Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

PRESTIGIO MultiPhone 4500 DUO, 3G-представяне и софтуер

Това , че не си чувал някой да си е пуснал мак филтринга на рутера е само твой проблем.

Факт е че MAC адреса на картата се сменя , а не трябва !

Достатъчно писахме за това и всеки може да вземе информирано решение.

Не трябва да се трие нищо , ако държим на коректно споменаване на всички плюсове и минуси.

На тези на които не им е проблем MAC- a , честито за новите телефони.

На останалите , на които ни се иска всичко да е ОК - ще чакаме.

АС
Цитирай
Аксесоари

defender359, едва ли има нужда да пишеш на който и да било. Преди да даваш съвети какво да научат колегите и кога да пишат, може би е добре да научиш ти някои неща. На пример "Първо се запознайте малко с дройда" така и не го разбрах. Да не говорим, че грешка 101 не е нещо нормално за Андроид ОС. Нормално е да ъпдейтнеш и да продължиш да го ползваш.
Факт е, че промяната на мака е проблем. Дори си мисля, че е време да спрете да пишете всичко за този телефон тук, а за сметка на това, да отделяте такива важни неща в отделни теми.
Телефона излезе и вече е време да спрете с лафчето.
Цитирай

satmann написа:Ето тук има малко клипче на руски : http://www.youtube.com/watch?v=eXH97M2h8K8
Коментаторът казва /вижте 1.10 минута/ ,че има фронтална камера.
На офиц.сайт,по принцип информацията е доста постна,така е за всичко,доста бавно и мудно реагират,обновяването с новите неща e забавено,например последната им новина е от Ноември 28, 2012/ в българският сайт/.Новите модели 4500 и 5000 все още ги няма качени /за разлика от международният сайт/.Трудна или невъзможна е комуникацията с представители на Prestigio,няма пряка връзка,а това е голям недостатък.Хубаво,че има подобни форуми,където потребителите могат да обменят информация и опит.

П.П.
Би трябвало и 4500 да има кожено калъфче в комплекта:
[Изображение: 64964_4176602902452_265035720_n.jpg]

П.П.П.

За съжаление имам една не много добра новина....
По вътрешна информация от Технополис,4500 е планиран за продажба и ще бъде на цена от 449 лв.
Да се надяваме ,че ще го пуснат на някаква примоция и ще е по-ниска цената. Smile


А вътрешният информатор може ли да каже дали се очаква намаление на 4300 или бъдеща промоция на 4500?

Днес ходих до "Техномаркет". Телефонът беше полуразглобен, сътрудникът не знаеше нищо за модела (4500) и за проблемите му. Оправда се, че бил нов за магазина, още не го били разучили.

Изключително лек, стои страхотно в ръката, добро представяне. Поне на мострите и демонстрационните апарати могат да махат лепенката от екрана, че НИЩО не се вижда...
Цитирай

Ivan_Hristov написа:А вътрешният информатор може ли да каже дали се очаква намаление на 4300 или бъдеща промоция на 4500?

Днес ходих до "Техномаркет". Телефонът беше полуразглобен, сътрудникът не знаеше нищо за модела (4500) и за проблемите му. Оправда се, че бил нов за магазина, още не го били разучили.

Изключително лек, стои страхотно в ръката, добро представяне. Поне на мострите и демонстрационните апарати могат да махат лепенката от екрана, че НИЩО не се вижда...
Засега шпионинът.... Tooth мълчи по този въпрос!
Какво значи "полуразглобен"?За лепенките,досега никой не ми е отказвал да ги махне,когато съм поисквал.

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай

satmann написа:Засега шпионинът.... Tooth мълчи по този въпрос!
Какво значи "полуразглобен"?За лепенките,досега никой не ми е отказвал да ги махне,когато съм поисквал.

Задният капак беше лошо поставен, хлапчеше и скърцаше. Такива неща развалят първото впечатление.

Очакваме с нетърпение "шпионинът" да наруши мълчанието си и да зарадва всички форумци с намаляване на цените.
Цитирай

моля кажете как да си напрабя тоя MAC постоянен да не се сменя заштото много дразни.Благодаря
Цитирай

Колеги, аз май се отказах да взимам 4500, защото тея неприятни дефекти ме разубедиха, а и ми излезе една добра оферта за запазен LG Optimus 2x. Иначе дано се оправи проблема с МАС адреса със следващия ъпдейт!

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай

Forsi написа:Колеги, аз май се отказах да взимам 4500, защото тея неприятни дефекти ме разубедиха, а и ми излезе една добра оферта за запазен LG Optimus 2x. Иначе дано се оправи проблема с МАС адреса със следващия ъпдейт!
То и това LG,като чета си има бая проблеми,така че гледай да не се насадиш от трън та на глог...
Ето ти един от тях:
Цитат:Това със слабото звънене дано не стане масово, че и при мен на о2х едва го чувам. Толкова ли немогат да сложат един говорител нормален, примерно като на Е52/Е72 - силен и чист.

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай

Ще видим, дори и нов телефон за 1000 лева да вземеш не си застрахован на 100% от сакатлъци, сещате се колко хора изреваха от HTC 1X Big Grin Както и да е, ще видим дали колегата ще излезе коректен, стига с офтопика, че да не се карат началниците Big Grin

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай

Тези,които имат вече телефона,нека да споделят,дали при заснемането на видеоклип с резолюция 1280/720,полученият запис има нормален звук или затихва както при 4300 :listen: ?

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай

явно никой няма да помогне за МАК адреса ще се оправям сам много ви блогодаря
Цитирай

Може би, защото никой от колегите не може? Хрумна ли ти тази вероятност?
Цитирай

Stoqn_8797 написа:явно никой няма да помогне за МАК адреса ще се оправям сам много ви блогодаря

Не съм го правил на Андроид и не знам точно как. Но щом е възможно на други вградени Unix-like системи, вероятността е голяма. Съветвам те да погледнеш първо как се сменя МАС адрес. Ще ти трябват super user'ски права. След като успееш, записваш във файл командата/ите, даваш executable права на файла (скрипт) и гледаш как можеш да го стартираш автоматично след рестарт.
Ако нямаш опит с Linux ще е Albert но препоръчвам. Почти всичко е файл с малки изключения. Накрая ще си доволен. Android

Oneplus One
Цитирай

ами и аз да питам за 4500 дуо как да махна вибрацията
когато набирам номер и при свързване извибрирва
за 1 сек. +как да махна търсачката Smile

Note 3 LTE SM-N9005 N9005XXUGBOK6_N9005OXXGBOJ2_BGL 
Samsung S2-I9100 - GBL-I9100XWLSS




Цитирай

Интересен е телефона. И аз го разгледах в нета. Има и българско ревю освен руското което колега е дал по-горе.
http://www.digital.bg/tv/prestigio-multi...v1403.html
Цитирай

така както пишете поне уточнявайте за кой модел става въпрос че става объркване Big Grin
Не е ли време вече темата да се раздели на 2 с двата различни модела?
Между другото моделите излязоха най-накрая и в българския сайт на Prestigio
Ето за 4500: http://www.prestigio.bg/products/Smartph...e_4500_DUO
и за 5000: http://www.prestigio.bg/products/Smartph...e_5000_DUO
Цитирай

Ами то някои ги ползваме даже. Какво ви интересува?

4500
Цитирай

Като начало сподели впечатленията си.
Плюсове и минуси
Цитирай

paffkata написа:Между другото моделите излязоха най-накрая и в българския сайт на Prestigio
Ето за 4500: http://www.prestigio.bg/products/Smartph...e_4500_DUO
и за 5000: http://www.prestigio.bg/products/Smartph...e_5000_DUO
То хубаво са излезли,но се вгледайте в техническите спецификации,които дават.На много места пише: N/A, тоест няма информация и аз се питам,ако те нямат информация,тогава ....кой!? Confusedtupid:

Например,колко е "богата" информацията за камерата на 4500:

Camera
Camera Resolution 8.0 Mpixel
Camera Technology N/A
Photo Resolution N/A
Video Resolution N/A
Video Frame rate N/A
Camera Features N/A
Flash Yes
Front Camera N/A

И забележете,според тях не се знае има ли предна камера...няма ли... Tooth
А то си има...

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай

shumen4e написа:Ами то някои ги ползваме даже. Какво ви интересува?

По този въпрос какво можеш да кажеш?

Цитат:Тези,които имат вече телефона,нека да споделят,дали при заснемането на видеоклип с резолюция 1280/720,полученият запис има нормален звук или затихва както при 4300 ?

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай

Малко тихо се чува звука при запис на клип. А и мао по принцип камерата му не е кой знае какво. Ама пък засега с двете карти и едната с постоянно вкл..нет работи добре

4500
Цитирай

- няма никакви проблеми с ползването на 2-а сима. Избира се бързо и за секунда не се замисля. Разговорите са с високо качество.Поне аз чувам силно и ясно. Мен ме чуват отлично.
- браузването е много бързо особено в 3G. През wi-fi направо лети :thumbup:
- камерата е на задоволително ниво
- батерията като я гледам ще ми изкара точно 2 денонощия с чатене, малко браузване и 15-20 разговора на ден

....

Reload написа:- Обхвата е стабилен. Не съм забелязал да играе.
- Стартира много бързо и бързо се закача за мрежите...

Prestigio Multiphone 4500 DUO
Цитирай

Нещо ново по въпроса със смяната на MAC адресите?Предполагам с нов firmware вероятно ще има оправия. :angry:

OverLord
Цитирай

Не изглежда да е хардуерен този проблем с MAC'а. Кога ли ще пуснат нов FW? :unknw:
Не са върнали още премахнатия 1.0.09 за 4300. Какви ги вършат в момента не знаем Sad

Oneplus One
Цитирай

Много ще съм Ви благодарен ако някой качи снимки и видео правени с Prestigio Multiphone 4500 DUO,с и без светкавица,в стая ,при по- силна и по-слаба осветеност и т.н. за да се види как се държи камерата.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)