Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми с GPS.
#51

todesto написа:....Като цяло навигацията работи прилично,но веднага забелязах че отчита неправилно скоростта на движение(х2).Ако се движа с 90км/ч на дисплея ми показва 180км/ч.Променях настройки в програмата(iGo) но се оказа ,че и при другата положението е същото.Та въпроса ми е дали има някой идея къде може да се бръкне и да си дойде всичко на място? Благодаря!!! :bow:

Бях чел скоро, че това се дължи на изчисляването не на километри в час, а на мили в час и затова така ти показва навигацията, но дали можеше да се променя или си остава така по подразбиране не се сещам.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
Аксесоари
#52

Ако е в мили то вече е самолет, а не кола...
За да няма неясноти по забележката, със 180 мили в час никъде не се движат автомобили официално, та да се има пред вид подобно отчитане на скоростта.
Изказването ми бе метафорично, уважаеми колега...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#53

alexbg67 написа:Ако е в мили то вече е самолет, а не кола...
Думата "миля" се използва не само за самолет, но и за други измервания.

Цитат:Когато се измерват разстояния при морски и въздушни пътувания, понякога се използва морска миля...

За удобство в САЩ преобразуването на мили в километри се изчислява приблизително, като разстоянието в мили или скоростта в мили/час се умножават по 1,6 (напр. 50 мили х 1,6 = 80 km).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#54

centur написа:
alexbg67 написа:Ако е в мили то вече е самолет, а не кола...
Думата "миля" се използва не само за самолет, но и за други измервания.

Цитат:Когато се измерват разстояния при морски и въздушни пътувания, понякога се използва морска миля...

За удобство в САЩ преобразуването на мили в километри се изчислява приблизително, като разстоянието в мили или скоростта в мили/час се умножават по 1,6 (напр. 50 мили х 1,6 = 80 km).
Само да допълня - сухоземната миля= 1680 м., морската - 1,8 км.
Цитирай
#55

alexbg67 написа:......Изказването ми бе метафорично, уважаеми колега...
Тези, които не разбраха малко почетоха а други направиха копи-пейс.

Samsung SM-G900F+32 GB Samsung micro SDHC™Class10
Не хаби думи за онзи, с когото е безполезно да се говори!
Цитирай
#56

След седмица борба, с това чудо на китайската техника, всичко се оправи. Dance Сигурно има и други ,които са си купили този продукт (или подобен)и за привежането му в „европейски" вид са се е видяли в чудо как да стане това.Четене му е майката... http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=590483&st=80

Xiaomi Mi2S 2/32 -> RedMi2 2/16 -> Mi4C 3/32 ->Mi8 6/64 
Цитирай
#57

Ето нещо, което може да подобри работат на GPS-a.: http://4pda.ru/2014/09/25/177874/

[h]LG G2 D802 [/h]
Цитирай
#58

ivodintchev написа:Ето нещо, което може да подобри работат на GPS-a.: http://4pda.ru/2014/09/25/177874/
Съмнявам се дали ще му помогне а ако си направиш тези конфигорации, как ли ще се държи навигацията малко по далече от България? За какво са тези регионални firmvare, радио честоти и др,? "Четене му е майката" Както е писал Todesto. Под подразбиране GPS Plus-off, потърси с кодове и го направи on, за подобрение на GPS. Ако не ти се свиди батерията.

Samsung SM-G900F+32 GB Samsung micro SDHC™Class10
Не хаби думи за онзи, с когото е безполезно да се говори!
Цитирай
#59

Здравейте имах същия проблем с GPS-a - беше напълно изчезнал след последната актуализация. Нито със Sygic работеше нито с Картите. Изчетох целия форум, какво ли не пробвах и най-накрая премахнах актуализацията на "Карти" и тръгна... Wink Благодарности към Ray_ban
П.П. със Samsung Galaxy Not 3 съм
Цитирай
#60

adito75 написа:Здравейте имах същия проблем с GPS-a - беше напълно изчезнал след последната актуализация. Нито със Sygic работеше нито с Картите. Изчетох целия форум, какво ли не пробвах и най-накрая премахнах актуализацията на "Карти" и тръгна... Wink Благодарности към Ray_ban
П.П. със Samsung Galaxy Not 3 съм

От отказване на актуализация на карти се лишаваш от подобренията, по добре направи и Sygic системно приложение, там е конфликта за GPS.

Samsung SM-G900F+32 GB Samsung micro SDHC™Class10
Не хаби думи за онзи, с когото е безполезно да се говори!
Цитирай
#61

Smael написа:
adito75 написа:Здравейте имах същия проблем с GPS-a - беше напълно изчезнал след последната актуализация. Нито със Sygic работеше нито с Картите. Изчетох целия форум, какво ли не пробвах и най-накрая премахнах актуализацията на "Карти" и тръгна... Wink Благодарности към Ray_ban
П.П. със Samsung Galaxy Not 3 съм

От отказване на актуализация на карти се лишаваш от подобренията, по добре направи и Sygic системно приложение, там е конфликта за GPS.

Не съм запозната как точно да го направя това със системното приложение, но ще потърся във форумаSmile
Благодаря
Цитирай
#62

adito75 написа:
Smael написа:
adito75 написа:Здравейте имах същия проблем с GPS-a - беше напълно изчезнал след последната актуализация. Нито със Sygic работеше нито с Картите. Изчетох целия форум, какво ли не пробвах и най-накрая премахнах актуализацията на "Карти" и тръгна... Wink Благодарности към Ray_ban
П.П. със Samsung Galaxy Not 3 съм

От отказване на актуализация на карти се лишаваш от подобренията, по добре направи и Sygic системно приложение, там е конфликта за GPS.

Не съм запозната как точно да го направя това със системното приложение, но ще потърся във форумаSmile
Благодаря

Телефона трябва да има root. За конвертиране използвам Link2sd от маркета. Преди първия старт на Sygic, с Link2sd го конвертирам в системно приложение. В Link2sd има reboot/Recovery и когато влезе в recovery/wipe cach.

Samsung SM-G900F+32 GB Samsung micro SDHC™Class10
Не хаби думи за онзи, с когото е безполезно да се говори!
Цитирай
#63

Здравейте, досега не съм си инсталирал навигация и не съм много запознат, но съм чувал, че файловете са големи и изискват доста памет. Смятам да си взимам HTC Desire 516 с вътрешна памет 1 ГБ, а при него инсталираните приложения не могат да се местят на SD картата. И тук идва въпроса - ако инсталационните файлове са сложени на картата и от там инсталирам навигацията, директно на картата ли ще се инсталира?
Цитирай
#64

z3us написа:...ако инсталационните файлове са сложени на картата и от там инсталирам навигацията, директно на картата ли ще се инсталира?

Не, пак ще си е във вградената памет (инсталираното приложение), а папката с картите на навигацията можеш да оставиш на външната карта памет.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#65

И реално размера на самото приложение е малък, а картите заемат повечето място, така ли?
Цитирай
#66

z3us написа:И реално размера на самото приложение е малък, а картите заемат повечето място, така ли?

Винаги е така.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#67

Ясно, благодаря :cheers:
Цитирай
#68

Имам тука едно телефонче за изпробване пише че е ST-G900 китайска реплика на S5.Дадох да зарежда Gugle Карти и след 10 секунди ми изписва за съжаление Карти спря и въпросът ми е ако може някой да ми каже това може ли да е проблем със GPS.Защото се опитвам да заредя и други приложения които изискват GPS и непоказва по никакъв начин че имам точка.Ако се направи рут на телефона дали може да се оправи или може да се е разпоило нещо.Дайте някакъв савет.Благодаря
Цитирай
#69

Хора, ползвам Endomondo и след което като съм го изключил, спрял съм и GPS-a, но виждам, че местоположението от това приложение продължава да работи и съответно да точи батерия! Много е досадно да трябва да се рестартира всеки път като ползвам апликацията, за да си "спре нормално" и местоположението. Има ли начин за решение на проблема?

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#70

Ако изключваш приложението от централния бутон, то минава на заден план, демек още работи. Това, че си изключил GPS и ти показва местоположението е защото приложението използва клетките на оператора и ако имаш WiFi за да определи къде се намираш. Най-добре с бутона за връщане назад да излизаш от приложението или ако има в менюто опция "Изход". Ако излизаш с централния бутон, използвай бутона, който ти показва последно отворените приложения за да затвориш това, което искаш. Ако въпреки всичко пак имаш проблеми със затварянето на приложението, изчисти данните му от настройките (може да опиташ да го преинсталираш) или да изпратиш e-mail до създателите на приложението с проблемите, които имаш.
Цитирай
#71

От приложението излизам с бутона за връщане назад, също го затварям от последно отворените приложения и накрая дори ако се налага - с Task Killer. Въпреки това GPS-а продължава да стои буден. И с изчистване на данните на приложението пробвах, но не става.

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#72

User interface resolution[720x1280] is not supported or compatible skin can not be found.Exitng application.

Здраве да е.От вчера ми излезна тая обява на телефона и нищо не може да я скрие.Сменях апк. сглобки-нищо.Същата сглобка си върви чудесно на друг такъв телефон.Идеи защо се е получило туй нещо? Xiaomi mi2s.10x
Цитирай
#73

Извинявам се, че пиша тук, но може ли някои да помогне за 1 навигация малко е стара nüvi 255W на Гармин. От къде да намеря нови карти на Европа и камери съответно.
Благодаря!

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#74

Имаш ЛС, там има и камери също Wink
Цитирай
#75

Благодаря, да попитам картата NT europa 2016.10 е на латиница, може ли да се обърне на кирилица, не че е толкова важно де, и камери за превишена скорост за БГ ако може линк също.

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)