Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ROOT + Tools + MODs + ROM 01001,01003 на Alcatel One Touch Idol 6030x
#51

Еми дал съм ти 01003Т, това горе е линка към него. Smile

Xiaomi mi5 64GB
Цитирай
Аксесоари
#52

10x

ALCATEL One Touch Idol 6030x
Цитирай
#53

Колеги, някой инсталирал ли е 01003 от първия пост? С един приятел се опитахме, но още в началото дава файлед. След като рутна телефона смени стойностите във файла в края на първия пост, но тогава телефона стигна до логото на Алкател и до там. Наложи се да го пуснем към ONE TOUCH Upgrade S 2.8.0, за да го оправим. Ако някой е правил тази операция нека да сподели дали всичко е наред при него.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#54

Първо как го оправи с One Touch Upgrade?
Второ, аз съм ги пробвал и двата в първият пост и работят. Слагаш разархивираните файлове в TWRP/Backups/Alcatel_OT-6030x_MT6577/някакво име на папка/, след което мисля с опцията Restore избираш архива, като маркираш всичко без UBOOT... След процедурата, аз изтрих кеша, далвика и направих фактори ресет. Не съм имал ядове никакви...

Xiaomi mi5 64GB
Цитирай
#55

Lenks написа:Първо как го оправи с One Touch Upgrade?
Второ, аз съм ги пробвал и двата в първият пост и работят. Слагаш разархивираните файлове в TWRP/Backups/Alcatel_OT-6030x_MT6577/някакво име на папка/, след което мисля с опцията Restore избираш архива, като маркираш всичко без UBOOT... След процедурата, аз изтрих кеша, далвика и направих фактори ресет. Не съм имал ядове никакви...

И аз по описания от Lenks начин го направих, иначе през One Touch Upgrade не става. Имах 995 при него чрез One Touch Upgrade инсталираше стоковия ром с всички приложения както си е фабрично, но при този модел за съжалени не става.

ALCATEL One Touch Idol 6030x
Цитирай
#56

Значи не правим нещата както трябва. Ние слагаме зипнати файловете, а те трябвало да се разархивират. Иначе с програма за ъпгрейд се оправихме като се стартира на изключен телефон тя си зарежда нещо и след известно време телефона се стартира така както е бил като нов.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#57

Нещо не виждам Framaroot да работи...
Днес взех още един Идол от Глобул с 01003Т. Framaroot каза че всичко е OK, НО ROOT Checker не мисли така...
Как разбрах: качих AdBlocker и ми каза че нямам права!
Цитирай
#58

shirinyan написа:Нещо не виждам Framaroot да работи...
Днес взех още един Идол от Глобул с 01003Т. Framaroot каза че всичко е OK, НО ROOT Checker не мисли така...
Как разбрах: качих AdBlocker и ми каза че нямам права!

nedkoi написа:
shirinyan написа:Все още не тестван метод за One Click ROOT, при някой се е получило, ако има желаещи нека пробват и да кажат дали става: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2130276
Framaroot 1.5.3
(@marrto потвърди метода за успешен)
Аз също с него пробвах и потвърждавам, че е ОК. Лесно просто и бързо!

И аз съм с Глобулски 01003Т. Стана без никакви проблеми. Чекнато е точно с ROOT Checker, а и програмите си получават SU права. Разглеждам си и root-a...

PS Сега видях, че моята версия на Framaroot е 1.6.0. Ето ако я искаш, пробвай с нея:
https://www.dropbox.com/s/tq3mycolxpnewb...01.6.0.apk

Lenovo A6000 --- Alcatel IDOL (6030x)
______________________________
MetalHangar18.com  -  Българската МЕТЪЛ зона
Цитирай
#59

nedkoi написа:
shirinyan написа:Нещо не виждам Framaroot да работи...
Днес взех още един Идол от Глобул с 01003Т. Framaroot каза че всичко е OK, НО ROOT Checker не мисли така...
Как разбрах: качих AdBlocker и ми каза че нямам права!

nedkoi написа:
shirinyan написа:Все още не тестван метод за One Click ROOT, при някой се е получило, ако има желаещи нека пробват и да кажат дали става: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2130276
Framaroot 1.5.3
(@marrto потвърди метода за успешен)
Аз също с него пробвах и потвърждавам, че е ОК. Лесно просто и бързо!

И аз съм с Глобулски 01003Т. Стана без никакви проблеми. Чекнато е точно с ROOT Checker, а и програмите си получават SU права. Разглеждам си и root-a...

PS Сега видях, че моята версия на Framaroot е 1.6.0. Ето ако я искаш, пробвай с нея:
https://www.dropbox.com/s/tq3mycolxpnewb...01.6.0.apk
Точно с нея го пробвах. Някой чекъри казвар ОК, но други не защото търсят busybox...Рут унинсталъра също ми отказа правата.Зора ми е заради гадните реклами и 2-3 приложения.
Цитирай
#60

Да, сега се сещам, че и при мен видях, че имам руут права, но нямах BusyBox, затова си го свалих и инсталирах и нямах проблеми след това.

Lenovo A6000 --- Alcatel IDOL (6030x)
______________________________
MetalHangar18.com  -  Българската МЕТЪЛ зона
Цитирай
#61

Направих промяната на цвета на DialPad-а и на настройките . Рестартирах телефона , и не иска да ми почне . Излиза ми зареждащия екран . Как да го оправя ? :unknw:
Цитирай
#62

GGC9 написа:Направих промяната на цвета на DialPad-а и на настройките . Рестартирах телефона , и не иска да ми почне . Излиза ми зареждащия екран . Как да го оправя ? :unknw:

Според мен нещо си сгафил със стойностите...хард резет.
Цитирай
#63

Здравейте, днес се опитах да си рутна Идола, но стъпка 7 нещо ме спъна ;д
Проблемът е там че не мога да накарам компютъра да разпознае телефона ми. Всичко друго съм направил, само първата точка съм пропуснал, защото имам разни приложения които не искам да ми се загубят. Някой може ли с нещо да ми помогне?

П.С само да допълня че не съм много на Ти с руутове и изобщо с Андроид Smile Smile

:thumbup: Alcatel ОТ IDOL 6030X STOCK 4.2.2 :thumbup:
Цитирай
#64

Dakavar написа:Здравейте, днес се опитах да си рутна Идола, но стъпка 7 нещо ме спъна ;д
Проблемът е там че не мога да накарам компютъра да разпознае телефона ми. Всичко друго съм направил, само първата точка съм пропуснал, защото имам разни приложения които не искам да ми се загубят. Някой може ли с нещо да ми помогне?

П.С само да допълня че не съм много Ти с руутове и изобщо с Андроид Smile Smile
С Framaroot не ти ли се получи ?!
Ако ли не, по-късно ще се опитам да ти помогна...
Цитирай
#65

shirinyan написа:
Dakavar написа:Здравейте, днес се опитах да си рутна Идола, но стъпка 7 нещо ме спъна ;д
Проблемът е там че не мога да накарам компютъра да разпознае телефона ми. Всичко друго съм направил, само първата точка съм пропуснал, защото имам разни приложения които не искам да ми се загубят. Някой може ли с нещо да ми помогне?

П.С само да допълня че не съм много Ти с руутове и изобщо с Андроид Smile Smile
С Framaroot не ти ли се получи ?!
Ако ли не, по-късно ще се опитам да ти помогна...


С Framaroot мисля че не съм пробвал. Имам предвид вървял съм само по стъпките от първото мнение защото много много не разбирам и не ми се експериментираше на моя глава :д
Иначе интересното е че си свалих една програмка с която да видя дали телефона ми е рутнат и ми каза че вече имам рут. Не съм минавал по надолу от стъпка 7.

:thumbup: Alcatel ОТ IDOL 6030X STOCK 4.2.2 :thumbup:
Цитирай
#66

Точно така. С чекър се проверя,той трябва да ти светне в зелено целият.
Имаш ли в менюто някъде иконка SuperSU или Superuser и ако имаш,качи си примерно AdAway-той не може да работи ако нямаш рут,полезен е защото маха дразнещите реклами от приложенията.
Цитирай
#67

shirinyan написа:Точно така. С чекър се проверя,той трябва да ти светне в зелено целият.
Имаш ли в менюто някъде иконка SuperSU или Superuser и ако имаш,качи си примерно AdAway-той не може да работи ако нямаш рут,полезен е защото маха дразнещите реклами от приложенията.
имам ги и двете :Д (SuperSU, Superuser )
ии да показва ми че имам рут

:thumbup: Alcatel ОТ IDOL 6030X STOCK 4.2.2 :thumbup:
Цитирай
#68

Колеги тук намерих нещо интересно но все още не мога да го подкарам (то аз и 01003 не успях,незнам защо)
01012
https://mega.co.nz/#!0kd3zLjT!ZWhKGiuoVf...vIcpsUF4Do S6kQ

и тук има нещо но незнам какво е точно:
https://docs.google.com/file/d/0B_TNjOKp...8xekk/edit

Ако някой иска да пробва да каже дали е успял Smile
Цитирай
#69

Извинявам се за тъпият въпрос но....
Какво предимство ще имам ако си рутна телефона.
Поздрави

ALCATEL One Touch Idol 6030
Цитирай
#70

djpetethompson написа:Извинявам се за тъпият въпрос но....
Какво предимство ще имам ако си рутна телефона.
Поздрави

https://www.androidbg.com/forum/topic534...ravim.html
Ако не разбираш, не прави руут!

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#71

Здравейте, интересувам се да отключа буутлоудера на Alcatel One touch Idol Mini.Може ли някой да ми каже как става,че нищо не намирам Big Grin :confused: Благодаря предварително! Smile

sony xperia x8ІgingercmІstock kernelІ Beats audioІlocked BootLoaderІOC 600Mhz
Цитирай
#72

Здравейте днес се опитах да направя хард ресет обаче нещо се обърка и нямам абсолютно никакъв ром в момента.Пробвам стъпките от първия пост но след стъпка 5 телефона си остава на началния надпис и немога да продължа напред.Много бих бил благодарен за упътвания като за малоумник какво да правя.
Цитирай
#73

kucarov написа:Здравейте днес се опитах да направя хард ресет обаче нещо се обърка и нямам абсолютно никакъв ром в момента.Пробвам стъпките от първия пост но след стъпка 5 телефона си остава на началния надпис и немога да продължа напред.Много бих бил благодарен за упътвания като за малоумник какво да правя.
Станало е така защото си Wipe-нал Систем дяла. Свали си някой от 2та рома,сложи го СД картата и влизаш в TWRP рековъри. Оттам на Restore Backup и избираш папката където е рома. Файша трябва да ти е разархивиран,а не зипнат на картата.
Цитирай
#74

shirinyan написа:
kucarov написа:Здравейте днес се опитах да направя хард ресет обаче нещо се обърка и нямам абсолютно никакъв ром в момента.Пробвам стъпките от първия пост но след стъпка 5 телефона си остава на началния надпис и немога да продължа напред.Много бих бил благодарен за упътвания като за малоумник какво да правя.
Станало е така защото си Wipe-нал Систем дяла. Свали си някой от 2та рома,сложи го СД картата и влизаш в TWRP рековъри. Оттам на Restore Backup и избираш папката където е рома. Файша трябва да ти е разархивиран,а не зипнат на картата.

Много благодаря за отговора но вече го занесох на сервиз(все пак е в гаранция Wink )
Цитирай
#75

Много ми е интересно какво ще ти кажат от сервиза. Сподели просто. Все пак нокъде в упътването няма обяснение за Хард резет от Рековъри.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)