Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Всичко за батерията на HTC One. Зарядни. Зареждане.
#76

USB3 e, но телефона разбира, че се е вързал към компютър и дърпа по 500. Трябва да се окъсят двата дата кабела (зеления и белия) за да зарежда с 900 от компа. Но още не мога да си намеря нормален читав microUSB кабел. Тея дето пробвах зареждат с по 100-200мА.
Цитирай
Аксесоари
#77

Недейте бърза да окъсявате средните два края на кабела на One. На кардок станция ме съмнява да не би да са аудио. Щото апарата няма други изводи за аудио в тоя режим. Всички по-стари модели имаха отделни. Тия дни мисля да проверявам това. Друго което е важно, ако от комп. дърпате с 900ма може да си повредите дъното. Някои не са предвидени за тоя ампериаж.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#78

Относно дъното няма такава опаспаст, просто защогрто е проектирано така. Не случайно има, рядко се срещат, но има, периферия, която иска специално usb 3, както зареди трансфера, така и зареди тока. По-интересното в случая е защо след като е закачен на usb 3 зарежда с 0.5А.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#79

Дъното ми е Gigabyte GA-Z77X-UD3H и има 3xUSB power, т.е. 1.5А на USB2 входовете и 2.7А на USB3.
А телефона зарежда с 0.5А от компа, защото разбира, че е вързан към компютър от средните 2 жички на кабела (дата жиците) и софтуера на самия телефон по спецификацията на USB2 дърпа максимум 0.5А от USB2 порт. Телефона не може да разбере, че порта е USB3, защото кабела му е USB2... USB3 има допълнителни пинове. При зареждане от зарядното телефона изписва Charging (AC), а при комп Charging (USB) и мисля, че зарядното точно това прави - окъсява средните 2 жици.
Цитирай
#80

Да ти кажа вяра на това 3xUSB не бих имал. Както и да е, единственото логично обяснение в случая е просто кабела в комплекта да е usb 2, а ако е така то и порта на телефона би следвало да е usb 2, което е доста алогично. Лично аз друга причина не вижам. Решението е да си намериш един usb 3 кабел, но така едиснствено ще вдигнеш тока, трансвера на данни логично ще остане същия.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#81

MicroUSB кабелите за USB 3.0 са съвсем друга бира. Там micro буксата е съвсем друга Smile
Засега поръчахме 2 различни вида 2.0 кабели, за по $ пък да видим.
Друго странно е като гледам новините на сайта за батериите... пише че HTC One зарежда за 4 часа... при мен за 2.30ч от 8%-100% е зареден със оригиналното зарядно. Вече през USB порт ще отиде към 4ч, ако така са ги смятали времената.. подвеждаща статия.
Цитирай
#82

bastun123 написа:MicroUSB кабелите за USB 3.0 са съвсем друга бира. Там micro буксата е съвсем друга Smile
Засега поръчахме 2 различни вида 2.0 кабели, за по $ пък да видим.
Друго странно е като гледам новините на сайта за батериите... пише че HTC One зарежда за 4 часа... при мен за 2.30ч от 8%-100% е зареден със оригиналното зарядно. Вече през USB порт ще отиде към 4ч, ако така са ги смятали времената.. подвеждаща статия.

С извинение - ама тая статия ..... Smile

По съм склонен да вярвам на тази Smile


LG Optimus E720 >> hTC ONE M7 >> Xiaomi Mi4 >> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай
#83

За тези, които не им стига капацитета на батерията: http://www.mophie.com/product-p/2370_jp-htc-one-blk.htm

Dance
Цитирай
#84

bastun123 написа:За тези, които не им стига капацитета на батерията: http://www.mophie.com/product-p/2370_jp-htc-one-blk.htm

Dance

100$, мисля да не е това решението :O

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#85

Здравейте, забравил съм си зарядното в работата и в момента разполагам само със зариадно за Nokia n97 (което е директо в мрежата не е USB - microUSB, а ~220-microUSB). Предишния ми телефон HTC EVO, само с него го зареждах и нямаше проблеми, четох в един от постовете, че хардуарно е ограничен токът на зареждане на ONE, което ме кара да си мислч, че няма никакви проблеми. Какво мислите вие?

Зариадното е:
Input: AC 100-240V/50-60Hz/160mA
Output: DC 5V/ 1200mA

Iphone 3GS -> HTC EVO 3D -> Iphone 4 -> HTC ONE - Silver
Цитирай
#86

Само да споделя - онзи ден си носех оригиналното зарядно в колата, а в колата имам USB порт за флашка с музика. И си викам, я да пробвам какво ще стане, ако вържа телефона към порта. Речено-сторено - уредбата не може да чете музиката от телефона, но по-важното за мен е, че индикаторът на батерията започна да отчита зареждане. Нямах обаче времето да пробвам за по-дълго време да видя с какъв темп ще върви зареждането. Но ме устройва фактът, че мога така да си зареждам телефона - ще ми спести инвестиция за отделно зарядно за колата :thumbup:


Цитирай
#87


HTC HD2 » HTC One M7 » HTC One М9 » SM-A515F
Цитирай
#88

CHIKI написа:

^
Браво! +
Обаче направи ли снимка и на "Хронология" и "Използване на батерията"? Да видим как си го ползвал.
Цитирай
#89

Ако си го ползвал само за телефония смисълът от подобни резултати е напълно излишен Smile
Цитирай
#90

Явно е бил само на стендбай :rofl:
Цитирай
#91

avon76 написа:Явно е бил само на стендбай :rofl:

100%

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай
#92

Само разговори, няколко смс-а и ммс-а, и чат пат ъпдейт на времето през wifi

HTC HD2 » HTC One M7 » HTC One М9 » SM-A515F
Цитирай
#93

Чиста проба телефония, което за смартфон си е като едно Ферари на магистралата да му ограничиш скоростта на 50 км/ч :cheers:
Цитирай
#94

Здравейте Smile
Искам да попитам може ли да се прецака батерията, ако не я зареждам до 100% и ако докато се зарежда да играя на телефона? Има ли някакъв проблем?

HTC ONE
Цитирай
#95

Всяка батерия има определен брой цикли на заряд/разряд. После започва да и спада максималният капацитет. Ако играеш игри с включен кабел за зареждане, то гледай телефона да е в края на цикъла на заряд. Така по няма да се натоварва и да развива много висока температура.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#96

При мен държи по 1ден и 10 часа и съм доволен.
Цитирай
#97

Някой би ли ми казал какъв е моделът на зарядното от кутийката на Htc One и дали има значение с какво зарядно на Htc зареждам?

HTC Desire (broken) ; Htc One - Silver
Цитирай
#98

Има значение, но интересно защо нямаш зарядно. Модела е HTC P/N: 79H00123-01M. Има значение даже и кабела. На неоригиналните кабели сечението на проводника е по-малко и зарядния ток е с по-ниска стойност. Тоест така ще зарежда по-дълго време.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#99

Нямам зарядно защото ми беше откраднат ръчен багаж със зарядното вътре. Имам оригинално зарядно на Htc от стария си Desire - Model TC E250 ; HTC P/N: 79H00095-05M. Да търся ли цитирания по горе модел или да карам спокойно със старото. Притеснението ми е да не се скапе батерията по-бързо от очакваното, тъй като подмяната и е ...проблемна

HTC Desire (broken) ; Htc One - Silver
Цитирай

няма проблем за батерията да ползваш старото.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)