Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Урок: Как да оправим проблема с Wi-Fi
#51

Флашнах модема защото така пишеше. По начина с фикса описан в тази тема дали ще стане с Омега v9?

Samsung Galaxy S 6, Iphone 6
Цитирай
Аксесоари
#52

Ама още ли не си пробвал Wink

Дори да не се оправи ще го мислим пак, засега флашни.
Цитирай
#53

ivchoiv написа:Днес пробвах да си си флашна Омега v9.Всичко мина нормално, но не успях да си пусна Вифи. Направих всичко описано в темата в XDA.Свалих модема, заредих го в Один, махнах тикчето, фшашнах два пъти но така и не тръгна. После сложих рома на niko. Като го инсталирам с къстъм ядрата няма проблем, но сложа ли стоковото вифи не тръгва. Къде бъркам?
Първо ще трябва да занулиш брояча. Веднага след зануляването не стартираш а като те пита трианглето, да рестартираш или даунлоуд, даваш даунлоуд. Флаш на NON-HLOS или нещо от сорта беше името на модема-фикс ( има го по мненията, ако го нямаш, пиши ще ти дам линк) Ама виж да е същия като модема ти сега и си готов.
всичко това след като си съссток ядро инсталирано.

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#54

Аз имам един проблем с WiFI-то.Опцията Keep WiFi during sleep ми е винаги да го държи, но се случва така, че като заспи телефона и някой ми пише не получавам нищо и едва когато натисна копчето и той се събуди, веднага получавам съобщението.Този проблем съм го забелязал и при другия ми телефон с 4.2.2 (HTC sensation) а като му сложа 4.1 няма проблем също така и на Galaxy S3-то ми който е с 4.1 го няма този проблем.Някой да има някаква идея?

П.С Оправих проблема като просто го Root-нах сложих нов ром и както си му е реда.

Samsung Galaxy S4 | [ROM][I9505][XXUGNF1] ►Y.C.D Rom◄| v2.8 | talexop Kernel i9505 NF1 v2.51 | ClockworkMod Recovery
Цитирай
#55

DPapazov написа:
Fusion написа:Пробвах да ъпдейтна, не стана. Изписва ми, че телефона бил модифициран. Окей, пуснах TriangleAway, ресетна се всичко. В download mode ми пише
flash counter:0
Binary: Official

Като отидох в настройките да проверя все пак какво пише на Device status: custom. Съответно не ми позволява да ъпдейтна. Та въпроса е как да го променя на official?

Edit: Може би трябва да ънруутна?

Edit 2: Намерих ъпдейта за България в XDA, но се чудя кое е по- добре- да го ъпдейтна през Самсунг или да го ъпдейтна ръчно. Руута ми трябва!


За да оправиш проблема с вифи следвай следните стъпки.

1. Занули с трианглето, ако си занулил пак повтори. След специалния режим и зануляване нали те пита, да рестартира или да върне в даунлоуд. Даваш му в даунлоуд.
2. Зареждаш в один този модем- http://d-h.st/k7F
След флаша върни пак в даунлоуд, преди да е стартирал
3. Флашваш и този модем http://d-h.st/5kC

Стартирай и си ползвай вифито. Ползвай си рута.

Дори и след флашването на модема и фикса през Один 3.07 и Один 3.04 продължава да излиза на лице следния проблем: След стартирането на телефона протича нормално, влизането в сим и т.н. е наред, но при опита да включа "wifi" бутона дори не реагира. Оставям и на страна, че след флашването на Стоковия ром завършващ на "AME2" се появи цялата тази история и също така "dialer" ми тава "error" и не мога да приямам или изпращам обаждания.Дори и след ъпгрейдването на "Firmwear" през "Kies" и вече имам "Baseband version" завършващ на "BMGA", продъжават да излизат същите ерори. Ще съм безкрайно благодарен на добрия човек, които може да ми обясни подробно цялата ситуация, тъй като съм сравнително нов притежател на "SGS4(I9505)"

Samsung Galaxy Ace S5830i
SGS4 I9505
Цитирай
#56

И при мен е същото! Флаш с Один след зануляване с Триангъла никакъв резултат. Слагах модеми не един и техните фиксове е не става и не става. Сменям кернела и всичко е наред.

Samsung Galaxy S10+     Samsung Galaxy Note 10+  
HUAWEI Mediapad M5 10.8" LTE
Цитирай
#57

Здравейте,
И аз имах същите проблеми като горните два поста.Пробвах да флашна и 4-ри файловия ром, и всички български ромове за MTL от SamMobile и много други Big Grin .
Накрая открих този линк:
https://docs.google.com/file/d/0B2liy7wk...edit?pli=1
Флашнах го с один 3.07 като махнах отметката на AutoReboot .Изчаках да излезе зелен надпис PASS и чак тогава изключих телефона като задържах бутона за включване/изключване.
Сега вече всичко работи без проблеми.Дано да съм ви помогнал.
Цитирай
#58

Toзи ром дето си го дал с един файл ли е?

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#59

dingila написа:Toзи ром дето си го дал с един файл ли е?
Да. Изтеглих го за колекцията Tongue

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#60

yadp написа:Здравейте,
И аз имах същите проблеми като горните два поста.Пробвах да флашна и 4-ри файловия ром, и всички български ромове за MTL от SamMobile и много други Big Grin .
Накрая открих този линк:
https://docs.google.com/file/d/0B2liy7wk...edit?pli=1
Флашнах го с один 3.07 като махнах отметката на AutoReboot .Изчаках да излезе зелен надпис PASS и чак тогава изключих телефона като задържах бутона за включване/изключване.
Сега вече всичко работи без проблеми.Дано да съм ви помогнал.

Намерих сам решение на проблема с "wifi" (Инсталирах ром-а на Нико https://www.androidbg.com/forum/topic656...9505.html), но по ирония на съдбата ми се отвори нов проблем (може би не е нужно да го слагам в тази тема, но реших че ще е добро допълнение към решението на предишния) :
Всеки път след употреба, която натоварва ядрото телефонът ми се изключва (все още не съм намерил решение за неизправността при приемането и изпращането на разговори) Sad.
Мерси все пак за линка :thumbup: !

Samsung Galaxy Ace S5830i
SGS4 I9505
Цитирай
#61

yadp написа:Здравейте,
И аз имах същите проблеми като горните два поста.Пробвах да флашна и 4-ри файловия ром, и всички български ромове за MTL от SamMobile и много други Big Grin .
Накрая открих този линк:
https://docs.google.com/file/d/0B2liy7wk...edit?pli=1
Флашнах го с один 3.07 като махнах отметката на AutoReboot .Изчаках да излезе зелен надпис PASS и чак тогава изключих телефона като задържах бутона за включване/изключване.
Сега вече всичко работи без проблеми.Дано да съм ви помогнал.

След тази фатка можеш ли да флашваш други фирмове? Или...какво правиш ако можеш??? :unknw:

Иначе наистина работи това - не съм виждал такива надписи от один да ми праска и на тела също де? Много са поти човек като стане така ей :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Сега тела си работи - всичко 6. Но не иска други фирмове през один и рековъри нема Smile Само на Филз ако сложа бачка, но пък поне става да се сложи къстъм ром Smile и така де.

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#62

dingila написа:
yadp написа:Здравейте,
И аз имах същите проблеми като горните два поста.Пробвах да флашна и 4-ри файловия ром, и всички български ромове за MTL от SamMobile и много други Big Grin .
Накрая открих този линк:
https://docs.google.com/file/d/0B2liy7wk...edit?pli=1
Флашнах го с один 3.07 като махнах отметката на AutoReboot .Изчаках да излезе зелен надпис PASS и чак тогава изключих телефона като задържах бутона за включване/изключване.
Сега вече всичко работи без проблеми.Дано да съм ви помогнал.

След тази фатка можеш ли да флашваш други фирмове? Или...какво правиш ако можеш??? :unknw:

Иначе наистина работи това - не съм виждал такива надписи от один да ми праска и на тела също де? Много са поти човек като стане така ей :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Сега тела си работи - всичко 6. Но не иска други фирмове през один и рековъри нема Smile Само на Филз ако сложа бачка, но пък поне става да се сложи къстъм ром Smile и така де.

Преди да флашна това и аз бях на същото положение. Всеки които опитах да флашна през один ми даваше FAIL или влизаше в боотлооп , или ако се включи не работеше wifi , телефона(за обаждания говоря) и високоговорителя.И аз успях да флашна Philz и да сложа къстъм ром и тогава wifi проработи,но обажданията и високоговорителя не.
Снощи флашнах MH8 и след като всичко работи даже още не съм го роотвал . Така че не знам дали мога да флашна други фирмове , но като гледам вас май и аз няма да мога.
Мисля че откакто се появи това KNOX KERNEL и KNOX WARRANTY VOID в download режима имам проблеми.
Цитирай
#63

И аз имам такова чувство, че тия KNOX-ове окепазиха положението.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#64

Здрасти. Занимавал съм се с андроид (xperia x8) ама от снощи имам Galaxy S4 9505, та при мене с Wi-Fi проблема е следния: Включвам го (пробвах и от настройките и от бързия бутон на слайд менюто) изписва ми Wi-Fi is turning on... и до там ..... Нищо не се turn on-ва, освен че ми се вдигат нервите. Ако някой знае точно как се оправя тоя проблем да помага, че нямам 3G и ми е малко тъпо да нямам и Wi-Fi :capitulation:

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай
#65

d3 написа:Здрасти. Занимавал съм се с андроид (xperia x8) ама от снощи имам Galaxy S4 9505, та при мене с Wi-Fi проблема е следния: Включвам го (пробвах и от настройките и от бързия бутон на слайд менюто) изписва ми Wi-Fi is turning on... и до там ..... Нищо не се turn on-ва, освен че ми се вдигат нервите. Ако някой знае точно как се оправя тоя проблем да помага, че нямам 3G и ми е малко тъпо да нямам и Wi-Fi :capitulation:
Извади захранващия кабел на рутера за малко и после ще се оправи. Ако пак не се свързва след това го reset-ни и ако reset-а не помогне значи е от настройките на рутера или в краен случай връщаш фабричните настройки.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#66

Не бе то въобше Wi Fi-я на телефона не иска да се включи, с xperiata около мене виждам поне 10 мрежи, а galaxy-то седи малко на Turning on... и след 10 секунди копченцето пак се връща на 0 (горе дясно). От слайд менюто, иконката е с много блед лек зелен цвят и като я натисна нищо не става :capitulation:

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай
#67

Сменял ли си нещо? Ской фирм си? С къстъм ром ли си?
Дай некво инфо. Няма как да познае някой. Пък и подписа ти нищо не под
сказва.

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#68

Всичко е стоково, флашнах "нещото" от 57 пост като последна стъпка, преди това си го Root-нах, и преди т'ва някъв фикс от сайта на Samsung-а флашвах, понеже в xda пишеше, че някакъв пич си флашнал стоковия кернел (май Lol ) и се бил оправил, и аз тей направих даже гледах клип в тубата. Сега пиша от даскало и не съм в къщи за да дам линка :capitulation: Та всичко е стоково, освен това от стъпка 57 и Wi Fi-я не иска да се включи въобше :capitulation:

Edit: Пробвах и Factory reset, там дето ми дава избери си Език и следващата стъпка е за Wi-Fi, още от там не се пуска :capitulation:

Edit 2: То и 3g\4g Не бачка бе :capitulation: Включва се (то поне) ама като вляза в браузъра и дам google.com ми пише "No data connection" или нещо от тоя род :capitulation:

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай
#69

Бихте ли ми казали как да си реша проблема. След като съм затворил facebook приложението и messenger-a дори и от рам-а на S4-ката, пак стоя онлайн във fb. Проверявал съм го като вляза от друг профил, дори изчаквам 10-15 мин и пак стоя онлайн. Единствения вариант е да си изключа wi-fi, но след като го активирам , дори и без да съм пуснал приложението или messenger-a пак минавам на линия.

Samsung Galaxy S7 SM-G930F Black ONYX 32GB ( Oreo 8.0  ) + 32GB Samsung PRO microSD Class 10
Цитирай
#70

lexterr написа:Бихте ли ми казали как да си реша проблема. След като съм затворил facebook приложението и messenger-a дори и от рам-а на S4-ката, пак стоя онлайн във fb. Проверявал съм го като вляза от друг профил, дори изчаквам 10-15 мин и пак стоя онлайн. Единствения вариант е да си изключа wi-fi, но след като го активирам , дори и без да съм пуснал приложението или messenger-a пак минавам на линия.

От самите настройки на фейсбуук приложението можеш да спреш и преминеш в offline режим. Проблема не е с WiFi-я в случая.

LG P500 ---> HTC Desire ---> LG P500 ---> Samsung Galaxy S4  ---> iPhone 5 ---> iPhone 6 ---> LG G3 32GB
Цитирай
#71

slim313shady написа:n13903 Колега не искам да се заяждам но въпроса ти беше за точка четири ,а точка 4 е за PDA явно не съм разбрал нещо.

Иначе modem и другия файл можеш да ги намериш като отвориш РОМ-а с Winrar и ще ги видиш.Инсталираш ги не с PDA ,а с Phone чрез Odin.Задължително ги инсталираш два пъти с махната отметка Auto Restart иначе няма да се инсталират!
И моя въпрос е за точка 4. Пишеш да инсталираме файла кой файл бе бате за какво става въпрос, къде е тоя файл.

И давате три вида ром, малко по надолу в постовете, за трите оператора няма ли някакъв който да бачка със трите?
Цитирай
#72

charlykayo написа:
slim313shady написа:n13903 Колега не искам да се заяждам но въпроса ти беше за точка четири ,а точка 4 е за PDA явно не съм разбрал нещо.

Иначе modem и другия файл можеш да ги намериш като отвориш РОМ-а с Winrar и ще ги видиш.Инсталираш ги не с PDA ,а с Phone чрез Odin.Задължително ги инсталираш два пъти с махната отметка Auto Restart иначе няма да се инсталират!
И моя въпрос е за точка 4. Пишеш да инсталираме файла кой файл бе бате за какво става въпрос, къде е тоя файл.

И давате три вида ром, малко по надолу в постовете, за трите оператора няма ли някакъв който да бачка със трите?


slim313shady написа:Разгадах цялата мистерия с WiFi я.

По някаква причина през Odin не иска да се инсталират два файла.Modem.bin и NON-HLOS.bin ,когато има тикче с Auto Reboot.

Затова направете следното.

1.Изтеглете си Odin 3.04
2.Включете телефона в Download Mode.(Power Menu+Volume Down+Home дайте Volume Up за да продължите)
3.Стартирайте Odin и махнете тикчето Auto Reboot
4.Заредете файла с PDA и натиснете Start.
5.Изчакайте докато не излезне с зелено PASS в програмата.
6.Задръжте Power бутона докато не изгасне телефона и освободете.

Може да пробвате с едно инсталиране на рома.При мен стана но при един мой приятел трябваше два пъти да го направи ,че да стане.System Status ми е - Samsung Official и Binary също е Official.

Ако не стане инсталирайте го наново по същия начин!


Извади си ги от рома, който флашваш. Отваряш го със зип и ги вадиш тея файлове. Той е написал кои не се флашват...

Макар да си мислям, че няма да се оправи проблема. И когато влизаш в даунлоуд (тука внимавай много) ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЗА МОДЕМ, ИЗКЛЮЧВАШ АПАРАТА, ОСТАВЯШ ГО ДА ИЗГАСНЕ И С БУТОНИТЕ ГО ВКАРАЙ В ДАУНЛОУД

Също така ако ползваш один 3.09 слагаш файла в CP графата. Не е пред мен моя лаптоп, ако не е точно CP някой да ме поправи

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#73

Забелязах, че и при мен както се забелязва на видеото липсва опция за LTE ? Телефона не е руутван и не искам да го правя. Интересува ме дали със следващата версия на андройд ще имаме опцията налична или само с ръчно сменяне на ром-а е възможно това ?
http://www.youtube.com/watch?v=dm1kb_ob2t8

Samsung Galaxy S7 SM-G930F Black ONYX 32GB ( Oreo 8.0  ) + 32GB Samsung PRO microSD Class 10
Цитирай
#74

Ти с LTE карта и оператор ли си че искаш LTE? Що се занимавате с тия неща?
Цитирай
#75

Просто ми стана интересно, защо го няма като опция. Все някога и тук ще има масово използване на тази мрежа. До колкото знам Мtel вече предлагат LTE, понеже имам приятели с iphone 5, които са на Мtel и от време на време според местоположението им изписва LTE в статус бар-а...

Samsung Galaxy S7 SM-G930F Black ONYX 32GB ( Oreo 8.0  ) + 32GB Samsung PRO microSD Class 10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)