Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

PRESTIGIO MultiPhone 4500 DUO, 3G-представяне и софтуер

хахх добър въпрос.
1-ви ден работа - батерията издържа от около 10ч. сутрината до около 3:30 през нощта, като последните два часа жена ми играеше на някакви пилета Crazy . До тук доста доволно. Подкарах Иго, хвана сателити, нямах проблеми с звука при разговори, уи-фи, блутут и т.н.,насвалях му приложения и т.н, НО ми направи впечатление, че в момента в който натисна бутона на сим карта за набиране или пък когато отговоря, дисплея заспива и няма никакв вариант да го подкарам, докато отсрещната страна не затвори, без значение дали ми е до ухото, на бюрото, в ръката и т.н.
И почнах по ред - четене, лъскане на дисплея, вкл. и изкл. на сензор за близост, рестарти, фабрични настройки и т.н. Един път дисплея умира, друг път сензора и дисплея са О.К. Псуяние, псуяние :wall: :wall: и така, докато на края на 2 ден забелязах, че дисплея в горния десен ъгъл, където е камерата и сензора има бая сериозен луфт - не е прилепнал хубаво. Набирам, дисплея умира, натискам го в ъгълчето и тръва.
Яйде веднага на сервиз и сега в понеделник, вторник го чакам, пък да видим.
Единсвените неща, които не ми допаднаха на първо четене е това, че дисплея се замърсява здраво и постоянно, както и това, че докато е на зарядно и го ръчкаш или говориш пече яко около задната камера, направо ми запали ушите, но ако зарядно е офф, всичко е О.К.

Prestigio 4500 TDUO Black
Цитирай
Аксесоари

А тенекиения звук в ухото как е. Като ме потърси някой не мога да разбера кой е ,докато не се представи.
Цитирай

Някой знае ли от къде може да се свали официалният стоков РОМ?

Samsung Galaxy S7 Edge G9350
Цитирай

anatol06 написа:А тенекиения звук в ухото как е. Като ме потърси някой не мога да разбера кой е ,докато не се представи.

За 1,5 дена и близо 2,5 часа разговори не съм осетил. Звукът беше перфектен, но по-натам ще видим.
Като цяло, освен, за мен фабричния дефек, друг проблем за краткия срок, в който го използвах съм нямал, дори и прословутия проблем с ГПС.

Prestigio 4500 TDUO Black
Цитирай

Ползвал съм и 4500 и 4500T (нормален 4500 след смяна на дъното с такова от "Т"). Не съм забелязал никаква разлика между двата откъм GPS, нито имам проблеми.

Единственото, което ми прави впечатление е, че дори с икономичната настройка на процесора, сега батерията ми пада по-бързо. Разликата не е голяма, но все пак издържа по-малко.

Черен Prestigio Multiphone 4500 TDUO Jelly Bean 4.1.1
Цитирай

От април го имам телефона и освен проблеми със сензора за ориентация на екрана ,други съществени не съм имал .Като цяло за тези пари телефона си е супер .
Под батерията пише 4500 DUO ,а в Настройки->Всичко за телефона - 4500 TDUO с v.1.0.24 .Процесора е на 1.2 .

Nokia X2
Honor 7 - Grey 64GB
Huawei M2 10.1" 64GB
Цитирай

Да докладвам след 2 месеца ползване. За какво използвам телефона:
1. Телефон с 2 сим карти, и двете са на Мтел, работят без проблем.
2. Камера - при оптимални условия прави страхотни снимки, при облачно време и т.н. не чак толкова, но пък и фотоапарата ми Сони 20 мегапиксела, сапунерка се справя не по-добре.
3. Интернет - използвам безжична връзка, защото още не съм решила кой от кръвопийците (Мтел, Виваком ...) да избера; работи без грешка.
4. E-reader - супер.
5. Органайзер - супер.
Батерията - за 6 дена бях на едно диво място без интернет, където го използвах само за телефон, издържа 4 - 5 дена без зареждане. Ако използвам интернет, игри .... батерията пада бързо, но то пък кой смартфон не е така. Загрява около камерата при използване на интернет и когато се зарежда, но за сега не съм забелязала това да му пречи по някакъв начин.
Ако съм на улицата, където е по-шумно, почти никога не го чувам, ако е в калъфа ... но проблемът може и да е в мен Big Grin .
За сега (да не чуе дявол) не съжалявам за избора си. Smile
Цитирай

Pet5 написа:Ако използвам интернет, игри .... батерията пада бързо, но то пък кой смартфон не е така. Загрява около камерата при използване на интернет и когато се зарежда, но за сега не съм забелязала това да му пречи по някакъв начин.
Ще забележиш..... Smile ,но ще е вече късно... Big Grin Точно там,около камерата е дънната платка с процесора и т.н.Това нагряване скъсява живота на телефона със сигурност!А може би нарочно го правят така,като изтече гаранцията и сдаде багажа, айде нов.... :facepalm: Нормално е да загрява малко,но не чак толкова!При мен най-много грее като пусна IPTV от кабелния провайдер.Само след няколко минути не се пипа...Това е един от проблемите,друг е лошият звук при видеозапис,има и още.Много се забавиха с пускането на ъпдейт,последният е от 03/05/2013.Напускаха доста други телефони /много и излишно според мен/,вместо да заложат на 3-4 модела,които да разработят така,че да няма оплаквания.Сега "мозъчният им център".... Lol се занимава с новите и за нашия не остава време. Android

http://media.snimka.bg/s1/2612/031467336.jpg?r=0

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай

Аз явно съм късметлия, че моя не грее (поне не в такава степен, каквата описвате). Щом работи без да забие, даже директно на слънчева свтлина през лятото, явно е до отделни бройки.

За съжаление обаче ипри мен "тенекиеният" звук на видеозаписите се усеща много. Досега съм записвал все на тихо и беше добре, но преди два дни записи на открито, при съвсем лек вятър. Резултат - отврат! Prestigio си клатят краката и бавят ъпдейт, а това ще им отнесе главата с бъдещи клиенти... Rolleyes

Черен Prestigio Multiphone 4500 TDUO Jelly Bean 4.1.1
Цитирай

Burdokva написа:Аз явно съм късметлия, че моя не грее (поне не в такава степен, каквата описвате). Щом работи без да забие, даже директно на слънчева свтлина през лятото, явно е до отделни бройки.

За съжаление обаче ипри мен "тенекиеният" звук на видеозаписите се усеща много. Досега съм записвал все на тихо и беше добре, но преди два дни записи на открито, при съвсем лек вятър. Резултат - отврат! Prestigio си клатят краката и бавят ъпдейт, а това ще им отнесе главата с бъдещи клиенти... Rolleyes

Не си го ползвал с приложение или нещо друго, от което загрява.И при мен не загрява или е пренебрежимо малко като ползвам например интернет за браузване.Игри не играя,но от няколкото,които съм пробвал загрява след по-дълга употреба и както казах най-много при гледане на IP-телевизия.Наблягам на IP ,защото от обикновено гледане на телевизия от някой сайт или от разпространените в Google Play приложения не се усеща чак толкова.Става въпрос за IPTV от доставчик на такава услуга,която по принцип е платена и програмите ,които се приемат са с по-висок битрейт и съответно изискват работа на процесора почти постоянно на 100 %.Нормално и разбираемо е при това положение да има осезаемо нагряване след като няма активно охлаждане.Същият ефект се получава и като стриймвам телевизионни канали /особено HD / от сателитния приемник към телефона.Подобно е положението и при ползване на програмата WITV ,инсталирана на телефона ,чрез която стриймвам от него към телевизора филми от сървъра на тази програма.
Иначе и при зареждане на телефона си загрява,най-осезаемо,ако батерията е паднала почти до края.
Най ме дразни лошият звук при запис на видео.
Така,както са се "разбързали "...... Dance от Prestigio,май скоро няма да доживеем ъпдейт с оправени проблеми...Разбира се,има решения на повечето неща с инсталиране на други ромове,но е дразнещо,че от иначе напористата и перспективна компания не правят нищо по въпроса,поне засега.
Друго много важно,което не правят е оригиналните аксесоари...хубаво,поне,че дават калъфчета в комплекта.Така клиенти не се печелят,напротив-губят се,дори и тези,които вече са се сдобили със "заветното" ....Prestigio.
За да не бъда хептен черноглед Tooth ,всъщност телефончето,ако се абстрахираме от някои бъгове наистина си го бива! :thumbup: То и едва ли има някой сматфон,дето всичко да му е наред...за справка,прочетете някой и друг пост в разделите за другите телефони.
Да се надяваме,все пак,че "мозъците" в тази компания ще направят скоро така желания ъпдейт и нещата ще дойдат на мястото си.
Android

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай

Направих шот Dance
Цитирай

Здравейте. Имам Престиджио 4300, който за подмяна, ако с какво. Проблема е, че при включен 3G на виваком апарата след 5 мин. минава автоматично на самолетен режим. Питането ми е, Това при РАР 4500 случвало ли се. Сменя и картата след ресет се оправяха нещата за няколко дни и това е. Питам, че да си взема евентуално РАР 4500. С други оператори него прави. Споделете моля, и това е само на 3G.

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай

Здравейте, проявявам интерес към PRESTIGIO PAP 4505 DUO, но много държа да разбера дали има няколко характеристики, които никъде не са споментати:
1. има ли светлинен индикатор-при пропуснати повиквания, които обикновено се намира до предната камера
2. дали при изходящо повикване има опция да извибрира, когато отсрещната страна приеме разговора?
3. има ли опция за записване на телефонни разговори? (защото, ако няма дори и да изтегля приложение няма да се получи)
4. дали при разговор, когато натисна страничният бутон за заключване- разговорът се прекратява или просто телефонът се заключва?
Благодаря ви предварително Smile Smile Smile Smile
Цитирай

koleva.elena89 написа:Здравейте, проявявам интерес към PRESTIGIO PAP 4505 DUO, но много държа да разбера дали има няколко характеристики, които никъде не са споментати:
1. има ли светлинен индикатор-при пропуснати повиквания, които обикновено се намира до предната камера
2. дали при изходящо повикване има опция да извибрира, когато отсрещната страна приеме разговора?
3. има ли опция за записване на телефонни разговори? (защото, ако няма дори и да изтегля приложение няма да се получи)
4. дали при разговор, когато натисна страничният бутон за заключване- разговорът се прекратява или просто телефонът се заключва?
Благодаря ви предварително Smile Smile Smile Smile

Има това което искаш.
Като т.4 е според това как си го настроиш
Цитирай

Хора, помощ!
Компютърът ми не иска да рзапознае телефона. От последният път, когато прехвърлях данни между давете у-ва, дискът не компа ми се скапа и ми го подмениха. И днес реших да прехвърля едни сними и ... не го разпознава. Кабелът си е наред, защото батерията на телефона започва да се зарежда.
Цитирай

Pet5 написа:Хора, помощ!
Компютърът ми не иска да рзапознае телефона. От последният път, когато прехвърлях данни между давете у-ва, дискът не компа ми се скапа и ми го подмениха. И днес реших да прехвърля едни сними и ... не го разпознава. Кабелът си е наред, защото батерията на телефона започва да се зарежда.

Проблема ти е в компа.
Пробвай към друг УСБ порт да вържеш кабела.
Би трябвало автоматично да си го разпознае.
а, да не забравя - от телефона трябва да му кажеш мисля беше "connect mass storage device"
Цитирай

Някой може ли да каже къде мога да спря индикирането при разговор на всяка минута в слушалката, че не мога да намеря къде се спира?

Xiaomi 12T/8/128
Цитирай

jovanoty написа:Някой може ли да каже къде мога да спря индикирането п
ри разговор на всяка минута в слушалката, че не мога да намеря къде се спира?
От слушалка - бутон опции - настройки - other settings - minute reminder...
една от съседните опции е и за изкл. на вибрацията при отговор на отсрешната страна, нещо адски досадно и неприятно.
Цитирай

paffkata написа:
jovanoty написа:Някой може ли да каже къде мога да спря индикирането п
ри разговор на всяка минута в слушалката, че не мога да намеря къде се спира?
От слушалка - бутон опции - настройки - other settings - minute reminder...
една от съседните опции е и за изкл. на вибрацията при отговор на отсрешната страна, нещо адски досадно и неприятно.
Извинявай, не мога нещо да се ориентирам понеже телефона ми с БГ меню! Може ли стъплите на БГ Confusedtupid:

Xiaomi 12T/8/128
Цитирай

Тези менюта ги няма на Български! :rofl: Кликаш на слушалката все едно ще се обаждаш, след това бутон контекстно меню (тези квадратчета вляво долу) и после от менюто Настройки ... както си го пише колегата.
Цитирай

Като исках да ъпдейтна ми каза, че Installation adopted и не се получи нищо. :confused:
Цитирай

icis4 написа:Тези менюта ги няма на Български! :rofl: Кликаш на слушалката все едно ще се обаждаш, след това бутон контекстно меню (тези квадратчета вляво долу) и после от менюто Настройки ... както си го пише колегата.

Много много ти благодаря колега за помоща :cheers:

Xiaomi 12T/8/128
Цитирай

Някой може ли да ми каже как се използва вградения модем

Мерси предварително
Цитирай

настройки - мрежи - мобилни мрежи, тетъринг. Дава сигнал към други устрийства. И трябва да се въведе парола от другото у-во.
Цитирай

Колеги здравейте,ето и моят въптос и аз да не остана назад.значи имам орестижио 5300 дуо инсталирах си igo primo но когато включа Gps са се изключва IGO to и igo не работи с gps sa.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)