Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ROOT + Tools + MODs + ROM 01001,01003 на Alcatel One Touch Idol 6030x

Колеги,изказванията ви са излишни! При положение че има стокови ромове, само че са през Recovery.
За да се направи този бекъп който искаш трябва някой да си резетне телефона и да го направи стоково на чисто! Затова аз бях направил 01001 още в началото преди да го "разкрася" моя. Има и 01003.Къде е проблема не мога да разбера?!
Цитирай
Аксесоари

Ferotakis написа:
shirinyan написа:
Ferotakis написа:търся екип за компилиране на 4.2 за Айдъл. Който има желание да пише тук или на ЛС!
Като гледам масово този апарат е приет за нещо като аутсайдер и никой не се наема и няма желание да прави РОМ-ове за него за това смятам аз сам да си направя такъв!

в полския форум се прави както и MIUI версия. Но все още не може да ползва за everyday!

В полския форум нищо не се прави повярвай ми Wink
Имат раздвижване, но не кой знае колко. Вдигат версията на MIUI, обаче сега гледам не само микрофона не работи, а и радиото.

XiaoMi HougMi RedMi1S
Follow Me On Twitter / Viber beta User
Цитирай

shirinyan написа:Колеги,изказванията ви са излишни! При положение че има стокови ромове, само че са през Recovery.
За да се направи този бекъп който искаш трябва някой да си резетне телефона и да го направи стоково на чисто! Затова аз бях направил 01001 още в началото преди да го "разкрася" моя. Има и 01003.Къде е проблема не мога да разбера?!

Няма нужда от ресетване на телефона . Ти правил ли си бекъп с MTK Droid tools изобщо?

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай

Така като гледаш каква тема съм изписал, дали не съм правил! Big Grin не лежи на кълката че като няма отметка на data и не вкарва нищо от потребителските неща Wink и защо така не искаш да пробваш бекъпите ? Smile не уважаваш труда ни ли?
Цитирай

shirinyan написа:Така като гледаш каква тема съм изписал, дали не съм правил! Big Grin не лежи на кълката че като няма отметка на data и не вкарва нищо от потребителските неща Wink и защо така не искаш да пробваш бекъпите ? Smile не уважаваш труда ни ли?

Абе човек виж сега. Първо никой тук не умира за DATA-та ти и второ както писах и по рано на мен ми трябват два файла които нямат нищо общо с датата , сиреч NBR ,MBR , VRAM , UBOOT ! КАТО ТИ ГЛЕДАМ ТЕМАТА НИЩО ОТ ТОВА КОЕТО СИ НАПИСАЛ НЕ ВДЯВАШ. И смятам и да се обоснова. Бекъпите ти дето си направил с TWP и баба ги може ( и лично сме ги и пробвали ) цаката знаеш ли каква е ? Като пускаш такива теми да сложиш най-важното, а именно Flashtool бекъп направен с MTK DT ,че някой като се бъгне на логото и няма ни рекавъри ни OTUS да може преспокойно да си върне телефона в живо състояние!
А до колкото датата ти! Ако му разбираше поне на половината на мен и ако беше изобщо правил някога бекъп с MTK щеше да знаеш че накрая като ти го зипне можеш преспокойно да си махнеш и датата и системата и кво ли още щеш от архива и да го закачиш тук за хората.
Моля ти се давай по същество защото ако пак ми пуснеш някое евтино остроумие ще считам че си по скоро ламер отколкото девелопър и човек който иска да помага на другите безрезервно!

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай

Не че се заяждам...просто ще подмина безмисленото ти изказване...само ще кажа: ми като и баба знае...да си го беше направил преди да се правиш на хакерче Big Grin

P.S. все ще изкочи някой който да се бие в гърдитe бе ееее Big Grin колко хора си го качиха и благодариха, също и на @marrto че им помогна да си запазят всичко преди да почнат с глезотиите...тцтцтц както и да е айде със здраве!!
Цитирай

Ferotakis написа:търся екип за компилиране на 4.2 за Айдъл. Който има желание да пише тук или на ЛС!
Като гледам масово този апарат е приет за нещо като аутсайдер и никой не се наема и няма желание да прави РОМ-ове за него за това смятам аз сам да си направя такъв!

Като чета гледам, че си голям девелопър май а ?
Какъв ти екип за компилиране прочети преди да тръгваш да пишеш безмислени неща.
Сорсовете за почти всички MTK базирани устройства не са пълни и следователно и гъ.а да си дереш неможеш да компилираш Андроид пък и 4.2 ще тръгнеш.
Така, че по-добре тръгни да портнеш някой ром отколкото да се занимаваш да компилираш.

DONATE МЕ : цък



Цитирай

Днес по някое време ще пусна една тема Smile Желателно е Вие двамцата да не влизате в нея и да не дърпате нищо от съдържанието което ще бъде постнато! Не искам Вие двамцата да получите наготово:
1. 4.2 бекпортнат от AOT на което всичко ДОРИ И МИКРОФОНА му работи!
2. LEWA v5 преведена на български ( благодарение на 4pda.ru )
3. Стоково 4.1.1 4Т от МТК DT за Flash TOOLS лично от чист телефон от магазина (все пак аз работя в gsm магазин на оператор и вчера получихме 2 айдъла и не чакам мама и тати да ми дадът 5 лева за даскало )
4. Чист ъпдейт до 4Т готов за инсталиране със стоково рекавъри за онези които не искат руут но искат последна версия
5.Модифицирана версия с Adrenaline engine и т.н.

Просто недейте въобще влиза в темата моля! Най - учтиво Ви помолих по същество но явно ламеризма до толкова Ви се е набил в ламарините , че не осъзнахте какво Ви говоря ( и не се и учудвам де всеки ден поне по 50 парчета като вас минават пред погледа ми ) така ,че момчета! Аз не се имам за девелопър нито за хакер просто аз като хвана да правя нещо ГО ПРАВЯ!
Ще се радвам и Вие също да направите нещо , да го споделите с хората па тогава да ми говорите защото съгласете се и Вие самите си го знаете , че за нищо не ставате просто не искате да си го признаете пред самите Вас пък какво остава за другите Wink
Хайде със здраве! :coffee:

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай

Ferotakis написа:Днес по някое време ще пусна една тема Smile Желателно е Вие двамцата да не влизате в нея и да не дърпате нищо от съдържанието което ще бъде постнато! Не искам Вие двамцата да получите наготово:
1. 4.2 бекпортнат от AOT на което всичко ДОРИ И МИКРОФОНА му работи!
2. LEWA v5 преведена на български ( благодарение на 4pda.ru )
3. Стоково 4.1.1 4Т от МТК DT за Flash TOOLS лично от чист телефон от магазина (все пак аз работя в gsm магазин на оператор и вчера получихме 2 айдъла и не чакам мама и тати да ми дадът 5 лева за даскало )
4. Чист ъпдейт до 4Т готов за инсталиране със стоково рекавъри за онези които не искат руут но искат последна версия
5.Модифицирана версия с Adrenaline engine и т.н.

Просто недейте въобще влиза в темата моля! Най - учтиво Ви помолих по същество но явно ламеризма до толкова Ви се е набил в ламарините , че не осъзнахте какво Ви говоря ( и не се и учудвам де всеки ден поне по 50 парчета като вас минават пред погледа ми ) така ,че момчета! Аз не се имам за девелопър нито за хакер просто аз като хвана да правя нещо ГО ПРАВЯ!
Ще се радвам и Вие също да направите нещо , да го споделите с хората па тогава да ми говорите защото съгласете се и Вие самите си го знаете , че за нищо не ставате просто не искате да си го признаете пред самите Вас пък какво остава за другите Wink
Хайде със здраве! :coffee:

Оффф ама, че си голямата работа сега ще ме караш да пусна за всички Алкатели портнати РОМОВЕ 4.2.2, Lewa, Мева и т.н. ти на хабер си нямаш.Айде като си толкова отворен давам ти едно предизвикателство ако ми пуснеш за някой модел от Алкателите CyanogenMod те признавам за най-добрия девелопър в БГ.
И като работиш в магазин на оператор какво от това в магазините на операторите ги знам какво могат да ми предоставят като информация относно някой телефон просто незнаят къде се намират.
Добре като хванеш нещо направи го и да видим не празни приказки тука компилирай ми един РОМ CM или AOSP.
Ти ако беше малко разбирач нямаше да си купиш телефон с MTK CPU и отгоре на това Alcatel.

DONATE МЕ : цък



Цитирай

Да чакаме ли Андроид 4.2 от @Ferotakis и портовете или аз да направя нещо по въпроса :whistle: Lol

DONATE МЕ : цък



Цитирай

Доста хора (като мен) , които си нямат никва представа за разни модификации ще бъдат благодарни независимо кой от двамата пусне някой модче Smile Така че не виждам защо се съревновавате , а щом и двамата можете да правите разни глезотиики , да пуснете и двамата по едно модче Smile
Цитирай

kot0ff написа:Доста хора (като мен) , които си нямат никва представа за разни модификации ще бъдат благодарни независимо кой от двамата пусне някой модче Smile Така че не виждам защо се съревновавате , а щом и двамата можете да правите разни глезотиики , да пуснете и двамата по едно модче Smile

Аз не се съревновавам с никого просто щом той знаe и е пробвал на неговият телефон да пусне.
Нямам idol за да го тествам, но характеристиките са сходни със моят Alcatel STAR и ще ми трябва някой тестер.

DONATE МЕ : цък



Цитирай

Успешно портнах няколко CM теми за нашите Идолчета. Скоро ще опиша как го направих и ще кача моите теми тук. Нова тема ли да направя или да го опиша тук ?
Цитирай

Според мене, пусни нова тема, на чисто

XiaoMi HougMi RedMi1S
Follow Me On Twitter / Viber beta User
Цитирай

Ето и линка на темата :
https://www.androidbg.com/forum/topic839...-idol.html

Друг ден ще допиша другите глезотии които може модула Xposed както и ще се опитам да направя нещо като каталог за темите със скрийнове.
Успех Smile
Цитирай

Alcatel One Touch Idol 6030x се рутна с framaroot 1.9.4 - Boromir за секунди :thumbup:

Alcatel One Touch Idol 6030x root
LG G3 6.0 stock Huawei MediaPad T1 root + Asus MeMo Pad HD 7 root


Цитирай

Ех този Framaroot да работеше по-рано,знаеш ли колко писане щеше да ми спести...хааха Big Grin
Цитирай

От преди 2,3 месеца си бях руутнал тела с framaroot 1.9.4.... Но.......................

LG Optimus L5 -Android-JB-20d+root + cwm.kdz
ALCATEL One Touch Idol 6030x
Цитирай

Offtopic Прочетох мненията на последната страница внимателно и тона излиза като цяло от нормалния. От този момент нататък, каквото и заяждане да има - ще гарантира на автора му от седмица до месец ban!

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Be6i4 написа:Offtopic Прочетох мненията на последната страница внимателно и тона излиза като цяло от нормалния. От този момент нататък, каквото и заяждане да има - ще гарантира на автора му от седмица до месец ban!
Благодарим ти за намесата. Дори мислех да ти пиша ако можеш да поизчистиш темата от ненужните коментари (знаеш за кои говоря).
Цитирай

Здравейте колеги. Имам едно малко въпросче. От известно време се заигравам с къстъми и накрая реших да се върна на стока. Използвах бекъпа от първия пост за да го подкарам на 01003. Въпроса е, че веднага след като тръгне ми изписва, че има по-нова версия на софтуера 01004 и някакси това ме дразни. Може ли някой от вас да постне бекъп на тази версия или да сподели как може да се оправи грешката assert failed като се опитам да го ъпдейтна през менюто на телефона ?
Цитирай

peschka написа:.. Използвах бекъпа от първия пост за да го подкарам на 01003. ..веднага след като тръгне ми изписва, че има по-нова версия на софтуера 01004....Може ли някой от вас да постне бекъп на тази версия или да сподели как може да се оправи грешката assert failed като се опитам да го ъпдейтна през менюто на телефона ?
И аз се нареждам на опашката - проблема с ъпдейта е явен и при мен.

Alcatel One Touch Idol 6030x root
LG G3 6.0 stock Huawei MediaPad T1 root + Asus MeMo Pad HD 7 root


Цитирай

Помощ! Имам проблем да инстална LewaOS 5 (4.1.2) или MIUI v5 (4.1.2) Влизам в рекавъри форматирам всичко и давам инстал фром сдкард уж почва и изплюва грешка инстал абортед. Кажете какво изпускам Confusedtupid: :wall:

XiaoMi HougMi RedMi1S
Follow Me On Twitter / Viber beta User
Цитирай

https://drive.google.com/file/d/0B5hEqJ0...sp=sharing

Стоково 01004! Слагате на картата избирате през ъпдейт опцията на телефона търси в картата и инсталирате. При грешка връщате само за инсталацията стоковото рекавъри и след това си слагате пак това което си ползвате.

Недопочен - няма смисъл нито от тая Лява нито от това Мяуи - нито имат български нито може да им се сложи. А бъговете край нямат. Но все пак ако държиш да ги слагаш първо си върни телефона в начална фаза , форматирай си картата и почни всичко от начало. Нещо ти е бъгясало boot.img-то . Аз това го установих в последствие но няма да изпадам в локуми просто Алкатела и по специално 6030-то се оказаха май наистина доста боклукчава стока от към софтуер :wall:

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай

Ferotakis написа:https://drive.google.com/file/d/0B5hEqJ0...sp=sharing

Стоково 01004! Слагате на картата избирате през ъпдейт опцията на телефона търси в картата и инсталирате. При грешка връщате само за инсталацията стоковото рекавъри и след това си слагате пак това което си ползвате.

Недопочен - няма смисъл нито от тая Лява нито от това Мяуи - нито имат български нито може да им се сложи. А бъговете край нямат. Но все пак ако държиш да ги слагаш първо си върни телефона в начална фаза , форматирай си картата и почни всичко от начало. Нещо ти е бъгясало boot.img-то . Аз това го установих в последствие но няма да изпадам в локуми просто Алкатела и по специално 6030-то се оказаха май наистина доста боклукчава стока от към софтуер :wall:

Този зип и аз го имам .... обаче проблема е следния:

[Изображение: IMG_20140428_004559.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)