон първите няколко дена не го пуска от ръцете си ... сега - 3 седмици , от както го имам вече , мога да кажа ,че съм приятно изненадан от батерията : издържа по минимум 35 до 40 часа като през това време ( слушам музика 4-5 часа , играя поне час , сърфиране из интернет било то през wi-fi или мобилния нет - някъде към час и полвина... също така говоря около час по viber) .. телефона се зарежда от 0 до 100 за около два часа и полвина Smile

samsung galaxy s3 , hTC One
Цитирай
#40

Попаднах на нещо интересно в ХДА

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2309488

иде реч за България в мрежата на Мтел. Това дали наистина е възможно?
Цитирай
#41

Meto написа:Попаднах на нещо интересно в ХДА

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2309488

иде реч за България в мрежата на Мтел. Това дали наистина е възможно?

Възможно е .... личен опит Tongue
Цитирай
#42

тоя телефон издържа ли 24 часа със пуснат нет и човъркане? трябва ми втори телефон и се оглеждам за нещо разнообразно, макар че не ми се зима телефон който е запечатан.

SΛMSUNG Galaxy S5
Цитирай
#43

[Изображение: 349BhbK0dgvsn6zz]

.:..SONY Xperia Z5 .:..SONY Xperia Z3 Tablet Compact
Цитирай
#44

Аз съм доволен от телефона и батерията. При мен издържа 2 дена. През вечер го зареждам, но се зарежда моя за 5-6 часа до пълна батерия. От две седмици го ползвам.

HTC DesireHD и HTC One
Цитирай
#45

Здравейте колеги,искам да попитам батерията "вградена " ли е и евентуално ако се случи нещо с нея ,как се сменя? Smile

SGS2 >> SGS4
Цитирай
#46

Вградена е и доста трудно, само в сервиз става смяната, но и там е опасно Smile Има класация за възможност за поправка и One e в челото на най-трудно поддаващите се на ремонт Smile
Цитирай
#47

кофти.... =(

SGS2 >> SGS4
Цитирай
#48

Какво толкова се притеснявате за батерията. Телефона е гаранционен и освен това се води и неразглобяем. Никой не се наема да го отваря. Руска фирма по гаранционното му обслужване са се опитали и резултатът е смяна на дисплей, лентов кабел, говорител заден капак който също се поврежда. Просто не е изгодно. Така, че ако се повреди до 2 години се сменя с нов. А след 2 години и тоя телефон ще струва колкото една батерия. Обикновено при правилно ползване батериите издържат 4-5 години. А кой ползва телефон толкова време! Smile

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#49

Аз си го зареждам както си искам...не знам дали ще издяни много време... :confused:

*hTC Desire HD* --> *hTC Sensation* --> *hTC One(M7)*
*BB Curve* --> *BB Bold* --> *BB KeyOne*
*Huawei P10 Lite*
Цитирай
#50

Това е хронологията на телефона с "моето" нормално ползване
Малко над 2 дена и остатъчен заряд от 12 %


LG Optimus E720 >> hTC ONE M7 >> Xiaomi Mi4 >> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)