Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ROOT + Tools + MODs + ROM 01001,01003 на Alcatel One Touch Idol 6030x

OK, малко ъпдейт... Оказа се, че проблемът е тъпата 8-ца... Не работят драйверите на нея и затова не разпознаваше телефона... На 7-цата всичко стана както трябва и сега телефонът е отново жив! :bow: Благодаря на всички, които са споделили полезните си мнения в темата!

[box]| Phone: hTC Sensation 4G | Status: S-OFF| CID: 11111111 | HBOOT: 1.29.0000 | Radio: 11.24A.3504.31_М |
| ROM: ViperS 3.1.4 Sense 4+ | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.3 | Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC1| Анкер 1900|[/box]
Цитирай
Аксесоари

Здравейте Колеги, проблемът ми е следния. Преди няколко дни си изключих телефона за няколко часа и когато го включих неискаше да зареди светна натписа "one touch idol" след това изгасва и край така си стои опитах factory reset няколко пъти но нищо. до този момент изобщо незнаех за "root, boot, recovery" и т.н. От два дни чета форомите тук и опитах почти всичко но с почти нулев ефект. Рутнах си телефона както пише тук без никакъв проблем даже стана от първият път, но когато се опитам да заредя [rom] нищо нестава исписва ми "NO MD5 FILE FOUND" опитах с ROM 01001,О1003 както и с различни такива подобни от другите теми като LEWA, AOTI и нищо има малки разлики че последните два се зареждат и се иснталират успешно но когато ресетна машинката най много да стигне до бял фин с надпис alcatel one touch и тук остава. Също така опитах с backup от темата за разкрасяване 4.2.2 но тук стигаме до загрузки програма и тук остава. МОЛЯ ВИ ПОМАГАЙТЕ, че вече незнам какво да правя много съм привързън към Idol-чето и си го искам жив. Благодаря предварително!! Междодругото забравих да кажа че телефона е 6030х
Цитирай

Нещо не си искрен ми се струва. Ако напишеш какво точно си правил с телефона може да можем и да ти помогнем. Моя е седял 3 дена у ферибота като пътувах от Италия за Ираклио Гърция и пак се е включил . Това да е седял изключен с това , че си го руутнал , слагал си какво ли не + т.н. нямат връзка помежду си.

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай

Не колега не си ме разбрал, изключвал съм го доста пъти досега и никога не е имало проблем. До този момент просто го изключих и след това като го вкл. не искаше да зареди стоеше си на алкател ОТ и нищо така 10тина минути след което опитах с фабрични настройки и пак нищо. Започнах да чета по темите и видях че други са имали подобен проблем но за да се оправи трябвало да се рутне така стигнах до тази тема. Стъпка по стъпка съм направил всичко което пише в самото начало на темата всяка една програма съм изтеглил от тук всеки един (зип) най напред опитах да инсталирам РОМ 01001 неискаше да ми го зареди пишеше че някой си файл не е намерен и файлед! След това същата операция с 01003 който е по надоло в същата тема и пак нищо все същото. Помислих че тези просто несъ за мен тъй като е закупен от Глобул. така прочетох следващите теми във форума зада намеря друг РОМ и опитах с файл за убгрейд до 4.2 но нищо. Наясно съм че ако премълчавам нещо може само да стане по зле а не и да се оправи затова неспестявам нищо. Благодаря за вниманието все пак и ще се радвам ако успеем да намерим решение!
Цитирай

Телефона ти буутва ли в рекавъри и акода какво рекавъри имаш ? Стоково или къстъм ?
Махни сим картата и сд картата , буутни в рекавъри и дай едни заводски настройки ( не форматирай системата а само дата и вайп на кеш и далвик ) и пробвай да стартираш телефона !

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай

Така, като задържа power+vol up ми зарежда менюто на TEAMWIN което инсталирах от темата TWRP пише най отгоре. След това давам REBOOT>RECOVERY>WIPE но имам само Dalvik Cache/Cache/factory reset/system/External Storage/Android Secure. Махнах всички карти рестартирах в рекавъри уайпнъх dalvik cache и рестартирах но пак нищо стига до бял екран с натпис ALCATEL ONE TOUCH и така остава едни вълнички в кръг и толкова.
Цитирай

Factory reset . След това махни картите и да видим дали ще зареди !

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай

опитах и пак нищо =(
Цитирай

Колега да уточня че РОМ-овете се опитвам да инсталирам от TWRP>instal>дадения РОМ дали не греша тук някъде
Цитирай

Те са точно за Team win тия ромове които колегите са качили също така и 4.2 втори вариант е за TWin.
Ти само не разбрах защо даваш инсталл ? Тия зипове са бекъпи , сиреч слагаш ги в карта памет в папка TWRP/ALCATEL вътре в папката Алкател и от рекавърито отиваш на bacuk/restore даваш restore и така ресторваш. Тия зипове не са за флашване Albert

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай

Знаех си че нещо несъм разбрал... Така засега съживих телефона за което съм много щастлив но явно все пак несъм направил нещо като хората :unknw: за да стартира телефона го пускам и чакам точно 30мин. след което зарежда както си трябва, да незабравя да спомена че използвах 4.2.2 файлът, НО като изключим малко дразнещият факт че на всяко ресетване трябва да чакам 30мин. незнайно защо, нямам камера :unknw: просто я няма иконата каде е отишла никой незнае. Ще опитам още веднъж и ще видя докаде ще стигна и без това още немога да разбера как точно се слага БГ езика на този ром но чета и стъпка по стъпка мисля че ще се справя. Благодаря за отговора.
Цитирай

Колеги да оточння ПРОБЛЕМЪТ МИ СЕ ОПРАВИ!! Всичко е било от скапаната КАМЕРА!! Самата камера е дала някакъв дефект и всеки път когато ресетна телефона трябваше да чакам точно 30мин. по часовник, но понеже незнаех в началото си помислих че ми се е прецакал софтуера. След като рутнах телефона и смених около 20тина пъти ОС-то и савсем случайно оставих телефона да се мъчи да зареди разбрах каде му е болката. Едно приятелче имаше счупен такъв телефон и взех камерата от него зада опитам данеби да се оправи и НЕБЕСА :bow: Телефонът зарежда за около 30сек. снима има камера всичко работи направо чудо. Благодаря все пак за съветите и се радвам че има такива извори на мъдрост иначе момчетата в сервизите ще станат още по нагли и безсърдечни. Поздрави.
Цитирай

Малко тъп въпрос Huh :
Каква камера си взел от счупения телефон???
Не мога да те разбера просто...................

П.С.: По това, което си написъл, разбирам, че си разглобил счупения тел и твоя и си им сменил камерите???? :confused: :confused:

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Мисля , че иска да каже ''Вземах приложението Camera.apk''

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай

Е да, сигурно. Но нали все пак тела е счупен? Явно не е много сериозно.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Извинявам се за недоуточнението да РАЗГЛОБИХ счупеният телефон и смених частта камера с моята защото вече незнаех какво да направя и понеже само на приложението камера ми даваше грешка си помислих че може да е дефектирала и така се и оказа. Сега всичко работи ОК.
Цитирай

айде налазвайте стабилно MIUI http://forum.android.com.pl/f1006/miui-4...-a-393676/
казват че работи всичко без ФМ радиото. и бил много икономичен от към батерия.
ако някой го пробва да каже впечатления.
Цитирай

shirinyan написа:айде налазвайте стабилно MIUI http://forum.android.com.pl/f1006/miui-4...-a-393676/
казват че работи всичко без ФМ радиото. и бил много икономичен от към батерия.
ако някой го пробва да каже впечатления.


Хааах, чак ме е яд, че телефончето не е в мен сега. Дадох го на сервиз да му сменят дисплея, че му се появиха петънца. Инак го слагах този ром и вървеше перфектно с изключение на микрофона де. И лаунчера е леко тегав и се движи с лаг, но като се смени става чудесно...

Сегашен смарфон: Alcatel Idol 2
Бивши смартфони: htc desire hd,Alcatel idol x3060, Samsung note3,note 4
Цитирай

Качих го но нещо не беше както трябва. Като за начало като се инсталира измрънка да форматира СД картата че била повредена. Сложих я в един таблет и си тръгна. Върнах я в тела....неще. Много от нещата са си на китайски.
Ако се разработи старото MIUI 4 май ще е най добре. Smile интересното беше че в About Phone пишеше РАМ 1.25GB и когато чистих рамта все беше около 600мб. Като цяло 5ца май е тежичка.
Цитирай

Някой по опитен може ли да провери колко е истина това. http://blukitkat.wordpress.com/mt6577/

XiaoMi HougMi RedMi1S
Follow Me On Twitter / Viber beta User
Цитирай

Имали стабилен хубав ром, че нещо на стоковия батерията държи горе-долу Smile
Цитирай

mapexdrum написа:
shirinyan написа:айде налазвайте стабилно MIUI http://forum.android.com.pl/f1006/miui-4...-a-393676/
казват че работи всичко без ФМ радиото. и бил много икономичен от към батерия.
ако някой го пробва да каже впечатления.


Хааах, чак ме е яд, че телефончето не е в мен сега. Дадох го на сервиз да му сменят дисплея, че му се появиха петънца. Инак го слагах този ром и вървеше перфектно с изключение на микрофона де. И лаунчера е леко тегав и се движи с лаг, но като се смени става чудесно...
Пробвах последната версия и тя е много бъгава!

XiaoMi HougMi RedMi1S
Follow Me On Twitter / Viber beta User
Цитирай

Kaк е откъм производителност и батерия и кое бачка и кое не Big Grin
Цитирай

Здравейте, телефончето е 6030х, като не зная какво се е случвало с него но симптомите са:
С ONE TOUCH Upgrade S 2.8.0 дава, че има най новата версия и до там, при рестарт тлф изписва, че има грешка в шифоването на данни и може само да се рестартира или да се прави хард ресет, като след него пак стига до там, че има грешка в шифоването на данни, няколко пъти го правя но е един омагьосън кръг.

Изпробвано е ваичко по-долу но проблема идва при т.4.4 където ми изписва след 44 секунди:
Please supply your tool version, GUI screen shot, and tool log when you encounter trouble with the latest tool.
How to obtain the log?

BROM ERROR S_DA_SDMMC_WRITE_FAILED (3149)

Вместо да се появи малко прозорче с ЗЕЛЕН кръг.

Моля, ако може да помогнете. Правил съм всичко стриктно по описанието.

1. Сваляте ONE TOUCH Upgrade S 2.8.0 от http://www.alcatelonetouch.com/global-e … _idol.html (тази стъпка не е задължителна но е препоръчителна в случай че нещо е омазано по файловата ви система на телефона)
Имайте на предвид че тази процедура ще възстанови телефони до фабрични настройки. ще изтрие всичко което сте качили и направили по телефона (контакти, снимки и т.н.) БЕЗ да пипа SD картата! Като процедура може да отнеме време (при мен беше около 30 мин.) Също така ще възстанови и Оригиналното рекавъри в случай ще сте слагали други такива.
След като телефона се зареди напълно следва :
2. Инсталирвате тези драйвери от InstallDriver.exe за да може компютъра ви да разпознава телефона в изключено положение- http://adf.ly/Qbdrv
3. Слагате това файлче в основата на SD картата http://adf.ly/R9drj
ТЕЛЕФОНА ТРЯБВА ДА БЪДЕ НАПЪЛНО ИЗКЛЮЧЕН ПРЕДИ СЛЕДВАЩИТЕ СТЪПКИ
4. Разархивирайте си следния RAR http://adf.ly/Qbfk0 някъде в компютъра за да ви е удобен за работа
4.1 Стартирате от папка SP Flash Tool файла Flash_tool.exe
4.2 В отворилия се прозорец от бутона Scatter-loading зареждате файлчето от архива "MT6577_Android_scatter_emmc"
4.3 След зареждането на файла в бялото поле ще видите 2 червени реда и останалите черни. Слагате отметка на реда RECOVERY и натискайки върху него ще ви се отвори прозорец в който да заредите Custom Recovery а именно "recovery.TWRP" намиращ се в папката TWRP_OT-6030x-TS.
4.4 Натискате бутона Download след това в появилото се съобщение YES и връзвате телефона за компютъра.
Ако сте спазили всички стъпки до тук би трябвало да ви се появи малко прозорче с ЗЕЛЕН кръг.
Затваряте всички тези прозорци и продължавате нататък.
Цитирай

Здравейте,вчера телефона ми изгасна без никаква причина и при включване стига до логото на алкател и забива.пробвах да върна фул бекап през флаш тоол ,но пак същата работа.пробвах и с one touch upgrade,но прекъсва със съобщение че няма по нова версия за телефона.А като направя хард резет телефона на пръв поглед се оправя,но при плъзгане на екрана за отключване екрана стои тъмно син,а при отключването нали има три опции за отключване ,камера,смс и телефон като само те работят,а андроида все едно е невидим.Ако някой знае да помага
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)