Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Sola]##[Урок]Инсталиране на Jelly Bean!!!
#1

Здравейте, ще ви покажа как да си ъпгрейднете телефона до 4.1.2 - Jelly Bean!

ИЗИСКВАНИЯ

1. Трябва да се отключи bootloader-a на телефона -[ Линк ]
2. Инсталиране на CWM - [ Линк ]
2. Да се направи backup.
3. Батерията да е заредена до минимум 50%
4. Инсталиране на ADB Driver - [ Линк ]
5. Инсталиран официален ICS firmware

ВНИМАНИЕ
1. Отключването на буутлоудера премахва гаранцията на телефона
2. Използването на този урок е на ваша отговорност и не нося отговорност за повредени телефони
3. Този ROM и Kernel са САМО за Sony Xperia SOLA MT27i.

БЪГОВЕ

1. Не работи Floating tuch-a

ВЪЗМОЖНИ БЪГОВЕ

Проблем: Lag/Малко РАМ/по голямо иползване на CPU
Решение: Изтривате 01ksm от system/etc/init.d

Проблем: Не иска да се reboot-не (След инсталиране не иска да се ребуутне и остава на Sony custom)
Решение: Принудително изключване Volume Up + Power Button докато не извибрира 3 пъти. Изчакайте малко, след което го стартирайте отново и изчакайте няколко минути. След това трябва да се пуска нормално всеки път. Ако не стане от 1-вия път, направете го пак.

Проблем: Superuser не фигурира в списъка
Решение: Това не е бъг, а просто липсва. Инсталирайте последната версия на Superuser от Market.

ЗА ИЗТЕГЛЯНЕ
1. Sony Xperia Sola Jelly Bean ROM - [ Линк ]
2. Fastboot file - [ Линк ]

ИНСТРУКЦИИ
1. Сложете Unoficial_Stockrom_JB_Sola_4.1.2__6.2.A.0.400.zip или в паметта на телефона или на MicroSD карта
2. Разархивирайте fastboot.zip
3. Разархивирайте ROM.zip файла и копирате boot.img в папката в която сте разархивирали fastboot.zip
4. Изключете телефона и изчакайте няколко секунди.
5. Влизате в папката в която сте разархивирали fastboot.zip, задържате Shift и кликате с дясното копче на мишката, след това кликате на Open command window here (отваря се CMD с път към папката)
6. Натискате и задържате Volum Up бутона и в същото време свързвате телефона към USB-то.
7. Когато телефона се свърже (святка бяла LED лампичка) пускате копчето.
8. Пишете следната команда в CMD прозореца - fastboot flash boot boot.img
9. Можете да видите инсталацията в CMD както е показано на картинката:
[Изображение: CMD-550x2771.png]
10. Извадете от USB-то и включете телефона.
11. Когато видите стартиращото лого (Sony Custom), продължително натискайте и пускайте Volum UP бутона докато не извибрира.
12. Когато сте влезли в Recovery менюто направете BackUP - "Backup and restor - > Backup"
13. следва - "wipe cache partitition -> Yes - wipe cache"
14. след това - "wipe data/factory reset -> Yes - wipe data"
15. след това - "Advanced -> wipe dalvik-cache -> Yes - wipe cache"
16. след това - "mound and storage -> Format system"
17. Следва да инсталираме официалния JB Rom. Изберете "install zip from sdcard -> Chose zip from sdcard (ако сте сложили ROM-a в паметта на телефона) или Chose zip from ext-SD (ако сте сложили ROM-a на меморикартата).
18. След като инсталацията приключи ще видите "Installation completed" .
19. За да завършите инсталацията кликнете "reboot system now"
20. Първото стартиране на телефона ще е в порядъка на 5 до 10 минути.
21. Честито, току що ъпдейтнахте вашия Sony Xperia Sola до Android 4.1.2

"We must secure the existence of our people and a future for white children" - D.Lane 88
Цитирай
Аксесоари
#2

1. Официален 4.1.2 няма за Sola, този е портнат от Xperia P
2. Напиши какви са бъговете, за да не се блъскат хората след като го сложат.
Цитирай
#3

Може и да не е официален, да. Бъгове до момента не съм срещнал, единственото което е, че не работи floating tuch-a

"We must secure the existence of our people and a future for white children" - D.Lane 88
Цитирай
#4

Странно, защото в тази тема се разказва за какви ли не бъгове, както и са предложени фиксове за някои от тях: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2258416

Но щом казваш от опит...може и да си прав.
Цитирай
#5

Еми за момента нямам абсолютно никакви проблеми...

"We must secure the existence of our people and a future for white children" - D.Lane 88
Цитирай
#6

защо не ми се получава???


sendind 'boot' <7741 KB> ...
FAILED <remote The Device must be rooted first>
finished. total times: 0.007s
Цитирай
#7

Сигурен ли си, че BL e отключен?
Цитирай
#8

Да отключен е. Свързва се навсякъде, но не става

преди не искаше да се рутне по същия начин
Цитирай
#9

Пробвай с флаштуул да флашнеш кернела.
Цитирай
#10

Трябва руут, писах ти на лично.

"We must secure the existence of our people and a future for white children" - D.Lane 88
Цитирай
#11

Стана най-накрая :Д
Цитирай
#12

Току що успях да направя вс, както трябва и вече си имам чисто нова Sola с Jelly Bean.

Google Nexus 5
Цитирай
#13

Бихте ли дали инфо как се държи тела,защото се чудя дали да го инсталирам? Smile
Цитирай
#14

При мен лично първия месец се държеше добре, но не знам какво реших, че трябва да правя и го преебах. Оправих го, сложих му gingerbread и ме мързи да ъпдейтвам по - нагоре, тая версия май е най - добра за нашия телефон.

"We must secure the existence of our people and a future for white children" - D.Lane 88
Цитирай
#15

А бе,сърбят ме ръцете.С предишния ми телефон съм правил подобни опити, ама с този още не смея.Четох за добър JB в някоя тема,но не знам как ще се държи.Най-вече батерията.
Цитирай
#16

Аз тия дни ще експериментирам Smile

"We must secure the existence of our people and a future for white children" - D.Lane 88
Цитирай
#17

Ами сподели впечатленията си и с кой Ром си пробвал. :capitulation:
Цитирай
#18

Впечатленията ми са, че след 24 часа ползване на телефона, като ми звънят не звъни, а само вибрира, след като го рестартирах нема повече включване. Явно моя телефон не е пригоден за jelly bean Big Grin Върнах се на ICS, руутнах го, изтрих му некой от приложенията и за момента върви добре.

"We must secure the existence of our people and a future for white children" - D.Lane 88
Цитирай
#19

Entrax написа:Впечатленията ми са, че след 24 часа ползване на телефона, като ми звънят не звъни, а само вибрира, след като го рестартирах нема повече включване. Явно моя телефон не е пригоден за jelly bean Big Grin Върнах се на ICS, руутнах го, изтрих му некой от приложенията и за момента върви добре.
Как го руутна телефона?Използвах какви ли не методи и не става по никакъв начин.Пробвах разни китайски програми-не става.Пробвах чрез смяна на кернела ,след това роот и връщане на нормалния кернел,пак не става.Ако е възможно,дай линк към метода за руут,и ако има нещо специфично,кажи,защото от 3 дни пробвам и не става.Ако може на лично,да не спамим тук. Smile
Цитирай
#20

Присъединявам се към колегата от горния пост.И аз съм със същия проблем.Нека някой обясни как точно става,че нещата се закучиха.И изобщо в темите за XU и XP по-подробно е обяснено/като за лаици/.
Цитирай
#21

Пробвайте да флашнете това :whistle:

Sony Xperia Go (ST27i)
Отключен Bootloader; Root-нат; ROM-> CM 10.2 (Android 4.3.1)
Цитирай
#22

Извинявам се за въпроса - това като кернела ли се флашва?
Цитирай
#23

lokomotivgt написа:Извинявам се за въпроса - това като кернела ли се флашва?
Не, през CWM.

Sony Xperia Go (ST27i)
Отключен Bootloader; Root-нат; ROM-> CM 10.2 (Android 4.3.1)
Цитирай
#24

Това е някакъв омагьосан кръг.За да имам CWM трябва да имам ROOT/поне телефона ми е отключен,въпреки че файда от това нямам/. ROOT се опитвам да направя по всевъзможни начини,ама нещо не ми се получава.И не мога да разбера защо.Уж имам драйвери,ама не става.
Между другото от предишния си телефон ЛГ знам,че като имам CWM вече лесно се инсталират какви ли не файлове,ъпдейти и т.н. Ама не мога да го докарам до там.
Цитирай
#25

В първия пост тук има инструкция как да се флашне кернела.

Флашнете го през fastboot и ще имате автоматинчо CWМ след това.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)