Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми с GPS.
#1

От известно време няма никаква следа от ГПС. Нито сателит намира нито нищо! Като си включа Sygin-a не намира сателити , дори като си ъпдейтна witgeta за времето пак нищо! Някаква идея? Жена ми има Galaxy s2+ ,телефоните са един до друг моя не намира сателити а при нея всичко е ок !
Цитирай
Аксесоари
#2

Хард ресет - - - > сервиз.
Цитирай
#3

И аз клоня към сервиза, но 1 месец ми се вижда много Smile Също имам и проблем с покритието , много често ми се губи.Софтуерни или хардуерни са проблемите според вас?
Цитирай
#4

Ами ако след ресет пак има проблеми, ако не ти се флашва друг фирмуер остава само сервиз.
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • maxa_1
Цитирай
#5

След като си върнах оригиналния 2.3.7 андроид на xperia с flashtool със стоковия ftf file на глобул всичко работи без навигацията (google maps) ъпдейтнах ги и ми показва you location is currently unvailable. имам мобилен интернет.някакви идеи?
Ps ако някой може да помогне да пише защото се занимавам с флаштула цял ден
Цитирай
#6

Ако имаш проблем с ГПС-а , изтегли Това е патч , който ти закръпва нещата и ги фиксира ако ти са разбазикани , просто влизаш в рековери и го инсталваш . след това даваш wipe cash i wipe dalvik cash i restart.

Преди това си направи един бекъп за всеки случай Smile

Валидно е за тези устройства:

AGPS Patch Officially Supported Devices:
Acer Iconia
Asus Transformer Prime
Asus Transformer (TF101)
Asus Transformer TF300T
HTC Inspire 4G
HTC Desire HD
HTC Sensation
HTC Incredible S
HTC Salsa
HTC Flyer
HTC Evo 3D
HTC Desire S
HTC Wildfire
HTC Wildfire S
HTC Droid Incredible 2
HTC Thunderbolt
HTC Desire
HTC Desire Z
HTC One X
LG GT-540 OPTIMUS
LG Optimus One
Motorola Triumph
Motorola Droid X2
Samsung Galaxy S II Skyrocket (SGH-I727)
Samsung Galaxy S II (I9100)
Samsung Galaxy S II (SGH-T989)
Samsung Galaxy S Plus I9000
Samsung Galaxy Nexus
Samsung Galaxy S III (AT&T, Rogers, Bell, Telus)
Samsung Galaxy S III I9300, I9305
Samsung Galaxy S 4G
Sony Ericcson XPERIA X8

Samsung J7 Black
Цитирай
#7

колега разхивирам сваленото от линка и няма нищо
Цитирай
#8

denosashev написа:колега разхивирам сваленото от линка и няма нищо

Преименувай .zip в .apk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#9

дава ми ерор
Цитирай
#10

инсталирай на Dido апк файл-а за GPS fix виж го в темата за IGO Navigacia , ако с това неможеш да се оправиш

Samsung J7 Black
Цитирай
#11

здравейте имам следния проблем с телефон самсунг галакси с 2 съм . телефона е зареден пускам си навигацията и когато ми падне батерията слагам зарядното и на момента ми се губи сигнала за гпс моля помагайте Tongue
Цитирай
#12

Здравеите колеги моляви помагаите че ми трябва спешно с това си изкарвам хляба с xperia x10 съм от 2 години и половина го имам ползвам псотоянно навигация със сиджик съм от няколко дена стана нещо не ме локализира на точното ми местоположение а на около километар два от местоположението ми и като тръгна да карам се сещате каква убърквация се получава моля ви помагаите че е много спешно преинсталирах навигацията формат на картата хард ресет и не се орпавя сервиз ли е краиният вариант според вас?

Колата вози тялото, а мотора душата.   Honda CBR 600
Цитирай
#13

Здравейте,

Имам от около 2 месеца Htc desire X и досега не съм имал никакъв проблем с неговото ползване.
Разгледах целия форум, имаше доста теми като моя проблем, но никъде не открих как точно мога да го установя.

До вчера имах в менютата "Всички, Често и Изтегляния" иконата със синия триъгълник за GPS. Днес вече липсва.
Разгледах целия Google play и никъде нямаше подобна икона.
Рестартирах телефона многократно без резултат.

Би трябвало това приложение да е фабрично и да няма възможност да "изчезва". Иначе си имам програми като Карти, Гласово търсене и всички останали фабрични, но GPS липсва.

Моля за съдействие ако сте имали подобен проблем Smile
Цитирай
#14

Здравейте,

Моля всеки, който има въпроси да отваря нова тема или да се опита да открие проблема във форума, защото аз поствам въпрос и на моя въпрос други колеги постават техните проблеми. Така се разводнява темата.

Все пак след много ровене из нета открих проблема. В менюто трябва да отидете на приложения и да отворите "Карти" и да натиснете бутона "Деинсталиране на актуализациите".
След това синята икона "Навигация" се появява отново в менюто всички Smile

Интересно че тя липсва в меню "Изтегляния", но това ще го мисля допълнително.

Успех да всички.
Цитирай
#15

Kartof4et0o0o0o написа:Здравеите колеги моляви помагаите че ми трябва спешно с това си изкарвам хляба с xperia x10 съм от 2 години и половина го имам ползвам псотоянно навигация със сиджик съм от няколко дена стана нещо не ме локализира на точното ми местоположение а на около километар два от местоположението ми и като тръгна да карам се сещате каква убърквация се получава моля ви помагаите че е много спешно преинсталирах навигацията формат на картата хард ресет и не се орпавя сервиз ли е краиният вариант според вас?


А с други навигации как се държи? При мене само че на друг модел Сони-Ериксън преди време ми се беше случило да прави подобни номера само че с изместване на по-малка дистанция -200-500 метра и го правеше с всички навигации които имах качени. След изчистване на agps данните и оставяне на навигацията да се позиционира отново / отнема около 10 минути без асист- теглене на данни за спътниците през през уеб/ се оправи и повече не е правило номера... ама при тебе е по-голямо изместването и може да е нещо друго...

/данните ги изчистих през gps test/

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#16

ray_ban написа:...В менюто трябва да отидете на приложения и да отворите "Карти" и да натиснете бутона "Деинсталиране на актуализациите".
След това синята икона "Навигация" се появява отново в менюто всички Smile

Интересно че тя липсва в меню "Изтегляния", но това ще го мисля допълнително...

Когато инсталираш Maps то е в комплект с Navigation и Local (преди беше и с Latitude).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#17

Да така е, но като се правят ъпдейти в меню Карти, по някаква причина изчезва и бутон Навигация!
Цитирай
#18

Han_Solo написа:А с други навигации как се държи? При мене само че на друг модел Сони-Ериксън преди време ми се беше случило да прави подобни номера само че с изместване на по-малка дистанция -200-500 метра и го правеше с всички навигации които имах качени. След изчистване на agps данните и оставяне на навигацията да се позиционира отново / отнема около 10 минути без асист- теглене на данни за спътниците през през уеб/ се оправи и повече не е правило номера... ама при тебе е по-голямо изместването и може да е нещо друго...


Братле с всички навигации е едно и също само че аз не ползвам agps пускал сам го няколко пъти но не го ползвам попринцип ползвам си само gps преинсталирах андроида и маи се оправи като изляза навънка ме позиционира добре днеска няколко пъти но като съм в нас като изляза на прозореца ме позиционира на около 200 метра някаде а преди ме позиционираше с точност има хубав изглед към небето от прозореца дали са се изчистили данните като съм преинсталирал андроида тези от agps дето казваш

Колата вози тялото, а мотора душата.   Honda CBR 600
Цитирай
#19

Kartof4et0o0o0o написа:Братле с всички навигации е едно и също само че аз не ползвам agps пускал сам го няколко пъти но не го ползвам попринцип ползвам си само gps преинсталирах андроида и маи се оправи като изляза навънка ме позиционира добре днеска няколко пъти но като съм в нас като изляза на прозореца ме позиционира на около 200 метра някаде а преди ме позиционираше с точност има хубав изглед към небето от прозореца дали са се изчистили данните като съм преинсталирал андроида тези от agps дето казваш

Чакай да уточним едно нещо...
То асистиран GPS ползваш ако имаш включен мобилен нет или си в обхвата на някое wi-fi
Това са всъщност актуални данни за позициите на сателитите и натрупаните грешки. Тази информация се предава иначе от самите сателити но доста бавно и трябват около 10 минути за да се приеме цялата актуална. А самите телефони имат два начина за позициониране - по сателити и по клетките на мобилния оператор, втората е доста по-неточна и всъщност представлява засичане на клетките в чиито обхват си и силата на сигнала който приемаш и съответно изчисляване на вероятна позиция... там неточността може да е доста голяма.
Дали при преинсталиране се трие файла в който се запазва тази информация не знам - зависи от доста неща при преинсталацията, но вероятността това да е така е доста голяма. не съм се занимавал - нямам толкова свободно време да бърникам навътре по файловете, до момента съм намирал решение на проблемите с които съм се сблъсквал без да ми се налага да навлизам толкова навътре. Но опита ми подсказва че ако телефона ти е неразбъзикан и със стоков ром шанса нещата да се оправят ако изчакаш 10-15 минути да дойде актуалната информация от сателитите клони към 100, ако си слагал разни програмки които уж помагат да позиционира по-бързо или по-точно... риска работите да се омажат нараства

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#20

Имам Samsung Galaxy S и искам да си инсталирам навигация но нямам мемори карта . Видях , че iGO иска мемори карта . Има ли начин да я инсталирам на вътрешната памет или ако има друга добра навигация която не изисква карта с памет ?
Цитирай
#21

Ами може разбира се.
Цитирай
#22

Han_Solo написа:Чакай да уточним едно нещо...
То асистиран GPS ползваш ако имаш включен мобилен нет или си в обхвата на някое wi-fi
Това са всъщност актуални данни за позициите на сателитите и натрупаните грешки. Тази информация се предава иначе от самите сателити но доста бавно и трябват около 10 минути за да се приеме цялата актуална. А самите телефони имат два начина за позициониране - по сателити и по клетките на мобилния оператор, втората е доста по-неточна и всъщност представлява засичане на клетките в чиито обхват си и силата на сигнала който приемаш и съответно изчисляване на вероятна позиция... там неточността може да е доста голяма.
Дали при преинсталиране се трие файла в който се запазва тази информация не знам - зависи от доста неща при преинсталацията, но вероятността това да е така е доста голяма. не съм се занимавал - нямам толкова свободно време да бърникам навътре по файловете, до момента съм намирал решение на проблемите с които съм се сблъсквал без да ми се налага да навлизам толкова навътре. Но опита ми подсказва че ако телефона ти е неразбъзикан и със стоков ром шанса нещата да се оправят ако изчакаш 10-15 минути да дойде актуалната информация от сателитите клони към 100, ако си слагал разни програмки които уж помагат да позиционира по-бързо или по-точно... риска работите да се омажат нараства

Братле оправи се след преинсталацията вече 3 дена по 12 часа е включена нон стоп и няма проблеми иначе не съм слагал никакви глупости в телефона анти съми тея неща благодаря :bow:

Колата вози тялото, а мотора душата.   Honda CBR 600
Цитирай
#23

Здравейте, имам следният проблем: Инсталирам IGO Primo на LG P700 със съответната резолюция, но след инсталацията не тръгва, в момента когато изключа GPS-a на телефона тръгва без никакъв проблем но включа ли го пак спира да работи. Някой дали знае как да го оправя. Благодаря предварително.

Ако нещо може да се обърка, то се обърква!
Цитирай
#24

пробвах мн методи за подобряване на сигнала за ловене на сателити но без резултат,и реших да го свържа с външен гпс приемник,и сега нямам проблеми,навигона,игото,суджука сега си бачкат без проблем
Цитирай
#25

Здравейте! От вчера имам следния проблем - GPS-а открива спътници, но не се свързва с тях. До онзи ден всичко си работеше перфектно. Помислех, че е от последния ъпдейт на андроида (за нексусите е JWR66Y, демек 4.3), но се оказа, че и таблета с 4.0.3 има същия проблем. И на двете устройства съм качил fasterGPS и GPStest, и през тях виждам, че намира спътници, но не се свързва. Пускам и Иго, Сиджик и т.н., но пак не става. Някой има ли подобен проблем?

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)