Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Урок: Как да оправим проблема с Wi-Fi
#1

Разгадах цялата мистерия с WiFi я.

По някаква причина през Odin не иска да се инсталират два файла.Modem.bin и NON-HLOS.bin ,когато има тикче с Auto Reboot.


Ето нови инструкции.
Затова направете следното.
1.Изтеглете си Odin 3.09
2.Включете телефона в Download Mode.(Power Menu+Volume Down+Home дайте Volume Up за да продължите)
3.Стартирайте Odin и махнете тикчето Auto Reboot
4.Заредете файла с AP и натиснете Start.
5.Изчакайте докато не излезне с зелено PASS в програмата.
6.Задръжте Power бутона докато не изгасне телефона и освободете.
7.Веднага като изгасне екрана натискате Volume Down+Home (За да влезнете отново в Download Mode)
8.Инсталирайте отново РОМ-а (Стъпка 3 до 6)
9.Ако имате някакви проблеми влизате в Recovery Mode и правите Full Wipe и Wipe Cache.


Може да пробвате с едно инсталиране на рома.При мен стана но при един мой приятел трябваше два пъти да го направи ,че да стане.System Status ми е - Samsung Official и Binary също е Official.

Ако не стане инсталирайте го наново по същия начин!

Galaxy S4 White
Цитирай
Аксесоари
#2

Да те попитам това ли е грешката, която ти дава? Аз опитах на няколко компютъра (WIn8 и Win7), всички Odin версии, няколко Рома, различни кабели и USB-та и пак не става.

Android | iOS | BlackBerry
Цитирай
#3

svetliol написа:Да те попитам това ли е грешката, която ти дава? Аз опитах на няколко компютъра (WIn8 и Win7), всички Odin версии, няколко Рома, различни кабели и USB-та и пак не става.

Не!Никога съм нямал проблеми с ODIN пробвал съм ги всичките.

Проблема е след инсталацията на РОМ-а BaseBand-a не се сменя както и някой други работи.С ръчно рестартиране всичко се оправя не знам поради каква причина ,но е така.

Пробвай да инсталираш KIES рестартирай компютъра и пробвай пак.

А ,защо си с версия 1.7?Пробвай с по нова 3.04.

Galaxy S4 White
Цитирай
#4

Screenshot-а е на тази версия, иначе всичките ги пробвах.

Android | iOS | BlackBerry
Цитирай
#5

Аз ползвах 1.85 която си идва с архива със цф ауто рут, пък и я има от преди. Там нямам възможност да променям тилчетата, само слагам в пда и флашвам. До сега проблеми не съм имал. Може и не случайно да препоръчват него а не 3.07 или 04

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#6

DPapazov написа:Аз ползвах 1.85 която си идва с архива със цф ауто рут, пък и я има от преди. Там нямам възможност да променям тилчетата, само слагам в пда и флашвам. До сега проблеми не съм имал. Може и не случайно да препоръчват него а не 3.07 или 04
:thumbup:
За всички флашвания ползвам също 1.85 и на двата телефона
Не съм имал никакви проблеми

★★★★★ Galaxy Note GT-N7000 ★ Galaxy S4 I9505 ★ iPhone 4S ★★ Samsung GALAXY Note3+Gear ★★★★★ Sony Xperia Z1 ★★★★★ Nexus 5 ★★★★★ Nokia Lumia ★★★★★ Samsung Galaxy S5 ★★★★★
Цитирай
#7

И аз препоръчвам за всякакви интервенции с Odin да използвате v1.85 Smile
При 3.04 и 3.07 Odin изобщо не ми открива телефона през USB-то (за порта имам в предвид). Версия 1.85 върви като пушка. Big Grin Руутнах си телефона с него и всичко стана идеално. Smile

Впрочем ако някой има проблем след като използва Triangle away и в Download Mode ,Binary e official, но System Status все още е Custom да ми пише на ЛС, за да помогна. Smile При мен имаше такъв проблем и успях да го оправя.

Samsung Galaxy SIV White Frost XXUBMGA Rooted + Spigen Neo Hybrid White + SAMSUNG micro SD card 16GB Class 10
Цитирай
#8

Много странно - като се опитвам да включа WiFi веднага ми изкарва тази грешка и ме подканва да рестартирам телефона.

Android | iOS | BlackBerry
Цитирай
#9

svetliol написа:Много странно - като се опитвам да включа WiFi веднага ми изкарва тази грешка и ме подканва да рестартирам телефона.
Задръж върху него може да даде инфо, това ще е от настройките на гугъл предполагам за проверка на програмите, виж в настройки- защита

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#10

svetliol написа:Много странно - като се опитвам да включа WiFi веднага ми изкарва тази грешка и ме подканва да рестартирам телефона.

Инсталирай го по следния начин.Така стана и при приятеля ми само с едно инсталиране.

Влизаш в Download Mode.(Power Menu+Volume Down+Home дайте Volume Up за да продължите)
(Махаш Auto Restart тикчето) Инсталираш го с Odin.Като излезне Pass и задържаш Power Button за 10 секунди.Веднага като изгасне екрана (Power Menu+Volume Down+Home дайте Volume Up за да продължите) и го инсталираш отново по същия начин с махнат Auto Restart като излезне Pass отново задържаш за 10 секунди и чакаш да се стартира нормално.

Galaxy S4 White
Цитирай
#11

DPapazov написа:
svetliol написа:Много странно - като се опитвам да включа WiFi веднага ми изкарва тази грешка и ме подканва да рестартирам телефона.
Задръж върху него може да даде инфо, това ще е от настройките на гугъл предполагам за проверка на програмите, виж в настройки- защита

Данни за приложението: SEAndroid Версия 1.0

slim313shady - na твоя приятел пак ли забиваше при moedem?

Android | iOS | BlackBerry
Цитирай
#12

svetliol написа:
DPapazov написа:
svetliol написа:Много странно - като се опитвам да включа WiFi веднага ми изкарва тази грешка и ме подканва да рестартирам телефона.
Задръж върху него може да даде инфо, това ще е от настройките на гугъл предполагам за проверка на програмите, виж в настройки- защита

Данни за приложението: SEAndroid Версия 1.0

slim313shady - na твоя приятел пак ли забиваше при moedem?

И при него беше същото приложение.На него не му забиваше никъде!

Инсталирай го два пъти по описания начин и няма как да не стане!

Galaxy S4 White
Цитирай
#13

Чакай, че се обърках - при флаш с Один не му забива, така ли? Тогава какъв е бил неговия проблем?

Android | iOS | BlackBerry
Цитирай
#14

svetliol написа:
DPapazov написа:
svetliol написа:Много странно - като се опитвам да включа WiFi веднага ми изкарва тази грешка и ме подканва да рестартирам телефона.
Задръж върху него може да даде инфо, това ще е от настройките на гугъл предполагам за проверка на програмите, виж в настройки- защита

Данни за приложението: SEAndroid Версия 1.0

slim313shady - na твоя приятел пак ли забиваше при moedem?
SE android е самата защита, завърти го в портретен режим може да ти извади целия текст, кое е приложението. че така е с точки и съкращения.
За флаша не си играйте с тея одини, ползвайте само 1.85 мисля, че споменахме по-горе защо.

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#15

При него с едно инсталиране не стана ,получи същата грешка като теб с Wifi и съобщение за рестарт!Нямаше никакви проблеми с ОДИН!Флашна го още веднъж и стана работата!

Galaxy S4 White
Цитирай
#16

slim313shady написа:Разгадах цялата мистерия с WiFi я.

По някаква причина през Odin не иска да се инсталират два файла.Modem.bin и NON-HLOS.bin ,когато има тикче с Auto Reboot.

Затова направете следното.

1.Изтеглете си Odin 3.04
2.Включете телефона в Download Mode.(Power Menu+Volume Down+Home дайте Volume Up за да продължите)
3.Стартирайте Odin и махнете тикчето Auto Reboot
4.Заредете файла с PDA и натиснете Start.
5.Изчакайте докато не излезне с зелено PASS в програмата.
6.Задръжте Power бутона докато не изгасне телефона и освободете.

Може да пробвате с едно инсталиране на рома.При мен стана но при един мой приятел трябваше два пъти да го направи ,че да стане.
При мен всичко се получи перфектно сега и System Status ми е - Samsung Official и Binary също е Official.

Колега slim313shady, от къде да сваля файла, за който говориш в точка 4

SGS7 6.0.1
Цитирай
#17

n13903 написа:
slim313shady написа:Разгадах цялата мистерия с WiFi я.

По някаква причина през Odin не иска да се инсталират два файла.Modem.bin и NON-HLOS.bin ,когато има тикче с Auto Reboot.

Затова направете следното.

1.Изтеглете си Odin 3.04
2.Включете телефона в Download Mode.(Power Menu+Volume Down+Home дайте Volume Up за да продължите)
3.Стартирайте Odin и махнете тикчето Auto Reboot
4.Заредете файла с PDA и натиснете Start.
5.Изчакайте докато не излезне с зелено PASS в програмата.
6.Задръжте Power бутона докато не изгасне телефона и освободете.

Може да пробвате с едно инсталиране на рома.При мен стана но при един мой приятел трябваше два пъти да го направи ,че да стане.
При мен всичко се получи перфектно сега и System Status ми е - Samsung Official и Binary също е Official.

Колега slim313shady, от къде да сваля файла, за който говориш в точка 4

PDA е в самата програмка Smile.
[Изображение: Untitled.jpg]

Galaxy S4 White
Цитирай
#18

Колега, запознат съм добре с Один. Въпросът ми е къде си качил линк за файл Modem.bin, който трябва да кача чрез Один? Т.е. от къде да сваля модема

SGS7 6.0.1
Цитирай
#19

n13903 написа:Колега, запознат съм добре с Один. Въпросът ми е къде си качил линк за файл Modem.bin, който трябва да кача чрез Один? Т.е. от къде да сваля модема

Няма как да му зададеш само modem.bin, а трябва целия ROM:

За M-Tel: GT-I9505-MTL-I9505XXUAME2-1367500360.zip
Globul: GT-I9505-GBL-I9505XXUAMDM-1366903210.zip
Vivacom: GT-I9505-VVT-I9505XXUAMDM-1366903210.zip

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#20

n13903 Колега не искам да се заяждам но въпроса ти беше за точка четири ,а точка 4 е за PDA явно не съм разбрал нещо.

Иначе modem и другия файл можеш да ги намериш като отвориш РОМ-а с Winrar и ще ги видиш.Инсталираш ги не с PDA ,а с Phone чрез Odin.Задължително ги инсталираш два пъти с махната отметка Auto Restart иначе няма да се инсталират!

Galaxy S4 White
Цитирай
#21

n13903 написа:Колега, запознат съм добре с Один. Въпросът ми е къде си качил линк за файл Modem.bin, който трябва да кача чрез Один? Т.е. от къде да сваля модема

Modem.bin може да го флашнеш, като го сложиш на Phone.
Имаш ли отделен файл само с модема?

Android | iOS | BlackBerry
Цитирай
#22

svetliol написа:
n13903 написа:Колега, запознат съм добре с Один. Въпросът ми е къде си качил линк за файл Modem.bin, който трябва да кача чрез Один? Т.е. от къде да сваля модема

Modem.bin може да го флашнеш, като го сложиш на PDA.
Имаш ли отделен файл само с модема?

Бъркаш колега навсякъде пише ,че трябва чрез Phone ,а не с PDA.

Вторият въпрос към кой е насочен?

Galaxy S4 White
Цитирай
#23

:facepalm: Прав си, как щях да объркам колегата. Sorry, аз си мислех за phone, а съм написал PDA. Ще си коригирам поста, да не се обърка някой.

Втория въпрос ми е насочен към колегата, ако няма да му покажа от къде може да изтегли файла.

Android | iOS | BlackBerry
Цитирай
#24

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2192025

Фикс за Wi-Fi

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#25

Колеги, в какво точно се изразява този проблем с Wi-Fi? Само I9505 ли е засегнат, защото аз с I9500 нямам никакви оплаквания?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)