Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia E/dual (C150X/C160X)
#51

Имам проблем с телефончето. Когато говоря по телефона и някой ми звънне на третото позвъняване прекъсва разговора. Извинявам се ако има тема за проблема, но търсех и не можах да намеря.
Цитирай
Аксесоари
#52

Ъпдейтнах Сони дуал Е до андроид 4.1.1 успешно по описания метод , отне ми около 30 мин (уверете се че имате добра и стабилна интернет връзка преди да започнете операцията !!!)
Цитат:1 Настройте си телефона:
Настройки -> Sony Ericsson -> Възможност за свързване ->
- Отметка на Инстал. PC Companion
- Рижим на USB връзка -> MTP
2 Сваляте Sony update service http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/ и го инсталирате
3 След това ъпдейтвате програмата ако иска.
4 Свързвате телефона с компютъра - ще ви попита на телефона дали да инсталира PC Companion - НЕ инсталирате
5 На компютъра ще ви изпише в програмата Update service, че телефона ви е свързан /ако не го разпознае автоматично го намираш като модел и го посочваш/ и че има наличен ъпдейт и ще ви изкара съобщение за ъпдейт, избирате UPDATE.
После се водите от програмата.
Става супер бързо в сравнение с PC companion /3 часа мъки и изтегляне само до края на Preparing и никакво продължение/ с Sony update service стана за 15-20 мин.
Надявам се да помогна на някого да не се мъчи като мен.

Сега да видим какво ще стане с проблема с микрофона ....
[Изображение: 6399230f.png]

SE T230 ---> SE W200--->SE W880 ---> Sony Tipo ---> Sony M2
Цитирай
#53

Изтеглих си друга мелодия за телефона и я избрах за тон, но понякога като ми звънят и телефона не звъни с нея, а издава звук сякаш дава грешка (ако мога да опиша е нещо от сорта на "тън тън тън тън" Big Grin ).
Цитирай
#54

Здравейте,имам въпросче.някой знае ли как да изключа отхвърляне на повикване чрез смс!
моето сони Е праща смс докато ми е в джоба или не знам докато затварям.така или иначе ми взима стотинки искам да я изключа тази опция ,ако е възможно!мерси предварително :bow:
Цитирай
#55

Здравейте. Моля за помощ. От 2 седмици съм с този телефон и забелязах нещо, което според мен е проблем. Когато говоря и ми звънят на номера на другата карта, дава че телефонът е изключен. Дали е проблем на телефона или нещо не съм направила в настройки? Благодаря ви-
Цитирай
#56

Нормално е да няма връзка с другата карта - телефона има един радио модул. Когато говориш по едната карта използваш радио модула, а другата е един вид изключена. Нормално е за този телефон не се притеснявай Smile

Samsung S21 FE 5G G990B/DS
Цитирай
#57

Благодаря ти. Ако знаех това за радио модула, щях да се замисля :facepalm:
Цитирай
#58

За това ако не го пише изрично в спецификацията...първото нещо което се прави с един двусимов телефон преди да се купи е да му се сложат 2 сим карти и да се тества дали и 2-те са активни.
Цитирай
#59

Забелязах, че имам изчезнали приложения. На какво може да се дължи това ? (приложенията са ми от инсталираните заводско: Navigation, Local и File manager) Ако направя хард ресет ще се възстановят ли ?
Цитирай
#60

Здравейте! И аз съм собственичка на Сони Експирия Е Дуал, но и при мен има проблем подобен на един от потребителите: телефона не е изключен, но когато ме търсят и на двете карти операторите казват че телефона е изключен. Това го прави от време на време и не мога да го свържа с определена дейност, която да съм направила и да се е стигнало до това. Днес когато се свързаха с мен по друг тел. ми направи впечатление, че уж изключеното Сони доста се беше затоплило - все едно съм говорила дълго време или съм ползвала Wi-Fi. Оправя се като го изключа - това всъщност става доста по бавно от нормалното и после се включва веднага сам - абе все едно се рестартира.
Май съм досадно подробна, но бихте ли ме посъветвали какво да правя, че е изключително неприятно положението?
Цитирай
#61

СОНИ ЕКСПЕРИЯ Е.
Някой може ли да ми каже как да си направя всеки отделен контакт с различна мелодия да ми звъни. Имам си музика в СД- картата.

Мерси предварително
Цитирай
#62

Отваряш на редактиране на контакта и вътре има да му сложиш мелодия.
Цитирай
#63

GH0STFACE написа:Отваряш на редактиране на контакта и вътре има да му сложиш мелодия.

Не го видях това което казваш. Има създаване на група, добавяне на номера, но това го няма. Да не е по друг начин.
Цитирай
#64

Нямам стоков ром под ръка за да видя как точно беше, но пробвай тогава следното:

Отваряш телефонната книга, цъкаш на някой контакт. Ще се отвори картата на контакта. Натисни меню бутона (този който излизат опциите) и би трябвало да има Set ringtone.

С коя версия на Андроид си между другото?
Цитирай
#65

GH0STFACE написа:Нямам стоков ром под ръка за да видя как точно беше, но пробвай тогава следното:

Отваряш телефонната книга, цъкаш на някой контакт. Ще се отвори картата на контакта. Натисни меню бутона (този който излизат опциите) и би трябвало да има Set ringtone.

С коя версия на Андроид си между другото?

4.1.1 Jely Been
Цитирай
#66

Значи трябва да стане по обяснения от мен начин в последния ми пост.
Цитирай
#67

Здравейте,
имам малко проблемче ... преди ден два забелязах че някои от снимките ми са копирани по 5 пъти, други по 2, вкл. и клиповете. Започнах да изтривам от албума "излишните", след което останалите си промениха резолюцията, размазаха се. А някои даваха грешка при опит да ги отворя /черен екран с две триъгълничета/ Изключих телефона, вкл.го и тогава ми липсваха около стотина снимки.
Днес забелязах копиране и на музиката по два пъти. Изтрих някои от излишните/от уолкмена/, а тези които останаха по една, не искаха да се отворят. Изписва - Грешка - записът не може да се отвори.
Всички снимки и музика с които има проблем са в СД картата, със снимките от телефона не забелязвам проблем. До преди седмица картата беше в друг телефон.
Бях доста подробна ... но се надявам някой да помогне.

Да поясна, че на телефона все още нямам интернет, нито достъп до WiFi мрежа в момента.

И още едно въпросче, за някои може би глуповато Blush каква е разликата между Astro File Manager и office suitе
Цитирай
#68

шест пъти пробвам да актуализирам софта на xperia e dual и не мога пробвах с pcc и sus но винаги ми дава че съм с наи новите приложения и актуализации
Цитирай
#69

Значи не може да го актуализираш повече от това по официален начин.
Цитирай
#70

а как да стане аз съм с ос 4,04 а пише че може до jb
Цитирай
#71

GH0STFACE написа:Значи не може да го актуализираш повече от това по официален начин.

Здр колко пъти трябва да се актуализира софтуера на сони Е и дали като нов телефон трябва да го актуализирам.

С уважение Ники
Цитирай
#72

deriel написа:Здравейте,
имам малко проблемче ... преди ден два забелязах че някои от снимките ми са копирани по 5 пъти, други по 2, вкл. и клиповете. Започнах да изтривам от албума "излишните", след което останалите си промениха резолюцията, размазаха се. А някои даваха грешка при опит да ги отворя /черен екран с две триъгълничета/ Изключих телефона, вкл.го и тогава ми липсваха около стотина снимки.
Днес забелязах копиране и на музиката по два пъти. Изтрих някои от излишните/от уолкмена/, а тези които останаха по една, не искаха да се отворят. Изписва - Грешка - записът не може да се отвори.
Всички снимки и музика с които има проблем са в СД картата, със снимките от телефона не забелязвам проблем. До преди седмица картата беше в друг телефон.
Бях доста подробна ... но се надявам някой да помогне.

Да поясна, че на телефона все още нямам интернет, нито достъп до WiFi мрежа в момента.

И още едно въпросче, за някои може би глуповато Blush каква е разликата между Astro File Manager и office suitе
Здравейте, отново ... самоцитирам се, но, моля за малко помощ Smile
Цитирай
#73

barry1270 написа:а как да стане аз съм с ос 4,04 а пише че може до jb


Явно за твоя регион още няма ъпдейт.

Можеш с flashtool. Има тема, а вътре има инструкция и файлове за твоята цел.
Цитирай
#74

GH0STFACE написа:Значи не може да го актуализираш повече от това по официален начин.

Здр колко пъти трябва да се актуализира софтуера на сони Е и дали като нов телефон трябва да го актуализирам.

С уважение Ники
Цитирай
#75

nihikobg1982 написа:
GH0STFACE написа:Значи не може да го актуализираш повече от това по официален начин.

Здр колко пъти трябва да се актуализира софтуера на сони Е и дали като нов телефон трябва да го актуализирам.

С уважение Ники

Нещо не ти схващам въпроса. Няма ограничение колко пъти ще го актуализираш. Колкото си искаш, стига да има актуализация.

Нов или стар, ако има нова актуализация е хубаво да я инсталираш.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)