Оценете темата:
  • 17 гласа - средно 4.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт
#1

Предлагам, както в раздела на HTC One X, и тук последните ъпдейти, да се обсъждат в една тема, за да се избегне разпиляването на информация и офтопик.



И като стана въпрос за ъпдейти - честито на собствениците на интернационалната версия. Наличен е ъпдейт до 4.2.2 (2.17.401.1), с подобрения и по Sense 5.0 .

Част от подобренията :

- показание в % на батерията ( Settings> Power> Show Battery Level )
- HTC EQS
- задържането на десния бутон = меню бутон :thumbup: (усетиха се да разкарат лентата с точките)
- възможност за премахване на всички икони от дока
- аудио подобрения
- подобрения в камерата
- оптимизации, касаещи работната температура



Снимки:

http://www.slashgear.com/htc-one-android...ashGear%29

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
Аксесоари
#2

Какво значи интернационалната версия?

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#3

Какво е HTC EQS?
Цитирай
#4

EQ Предполагам е Еквилайзерът

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#5

^Да.

А интернационалната версия е не брандиранта за ATT, Verizon и т.н... оператори. Тази, която се предлага в БГ е интернационална.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#6

Абонирайте се за канала на LlabTooFeR в Twitter - https://twitter.com/LlabTooFeR - пича, много точно и навреме обяснява нещата относно ъпдейтите на HTC. Един мейл чек и винаги ще сте в крачка с новините ;)
Цитирай
#7

[video]http://www.youtube.com/watch?v=Bm_bh5u8tv4[/video]

^Това е къстъм ром на базата на 4.2.2 за HTC One. Девлъпърът не бута по графичната част и функциите на фърмуера (до колкото имам вшечатления от ром-те му за Galaxy Nexus и HTC One X), така че по този начин ще изглежда 4.2.2 за HTC One.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#8

Ич ми не е за тоя ъпдейт... Телефонът ми работи повече от прекрасно и няма нужда от нови "екстри" Big Grin Много са ми забавни хората дето го правят на голяма драма, че се забавя някакъв жалък мини ъпдейт :rofl:

Samsung Galaxy S -> Lg Optimus 3D -> Samsung Galaxy Note -> hTc One -> Samsung Galaxy Note 3 ->  Samsung Galaxy Note 4 ---> Iphone 6 Plus 64GB and
iPad Air 64GB
Цитирай
#9

propov написа:
Jorkyyy написа:Ич ми не е за тоя ъпдейт... Телефонът ми работи повече от прекрасно и няма нужда от нови "екстри" :D Много са ми забавни хората дето го правят на голяма драма, че се забавя някакъв жалък мини ъпдейт :rofl:
Напълно подкрепям,пък ако ще да ни обвинят в спам!Който реве си реве!Сега за ъпдейта,после от него...винаги има недоволни,припиращи и прочее.А наистина телефона си работи супер и не виждам причина за това нетърпение!От другите марки си имат проблеми,на едни не им стига вътрешната памет,на други им хвърчи батерията...те да реват-ясно,ама ние сме си добре!

В момента, в 4.3 примерно се вкарва поддръжката на OpenGL ES 3.0, което е супер точно за нас (Snapdragon 600), щото примерно новите игри ще изглеждат точно два пъти по-реалистични и красиви. Така, че ъпдейтите не винаги са с визуални промени в лаунчъра. Плюс това, точно този ъпдейт за One е много повече от козметика, щото се добавят някои неща по интерфейса, които улесняват работата на телефона. Да не говорим за многото проблеми, които имат с телефона потребители (пукане през високоговорителите (не това от механиката в камерата), проблеми с използването на RAM-та, с оптимизацията на работа на чипа и съответно намаляване на температурата.), те чакат този ъпдейт за да разберат, дали това е хардуерен проблем или е от Андроида.
Въобще, неща които нямат нищо общо с хленчене по следваща версия, просто за да има кво да се човърка по телефона. Който иска такъв експириънс от One, трябва да рутне и е на линия за екшъна. В XDA за този телефон, дълго време ще има какво да се флашва! :)
Цитирай
#10

[video]http://www.youtube.com/watch?v=YGClTOSdboo#at=27[/video]

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#11

mitko445525 написа:вече взех да съжалявам че заложих пак на htc,не са пуснали 4.2.2,пък 4.3 изобщо няма да види тоя телефон,за това самсунг са по добри,грижат се за клиентите

[note=Модератор]Е как ще си заложил на ПАК на HTC като до оня ден пишеш само в раздела Самсунг?! Е това си е чиста проба хейтърство. Подобно мнение цели само спам и дразги в друг раздел! Трето нарушение допуснеш ли и ще си в почивка за лятото![/note]

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#12

Честито на всички притежатели на телефона :cheers: За да активирате ,,опции на разработчика" трябва да отидете в настройки-за телефона-информация за софтуера - още и да натиснете няколко пъти номер на компилацията Smile Така ще ви се активира посочената опция, която по принцип при 4.2.2 е скрита Smile
Цитирай
#13

Голям проблем :capitulation: :capitulation: След като се изтегли ъпдейта, телефонът се изключи и умря... при опит за включване не става нищо... :capitulation: :capitulation: :capitulation: Включих го към зарядното, макар че ако нямаше батерия, нямаше да ми даде да го инсталирам, а то ми даде и пак няма никакви признаци на живот Cry Cry
Цитирай
#14

Евентуално комбинация от power+volume down ( или каквато е комбинацията за телефона ) за да се влезе в bootloader Smile
Цитирай
#15

А пробва ли със задържане на Power бутона за около 10-15 секунди докато започнат тъч бутоните да мигат и да се рестартира телефона ? Тази операция симулира вадене на батерията !

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#16

за bootloader-a не ми дойде на акъла... мале напоследък въобще не съм добре. Влезе в bootloader-a и го разпознава компютъра. УРА! Сега само да кажете кое RUU да изтегля, глобулски телефон.
Цитирай
#17

Мисля че трябва европейската версия, а глобулските не са брандирани телефони Smile Тук ги има, като трябва да имаш регистрация, за да теглиш : http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=441717 като намираш това : Спойлер (+/-) (Официальные прошивки)
Цитирай
#18

Тъй като не бях сигурен кое RUU да изтегля, си изтеглих този zip. Беше със същия номер на софтуера като преди ъпдейта и през recovery-то го инсталирах и искам много да благодаря че се сети за bootloader-а.


П.П. Нямам време да го чакам да си оправи кешове и такива разни, пуснах му пак да се тегли ъпдейта Big Grin
Цитирай
#19

Този път започна да се инсталира ъпдейта. След 2-3 минути ще видим какво ще стане.
Цитирай
#20

Инсталира се успешно втория път. Първи впечатления - не намирам разлика с предната версия, освен бутона за Quics Settings в статус бара. И да сме по-точни за developers options - трябва да натиснеш 7 пъти номера на компилацията.
Цитирай
#21

Не забравяй повечето теми при zoe, AF focus при камерата, премахването на трите точки при приложенията ( така се печели място и се работи въху целия дисплей Smile Общо при 4.2.2 всичко е оптимизирано Smile И процентите на батерията горе вляво Smile
Цитирай
#22

Да и процентите и трите точки. Говоря като цяло за външен вид дали има промяна. Иначе за zoe го видях, ама аз така или иначе снимам МНОГО рядко, а когато се наложи да се снима нещо, си имам апарат.
Цитирай
#23

Както се актуализираше и се появи един червен триъгълник. Какво да правя? :unknw:
едит - телефонът сам се рестартира и зареди ОС. Неъпдейтната Tooth
Цитирай
#24

с root ли си? Отключен bootloader? Нещо? При мен на One X-а ми излезе един път триъгълника, защото бях с root и отключен bootloader, махнах root-а и заключих bootloader-а и се оправи.
Цитирай
#25

Не, абсолютно стоков е.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)