Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia E/dual (C150X/C160X)
#1

Тук могат да се задават всякакви въпроси относно Sony Xperia E / E dual, както и да се споделят проблеми и мнения за тяхното разрешаване!
Цитирай
Аксесоари
#2

От скоро съм със Sony xperia e dual. В началото работеше добре. От известно време без определена причина ограничава изходящите обаждания (най-вече от сим 2). При набиране на номер изписва "разговорът завърши" без да набира номера. След преминаване през настройките на повикванията без да променям нищо обикнованно се оправя ,но до следващия път , който може да стане отново по всяко време. моля за помощ ако някой има същият проблем. Предварително благодаря.
Цитирай
#3

Запази си важната информация и преинсталирай телефона.
Цитирай
#4

Колега, имаш много гаден проблем . Не съм компетентен, надявам се да го оправиш.
Цитирай
#5

Ще пробвам с преинсталация но другата седмица. Засега ще карам със стария телефон. Ще кажа дали се е оправил проблема след преинсталацията.
Цитирай
#6

Здравейте,преди седмица купихме xperia E ,но имам малък проблем.Трия настройките за мобилен интернет APN ,но когато се пусне wi fi-то и най вече вградения браузър се теглят отново.При ползване на други приложения като youtube google play не тегли настройките за мобилен нет.Оператор може ли да ограничи достъпа до мобилен нет или дайте съвет как да не се теглят тези настройки тъй като телефона се ползва от дете и искам да се предпазя от някоя голяма сметка.
Цитирай
#7

rosenirs написа:Здравейте,преди седмица купихме xperia E ,но имам малък проблем.Трия настройките за мобилен интернет APN ,но когато се пусне wi fi-то и най вече вградения браузър се теглят отново.При ползване на други приложения като youtube google play не тегли настройките за мобилен нет.Оператор може ли да ограничи достъпа до мобилен нет или дайте съвет как да не се теглят тези настройки тъй като телефона се ползва от дете и искам да се предпазя от някоя голяма сметка.
Влизате в настройки-->използване на данни-->мобилните данни трябва да ги спрете и това е.
Колкото до настройките които идват като смс от оператора то те когато биват веднъж отхвърлени не би трябвало след това да идват отново.

Sony Xperia E
Цитирай
#8

Това ми е напълно ясно,че трябва да бъде спрян трафика на даннии и няма да има проблем,но бих искал по голяма сигурност.Настройките тръгват да се инсталират сами без да ме пита дали искам или не.
Цитирай
#9

rosenirs написа:Това ми е напълно ясно,че трябва да бъде спрян трафика на даннии и няма да има проблем,но бих искал по голяма сигурност.Настройките тръгват да се инсталират сами без да ме пита дали искам или не.
Смс-са с настройките от мобилния оператор могат да бъдат изтрити без да се отваря самият смс,но дори и инсталирани то щом са спряни мобилните данни то няма как да бъде ползван мобилен интернет освен ако не бъдат отново включени.

Sony Xperia E
Цитирай
#10

Явно не четеш какво съм написал по горе.Никъде не ме пита телефона дали да инсталира настройките.Изтривам APN пускам wifi отварям вградения браузър и изписва настройките за MMS и интернет се инсталират и не могат да бъдат спрени.Не съм пускал трафици за данни и такива неща само wifi. Разгледах настройките на браузъра но никъде не видях да има нещо което да разрешава или забранява инсталиране на настройки за мобилен интернет.Въпроса беше дали могат да се забранят от оператор или някой който се е сблъсквал с това да каже как да не ги получавам. На Arc S, Neo V и X8 не се инсталират освен ако аз не поискам това от настройките на телефона.При тези три апарата при изтриване на APN и ровене с вградения браузър през wifi не тегли настройки за мобилен интернет.За отметката за трафик на данни знам все пак нямам смартфон от вчера.
Цитирай
#11

днес преинсталираха софтуера и проблема май изчезна. ще видя как ще се държи следващите дни ,но засега е добре.
Цитирай
#12

След инсталиране на Skype контактите се копираха и в телефона.
Ако ги изтрия след поредното влизане пак ли ще се копират?
Ако да, кажете как да го спра...
Цитирай
#13

Влез в приложението на скайп и спри синхронизацията на контактите.
Цитирай
#14

Здравейте, възнамерявам да си закупя сони експерия Е със една сим карта. Можете ли да ми кажете нещо повече за телефончето имали мини сим карта както пише в глобул или е обикновена сим карта. Другото което искам да питам е проблеми има с този телефон.
Цитирай
#15

Да с мини сим е.
Не се бъркай с микро сим.
Цитирай
#16

nihikobg1982 написа:Здравейте, възнамерявам да си закупя сони експерия Е със една сим карта. Можете ли да ми кажете нещо повече за телефончето имали мини сим карта както пише в глобул или е обикновена сим карта. Другото което искам да питам е проблеми има с този телефон.
Имам гореспоменатия телефон,сим картата си е нормална не е микро сим.Работи телефона прилично като за скромните си хардуерни характеристики и цена.До момента не съм срешнал проблем с телефона,но и от скоро го имам към две седмици почти.

Sony Xperia E
Цитирай
#17

И аз го имам от горе-долу 2 седмици, обаче батерията ми пада много бързо.Исках да вида колко ще издържи при нон-стоп играене- 4-5 часа. Ходих до виваком, там го разгледаха и казаха, че не е нормално толкова малко да държи.

Споделете при вас как е, колко време карате с едно зареждане (100%) и при какви условия разбира се.
Цитирай
#18

since1926 написа:И аз го имам от горе-долу 2 седмици, обаче батерията ми пада много бързо.Исках да вида колко ще издържи при нон-стоп играене- 4-5 часа. Ходих до виваком, там го разгледаха и казаха, че не е нормално толкова малко да държи.

Споделете при вас как е, колко време карате с едно зареждане (100%) и при какви условия разбира се.
Игри не играя,ползвам го за разговори основно и от време на време сърфиране в нета батерията издържа около 3-4 дни при разговори от 2-3ч. и общо сърфиране 1ч. за тези дни,което си е напълно нармално за мен .

Sony Xperia E
Цитирай
#19

Игри не играя,ползвам го за разговори основно и от време на време сърфиране в нета батерията издържа около 3-4 дни при разговори от 2-3ч. и общо сърфиране 1ч. за тези дни,което си е напълно нармално за мен .


3-4 дни ? ... моя не въобще не го барам сигурно ще издържи ден и половина , максимум 2.
Пратиха го в София и сега остава да изчакам да видим какво ще кажат.
Цитирай
#20

Пичове като цъкнете в натройки,батерия там има инфо кое каква консумация има и ще разберете че най-големия консуматор е дисплея.ако се заигравте с телефона батерията капва а какво остава ако се цъкат игри и т.н.при мен е 2дена ако не се заигравам много

Живей така че да те е срам да разказваш но да ти е приятно да си спомняш...
Samsung S7 G930F
Цитирай
#21

3 различни мнения ... очакваме още мнения
Цитирай
#22

върнаха ми го , с андройд 4.1.1 е .
пишеше, че са прейнсталирали телефона.
сега да видим как ще се държи.
Цитирай
#23

При мен има един E dual но немога да го актуализирам. Пробвах със SUS и PCC и двете ми дават че съм с последна версия, след като Repair-нах отново се качи 4.0.4???? Някой има ли с E dual и да е с JB?

Xiaomi Redmi 3

Цитирай
#24

sony xperia написа:
nihikobg1982 написа:Здравейте, възнамерявам да си закупя сони експерия Е със една сим карта. Можете ли да ми кажете нещо повече за телефончето имали мини сим карта както пише в глобул или е обикновена сим карта. Другото което искам да питам е проблеми има с този телефон.
Имам гореспоменатия телефон,сим картата си е нормална не е микро сим.Работи телефона прилично като за скромните си хардуерни характеристики и цена.До момента не съм срешнал проблем с телефона,но и от скоро го имам към две седмици почти.

Мерси за информацията. Относно разделителната способност, процесора и батерията имаш ли някакви възгледи от телефончето.
Цитирай
#25

nihikobg1982 написа:
sony xperia написа:
nihikobg1982 написа:Здравейте, възнамерявам да си закупя сони експерия Е със една сим карта. Можете ли да ми кажете нещо повече за телефончето имали мини сим карта както пише в глобул или е обикновена сим карта. Другото което искам да питам е проблеми има с този телефон.
Имам гореспоменатия телефон,сим картата си е нормална не е микро сим.Работи телефона прилично като за скромните си хардуерни характеристики и цена.До момента не съм срешнал проблем с телефона,но и от скоро го имам към две седмици почти.

Мерси за информацията. Относно разделителната способност, процесора и батерията имаш ли някакви възгледи от телефончето.
Държи се стабилно,няма фрапиращи лагове,вобще заслужава си парите.Трябва да е ясно ,че това е нисък клас смартфон и неможе да се очаква много от него.

Sony Xperia E
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)