Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Урок: Как да оправим проблема с Wi-Fi
#26

ivkos написа:Колеги, в какво точно се изразява този проблем с Wi-Fi? Само I9505 ли е засегнат, защото аз с I9500 нямам никакви оплаквания?

Като сложиш по-нов kernel (примерно stock от друга по-нова версия) и се появява една грешка, че трябва да reboot-не устройството и след като го рестартираш после пак започва да излиза тази грешка.
Иначе на stock ROM, ако не си сменял нищо (kernel, root-ване или друго) няма как да ти се появи проблем с Wifi-то.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
Аксесоари
#27

Добре а в какво се състои този проблем? С постоянно reconnect-ване към мрежата ли? Аз примерно само съм руутнал, без да съм сменял кернели и ромове. Не мисля че трябва да се е появил вашия проблем или греша?

Samsung Galaxy S IV
Цитирай
#28

Fusion написа:Добре а в какво се състои този проблем? С постоянно reconnect-ване към мрежата ли? ..

Слаб обхват на модема/рутера. Ако не си обновявал софтуера на рутера провери в сайта на производителя дали няма по-нова версия за него.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#29

Не не, не може да е това, понеже със старата ми машинка (Desire HD) на същия рутер нямах никакви ядове. А сега дори когато съм на 6 метра от него и като си цъкам real racing 3 постоянно се появява съобщението, че се е свързал успешно към мрежата.

Samsung Galaxy S IV
Цитирай
#30

Fusion написа:Не не, не може да е това, понеже със старата ми машинка (Desire HD) на същия рутер нямах никакви ядове. А сега дори когато съм на 6 метра от него и като си цъкам real racing 3 постоянно се появява съобщението, че се е свързал успешно към мрежата.

С кой ROM си? Може да е от modem-а?

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#31

Всичко е официално(стоково), само съм руутнал. И не е от модема, защото таблета не прави такива проблеми.

Firmware ми е I9505XXUBMEA, Андроид 4.2.2, с I9505 съм.

Samsung Galaxy S IV
Цитирай
#32

Fusion написа:Всичко е официално(стоково), само съм руутнал. И не е от модема, защото таблета не прави такива проблеми.

Firmware ми е I9505XXUBMEA, Андроид 4.2.2, с I9505 съм.
Нямах предвид модема, с който получаваш интернет, а модема на телефона.
BMEA е стара вече версия, по-добре използвай BMGA.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#33

Пробвах да ъпдейтна, не стана. Изписва ми, че телефона бил модифициран. Окей, пуснах TriangleAway, ресетна се всичко. В download mode ми пише
flash counter:0
Binary: Official

Като отидох в настройките да проверя все пак какво пише на Device status: custom. Съответно не ми позволява да ъпдейтна. Та въпроса е как да го променя на official?

Edit: Може би трябва да ънруутна?

Edit 2: Намерих ъпдейта за България в XDA, но се чудя кое е по- добре- да го ъпдейтна през Самсунг или да го ъпдейтна ръчно. Руута ми трябва!

Samsung Galaxy S IV
Цитирай
#34

Fusion написа:Пробвах да ъпдейтна, не стана. Изписва ми, че телефона бил модифициран. Окей, пуснах TriangleAway, ресетна се всичко. В download mode ми пише
flash counter:0
Binary: Official

Като отидох в настройките да проверя все пак какво пише на Device status: custom. Съответно не ми позволява да ъпдейтна. Та въпроса е как да го променя на official?

Edit: Може би трябва да ънруутна?

Edit 2: Намерих ъпдейта за България в XDA, но се чудя кое е по- добре- да го ъпдейтна през Самсунг или да го ъпдейтна ръчно. Руута ми трябва!


За да оправиш проблема с вифи следвай следните стъпки.

1. Занули с трианглето, ако си занулил пак повтори. След специалния режим и зануляване нали те пита, да рестартира или да върне в даунлоуд. Даваш му в даунлоуд.
2. Зареждаш в один този модем- http://d-h.st/k7F
След флаша върни пак в даунлоуд, преди да е стартирал
3. Флашваш и този модем http://d-h.st/5kC

Стартирай и си ползвай вифито. Ползвай си рута.

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#35

Всичко добре, ама си мисля, че е хубаво да флашна целия ъпдейт, понеже четох че оправял перформанса на телефона и още неща, а аз на места усещам лаг.

Изтеглил съм firmware- а за България, само не знам като какво да го флашна в Один- PDA и т.н.

Samsung Galaxy S IV
Цитирай
#36

Fusion написа:Всичко добре, ама си мисля, че е хубаво да флашна целия ъпдейт, понеже четох че оправял перформанса на телефона и още неща, а аз на места усещам лаг.

Изтеглил съм firmware- а за България, само не знам като какво да го флашна в Один- PDA и т.н.
Ако имаш проблем с вифи няма да се оправи след рефлаша на цял ром. Или поне шанса е минимален след като веднъж е "зациклил" с него. Първо си го реактивирай, тогава флашни целия ром.

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#37

DPapazov написа:
Fusion написа:Всичко добре, ама си мисля, че е хубаво да флашна целия ъпдейт, понеже четох че оправял перформанса на телефона и още неща, а аз на места усещам лаг.

Изтеглил съм firmware- а за България, само не знам като какво да го флашна в Один- PDA и т.н.
Ако имаш проблем с вифи няма да се оправи след рефлаша на цял ром. Или поне шанса е минимален след като веднъж е "зациклил" с него. Първо си го реактивирай, тогава флашни целия ром.

Реактивирай, предполагам имаш в предвид да го пусна наново или да го изключа?
Второ- като какво се флашва тоя файл през один... на стария ми телефон беше по- лесно Big Grin (нали има различни бутони- PDA, Phone... etc)

Samsung Galaxy S IV
Цитирай
#38

Fusion написа:
DPapazov написа:
Fusion написа:Всичко добре, ама си мисля, че е хубаво да флашна целия ъпдейт, понеже четох че оправял перформанса на телефона и още неща, а аз на места усещам лаг.

Изтеглил съм firmware- а за България, само не знам като какво да го флашна в Один- PDA и т.н.
Ако имаш проблем с вифи няма да се оправи след рефлаша на цял ром. Или поне шанса е минимален след като веднъж е "зациклил" с него. Първо си го реактивирай, тогава флашни целия ром.

Реактивирай, предполагам имаш в предвид да го пусна наново или да го изключа?
Второ- като какво се флашва тоя файл през один... на стария ми телефон беше по- лесно Big Grin (нали има различни бутони- PDA, Phone... etc)
Реактивирай имам предвид да няма проблеми проблеми с вифи,(да го оправиш по описания горе начин). Или ти всъщност нямаш.
Тука модемите се флашват в Phone

https://www.androidbg.com/forum/post955452.html#p955452 виж снимката тук, да добиеш представа различните файлове, къде стоят. Ром с един файл се слага в PDA

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#39

Добрем, само ме спира това, че искам да си държа телефона най- близко до оригиналния софтуер, за да може ако нещо се случи, просто да ънруутна и да го пратя на поправка (недай си боже).За това се чудя, ако ънруутна, дали ще ми пише на device status: official или трябва да направя нещо друго, за да стане тоя номер? Искам просто да ъпдейтна през самсунг, официален ъпдейт и после пак ще руутна.

Просто не съм прежалил телефона все още, иначе предния го имах 3 години, като на 6 месец го руутнах и от тогава съм му сменял нон стоп ромове.

Samsung Galaxy S IV
Цитирай
#40

Fusion написа:Добрем, само ме спира това, че искам да си държа телефона най- близко до оригиналния софтуер, за да може ако нещо се случи, просто да ънруутна и да го пратя на поправка (недай си боже).За това се чудя, ако ънруутна, дали ще ми пише на device status: official или трябва да направя нещо друго, за да стане тоя номер? Искам просто да ъпдейтна през самсунг, официален ъпдейт и после пак ще руутна.

Просто не съм прежалил телефона все още, иначе предния го имах 3 години, като на 6 месец го руутнах и от тогава съм му сменял нон стоп ромове.
За да ти е официал трябва да си със стоков ром, стоково рековъри и без рут. Може и само с рут, но някое приложение като поиска права и му бъдат дадени ще се промени статуса. Не всички го правят но са доста.

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#41

Сега съм точно така- стоков ром, стоково рековъри, обаче с руут. Имам приложения, които изискват руут и ако им махна правата и рестартирам, дали ще стане? След това ще ъпдейтна и пак ще руутна. Руутнах по онзи метод CF-Autoroot.

Samsung Galaxy S IV
Цитирай
#42

Ами вариамта е да пробваш, аз без рут телефон не съм ползвал и не обръщам внимание на броячи и прочие.

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#43

Не става... тоест само в началото изписва samsung и след това пак се променя на custom... явно ще трябва да ънруутвам.

Edit: Ако инсталирам този ъпдейт за България ръчно, ще изгубя ли всичките си приложения? Тоест това един вид ъпдейт ли е или по- скоро като нов ром, където трябва да wipe-неш всичко, за да го инсталираш?

Samsung Galaxy S IV
Цитирай
#44

Нищо няма да изгубиш.

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#45

Освен ако не се омаже яко защото се случва, рядко, но се случва. Не че ще ти се случи но поне да се знае.
Цитирай
#46

Така, за да не се омажа- това, което съ, го изтеглил е архив. В него има два файла: I9505XXUBMGA.md5 и SS_DL.dll
Предполагам, че md5 файла се поставя в PDA, но тоя dll какво да го правя? нужен ли е изобщо?

Samsung Galaxy S IV
Цитирай
#47

Не, не е нужен(или поне не съм се замислял досега) но да си стои в папката.
Цитирай
#48

След толкова притеснение най- накрая се навих и ъпдейтнах. Операцията протече успешно!

Samsung Galaxy S IV
Цитирай
#49

Днес пробвах да си си флашна Омега v9.Всичко мина нормално, но не успях да си пусна Вифи. Направих всичко описано в темата в XDA.Свалих модема, заредих го в Один, махнах тикчето, фшашнах два пъти но така и не тръгна. После сложих рома на niko. Като го инсталирам с къстъм ядрата няма проблем, но сложа ли стоковото вифи не тръгва. Къде бъркам?

Samsung Galaxy S 6, Iphone 6
Цитирай
#50

Флашни фикса, не модем.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)