Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ROOT + Tools + MODs + ROM 01001,01003 на Alcatel One Touch Idol 6030x
#1

Ъпдейт на темата от 20.08.2013:
Потвърден метод за One Click ROOT
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2130276
Framaroot 1.6.0

Следващия метод е най-първият, могат да го направят потребители които по една или друга причина не успяват с по-горния One Click метод:

След доста четене, опити и безсънни нощи ROOTа е успешен :cool:
Подчертавам, че работи със сигурност на 6030х, за другите 6030D и 6030А не съм сигурен, няма как да пробвам (ако някой ги има може да пробва).
И така:
1. Сваляте ONE TOUCH Upgrade S 2.8.0 от http://www.alcatelonetouch.com/global-en..._idol.html (тази стъпка не е задължителна но е препоръчителна в случай че нещо е омазано по файловата ви система на телефона)
Имайте на предвид че тази процедура ще възстанови телефони до фабрични настройки. ще изтрие всичко което сте качили и направили по телефона (контакти, снимки и т.н.) БЕЗ да пипа SD картата! Като процедура може да отнеме време (при мен беше около 30 мин.) Също така ще възстанови и Оригиналното рекавъри в случай ще сте слагали други такива.
След като телефона се зареди напълно следва :
2. Инсталирвате тези драйвери от InstallDriver.exe за да може компютъра ви да разпознава телефона в изключено положение- http://adf.ly/Qbdrv
3. Слагате това файлче в основата на SD картата http://adf.ly/R9drj

ТЕЛЕФОНА ТРЯБВА ДА БЪДЕ НАПЪЛНО ИЗКЛЮЧЕН ПРЕДИ СЛЕДВАЩИТЕ СТЪПКИ

4. Разархивирайте си следния RAR http://adf.ly/Qbfk0 някъде в компютъра за да ви е удобен за работа
4.1 Стартирате от папка SP Flash Tool файла Flash_tool.exe
4.2 В отворилия се прозорец от бутона Scatter-loading зареждате файлчето от архива "MT6577_Android_scatter_emmc"
4.3 След зареждането на файла в бялото поле ще видите 2 червени реда и останалите черни. Слагате отметка на реда RECOVERY и натискайки върху него ще ви се отвори прозорец в който да заредите Custom Recovery а именно "recovery.TWRP" намиращ се в папката TWRP_OT-6030x-TS.
4.4 Натискате бутона Download след това в появилото се съобщение YES и връзвате телефона за компютъра.
Ако сте спазили всички стъпки до тук би трябвало да ви се появи малко прозорче с ЗЕЛЕН кръг.
Затваряте всички тези прозорци и продължавате нататък.

5. Стартирате телефона в Recovery модул ( задържате бутона Volume Up + Power Button, щом видите логото на Алкател пускате Power бутона но продължавате да държите Volume Up докато не появи TEAMWIN жълтия фон). Натискате бутона Install, намирате файла който по-рано сложихте в SD картата и чрез плъзване на стрелката Swipe to Confirm Flash инсталирате. След като се инсталира, рестартирате телефона и изчаквате да зареди.

6. След пълното зареждане на телефона, го изключваме и го вкарваме в режим RECOVERY отново (стъпка 5).
7. Сваляте този RAR http://adf.ly/QbimX и го разархивирате. От появилата се папка стартирате MTKdroidTools.exe. След стартиране на програмата изчакайте няколко секунди да разпознае телефона, ако това все пак не стане, пробвайте да изключите кабела от USB-то и да го включите пак.
8. След като бъде разпознат телефона долу в ляво ще свети синьо квадратче и ще пише Режим Рекавери.
9. Отиват в полето Root, backup, recovery.
10. Натискате първо бутона SuperUser, появява ви се прозорец на който натискате YES и на следващия прозорец натискате SuperSU. След завършване на този процес натиснете бутони Build.prop и Delete China.
11. След приключване на тези процедури рестартирате телефона.
12. След това е добре да вържете телефона към Интернет, стартирате SuperSU който ще ви поиска Update и го правите чрез бутона Normal. Това е.

УРА имате Рутнат Alcatel Idol 6030x
Но все пак можете да си свалите от Google Play програмки като Root Validator или Root Checker Basic за да проверите ROOT правата. Validatora трябва да свети напълно в зелено а Checker-а да изпише зелен надпис. Тогава всичко е наред.

Имайте предвид, че по-всяка вероятност тази процедура ще трябва да се повтаря след всеки ъпдейт направен през FOTA или чрез програмата от стъпка 1. Няма как да разберем защото все още няма ъпдейти за този модел!
Остава само да чакаме Custom ROM. :dance:
И все пак да благодарим за всички от XDA общността за положените усилия и умения да получаваме повече от колкото сме платили. :bow:

P.S. Възможно е някои от стъпките да се окажат излишни, но все пак съм описал как се получиха нещата при мен!
Парола за архивите : 6030x

И помнете че отговорност никой не носи включително и аз при евентуален brick. Правете всичко на своя отговорност! :satisfied:

BackUp на Стоков РОМ 01001, след инсталацията му направо ще си имате и РУТ, т.е. горните стъпки ще бъдат излишни. Трябва само да минете през стъпка 4 за да можете да си го качите този РОМ.
Ето ви и линка: http://adf.ly/RWnLM
Инсталирва се чрез TWRP. Достатъчно е да изберете System и Custpack.
Препоръчително е да пропуснете UBOOT...колегата @martto имаше дертове, макар че пак го пусна, но просто не го качвайте него. / Благодарности за това че се престраши да го пробва преди всички / :thumbup: :cheers:

BackUp на Стоков РОМ 01003 - http://adf.ly/UmTkZ


Допълнителните теми за допълнителните глезотиики:
Усилване на звука - https://www.androidbg.com/forum/topic664...-mode.html БЛАГОДАРЕНИЕ НА Marrto
FULL BackUp - https://www.androidbg.com/forum/topic668...ridol.html БЛАГОДАРЕНИЕ НА Marrto

Смяна на белият фон с черен в настройките и DialPad: Сменя се стойността в build.prop в реда "persist.sys.jrdtheme=001" с "persist.sys.jrdtheme=000" (работи само на рутнати телефони) БЛАГОДАРЕНИЕ на xelibry
Цитирай
Аксесоари
#2

пробва ли го ?

DONATE МЕ : цък



Цитирай
#3

marrto написа:пробва ли го ?

От вчера се опитвам, колегите пишат че са го направили...ама май моя проблем е свързан с драйверите и нещо не иска да се захапе да му се незнае..... :facepalm:
Цитирай
#4

shirinyan написа:
marrto написа:пробва ли го ?

От вчера се опитвам, колегите пишат че са го направили...ама май моя проблем е свързан с драйверите и нещо не иска да се захапе да му се незнае..... :facepalm:

За да се руутне телефона прочетох, че трябва да се флашне unsecured boot.img с Sp flash tool, но гаранцията ще изчезна ако се направи да знаеш как да си запазим оригиналния boot.img и рекавърито ?

DONATE МЕ : цък



Цитирай
#5

marrto написа:
shirinyan написа:
marrto написа:пробва ли го ?

От вчера се опитвам, колегите пишат че са го направили...ама май моя проблем е свързан с драйверите и нещо не иска да се захапе да му се незнае..... :facepalm:

За да се руутне телефона прочетох, че трябва да се флашне unsecured boot.img с Sp flash tool, но гаранцията ще изчезна ако се направи да знаеш как да си запазим оригиналния boot.img и рекавърито ?

Ето с този метод http://forum.androidsrbija.com/viewtopic...315&t=4469 успях да кача CWM както и Superuser 3.1.3 но само до там...телефона все още казва че не е рутнат.
Тази сутрин прочетох и аз за този boot.img.... би трябвало да може да се свали оригиналния и ако се наложи да се върне пак....продължавам с четенето... Smile
Цитирай
#6

shirinyan написа:
marrto написа:
shirinyan написа:От вчера се опитвам, колегите пишат че са го направили...ама май моя проблем е свързан с драйверите и нещо не иска да се захапе да му се незнае..... :facepalm:

За да се руутне телефона прочетох, че трябва да се флашне unsecured boot.img с Sp flash tool, но гаранцията ще изчезна ако се направи да знаеш как да си запазим оригиналния boot.img и рекавърито ?

Ето с този метод http://forum.androidsrbija.com/viewtopic...315&t=4469 успях да кача CWM както и Superuser 3.1.3 но само до там...телефона все още казва че не е рутнат.
Тази сутрин прочетох и аз за този boot.img.... би трябвало да може да се свали оригиналния и ако се наложи да се върне пак....продължавам с четенето... Smile

Аз направих .bin файл с SP Flash TOOL ама после незнам как трябва да се флашне обратно ти наясно ли си ?

DONATE МЕ : цък



Цитирай
#7

marrto написа:
shirinyan написа:
marrto написа:За да се руутне телефона прочетох, че трябва да се флашне unsecured boot.img с Sp flash tool, но гаранцията ще изчезна ако се направи да знаеш как да си запазим оригиналния boot.img и рекавърито ?

Ето с този метод http://forum.androidsrbija.com/viewtopic...315&t=4469 успях да кача CWM както и Superuser 3.1.3 но само до там...телефона все още казва че не е рутнат.
Тази сутрин прочетох и аз за този boot.img.... би трябвало да може да се свали оригиналния и ако се наложи да се върне пак....продължавам с четенето... Smile

Аз направих .bin файл с SP Flash TOOL ама после незнам как трябва да се флашне обратно ти наясно ли си ?

Може би с SP Flash Tool.
Описал съм рута в пост 1
Цитирай
#8

Моля ако модераторите преценят да направят въпросната тема ВАЖНА :thumbup:
Цитирай
#9

Ако успея да си продам арката тия дни ще се взима от мтел :Д Rock Rock :bow:
Цитирай
#10

Правя темата важна. Браво за положените усилия! :thumbup:

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#11

Привет на всички.

Гледам бая сте изписали за рутване на този телефон, предполагам и вече имате известно наблюдение над него.

В монета съм с HTC Desire - вече ми се струва доста бавна машинка, а и при положение, че най - високата напълно работеща версия за рутване на андроид е 2.3.3 няма какво повече да коментирам.

Много се чудя дали да си купя този модел. Първоначално мислех Galaxy S III, но при цена в момента с договор на Мтел 799 просто няма как да се случи.

Ясно е, че алкатела не е - по добър или същия, но него мога да го взема от Мтел за 290лв. - доста стабилна разлика в цената.

Въпроса ми е заслужа ли си. Моята приятелка си го купи и за момента ми се струва перфектен, да не говорим за цената. Исках просто да чуя и мнение от хора, които са го натоварили по - стабилно.

И още един въпрос - защо сте решили да го рутвате?

Предварително благодаря за отговорите Smile

MOD EDIT
Цитирай
#12

bobo_kbg написа:Привет на всички.

Гледам бая сте изписали за рутване на този телефон, предполагам и вече имате известно наблюдение над него.

В монета съм с HTC Desire - вече ми се струва доста бавна машинка, а и при положение, че най - високата напълно работеща версия за рутване на андроид е 2.3.3 няма какво повече да коментирам.

Много се чудя дали да си купя този модел. Първоначално мислех Galaxy S III, но при цена в момента с договор на Мтел 799 просто няма как да се случи.

Ясно е, че алкатела не е - по добър или същия, но него мога да го взема от Мтел за 290лв. - доста стабилна разлика в цената.

Въпроса ми е заслужа ли си. Моята приятелка си го купи и за момента ми се струва перфектен, да не говорим за цената. Исках просто да чуя и мнение от хора, които са го натоварили по - стабилно.

И още един въпрос - защо сте решили да го рутвате?

Предварително благодаря за отговорите Smile

Телефона макар и да не го притежавам(аз имам по долния модел но г/д имат еднакви характеристики) пък доста си играх във ВИВАКОМ с него и доста видеа изгледах и знам за какво става въпрос Lol
Така единственото нещо заради което, не бих си взел още веднъж не популярна марка като Alcatel е, че няма да има много Къстъм Ромове, Tweaks, Mодове и т.н освен ако някой developer не се заинтересува от него е все ще има някой да направи едно Ромче.
Така, че ако не те влечат разни модчета, ромчета и други щуротии за един нормален потребител телефона е повече от страхотен откъм дизайн, зглобка, качество, бързина, стабилност и цената е идеална едва ли ще намериш по добро за тези пари.
Да ти предложа една алтернатива малко над тази цена "Samsung Galaxy SIII mini" но мисля, че си се насочил към по-големия му брат GS3 значи искаш голям екран пък mini-то е с 4 инча.

Цитат:И още един въпрос - защо сте решили да го рутвате?

Защо ли ? един телефон без руут нетрябва да е телефон руут права предполагам знаеш какво можеш да правиш да махаш разни звуци за камерата, да си правиш бакъп на телефона, да инсталираш някои по специални приложения примерно: pimp my rom и така.

DONATE МЕ : цък



Цитирай
#13

Благодаря за изчерпателния отговор Smile

Май все пак ще го взема. Като цяло ме влекат тези неща с ромовете, но нямам много време да се занимава и предпочитам чистите фабрични неща. Рам да има и да е бърз, не използвам кой знае какви специални приложения, всичко, което ми трябва си го има в маркета.

За минито да, определено предпочитам голям екран и затова се спрях на алкатела

MOD EDIT
Цитирай
#14

bobo_kbg написа:Привет на всички.

Гледам бая сте изписали за рутване на този телефон, предполагам и вече имате известно наблюдение над него.

В монета съм с HTC Desire - вече ми се струва доста бавна машинка, а и при положение, че най - високата напълно работеща версия за рутване на андроид е 2.3.3 няма какво повече да коментирам.

Много се чудя дали да си купя този модел. Първоначално мислех Galaxy S III, но при цена в момента с договор на Мтел 799 просто няма как да се случи.

Ясно е, че алкатела не е - по добър или същия, но него мога да го взема от Мтел за 290лв. - доста стабилна разлика в цената.

Въпроса ми е заслужа ли си. Моята приятелка си го купи и за момента ми се струва перфектен, да не говорим за цената. Исках просто да чуя и мнение от хора, които са го натоварили по - стабилно.

И още един въпрос - защо сте решили да го рутвате?

Предварително благодаря за отговорите Smile

Братле, ако ще живееш живота си с това момиче....за какво са ти 2 еднакви телефона Smile)) хаха шегичка
Сега сериозно...
Телефончето е много добро...даже бих казал за тези пари....едва ли някой ще предложи нещо повече! Дори останах приятно впечатлен от факта че има HDMI изход. Нямам такъв обръщач и още не съм го пробвал но не би трябвало да има проблем! Може би батерията няма да ти се понрави много, но все пак е задоволителна! (тока е все още стотинки Tooth )
Определено ще усетиш разлика в работата сравнение с Desire!
Това че е Алкател, въобще да не те притеснява, не забравяйте че половината спътници са техни както и на Ериксон (поне преди години беше така)
Вижте и това http://www.manager.bg/node/2541

Лично аз го рутнах защото ме дразнят рекламите по приложенията и примерно CoPilot не можеш да го качиш с Patcher ако няма РУТ.
Цитирай
#15

3. Слагате това файлче в основата на SD картата http://adf.ly/Qbebv

файла е изтрит за нарушаване на авторски права :mad:

GLav 4.0
Цитирай
#16

profesor-glavcho написа:3. Слагате това файлче в основата на SD картата http://adf.ly/Qbebv

файла е изтрит за нарушаване на авторски права :mad:

естествено нали е "нелегално" това което правим...ушш...

качвам го наново преименувано, дано да стане
Цитирай
#17

Новият линк е готов Rock
Цитирай
#18

да не стане някой сакатлък с това recovery ..гледам това което дават руснаците е със 700 КБ по-малко :unknw:

GLav 4.0
Цитирай
#19

profesor-glavcho написа:да не стане някой сакатлък с това recovery ..гледам това което дават руснаците е със 700 КБ по-малко :unknw:

Ми аз съм с посоченото в темата, ако искаш пробвай с друго и кажи дали става....аз по едно време пробвах с едно без ТЪЧ екстри и сини редове и не стана, ама тогава може и друг да ми е бил проблема не знам...
Цитирай
#20

Здравейте файловете които са линкнати в първия пост искат парола, ако е възможно кажете каква е тя. Благодаря предварително.
Цитирай
#21

kucarov написа:Здравейте файловете които са линкнати в първия пост искат парола, ако е възможно кажете каква е тя. Благодаря предварително.

Чети по внимателно Парола за архивите : 6030x

DONATE МЕ : цък



Цитирай
#22

Моя грешка Big Grin но стигнах до
4.4 Натискате бутона Download след това в появилото се съобщение YES и връзвате телефона за компютъра.
Ако сте спазили всички стъпки до тук би трябвало да ви се появи малко прозорче с ЗЕЛЕН кръг

тоя зелен кръг така и не се появява а само търси нещо и до там
Цитирай
#23

kucarov написа:Моя грешка Big Grin но стигнах до
4.4 Натискате бутона Download след това в появилото се съобщение YES и връзвате телефона за компютъра.
Ако сте спазили всички стъпки до тук би трябвало да ви се появи малко прозорче с ЗЕЛЕН кръг

тоя зелен кръг така и не се появява а само търси нещо и до там

Някъде бъркаш...ако си спазил и драйверите са инсталирани коректно би трябвало да го захапе почти веднага и да започне процедурата. Виж в Device Manager дали ти изкача ново устройство като закачиш телефона и дали евентуално не е с жълт триъгълник.
Цитирай
#24

shirinyan написа:
kucarov написа:Моя грешка Big Grin но стигнах до
4.4 Натискате бутона Download след това в появилото се съобщение YES и връзвате телефона за компютъра.
Ако сте спазили всички стъпки до тук би трябвало да ви се появи малко прозорче с ЗЕЛЕН кръг

тоя зелен кръг така и не се появява а само търси нещо и до там

Някъде бъркаш...ако си спазил и драйверите са инсталирани коректно би трябвало да го захапе почти веднага и да започне процедурата. Виж в Device Manager дали ти изкача ново устройство като закачиш телефона и дали евентуално не е с жълт триъгълник.

Намерих къде беше проблема. Просто трябваше да отида на друго PC. Много благодаря за всичко!
Цитирай
#25

kucarov написа:
shirinyan написа:
kucarov написа:Моя грешка Big Grin но стигнах до
4.4 Натискате бутона Download след това в появилото се съобщение YES и връзвате телефона за компютъра.
Ако сте спазили всички стъпки до тук би трябвало да ви се появи малко прозорче с ЗЕЛЕН кръг

тоя зелен кръг така и не се появява а само търси нещо и до там

Някъде бъркаш...ако си спазил и драйверите са инсталирани коректно би трябвало да го захапе почти веднага и да започне процедурата. Виж в Device Manager дали ти изкача ново устройство като закачиш телефона и дали евентуално не е с жълт триъгълник.

Намерих къде беше проблема. Просто трябваше да отида на друго PC. Много благодаря за всичко!
Решил си проблема кардинално Smile
Унинстални всичко от твоя комп. и си ги качи наново.даже от device ги махни.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)