Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

PRESTIGIO MultiPhone 4500 DUO, 3G-представяне и софтуер
#26

Да повдигна малко темата за "китайския" телефон - май скоро се задават на хоризонта 4500 и 5000, инфо:
www.prestigio.bg началната страница
Цитирай
Аксесоари
#27

adn написа:Истината е, че и Apple не си произвеждат iPhone'ите. Нали сте чували за самоубийствата във Foxconn. Истинските гиганти като производители не са много на брой. Иначе проблема е поддръжката. Виждаме, че Prestigio обновиха няколко пъти софта за 4300. Изчиствайки бъгове показаха, че ги е грижа. Положителните отзивите не са малко. Най-вече е решаваща цената. Pioneer P80w от къде можем да си го 'найдем' с гаранцийка от съседния магазин? Най-вероятно същият производител им го прави и за Prestigio. Далаверите опират до маркетинг и мениджмънт на запад, а в заводите в Китай нямат спира 24/7. Все ще се намери работа :power: Освен Руснаците, в Китай яко 'кодят' по Андроид след като Гугъл им гарантира още 5г. отворен код, въпреки натиска от Амеpиканcкитe власти. Нищо не им пречи да оптимизират и тестван код Android

Можеш да си вземеш Lenovo или Xiaomi MI и ще получиш цялата поддръжка, която имаш от Prestigio, но за по-хубав и по-евтин телефон.

Поздрави,
achko
Цитирай
#28

Аз чакам с нетърпение Prestigio 5000,но като гледам колегите с 4300 какви ядове имат с живота на батерията направо страх ме хваща какво ще е при големият 5 инчов екран Rock

OverLord
Цитирай
#29

Защо ми триете мненията другари модове? :facepalm:
Това, че не ви е приятно е ясно на всеки.
Никой нормалномислещ индивид не би забутал темите точно тук.

Цитат:Дано ги пуснат час по-скоро народните дроидчета Android и да се нарадваме. Christmas

[note=vladdark]8. Публикуването на няколко поредни мнения не се разрешава. Редактирайте първото![/note]

Oneplus One
Цитирай
#30

Защото са офтопик. И не трия темите ти а мнение. Едно! Внимавай с езика, за да не се лишим от присъствието ти за определен период от време.
Цитирай
#31

paffkata написа:Да повдигна малко темата за "китайския" телефон - май скоро се задават на хоризонта 4500 и 5000, инфо:
www.prestigio.bg началната страница

А дано!

Oneplus One
Цитирай
#32

achko написа:Можеш да си вземеш Lenovo или Xiaomi MI и ще получиш цялата поддръжка, която имаш от Prestigio, но за по-хубав и по-евтин телефон.

Поздрави,
achko

Откъде в България може да се вземе Леново?
С гаранция 2 години и сервиз? :confused:

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай
#33

mepis написа:Аз чакам с нетърпение Prestigio 5000,но като гледам колегите с 4300 какви ядове имат с живота на батерията направо страх ме хваща какво ще е при големият 5 инчов екран Rock
Едно от нещата да се въздържа да взема 4300 е именно слабата батерия,а може би по-точно неоптимизираната и работа...Непонятно,защо никъде не се продават резервни батерии,а би трябвало още с договарянето за продажба на пазара да се предлагат и аксесоари,ако не друго,то поне батерии! Другото са многобройните софтуерни бъгове,лошият звук при разговор,слабото аудио при видеозапис,некачествените снимки,губенето на мрежа и т.н.
Единственото хубаво нещо,за което всички са единодушни е дисплеят!
Интересно,защо след като излязоха 3 ъпдейта от пускането на телефона на пазара и при положение,че се натрупаха още куп неща за оправяне,щабът от около 40 инженера на Prestigio,от доста време не прави нищо по въпроса... :facepalm: Ако повечето неща ги оправят,телефонът ще е супер за цената си,но засега,макар и със 100/200/300 лв. по-евтин от по-именитите си събратя,докарва доста ядове и главоболия на притежателите си.За справка,ако не сте го направили може да изчетете темата в този Форум за 4300 и мненията в руските форуми.Първоначалната еуфория,след закупуването на телефона,отстъпва мястото си на неудовлетвореността при сблъскването с проблемите.Макар,че едва ли има телефон,дори и от най-скъпите,при който да няма проблеми...Другото,което липсва при този телефон е пълно ръководство за работата с него,като за начинаещи,никога НЕ виждали и НЕ работили с Андроид смартфон. Android Затова сега има въпроси,като:как да си сложа картинка при позвъняване,как да си сложа мелодия и т.н.Клиентът не е длъжен да чете форуми,да се питат взаимно с колегите си по телефон Smile кое как става,всичко трябва да му е обяснено в упътването,като за по-специфични неща,извън стандартните на помощ идват и форумите.

Очаквам при новият модел 4500,повечето софтуерни проблеми да бъдат решени.Това,съчетано с по-добрият хардуер ще спечели още привърженици на смартфоните Prestigio.
Трябва да кажа обаче,че съм "умерен оптимист"! Big Grin Christmas
[Изображение: 295209_4064599342433_1238403130_n.jpg]
Весело посрещане на Новата 2013 година и кой какъвто телефон иска да си купи ,и да си го ползва със здраве! Christmas Christmas Christmas

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай
#34

satmann написа:За справка,ако не сте го направили може да изчетете темата в този Форум за 4300 и мненията в руските форуми.Първоначалната еуфория,след закупуването на телефона,отстъпва мястото си на неудовлетвореността при сблъскването с проблемите.
Аман от теоретици!!!!
Изчетох темата внимателно и именно от това се навих да си купя телефона. Преди това не бях се замислял сериозно за смартфон. Телефона си е много готин и без да добавяме стандартното "за парите си". И не може да очакваме по един ъпдейт на няколко часа. От фирмата показват, че им пука от мнението на потребителите. След бързата поредица от ъпдейти, с които оправиха сериозните бъгове нормално е да има известно забавяне.
За това, което претенциозно наричат Quick Start Guide e вярно, но за съжаление това е тенденцията при всички телефони.
Който е изчел форума за 4300 е видял линка за анализ на издръжливостта на батерията при различни режими на работа. Тя практически много малко отстъпва на издръжливостта на батериите на други смартфони.
И в руските, и в англоезичните форуми хората имат много въпроси, произтичащи най-вече от това, че Prestigio 4300 им е първия смартфон и няма прилично ръководство (както отбелязах такава е тенденцията при всички телефони), но иначе всички са доволни от него.
И накрая, специализираните теми са притежателите на съответните телефони да си помагат, кой с каквото може. Иначе, и за чесане на езици има тема:
https://www.androidbg.com/forum/forum13-...kazki.html
Весело посрещане на новата година на всички!!! Christmas
На щастливите притежатели на Prestigio - много приятни мигове с него!!!! :cheers:

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай
#35

Luke Netwalker написа:
satmann написа:За справка,ако не сте го направили може да изчетете темата в този Форум за 4300 и мненията в руските форуми.Първоначалната еуфория,след закупуването на телефона,отстъпва мястото си на неудовлетвореността при сблъскването с проблемите.
Аман от теоретици!!!!
Изчетох темата внимателно и именно от това се навих да си купя телефона. Преди това не бях се замислял сериозно за смартфон. Телефона си е много готин и без да добавяме стандартното "за парите си". И не може да очакваме по един ъпдейт на няколко часа. От фирмата показват, че им пука от мнението на потребителите. След бързата поредица от ъпдейти, с които оправиха сериозните бъгове нормално е да има известно забавяне.
За това, което претенциозно наричат Quick Start Guide e вярно, но за съжаление това е тенденцията при всички телефони.
Който е изчел форума за 4300 е видял линка за анализ на издръжливостта на батерията при различни режими на работа. Тя практически много малко отстъпва на издръжливостта на батериите на други смартфони.
И в руските, и в англоезичните форуми хората имат много въпроси, произтичащи най-вече от това, че Prestigio 4300 им е първия смартфон и няма прилично ръководство (както отбелязах такава е тенденцията при всички телефони), но иначе всички са доволни от него.
И накрая, специализираните теми са притежателите на съответните телефони да си помагат, кой с каквото може. Иначе, и за чесане на езици има тема:
https://www.androidbg.com/forum/forum13-...kazki.html
Весело посрещане на новата година на всички!!! Christmas
На щастливите притежатели на Prestigio - много приятни мигове с него!!!! :cheers:


Със сигурност този телефон "си е много готин "! :thumbup:
Фен съм на Prestigio,без да го притежавам...засега. Rock
Но проблемите ,за които писах са напълно реални и всеки притежател на 4300 ги знае.
Затова изчаквам да се появи 4500,като се надявам при него те да не съществуват.
Колкото до ъпдейта,то последният е от 3 декември и става вече почти месец.
Може би мозъчният център на Prestigio твърде рано е започнал с празниците или другото ,на което се надявам е,че работи усилено по 4500 и не му остава време за "старите модели".... Big Grin Rock

Нека дядо Мраз,да ви донесе удоволствие от работата с телефоните Prestigio! Christmas Christmas Christmas
[Изображение: 388285_4067305330081_2116254293_n.jpg]

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай
#36

Аз винаги за каквото и да става дума изчаквам да премине първоначалната еуфория,защото тогава всеки е склонен да хиперболизира това,което си е купил.Отделно и "нещото" почва да си показва рогата едва след известно време употреба.Не,че при новите модели всичко ще е идеално...далеч съм от подобна мисъл.Там обаче и хардуера вече ще си заслужава повече,а и все пак може да има ъпдейт до по-нова версия на андроид,докато при сегашните модели имам леки съмнения,че това ще се случи. Rock Rock

OverLord
Цитирай
#37

В Хенди-Сърбия, моделът 4300 се продава - за 400 лв.,а новият 4500 струва 505 лв.
В македонското Хенди:
-4300 струва 413 лв.
-4500 струва 508
Ако свалим по 100 лв. от всеки,излиза че в България новият модел 4500 ще е около 400 лв.

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай
#38

Добре звучи, щом вече е при тях, да се надяваме до края на месеца да е и при нас.

пс. Защо постоянно местят темата в различни раздели ?
Цитирай
#39

Slu4ainik написа:Добре звучи, щом вече е при тях, да се надяваме до края на месеца да е и при нас.

пс. Защо постоянно местят темата в различни раздели ?
Знам ли,защо....
Случайно видях,че и в тази тема може да се пише за 4300,а тя е в раздел:

Android Форум » Други устройства с Android » Archos (Prestigio) » Prestigio 4300

https://www.androidbg.com/forum/topic532...-4300.html

Но това едва ли е толкова важно,който търси информация и помощ -ще намери! :thumbup:
Все пак добре би било,в този Форум да си има отделен раздел за Prestigio телефони,след като се вижда,че към тях има доста голям интерес от потребители на Форума,които вече го имат и такива,които биха искали да го имат.
Не всеки може да си позволи "скъпите" марки а и те не винаги са това,което се очаква от тях.Едва ли има телефон,а и каквото и да е друго IT-устройство,което да няма кусури и всичко да му е наред...
Както се казва-"за всеки влак си има пътници".

П.П.
Не е нито мой ,нито твой Форумът,това е нещо като частна фирма и само собственикът,съобразно със своите интереси може да решава ,какво да има в него.Казвам го от опит,защото съм модератор в друг специализиран форум за комуникационна техника и ми са ясни някои работи... Wink
Ако реши да има раздел за Prestigio -ще има!Ние само можем да си говорим какво ни се иска.....

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай
#40

Аз не разбирам. Вие ли не четете какво се пише или просто трябва да се мрънка? Има си правила, има си теми за всичко. Дори, ДОРИ ,satmann, има тема за предложения на форума. Вие обаче предпочитате да си шушукате на лични и в темичките Ви, Вместо да пуснете едно предложение. ТАМ където му е мястот!
Ето ти цитата ми от темата, която е до таз:
vladdark написа:
ivan93bg написа:Аз също подкрепям. Ако трябва повече хора да пишат лични съобщения да го направим.


Повечето съобщения, няма да накарат екипа да вземе дадено решение. В момента има 1-2 теми за този телефон, като всичко е пълна боза. Пита се в една тема за абсолютно всичко. Инсталации, ъпдейти, проблеми и т.н. Никой от вас не се постара да направи стойностни теми how-to за телефона в услуга на новите потребители с този телефон. Нали не си мислите че нов потребител ще прочете 34 страници хаос. До като съществува тази тема с всичките бъркочи в нея едва ли ще стане.


Естествено, поредния ти пост потвърди мнението ми. Може би не е далеч момента, в който и този апарат ще има раздел, но до като има хаос в двете ви темите - едва ли.
Цитирай
#41

Абсолютно си прав vladdark.
Трябва да се направи това,което казваш.Основната тема е за Prestigio 4300 и в нея се пита по 100 пъти за едно и също!
Трябва да се отделят нещата,да се направят отделни раздели и теми ,за да може всеки,който прочете да му стане ясно и да не задава отново и отново въпроси.
Марката Prestigio,макар и да е от 10 години на пазара,извади смартфони съвсем наскоро и тези,които го имат още се лутат покрай него...
Бих направил каквото трябва в случая,но засега нямам такъв телефон и сами разбирате,че няма как да стане.Като /ако/ си взема ще помагам с каквото мога.
Гледам,че има призиви от някои колеги да се обобщят натрупаните досега знания за работа с телефона,но май на никой не му се захваща сериозно!
Рано или късно,такъв раздел ще има,всичко е въпрос на време и на желание на ентусиастите да работят в тази насока!
Тук,в темата за новият модел 4500 си пишем общи приказки,засега и очакваме появяването му на БГ пазара. :thumbup:

П.П.
Преди малко говорих с представител на фирмата вносител на Prestigio за България.
Информацията е,че го очакват до края на януари или началото на февруари! Smile

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай
#42

satmann написа:В Хенди-Сърбия, моделът 4300 се продава - за 400 лв.,а новият 4500 струва 505 лв.
В македонското Хенди:
-4300 струва 413 лв.
-4500 струва 508
Ако свалим по 100 лв. от всеки,излиза че в България новият модел 4500 ще е около 400 лв.
Колега, сметката ти не е съвсем вярна! Нека за пресмятането да използваме просто тройно правило, имайки предвид цената на престижио 4300 в БГ, а именно 299 лв. Тогава сметката е следната: 508*299=413*x, където х е предполагаемата цена на престижио 4500 в БГ. Получава се приблизително 367,78 лв. Честито!

Lenovo Vibe Z2, Lenovo P70, Lenovo S850, SONY Xperia SP, ARCHOS 80 G9 tablet, Samsung Galaxy Tab 2 7.0 P3110 8GB, Nexoc pad 7
Цитирай
#43

Мдааа...хубаво би било да е така,ама надали..... Big Grin
Питах го човека и за цената ,на която ще се продава,а той ми отговори:"като дойде,тогава ще можем да кажем точно..."
П.П.
Вместо просто тройно правило аз прилагам още по-простото ....изваждане! Wink И ми се струва,че ще е по-близко до истината.Дано да греша и ти да си прав! Smile

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай
#44

Естествено, че няма да е това цената, въпреки че според дадените данни горната сметка е вярна. След успеха на 4300 по стара българска традиция цената на 4500 ще бъде напомпана. Дано не съм прав.

Lenovo Vibe Z2, Lenovo P70, Lenovo S850, SONY Xperia SP, ARCHOS 80 G9 tablet, Samsung Galaxy Tab 2 7.0 P3110 8GB, Nexoc pad 7
Цитирай
#45

Ако напомпат цената на 4500 ще си съботират продажбите му, защото 4300 има достатъчно почитатели и ще стимулират стария модел.
Цитирай
#46

paffkata написа:Ако напомпат цената на 4500 ще си съботират продажбите му, защото 4300 има достатъчно почитатели и ще стимулират стария модел.
4300 май са на привършване. Не е изключено новата поява да е с нова цена. Засега в България цената им е най-ниска.

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай
#47

не вярвам, 4300 да се ичерпи в Хенди, Технополис, Техномаркет, Ardes ...

и то за няма и месец.
Цитирай
#48

Има го и във Викинг Компютърс, гледах го преди няколко дена в Старозагорския им офис. Добре сглобена машина, има какво да се желае от IPS дисплея, но за тея пари е прекрасен.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#49

Здравейте , извинявам се че спамвам темата , но темата а 4300 е Lock та мисля да си купувам 4300 а днес си играх с 4040 и когато искам да набера някои номер които е запаметен в указателя не ме пита от коя карта а направо си го набира , та въпросът ми е при 4300 също ли е така или пита Confusedtupid:
Цитирай
#50

paffkata написа:не вярвам, 4300 да се ичерпи в Хенди, Технополис, Техномаркет, Ardes ...

и то за няма и месец.
Телефона липсва от веригата на К и К. В Ardes ми казаха че чакат доставка. Хенди попаднах на консултантка, която в крайна сметка нищо не можа да ми каже дали го има или няма .
Евентуално някой знае ли някакви срокове в които ще се появят 4500 и 5000 на пазара?

Prestigio Multiphone 4300 (black) with Android 4.0.3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)