Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Всичко за батерията на HTC One. Зарядни. Зареждане.
#51

desislava_b87 написа:Здравейте колеги,искам да попитам батерията "вградена " ли е и евентуално ако се случи нещо с нея ,как се сменя? Smile

Както казаха колегите, единствения вариант за смяна, точно при този модел, е в сервиз. Принципно не би трябвало да имаш проблем, стига да не оставяш батерията много дълго време без никакъв заряд, да не я прегряваш или държиш на екстремно ниски температури без заряд. А като се има предвид, че телефоните постоянно са с нас, едва ли ще им остане време да "почиват" Smile.

Наистина, кофти е, че не може човек сам да си го разглоби, но това е цената да имаш устройство със солидно премиум усещане. Другия вариант е да си вземеш пластмасов телефон с капаче - няма никакви проблеми с подмяната и самите оригинални батерии не са скъпи, това си е предимство. Но там пък премиум усещането е заменено с усещане тип "наградка от зрънчо" Smile .

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
Аксесоари
#52

Попринцип, ако се използва правилно няма да се надуе. Аз за толкова години само веднъж ми се е случвало и то на телефон който не беше ползван и съответно зареждан година
при нормално температури няма да има никакви отклонения

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#53

sigma.delta написа:Днес видях на един от телефоните ми че батерията е почнала да се надува , поръчах си друга и се радвам че телефона ми е с сменяема батерия ,иначе как щях да видя че се е надула. Батерията е на година и половина ! Та се чудя ако батерията на ONE почне да се надува какво ли ще стане ? Може би ще пукне дисплея или ще пукне платката ,или просто ще раздуе корпуса.
Какво му е чудното Wink Много скоро и Самсунг ще премине към несменяема батерия Wink В момента такава е тенденцията Smile
Цитирай
#54

Последният път ми отиде за 8 часа батерията :/ Като разбира се не съм го цъкал през цялото това време... Малко браузване през 3g, малко навигация, малко снимки и отиде... Надявах се на малко повече battery life, но какво да се прави Big Grin

Samsung Galaxy S -> Lg Optimus 3D -> Samsung Galaxy Note -> hTc One -> Samsung Galaxy Note 3 ->  Samsung Galaxy Note 4 ---> Iphone 6 Plus 64GB and
iPad Air 64GB
Цитирай
#55

Jorkyyy написа:Последният път ми отиде за 8 часа батерията :/ Като разбира се не съм го цъкал през цялото това време... Малко браузване през 3g, малко навигация, малко снимки и отиде... Надявах се на малко повече battery life, но какво да се прави Big Grin

И аз така. Малко брузване, whatsapp, снимки и хоп 1d16h21m30s Huh :thumbup: С изключен Power save !

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#56

Ако сте си активирали карти, плей мюзик, постоянен GPS и всички обновявания на неща които не ползвате, като например борси, то един ден ви е достатъчно. Аз махам тия излишни за мен неща, както и спирам работата на платената медия и т.н. и резултатът е близо 3 дена и то нормално ползване. Батерията обаче я зареждам още 1 час, след като светне зелено. А при първо ползване - задължителният тренировъчен заряд, за достигане на пълен капацитет, който после повтарям след месец.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#57

Добре, де последните 2 години съм имал 4 андроид телефона, опитвал съм какви ли не оптимизации, спирания на дадени приложения, таск килъри и тн. и никога не ми е изкарвал телефона повече от ден и половина... Явно ползвате телфона само за разговори... 3 дена при умерено ползване е пълен абсурд. Smile

Samsung Galaxy S -> Lg Optimus 3D -> Samsung Galaxy Note -> hTc One -> Samsung Galaxy Note 3 ->  Samsung Galaxy Note 4 ---> Iphone 6 Plus 64GB and
iPad Air 64GB
Цитирай
#58

Дори и за разговори не може да изкара три дни (освен ако разговорите за тези дни са два или три). Имало е дни в които само говоря без да ползвам нищо друго от телефона, включен power save и т.н. и изкарва два дни.

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай
#59

Вие сте някакви хакери. Аз повече от 5-6ч. не издържам и батерията пада под 10%. Ходя със зарядни навсякъде. В раницата имам две. Но аз съм така от първия смартфон, което е ясен показател, че има огромно значение кой как ползва телефона. Сменил съм около 10 смартфона от както си водя тази статистика. Просто всичко с тъчскрийн яде батерията здраво...
Ако го дам на баба ми, може и седмица да изкара.
Цитирай
#60

При моето ползване ден, пряко сили ден и половина Smile Използвам го пълноценно, иначе мога да си взема една Нокиа с фенерче и ще изкарва по една седмица Smile
Цитирай
#61

бях си забравил зарядното и използвах едно кабелче от нокия да си заредя телефона на компютъра, после да видите как 2 дена телефона само се гледа с изключен екран и за 1 час разговори за 2 дена. Успях да направя 1 ден 11 часа и 6 минути. Бях останал на 5%, но се прибрах и си заредих телефона.

btw беше включен power saver-а, а maps бяха използвали 13% от батерията, Android OS 50%, Android System 38%. Защо има Android OS и Android System?
Цитирай
#62

Jorkyyy написа:Добре, де последните 2 години съм имал 4 андроид телефона, опитвал съм какви ли не оптимизации, спирания на дадени приложения, таск килъри и тн. и никога не ми е изкарвал телефона повече от ден и половина... Явно ползвате телфона само за разговори... 3 дена при умерено ползване е пълен абсурд. Smile

Ами не само ти си имал 4 андроид телефона. В темата "всичко за батерията" на Оnе X и DHD, съм дал примери и снимки на хронологията на батерията и управлението и. Писал съм много с коя програма и как ограничавам зареждането на приложенията. До към 55 часа ми държеше до 8 % оставащ заряд. Не играя игри, но говоря нормално - около 400 - 500мин на месец. Понякога навигация, малко ровичкане и тестове вечер и т.н. Ползвам го и за видеонаблюдение ако съм навън и се налага.
Има много приложения които точат яко батерия като гугъл плей мюзик, скайп, фейсбук, вайбъра и тем подобни, но не ги ползвам. Ако съм с някое от тях, едва ден издържа. Зареждайте си батерията до 1 час след зелено. На всеки месец правете тренировъчен цикъл. Има го в темите които споменах по-горе.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#63

Добре де казвате всички да си зареждаме телефона до час след зелено. Чудно ми и предполагам че си зарвждате телефона вчер като си легнете?!?! Аджиба да не би да ставате през един час вечерта да гледате кога ще ви се зареди телефона. Аз го слагам на зарядното като си лягам и като стана го махам.

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай
#64

brabus написа:Добре де казвате всички да си зареждаме телефона до час след зелено. Чудно ми и предполагам че си зарвждате телефона вчер като си легнете?!?! Аджиба да не би да ставате през един час вечерта да гледате кога ще ви се зареди телефона. Аз го слагам на зарядното като си лягам и като стана го махам.
Точно! Освен това с всичките гимнастики за по-дълъг живот на батерията, може да се изцедят още 10-15%, които през деня мога да ги смъкна с 2-3 клипа от YpuTube или 10мин. на Real racing. Така, че се обезсмисля до известна степен тая привързаност към батерията. По-добре се привържете към още някое друго зарядно. :)

Единствения плюс на цялата работа е, когато дойде денят да продаваш телефона втора ръка, след известно време (1+ година). Като те питат държи ли батерията, спокойно ще кажеш "Да", вместо да бързаш да вземеш кинтите за да имаш време да избягаш. :)
Цитирай
#65

Аз си реших проблема с батерията веднъж завинаги с това:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vie...0900806546
Когато ми падне на 9% просто включвам телефона към тази батерия в чантичката и се зарежда докато е с мене.
Единственото неудобство е че трябва да носиш и нея, но имайки в предвид че така телефона е 100% от времето в джоба ми си заслужава Smile

Google Nexus 6P Graphite 64GB
Цитирай
#66

Здравейте, в горно мнение прочетох, че подмяна на батерията е почти невъзможна (води до смяна на дисплей, и т.н.), предполагам за това са наложили ограничение на зарядния ток (за да удължат живота на батерията) и все пак, 2 години ще изкара ли без да има нужда от смяна и някаква гаранция дават ли специално за циклите от HTC/Mtel?

Iphone 3GS -> HTC EVO 3D -> Iphone 4 -> HTC ONE - Silver
Цитирай
#67

KikyPet написа:Здравейте, в горно мнение прочетох, че подмяна на батерията е почти невъзможна (води до смяна на дисплей, и т.н.), предполагам за това са наложили ограничение на зарядния ток (за да удължат живота на батерията) и все пак, 2 години ще изкара ли без да има нужда от смяна и някаква гаранция дават ли специално за циклите от HTC/Mtel?

Ще изкара и повече,ако се ползва коректно.
Без големи температурни разлики и не оригинални зарядни
И все пак зависи кой как ги ползва, ако играеш игри постоянно и зареждаш по 2 пъти на ден, ще е на половина ( всяка батерия си има цикли на зареждане ) Rock

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#68

OGIER написа:
KikyPet написа:Здравейте, в горно мнение прочетох, че подмяна на батерията е почти невъзможна (води до смяна на дисплей, и т.н.), предполагам за това са наложили ограничение на зарядния ток (за да удължат живота на батерията) и все пак, 2 години ще изкара ли без да има нужда от смяна и някаква гаранция дават ли специално за циклите от HTC/Mtel?

Ще изкара и повече,ако се ползва коректно.
Без големи температурни разлики и не оригинални зарядни
И все пак зависи кой как ги ползва, ако играеш игри постоянно и зареждаш по 2 пъти на ден, ще е на половина ( всяка батерия си има цикли на зареждане ) Rock

Дадена ли е гаранция за определен брой цикли? Smile Утре отивам да го взимам.

Iphone 3GS -> HTC EVO 3D -> Iphone 4 -> HTC ONE - Silver
Цитирай
#69

KikyPet написа:...

Дадена ли е гаранция за определен брой цикли? Smile Утре отивам да го взимам.

Имаш 2 години гаранция, в този период ако имаш какъвто и да е проблем с батерията ще ти я сменят

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#70

OGIER написа:Имаш 2 години гаранция, в този период ако имаш какъвто и да е проблем с батерията ще ти я сменят
Едно леко уточнение, ако позволиш, колега. Гаранцията на апарата е 24м, на аксесоарите (зарядно, слушалки) е 12м, а на батерията е .

iPhone 14 Pro
Цитирай
#71

Константинов написа:Гаранцията на апарата е 24м, на аксесоарите (зарядно, слушалки) е 12м, а на батерията е .
Грешиш колега Wink Гаранцията на батерията специално на HTC One е 24 месеца, тази информация ми бе дадена от Support-a на HTC - (номер за БГ - 00800 115 1053) Smile

The One
Цитирай
#72

И то защото тоя модел не подлежи на ремонт /разглобяване/. Каквото и да се повреди през тия 2 години, ще ви го сменят с нов.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#73

Странно. Явно не са си ъпдетнали книжката тогава, защото горенаписаното го извадих от там. Tooth Ами в такъв случай по-добре за нас. :cheers:

iPhone 14 Pro
Цитирай
#74

С колко мА е нормално да зарежда през зарядното и през USB? При мен през зарядното е около 980mА, през USB порт на компа около 500mA
Цитирай
#75

Добре е. Ако имаш USB 3 там би трябвало да е около 1А.

iPhone 14 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)