Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми с GPS.
#76

ЗА кирилица е NTU europa 2016.10 , обаче на старите нувита не работи.
Цитирай
Аксесоари
#77

Може би, ще е необходимо да обновиш фирмуеъра на Нувито първо.

Phone: hTC Sensation / ROM: ViperS 5.1.0/ kernel: Sebastian FM /
Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC1 / Radio: 11.29A.3504.18_М / статус: S-OFF
Цитирай
#78

Да споделя малко опит и да "вдигна" малко темата.
Със Samsung Galaxy S3 съм и от повече от година имам известни проблеми с GPS-а му. Вижда доста от спътниците, но така и не успява да направи фикс, а ако случайно успее - координатите скачат и точността е безумно лоша. Искам да уточня, че не ползвам телефона за навигация при шофиране - за това си имам отделно устройство, което вярно и безотказно ми служи. На телефона ползвам основно Locus и още няколко приложения основно да си записвам маршрути или да търся някой адрес или подобни работи.
Обаче страшно взе да ме дразни лошата работа на GPS-а. Преди месец си смених рома, като тайно се надявах да се оправи - нулев ефект. Пробвах различни настройки на gps.conf - нулев ефект. Пробвах различни модеми - нула.
Реших, че проблема е хардуерен и вече не си заслужава да "копам". Така или иначе телефона е на повече от 3 години и не смятам да влагам повече средства в него, с изключение една нова батерия, може би.

Днес попаднах не съвсем случайно на тази тема в XDA. Подходих доста скептично, но взех отвертката и за 10-на минути направих процедурата. Чудото стана! Сега хваща доста повече спътници и прави фикс за секунди. Поиграх си и с gps.conf и сега съм повече от доволен. Дори и в средата на стая хваща достатъчно спътници за да направи фикс. Предоволен съм.

Накратко процедурата се състои от развиване на всичките 10 винтчета на корпуса на телефона, почистване и натягане леко на контакта на вградената GPS  антена (на последната страница на поста в XDA има подробни снимки) и връщане всичко по местата си и хубаво затягане на винтчетата. Странно, но точно винтчето до антената при мен беше хлабаво. И други го споменават, че и при тях било така.
Процедурата е приложима не само за S3, а предполагам за повечето модели на Samsung а сигурно и за други модели.

Удоволствието да се пребориш с дългогодишен проблем е неописуемо.
Дано това е от полза и на други, които са пробвали вече всичко и почти са се отказали.

Успех.

SIEMENS C35i --> ME45 --> Sony Erocsson k800i (custom firmware, camera driver, elfpack) --> Samsung Galaxy S III GT-I9300, 32GB, Blue, M-tel, ROM Blekota Note 5 Lite v5.2.2, 4.4.4 KitKat + Boeffla-Kernel v7.9

Цитирай
#79

Здравейте , и при мен се появи проблем с навигацията.Досега си ползвах картите на гугал и нямах никакъв проблем откакто ги обнових не може да намери спътници.Локализира ме почти веднага но после ми казва ,че няма сигнал от GPS.Махнах актуализациите ,но проблема си остава пробвах и с Sigic пак не става.Някакви идеи???
Цитирай
#80

Последните дни е много облачно, нормално е да изгуби сигнал след като се е закачило на по-малък брой спътници.
Цитирай
#81

И аз така си мислех , но не бях сигурен  и нямаше как да пробвам на друго устройство.Мерси за отговора Smile
Цитирай
#82

Играя си с навигации отдавна,още на симбиан (Нокия 5800),после с китайчета на МТК и т.н.От опита който имам,мога да кажа че облаците не могат да предизвикат такова голямо смущение,могат да забавят малко локализацията (ако не е използвана отдавна и е без A-GPS).Но ако транспондера и софта са О.К. не трябва да става така.Причината при теб най-вероятно е друга.Лично при моите експерименти,най-малко спътници съм "виждал" в часовете 22.00 до 00.00(приблизително).Нямал съм устройство,което да поддържа освен GPS и другите 2 пръстена сателити (Глонас и китайските) и май оставаме малко в "сянка".А при пуснат "A-GPS",навигацията лети,няма значение облаци,дъжд или сняг!

P.S.-Коригирано Smile
Цитирай
#83

GPS сателитите не са в геостационарна орбита.
https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D...0%BD%D0%B5

Какъв е телефона?На някои телефони GPS антената се намира в задния капак и е възможно ,да не прави добър контакт.

Phone: hTC Sensation / ROM: ViperS 5.1.0/ kernel: Sebastian FM /
Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC1 / Radio: 11.29A.3504.18_М / статус: S-OFF
Цитирай
#84

Добро утро,
Имам проблем с GPS или с програмите, не съм сигурен.Телефона е LG Spirit 4G LTE (H440n) закупен от ментел.
Преди няколко дни ми трябваше навигация, но имах проблем, не ме локализираше с Google maps. GPS беше пуснат на High accuracy mode + мобилен интернет.
Пускам google maps, показва ми маршрута с още 2 опции, които са по-бавни с 2 мин и аз си избирам един и му задавам да ме навигира, но GPS сигнал няма.... От време на време GPS се появява за секунда и ме локализира (показва ми моментната позиция и после пак се губи). За маршрут от около 10 км GPS се появи 4-5 пъти за по 1 сек, само да покаже текущата позиция.
Взех си старата Моторола Мото Е и включих GPS и за няма и 10 секунди ме локализира и ги оставих да работят и 2-та в продължение на 3 км, моторолата без проблеми си работеше и показваше маршрута, докато LG-то никакъв сигнал....

Вчера си свалих GPS Test и я пуснах, локализира няколко сателита, мисля, че беше 6-7 от 20. За 10-15 сек, вече GPS работеше. Викам си сега нещата ще са наред.... пускам google maps, чакам 1 мин и няма локация, пускам пак GPS Test и пак за няма и 10 сек ме локализира... Чакай да тествам Sports Tracker, включих го като за тренировка, за около 15 сек ме локализира.
Пуснах iGO също ме локализира.

Днес пак ще си играя да видя какво ще стане, но ми е странно Google maps да не може да ме засече като хората, при положение, че GPS Test хваща сателити.

Някакви идеи от къде идва този проблем?
Цитирай
#85

Здравейте,
след проблемен руут ми сложиха нов стоков ROM.Сега обаче GPS-a ми не работи,на някой приложения ми изписва weak,poor no gps signal,cant locate.Може ли да ми дадете някакъв съвет ?
Благодаря!
Цитирай
#86

(2016-07-17, 11:23:00)koki4a написа:  Здравейте,
след проблемен руут ми сложиха нов стоков ROM.Сега обаче GPS-a ми не работи,на някой приложения ми изписва weak,poor no gps signal,cant locate.Може ли да ми дадете някакъв съвет ?
Благодаря!

Провери дали GPS чипа ти работи, примерно с Phone Tester

Xiaomi Redmi 6 pro
Цитирай
#87

(2016-07-17, 15:23:33)getzov написа:  Провери дали GPS чипа ти работи, примерно с Phone Tester
  
И пак да кажа преди си работеше, използвал съм го с приложения за спорт. Възможно ли е да е заключен по някакъв начин, да се подменят системните файлове, имам S-on. 
HTC 626g dual.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#88
Lightbulb 

Имах подобен проблем преди време - счупих дисплей (Xiaomi ), смених си го и GPS сигнала ми тотално изчезна, нито едно приложение нямаше. Не виждах никаква връзка с новия дисплей, но е имало някакво нулиране. Случайно реших да вляза и в инженерното меню(трябва рут), пуснах един тест на GPS, и чудо, сигнала се върна, намери веднага сателити.  
Излязох оттам все още невярващ, но щом и ИГО ми ги намери се успокоих. И от тогава значително по-бързо ги намира от преди, но така и не разбрах защо в началото изчезна сигнала от новия дисплей.

Xiaomi Redmi 6 pro
Цитирай
#89

На един приятел след ходене в сервиз при сглобяването бяха пропуснали да свържат GPS антената.
Цитирай
#90

Не хардуерно пипан. Sad
Цитирай
#91

От известно време трудно намира сателит с ИГО. С Карти др.п. няма проблем позиционирането. Някакви идеи или решения?

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#92

Виж дали друга програма има проблеми, ако има - пробвай да теглиш А-GPS данните ръчно с GPS Test и като се свърже спираш я и пускаш игото.
Цитирай
#93

(2016-08-21, 19:03:02)degman написа:  Виж дали друга програма има проблеми, ако има - пробвай да теглиш А-GPS данните ръчно с GPS Test и като се свърже спираш я и пускаш игото.

И ръчно не ставаше с GPS Test. Оказа се, че ако деинсталирам актуализациите на Google play магазина, тогава нещата се оправят. Засега съм спрял това приложение и нещата са в ред.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#94

Колеги, някой по навътре в нещата - дава ми NMEA Error, никаква индикация, че GPS а работи изобщо, LG G2 vs980 s Kit Kat 4.4.2, пробвах да подобра контакта на антената , няма резултат. Кажете с каквоа да тествам за да видя по обстойна информация за хардуера - само една от трите програми които качих ми дава изобщо инфо за GPS модула и то много малко!
Цитирай
#95

На някой телефони Google Play Store/Гугъл Магазин/прави тези проблеми с GPS.Деактивирайте го и го пускайте само при ако искате да актуализирате.Имайте предвид ,че при спирането му Гугъл Мапс не работи online,затова си изтеглете ofline район който ви трябва.Тогава Мапса работи.След спирането му телефоните нямат проблеми с GPS.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                На Lenovo P70 е така.Samsung A5/2016/няма проблеми ,всичко работи.
Цитирай
#96

(2016-09-17, 11:29:42)alexkara написа:  На някой телефони Google Play Store/Гугъл Магазин/прави тези проблеми с GPS.Деактивирайте го и го пускайте само при ако искате да актуализирате.Имайте предвид ,че при спирането му Гугъл Мапс не работи online,затова си изтеглете ofline район който ви трябва.Тогава Мапса работи.След спирането му телефоните нямат проблеми с GPS.

Точно това правя и всичко е 6. Но при мен Карти работят повече от перфектно, въпреки, че е спрян гугъл магазина.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#97

Здравейте инсталирах igo primo 9.6.7 на самсунг j7 и не ми го отворя на цял екран има ли някакъв начин да го направя? Резолюцията на телефона е 1280х720
Цитирай
#98

(2015-09-24, 15:30:04)Yuli_D написа:  Да споделя малко опит и да "вдигна" малко темата.
Със Samsung Galaxy S3 съм и от повече от година имам известни проблеми с GPS-а му. Вижда доста от спътниците, но така и не успява да направи фикс, а ако случайно успее - координатите скачат и точността е безумно лоша. Искам да уточня, че не ползвам телефона за навигация при шофиране - за това си имам отделно устройство, което вярно и безотказно ми служи. На телефона ползвам основно Locus и още няколко приложения основно да си записвам маршрути или да търся някой адрес или подобни работи.
Обаче страшно взе да ме дразни лошата работа на GPS-а. Преди месец си смених рома, като тайно се надявах да се оправи - нулев ефект. Пробвах различни настройки на gps.conf - нулев ефект. Пробвах различни модеми - нула.
Реших, че проблема е хардуерен и вече не си заслужава да "копам". Така или иначе телефона е на повече от 3 години и не смятам да влагам повече средства в него, с изключение една нова батерия, може би.

Днес попаднах не съвсем случайно на тази тема в XDA. Подходих доста скептично, но взех отвертката и за 10-на минути направих процедурата. Чудото стана! Сега хваща доста повече спътници и прави фикс за секунди. Поиграх си и с gps.conf и сега съм повече от доволен. Дори и в средата на стая хваща достатъчно спътници за да направи фикс. Предоволен съм.

Накратко процедурата се състои от развиване на всичките 10 винтчета на корпуса на телефона, почистване и натягане леко на контакта на вградената GPS  антена (на последната страница на поста в XDA има подробни снимки) и връщане всичко по местата си и хубаво затягане на винтчетата. Странно, но точно винтчето до антената при мен беше хлабаво. И други го споменават, че и при тях било така.
Процедурата е приложима не само за S3, а предполагам за повечето модели на Samsung а сигурно и за други модели.

Удоволствието да се пребориш с дългогодишен проблем е неописуемо.
Дано това е от полза и на други, които са пробвали вече всичко и почти са се отказали.

Успех.
Спаси ме от ходене в сервиз и разбира се последващи спорове и евентуално скандал с некомпетентни "специалисти"
На таблет Lenovo А-3000 също се получи, сега няма проблеми, а си бях скъсал нервите от настройки, фиксове и т.н. напълно без никакъв смисъл.
Цитирай
#99

Здравейте колеги,имам проблем с 3Д сгради.На адроид таблет съм и ползвам iGO_Isr_Free_9.6.29.603974_sys_not_changed .
Досега за 3д сгради ползвах Bulgaria MMCN .Реших да сложа Bulgaria_HERE_2016.Q4 сгради и вече не ми ги показва.Къде може да е проблема? В момента който си върна старите сгради от 2011-та и всичко си тръгва. Мерси предварително.
Цитирай

Писано е много пъти в съответната тема.
Просто в тези старите от 2009 и 2011 г. на русенската фирма MMCN има 3д сгради и обекти в около 18 големи града, докато в тези на HERE има съвсем малко само в София!!!
По селата и малките градове няма в никои.
Няма и най-вероятно няма и да има по-нови на MMCN.
3d сградите са една зарибяваща екстра за неопитните навигатори - те много често пречат - в градове с високи сгради и тесни улици от тях не виждаш пътя!!! Например - всички градове в Италия и много други.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)